*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239773 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν ξέρω peponaki αν το κατάλαβες, αλλά ο asep2008 λέει ότι εσύ δεν θα διοριστείς. Εκτός και αν έχεις απόφαση από το Στε στο ονομα σου...
Δεν ξερω αν εσυ δεν το καταλαβες,μιλουσα γενικα. Δεν αναφερθηκα σε μενα και τον εαυτο μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δεν ξερω αν εσυ δεν το καταλαβες,μιλουσα γενικα. Δεν αναφερθηκα σε μενα και τον εαυτο μου.
Δηλαδή εσύ έχεις απόφαση από Στε? Όχι. Κανείς ακόμη δεν έχει.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή εσύ έχεις απόφαση από Στε? Όχι. Κανείς ακόμη δεν έχει.
To θεμα δεν ειναι αν εγω προσωπικα εχω αποφαση. Εγω προσεφυγα αργα σχετικα και δε γνωριζω καν τι μελει γενεσθαι. Οι πρωτοι δικαιωθεντες ομως θα διοριστουν αργα η γρηγορα και με τις ευλογιες του Στε. Καποιοι σιγουρα θα αποκλειστουν. Απλως τοσα χρονια φαινεται ξεκαθαρα οτι διορισμοι με πολιτικη βουληση δεν θα γινουν, κακα τα ψεματα. Η ιστορια θυμιζει πια τον ψευτη βοσκο. Επισης αν ειχαν την προθυμια να διορισουν θα διοριζαν αμεσως με χαρα και αυτους τους ελαχιστους που δικαιωθηκαν χωρις "νουμερα" και αλλους 5.000-6.000 χωρις ζορια με ενα νεο ασεπ οπως αλλωστε γινοταν και στο παρελθον.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
To θεμα δεν ειναι αν εγω προσωπικα εχω αποφαση. Εγω προσεφυγα αργα σχετικα και δε γνωριζω καν τι μελει γενεσθαι. Οι πρωτοι δικαιωθεντες ομως θα διοριστουν αργα η γρηγορα και με τις ευλογιες του Στε. Καποιοι σιγουρα θα αποκλειστουν. Απλως τοσα χρονια φαινεται ξεκαθαρα οτι διορισμοι με πολιτικη βουληση δεν θα γινουν, κακα τα ψεματα. Η ιστορια θυμιζει πια τον ψευτη βοσκο. Επισης αν ειχαν την προθυμια να διορισουν θα διοριζαν αμεσως με χαρα και αυτους τους ελαχιστους που δικαιωθηκαν χωρις "νουμερα" και αλλους 5.000-6.000 χωρις ζορια με ενα νεο ασεπ οπως αλλωστε γινοταν και στο παρελθον.
Για να διοριστούν με τις ευλογίες του Στε θα πρέπει η υπόθεση τους να φτάσει στο Στε. Αν γινει αυτό μιλάμε για +2 - 3 χρόνια τουλάχιστον...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Ναι να παμε σε νεο ΑΣΕΠ...αρκει να εχει 1 μοριο καθε μηνας αναπληρωσης θα λεει ο αναπληρωτης ...και 1 μοριο για καθε προηγουμενο γραπτο πανω απο την βαση θα λεει ο ΑΣΕΠΙΤΗΣ...ετσι να παμε... 8)

Επισης αν ειχαν την προθυμια να διορισουν θα διοριζαν αμεσως με χαρα και αυτους τους ελαχιστους που δικαιωθηκαν χωρις "νουμερα" και αλλους 5.000-6.000 χωρις ζορια με ενα νεο ασεπ οπως αλλωστε γινοταν και στο παρελθον.

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νομίζω myrtw86 πως οι μέχρι τώρα δικαιωθέντες έχουν απόφαση στα χέρια τους που βασίζεται στην 527 του ΣτΕ...

xriana1

  • Επισκέπτης
Νομίζεις; Δεν είσαι σίγουρος;

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νομίζω myrtw86 πως οι μέχρι τώρα δικαιωθέντες έχουν απόφαση στα χέρια τους που βασίζεται στην 527 του ΣτΕ...
Άλλο βασίζεται και άλλο έχει βγει με ξεχωριστή δίκη από το Στε γι' αυτούς...

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πόσος χρόνος μεσολαβεί από την έκδοση προκήρυξης μέχρι πρόσληψη από δικαίωση δικαστηρίων

https://xenesglosses.eu/2018/07/posos-chronos-mesolavei-apo-tin-ekdosi-prokiryksis-mechri-proslipsi-apo-dikaiosi-dikastirion/


Φρένο στις ομαδικές προσφυγές από το ΣτΕ – Στα 150 ευρώ το παράβολο για κάθε άτομο


https://xenesglosses.eu/2018/07/freno-stis-omadikes-prosfyges-apo-ste-sta-150-evro-paravolo-gia-kathe-atomo/

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πρεπει να το συνειδητοποιησεις.Η διοικηση υποχρεουται σε συμμορφωση!!!και αυτο κανει και θα κανει!!!!
Συνδεδεμένος asep2008

    Πλήρες μέλος
    ***
    Μηνύματα: 329
    Λατρεύω την εκπαίδευση
        Προφίλ Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)

Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #753 στις: Σήμερα στις 01:53:11 μμ »

    Παράθεση

Δεν θα διοριστουν ολοι οσοι προσεφυγαν.Μονο οσοι εχουν ξεκαθαρες αποφασεις που δεσμευουν τη διοικηση και πληρουν κριτηρια συμφωνα με το νομικο συμβουλο του υπουργου.υπαρχουν και αποφασεις που ζητουν απο τη διοικηση να εξετασει το αιτημα των αιτουντων για διορισμο και ανακληση των υπουργικων αποφασεων βασει των οποιων διοριστηκαν καποιοι στο παρελθον.Αυτο δεν προκειται να γινει...εκει ανηκουν και οι περισσοτεροι και θα κοπουν γιατι σε λιγο το υπουργειο θα απαντησει αρνητικα.Οι αλλοι και κυριως οσοι εχουν αποφαση ΣΤΕ περιπου 30 αποφασεις θα διοριστουν !!!!!

αυτό εσύ δεν το έγραψες; ή κάνω λάθος 8)

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Myrtw86 Αφού δεν ξέρεις τους νόμους τι μιλάς ; Ψάξε πρώτα και μετά πες την άποψη σου . Όχι λόγια του αέρα !

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Myrtw86 Αφού δεν ξέρεις τους νόμους τι μιλάς ; Ψάξε πρώτα και μετά πες την άποψη σου . Όχι λόγια του αέρα !
Συζητάω πράγματα που είπαν άλλοι. Αν έχεις κάποια έγκυρη πληροφόρηση ορίστε για να προσανατολιστούμε και εμείς.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Myrtw86 Αν ειςαι με αυτούς που κέρδισαν δικαστικά ρωτά τον δικηγόρο σου να σε ενημερώσει διαφορετικά δεν σε απασχολεί τι θα γίνει .

Αποσυνδεδεμένος αΣεΠ_ΧάΝΤεΡ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 284
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Myrtw86 Αν ειςαι με αυτούς που κέρδισαν δικαστικά ρωτά τον δικηγόρο σου να σε ενημερώσει διαφορετικά δεν σε απασχολεί τι θα γίνει .

Φυσικά και δεν είναι συνάδελφε. Δεν έχεις καταλάβει ότι όσα λέει είναι εκτός τόπου και χρόνου. Για να μην σου πω ότι κρύβεται και δόλος πίσω απ' όλα αυτά... Για παράδειγμα, ανέφερε μόλις πριν από λίγο ότι μόνο με τελεσίδικες αποφάσεις του ΣΤΕ θα μπορεί να διοριστεί κάποιος. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη παραπληροφόρηση από αυτό. Είναι γνωστό ότι έχουν παρέλθει (κατά πολύ) οι δύο μήνες που είχε δικαίωμα το Υπουργείο να ασκήσει έφεση στις αποφάσεις του ΔΕΑ (μετά την επίσημη κοινοποίηση της απόφασης σε αυτό). Να τις στείλει δηλαδή στο ΣΤΕ. Ήταν ξεκάθαρο ότι ακόμα και να το έκανε το Υπουργείο θα κέρδιζε μόνο χρόνο (δεν το έκανε τελικά). Ως εκ τούτου, οι αποφάσεις αυτές θεωρούνται πλέον αμετάκλητες και δεν πρόκειται να δικαστούν ΠΟΤΕ ξανά στο ΣΤΕ. Οπότε ας ξεχάσει τα 2-3 χρόνια που ονειρεύεται η κυρία ότι θα ταλαιπωρηθούν ακόμα οι συνάδελφοί της. Οι αποφάσεις θα εκτελεστούν σύντομα... για πολλούς επιπλέον λόγους που δεν μπορούμε να αναλύσουμε εδώ...   

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159733
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 312
Σύνολο: 324

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.