*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239217 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Για να εφαρμοσθεί το δεδικασμένο του Ευρωπαικού Δικαστηρίου,  πρέπει οι συνθήκες που συντρέχουν να είναι ίδιες στην Ιταλία και στην Ελλάδα ( τρόποι διορισμού, κλπ.). Αυτό δε συμβαίνει σε αυτήν την περίπτωση...
Το θέμα είναι τι θα κάνει η κυβέρνηση, που βιάστηκε να συζητήσει... για τρόπους διορισμού!..
Τώρα το τι θα κάνουν οι επιτυχόντες το ΑΣΕΠ που θα διορίζονταν εάν δεν είχαν πέσει θύματα της καταστρατήγησης του 100% διορισμού από τον ΑΣΕΠ, εξαρτάται από νομικές λεπτομέρειες διοικητικών δικαστηρίων.
Θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον οι εξελίξεις...γιατί η απόφαση μιλάει για αντισυνταγματικότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2015, 08:55:15 μμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Σταυροφόροι του ΑΣΕΠ ενωθείτε!! Το ιερό δισκοπότηρο (διορισμός) εντοπίστηκε σε μια σπηλιά (ΣτΕ).
Η μάχη ξεκινά και θα χυθεί αίμα.  :'( :'( :'( :'(
Και φυσικά είσαι πολύ μικρός για να καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Το ΣτΕ δεν είναι σπηλιά, είναι μέγαρο της αξιοκρατίας, αν ξέρεις τι σημαίνει.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Το ΣτΕ δεν είναι σπηλιά, είναι μέγαρο της αξιοκρατίας, αν ξέρεις τι σημαίνει.
Δυστυχώς οι αναπληρωτές είχαν συνηθίσει αλλιώς και τώρα είναι δύσκολο να δεχθούν την απόφαση του Ανώτατου Δικαστηρίου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βοηθήστε με να καταλάβω κάτι, το κείμενο που παραθέτω και είναι στο εναρκτήριο μήνυμα από που έχει αντληθεί;
Κι επειδή κανένας δεν μου απαντάει (παρ' ότι και ο δημιουργός του θέματος διάβασε το ερώτημά μου), παραθέτω μία φράση από την ανακοίνωση της ΔΟΕ:
"Σύμφωνα με δημοσιεύματα στον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο" και ακολουθεί το κείμενο για το οποίο ρώτησα, το οποίο εδώ (στο θέμα μας) είναι εμπλουτισμένο.
Ρωτάω ξανά λοιπόν: το κείμενο από που το βρήκατε, γιατί σίγουρα δεν αναφέρεται στο σάιτ του Συμβουλίου της Επικρατείας (σύνδεσμος).

Αναμένοντας την απάντηση να τονίσω για μια ακόμα φορά (γνωστά στους παλαιότερους) ότι κανένα μέλος δεν μπορεί να αποκλειστεί από το να γράψει την γνώμη του σε κάποιο θέμα. "Ιδιωτικά" θέματα δεν υπάρχουν. Αν όλοι σέβονται τους κανόνες του φόρουμ δεν θεωρώ ότι θα υπάρχει πρόβλημα. Θα το παρακολουθούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2015, 09:10:05 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
http://www.ste.gr/portal/page/portal/StE/ProsfatesApofaseis#a347
Που ακριβώς; Γιατί στον σύνδεσμο διαβάζω:
Παράθεση
19/2/2015
Αντισυνταγματικότητα των ρυθμίσεων του Ν. 3848/2010 περί του διορισμού αναπληρωτών καθηγητών στη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση

Εκκρεμεί κείμενο
και τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να κάνω μια ερώτηση : ας πούμε είμαι επιτυχών στον κλάδο μου αλλά διορίζει τόσους που δεν με φτάνουν εμένα...τι γίνεται ; παρατείνεται ο πίνακας μέχρις εξαντλήσεώς του ή ξαναδίνουμε ασεπ;

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Το κείμενο της Απόφασης είναι για καθαρογραφή. Κάποιοι διέρευσαν κομμάτια του στο FB. Προφανώς αυτοί που είχαν προσφύγει.

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Ετσι είναι.

Αποσυνδεδεμένος pzilios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να κάνω μια ερώτηση : ας πούμε είμαι επιτυχών στον κλάδο μου αλλά διορίζει τόσους που δεν με φτάνουν εμένα...τι γίνεται ; παρατείνεται ο πίνακας μέχρις εξαντλήσεώς του ή ξαναδίνουμε ασεπ;

Πιστεύω πρέπει να μαζευτούμε οι επιτυχόντες και να συμβουλευτούμε νομικό για όλα αυτά τα ερωτήματα.

Αποσυνδεδεμένος animanim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Je suis εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Θέλω να κάνω μια ερώτηση : ας πούμε είμαι επιτυχών στον κλάδο μου αλλά διορίζει τόσους που δεν με φτάνουν εμένα...τι γίνεται ; παρατείνεται ο πίνακας μέχρις εξαντλήσεώς του ή ξαναδίνουμε ασεπ;

1. Βρίσκεις δικηγόρο
2. Περνάς όλη μέρα στο φόρουμ

Από εκεί και πέρα αρχίζεις τα ξεκατινιάσματα και τα σου ξου μου. Ίσως δεν διοριστείς τελικά αλλά εμπλουτίζεις στην τελική την προσωπικότητα σου (καλύτερα από τα να ξανα-δώσεις ΑΣΕΠ)

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θέλω να κάνω μια ερώτηση : ας πούμε είμαι επιτυχών στον κλάδο μου αλλά διορίζει τόσους που δεν με φτάνουν εμένα...τι γίνεται ; παρατείνεται ο πίνακας μέχρις εξαντλήσεώς του ή ξαναδίνουμε ασεπ;
Παρατείνεται ο πινακας εφόσον οι κυβερνώντες δε θέλουν να ξανακάνουν ΑΣΕΠ (εκτός αν αλλάξουν θέση). Το πρόβλημα είναι τι κάνει στις ειδικότητες όπου έχουν απορροφηθεί όλοι οι επιτυχόντες .

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Είχα δώσει εξετάσεις το 1998 για την Εθνική Τράπεζα και ήμουν επιτυχών αλλά δεν διορίστικα. Μπορώ τώρα να διοριστώ;  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.