*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239883 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
όποιος έχει να πει οτιδήποτε για τα μεταπτυχιακά να κάνει καταγγελία επώνυμα στο ιεπ και το δοαταπ που τα αναγνώρισε...

Όσο για το "συναδελφο" που μου στέλνει μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου το μόνο που έχω να του πω είναι να βρει κάποια να ηρεμήσει...

Με το καλό η νέα χρονιά! 😊
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ. Άρα όλοι οι επιτυχόντες μπορούν να κάνουν αίτηση και ο διορισμός τους θα εξαρτηθεί από το πόσοι έκαναν προσφυγή τελικά. Οι αποφάσεις είναι πολλές  Απ' ότι κατάλαβα θα γίνουν και άλλες προσφυγές μετά από αυτές τις αποφάσεις. Παίζει ρόλο πόσο γρήγορα έκανες την προσφυγή δηλαδή αν έκανε το 2000 πρώτα και εσύ που είσαι 1500 να κάνεις μετά. Υπάρχει περίπτωση να πει το Υπουργείο έκλεισαν οι 400 θέσεις?
Ετσι ομως ακυρωνεται ξανα η σειρα επιτυχιας. Γιατι αυτος με τη σειρα 1500 που ισως δεν ενημερωθηκε εγκαιρα η δεν ειχε την οικονομικη δυνατοτητα για προσφυγη πρεπει να χασει διορισμο και να διοριστει αυτος με σειρα 2000? Αν συμβει αυτο, αυτοματως δεν του δινει δικαιωμα να προσφυγει εναντι του διορισμου του ως πιο αμεσα δικαιουχος?

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ετσι ομως ακυρωνεται ξανα η σειρα επιτυχιας. Γιατι αυτος με τη σειρα 1500 που ισως δεν ενημερωθηκε εγκαιρα η δεν ειχε την οικονομικη δυνατοτητα για προσφυγη πρεπει να χασει διορισμο και να διοριστει αυτος με σειρα 2000? Αν συμβει αυτο, αυτοματως δεν του δινει δικαιωμα να προσφυγει εναντι του διορισμου του ως πιο αμεσα δικαιουχος?

Συμφώνω και εγώ με αυτό...γιατί όντως αν διοριστεί το 2000 δεν θα πρέπει να διοριστούν και αυτοί που είναι από το 1000 έως το 1999;  Ή θα πει το Υπουργείο εσείς δεν κάνατε προσφυγή άρα διορίζεται το 2000?

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
όποιος έχει να πει οτιδήποτε για τα μεταπτυχιακά να κάνει καταγγελία επώνυμα στο ιεπ και το δοαταπ που τα αναγνώρισε...

Όσο για το "συναδελφο" που μου στέλνει μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου το μόνο που έχω να του πω είναι να βρει κάποια να ηρεμήσει...

Με το καλό η νέα χρονιά! 😊


   Το ιεπ και το δοαταπ δεν είναι κολυμπήθρα του Σιλωάμ, ευτυχώς για μερικούς, δυστυχώς για κάποιους άλλους. Υπάρχει η ευθύνη της εξουσίας αλλά και η ατομική ευθύνη. Μην το ξεχνάτε αυτό. Όσο για το δια ταυτα -εκμετάλλευση παιδιών με αναπηρία-τίποτε για ακόμα μια φορα. Για το κατάπτυστο των μνμ σεξουαλικου περιεχομένου-αν και δεν ξέρω τι και ποιος γράφει- μαζί σου. Νατον μαζέψουν όποιος και αν είναι οι διαχειριστές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Συμφώνω και εγώ με αυτό...γιατί όντως αν διοριστεί το 2000 δεν θα πρέπει να διοριστούν και αυτοί που είναι από το 1000 έως το 1999;  Ή θα πει το Υπουργείο εσείς δεν κάνατε προσφυγή άρα διορίζεται το 2000?
Απο τη στιγμη που συμμετειχαν στο διαγωνισμο διεκδικουσαν διορισμο, αρα αν μιλαμε για δικαιωση επιτυχοντων εναντι του ποσοστου 40% θα πρεπει να κληθουν με τη σειρα τοσοι, οσοι(προσωπικη εκτιμηση). Και στην ωρομισθια ακομα, δεν καλουνταν ο επομενος αν δεν αρνουνταν επισημα πρωτα, ο προηγουμενος. Πολυ περισσοτερο σε περιπτωση διορισμου

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απο τη στιγμη που συμμετειχαν στο διαγωνισμο διεκδικουσαν διορισμο, αρα αν μιλαμε για δικαιωση επιτυχοντων εναντι του ποσοστου 40% θα πρεπει να κληθουν με τη σειρα τοσοι, οσοι(προσωπικη εκτιμηση). Και στην ωρομισθια ακομα, δεν καλουνταν ο επομενος αν δεν αρνουνταν επισημα πρωτα, ο προηγουμενος. Πολυ περισσοτερο σε περιπτωση διορισμου

Ναι άλλα αν είναι έτσι θα πρέπει να βγει το Υπουργείο και να καλέσει μέχρι το τάδε νούμερο για αίτηση. Αν όμως είναι αυτό που λέει ο Lasid ότι δεν παίζει ρόλο η σειρά αλλά το αν έκαναν προσφυγή;

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Προσωπικα θεωρω οτι θα υπαρχει νομικο πατημα για προσφυγη εναντι του διορισμου αυτο με σειρα 2000, γιατι ετσι καταργειται ξανα η αξιοκρατια

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νομίζω δεν κατάλαβες την ουσία του μηνύματος. Όλες οι υγιείς δημοκρατίες βασίζονται και στις τρείς εξουσίες δεν κάνει κουμάντο μόνο η δικαστική. Αυτά είναι πράγματα γνωστά από την αρχαιότητα.


 Καταλαβαίνεις τι γράφεις;; Θα μπεις δηλαδή στην τάξη και θα βάζεις 20αρια σε όσους μαθητές σου φέρνουν κεφάλια τυριά και τενεκέδες λάδι;;;;; Δουναι και λαβείν θα είσαι;;;; Και κάποιος έλεγε κάποτε ότι εγώ δεν πρέπει να περνάω έξω από την τάξη επειδή έλεγα για τρίτεκνους και πολύτεκνους!!!!!!!!!! Ξεμπρόστιασμα τώρα!!!!! Να τα δει και η εκτελεστική εξουσ'ια!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσωπικα θεωρω οτι θα υπαρχει νομικο πατημα για προσφυγη εναντι του διορισμου αυτο με σειρα 2000, γιατι ετσι καταργειται ξανα η αξιοκρατια
[/quote/]Οι smet,lasid έχουν δίκιο.Μόνο, όποιος διεκδικεί τα δικαιώματα του, παίρνει όσα δικαιούται. Απο τον καναπέ, ειδικά το Παιδείας που μισεί τον ασεπ,δεν πρόκειται να δώσει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Νομίζω δεν κατάλαβες την ουσία του μηνύματος. Όλες οι υγιείς δημοκρατίες βασίζονται και στις τρείς εξουσίες δεν κάνει κουμάντο μόνο η δικαστική. Αυτά είναι πράγματα γνωστά από την αρχαιότητα.
Η ουσία είναι ότι είσαι τρολ, δυσφήμηση για την ειδική (αν έχεις όντως καμία σχέση) και ξανά τρολ.

Για την ιστορία η εκτελεστική οφείλει να σέβεται τις τελεσίδικες δικαστικές αποφάσεις και να τις εφαρμόζει, όσα τρολ και αν σκούζουν από κάτω.


Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Προσωπικα θεωρω οτι θα υπαρχει νομικο πατημα για προσφυγη εναντι του διορισμου αυτο με σειρα 2000, γιατι ετσι καταργειται ξανα η αξιοκρατια
[/quote/]Οι smet,lasid έχουν δίκιο.Μόνο, όποιος διεκδικεί τα δικαιώματα του, παίρνει όσα δικαιούται. Απο τον καναπέ, ειδικά το Παιδείας που μισεί τον ασεπ,δεν πρόκειται να δώσει τίποτα.
Το υπουργει οντως δεν προκειται να δωσει τιποτα, οι αποφασεις ομως, νομιζω δικαιωνουν τους επιτυχοντες που προσεφυγαν, εναντι του 40%. Δεν εξεταζουν την σειρα επιτυχιας του καθενος. Αυτο επαφιεται στο υπουργειο οταν αποφασισει να διορισει, γιατι θεωρω οτι διοριζοντας αυτον με σειρα επιτυχιας 2000 δινει πατημα νομικης διεκδικησης διορισμου και στους προηγουμενους( εφοσον οι διορισμοι γινονται βασει σειρας καταταξης ). Ολα αυτα ειναι προσωπικη εκτιμηση

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφε, μάλλον έκανες  λάθος και 'ηθελες να σχολιάσεις κάποιο άλλο μήνυμα. Τσπ σε εκτιμώ για τις απόψεις που έχεις εκφράσει στο παρελθόν ειδικά για τον κλάδο μας. Τώρα που αναθάρεψαν οι ΑΣΕΠολάγνοι καλό είναι οι προοδευτικές δυνάμεις στην εκπαίδευση να μείνουμε ενωμένοι.
Η ουσία είναι ότι είσαι τρολ, δυσφήμηση για την ειδική (αν έχεις όντως καμία σχέση) και ξανά τρολ.

Για την ιστορία η εκτελεστική οφείλει να σέβεται τις τελεσίδικες δικαστικές αποφάσεις και να τις εφαρμόζει, όσα τρολ και αν σκούζουν από κάτω.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφε, μάλλον έκανες  λάθος και 'ηθελες να σχολιάσεις κάποιο άλλο μήνυμα. Τσπ σε εκτιμώ για τις απόψεις που έχεις εκφράσει στο παρελθόν ειδικά για τον κλάδο μας. Τώρα που αναθάρεψαν οι ΑΣΕΠολάγνοι καλό είναι οι προοδευτικές δυνάμεις στην εκπαίδευση να μείνουμε ενωμένοι.
ΑΣΕΠολάγνοι!Πολύ καλό..Το 2010 είχα ακούσει έξω απο το γραφείο του Σταθιά(συμβούλου τότε της Διαμαντοπούλου για θέματα διορισμών) τους μεν απολυμένους των ιδιωτικών να μας αποκαλούν "τραυλούς", τους δε 30μηνίτες γυμναστές να μας χαρακτηρίζουν "φυτά".Σίγουρα το "ασεπολάγνοι" είναι αναβάθμιση!!!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νομίζω δεν κατάλαβες την ουσία του μηνύματος. Όλες οι υγιείς δημοκρατίες βασίζονται και στις τρείς εξουσίες δεν κάνει κουμάντο μόνο η δικαστική. Αυτά είναι πράγματα γνωστά από την αρχαιότητα.

Συνάδελφε, μάλλον έκανες  λάθος και 'ηθελες να σχολιάσεις κάποιο άλλο μήνυμα. Τσπ σε εκτιμώ για τις απόψεις που έχεις εκφράσει στο παρελθόν ειδικά για τον κλάδο μας. Τώρα που αναθάρεψαν οι ΑΣΕΠολάγνοι καλό είναι οι προοδευτικές δυνάμεις στην εκπαίδευση να μείνουμε ενωμένοι.


  Δυστυχώς για εσένα και πολλούς άλλους καταλαβαίνω πάρα πολυ καλά και τι γράφω, και τι γράφουν οι άλλοι, και τι καπνό φουμάρει ο καθένας από εδώ μέσα και έξω από εδώ. Και το Ασεπολάγνοι το παρερρμηνεύω ή κάτι άλλο ήθελες πάλι να πεις. Θα μιλήσω μόνο για μένα γιατί δεν εξουσιοδοτούμαι για άλλους. Καθόλου ασεπολάγνος δεν είμαι. Έδωσα και πέτυχα -αν σε μερικούς λέει κάτι- όχι γιατί είμαι ασεπολάγνος  και το ήθελα-, αλλά γιατι αυτός ήταν τοτε ο νόμος- μιας και τους επικαλείστε τους νόμους μερικοί μονο όμως όταν σας συμφέρει- και έπρεπε για να δουλέψω στο αντικείμενο μου να το κάνω, χωρίς να εκμεταλλευτώ παιδιά και γονείς ιδιαίτερων χαρακτηριστικών. Επίσης είχα ικανότητες και πέρασα  και στον ΑΣΕΠ δις και σ ε μεταπτυχιακό της χώρας με διπλωματικές -ερευνα και με μόνο 5 άτομα στην εισαγωγή για το μεταπτυχιακό. Δεν πλήρωσα σε χρήμα ή σε είδος. Αν οι ικανότητες σε αυτή τη χώρα πονάνε τους ανίκανους, δεν θα απολογηθώ για αυτό. Δεν κάνουμε όλοι για όλα και ας νομίζει ο καθένας ότι κάνει για πρωθυπουργός και πλανητάρχης!!!!!! Ποιός κάνει για την κάθε θέσση;   Αυτός που μιλάει με το έργο του και όχι με το πορτοφόλι του!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.