*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1238990 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
ΑΝ γνωρίζει κάποιος ας απαντησει σε αυτό.


Επίσης, ότι εγινε-εγινε; Τώρα μπορεί να γίνει κάτι από όποιον δεν ειχε ήδη προσφύγει ή τελείωσε το θέμα;
Υπάρχει ακόμα και σήμερα η δυνατότητα νέων αιτήσεων - προσφυγών
http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/asep-ti-prepei-na-gnorizoyn-oi-epityhontes-ekpaideytikoi

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν μπορω κατι να προσφερω.. σε συζητηση με τον Χατζηφωτη πριν κανω την προσφυγη μου εξηγησε πως ας πουμε πως διοριστηκαν με ΑΣΕΠ 100 σε μια ειδικοτητα και αλλοι 150 με 24-30 μηνα εμεις διεκδικουμε αυτες τις 150 θεσεις που κριθηκαν αντισυνταγματικες με την προυποθεση να αποδειξεις οτι εσυ εχασες τον διορισμο σου λογω αυτων των παρανομων διορισμων.. γι`αυτο και μου ζητησε χαρτι-βεβαιωση του ΑΣΕΠ για την θεση που πηρα στον διαγωνισμο του 2008 για να μπορει να το αποδειξει..
Ρε παιδια εμενα δε.μου ζητησε τετοιο χαρτι.Κιλαω για τον ιδιο δικηγορο.Μονο τα στοιχεια μου, τον ΑΣΕΠ με τον οποιο προσφευγω και την θεση.μου σε αυτον.Μπορεί αραγε να εκανε εκεινος αντι εμου την αιτηση στο  ΑΣΕΠ για αυτη τη.βεβαιωση?

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
 Ούτε εμένα μου ζήτησε βεβαίωση από ΑΣΕΠ .

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2017, 05:04:01 πμ από morgan »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Ρε παιδια εμενα δε.μου ζητησε τετοιο χαρτι.Κιλαω για τον ιδιο δικηγορο.Μονο τα στοιχεια μου, τον ΑΣΕΠ με τον οποιο προσφευγω και την θεση.μου σε αυτον.Μπορεί αραγε να εκανε εκεινος αντι εμου την αιτηση στο  ΑΣΕΠ για αυτη τη.βεβαιωση?

Ο δικηγορος δεν ζητησε απο ολους αυτο το χαρτι. Απλα ηθελε καποια χαρτια για να αποδειξει αυτο που ισχυριζοταν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Από όσους συμμετείχαν στην προσφυγή με Χατζηφώτη, γνωρίζει κάποιος να μας πει πότε είχαν κατατεθεί τα συγκεκριμένα αιτήματα ακύρωσης/δικόγραφα για τα οποία βγήκαν οι αποφάσεις;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Sarkastikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Από όσους συμμετείχαν στην προσφυγή με Χατζηφώτη, γνωρίζει κάποιος να μας πει πότε είχαν κατατεθεί τα συγκεκριμένα αιτήματα ακύρωσης/δικόγραφα για τα οποία βγήκαν οι αποφάσεις;

Απο Μαρτιο ως Μαιο του 2015...περιπου

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχει ακόμα και σήμερα η δυνατότητα νέων αιτήσεων - προσφυγών
http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/asep-ti-prepei-na-gnorizoyn-oi-epityhontes-ekpaideytikoi

Χωρις να εχει δει το κειμενο της αποφασης μιλαει για νεες προσφυγες... Σε ποιους αναφερεται ? Μονο του 2008 η ολοι? 
Πελατακια ψαχνουν...Συμβουλη περιμένετε το τελικο κειμενο. της αποφασης.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όσοι συμμετείχατε σε προσφυγές δώσατε άλλα χρήματα για προσφυγή κατά των πινάκων αναπληρωτών και άλλα χρήματα για αίτηση διορισμού? Ή με το ποσό που ζητάει το γραφείο κάνατε και τα 2?

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την βεβαιωση απο το ΑΣΕΠ την πηρα με ηλεκτρονικη μου αιτηση.. επισης αυτο που μου τονισε ηταν για την θεση που κατελαβα γιατι ηταν σημαντικο να αποδειξει οτι εγω εχασα τον διορισμο γιατι διοριστηκαν παρανομα καποιοι αλλοι στην θεση μου.. αρα καταλαβα πως αυτες τις θεσεις και μονο διεκδικουμε οχι καποιος που ειναι σε μακρινη σειρα επιτυχιας.. και κατι τελευταιο καπου στα τελη Σεπτεμβριου με πηρε τηλεφωνο ο βοηθος του και μου ειπε πως συζητηθηκε η υποθεση μου και για μενα πηγε παρα πολυ καλα.. τι μπορει να εννοουσε το αφηνω στην φαντασια του καθενος..

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
BILL231, συμμετείχες σε ομαδική προσφυγή ή ατομική;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Morgan , Nikolopol ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ομαδικη προσφυγη νομιζω καμια δεκαρια ατομων της ιδιας ειδικοτητας επιτυχοντες του 2008..

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
To να μπορούν και τώρα να προσφύγουν επιτυχώντες δεν δημιουργεί εμπλοκή με τις αποφάσεις που είναι ήδη υπό έκδοση;

Για παραδειγμα, αν σε κάποια ειδικότητα διεκδικούνται 10 θέσεις διορισμού, και ο 11ος επιτυχών στη λίστα του ΑΣΕΠ προσέφυγε από το 2015, δικαιώθηκε και θα διοριστεί ακριβώς γιατί ένας επιτυχών της πρώτης 10αδας (πχ ο 8ος) δεν προσέφυγε, και άρα καταλαμβάνει τη θέση του. Αν ο 8ος προσφύγει τώρα και δικαιωθεί σε ένα-δύο χρόνια, για ποια θέση θα κριθεί ότι πρέπει να διοριστεί, αφού αυτή την κατέλαβε ήδη ο 11ος; Τί θα πούνε σε αυτόν που ήδη διόρισαν στη θέση του, "Α, συγγνώμη, εμφανίστηκε ο κανονικός "δικαιούχος", σας απολύουμε";
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2017, 02:02:13 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μη γράφεις ανακρίβειες. Το δικαστήριο δικαιώνει όσους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ έκαναν προσφυγή. Δεν δικαιώνει γενικά όσους είναι επιτυχόντες του ασεπ του '08 μέχρι κάποιο νούμερο. Αν αρνηθεί κάποιος από τους δικαιωμένους δεν καλείται κανένα άλλος απλά επειδή βρίσκεται μετά από αυτόν στον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ του '08.
δεν γράφω ανακρίβειες  εσύ δεν κατάλαβες τι γράφω. το δικαστήριο δικαιωνει και τον τελευταίο εφόσον έχει προσφύγει δηλαδή αν έχουν περάσει τη βάση 300 αν ο 300 προσφύγει και δικαιωθεί τότε μπορεί να διοριστεί αν καλύπτει τις θέσεις που δόθηκαν στο 40, 30, 24 αυτό εννοώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 257
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 253
Σύνολο: 254

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.2 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.