*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1242698 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Παιδιά ο μινίστρος είναι στο Κάστρο για τη φωτιά. Vania κανόνισε καμμιά συνάντηση να του τα πεις κι από κοντά. Αύριο θα έχει την εισήγηση του ΝΣΚ. Οπότε υποτίθεται πως θα υπάρξει δελτίο τύπου για την υπογραφή της υπουργικής απόφασης. Και θα μάθουμε και τα περί αναδρομικότητος.

Θα έχουμε απάντηση λεων αύριο, η πάλι μια από τα ίδια, θα περιμένουμε κ φτάσαμε οκτωβριο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ανέτα πιστεύω ότι μες στη βδομάδα θα έχουμε την υπουργική απόφαση. Μάντης δεν είμαι μα δε βλέπω να υπάρχει πλέον άλλος λόγος καθυστέρησης. Για να δούμε. Υπομονή μια δυο μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Ανέτα πιστεύω ότι μες στη βδομάδα θα έχουμε την υπουργική απόφαση. Μάντης δεν είμαι μα δε βλέπω να υπάρχει πλέον άλλος λόγος καθυστέρησης. Για να δούμε. Υπομονή μια δυο μέρες.

Λόγος καθυστέρησης δεν υπάρχει, όμως ποιος μου λέει ότι δε θα βγάλουν κανένα άλλο καινούργιο λόγο  γ να μας έχουν στο περίμενε..εγω είμαι επιφυλακτική

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2891
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Όλοι είμαστε σε μιαν αγωνία. Θα φανεί Τρίτη Τετάρτη πού πάει το πράγμα. Ας αισιοδοξούμε ότι δε θα θέλει ο υπουργός να το φτάσει στ' άκρα και σ' επιτροπές συμμόρφωσης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vougan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Ποιο συστημα διορισμου ΑΣΕΠ ? Ξερεις κατι ? Απο την αλλη εχει κανενα νοημα οι δηλωσεις μιας κυβερνησης με ημερομηνια ληξης ? Εκτος αν θελετε να μας πειτε κατι αλλο... 8)
Αναφέρομαι σε όσα γράφονται στα ΜΜΕ, που καταλαβαίνω ότι θα κινηθούν περίπου στο πλαίσιο του νόμου Διαμαντοπούλου, ο οποίος δεν εφαρμόστηκε ποτέ από καμιά κυβέρνηση. Δεν ξέρω τίποτε, απλώς παρακολουθώ τα ΜΜΕ. Αυτό βέβαια δεν αφορά τους 500 δικαιωθέντες, αλλά τους επόμενους.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητή Λέτα, ανοίγεις μια μεγάλη κουβέντα... Αναρωτιέμαι, υπάρχει άλλος επαγγελματικός κλάδος που να έχει υποστεί τόση αδικία, τουλάχιστον τα τελευταία 15 χρόνια, όπως οι, κατά τα άλλα αξιοσέβαστοι, εκπαιδευτικοί; Το μόνο στο οποίο μπορούμε να ομονοήσουμε όλοι είναι ότι επικρατεί ένα χάος στην εκπαίδευση, όσον αφορά το σύστημα πρόσληψης εκπαιδευτικών με θύματα τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές και θύτες την εκάστοτε ηγεσία του ΥΠΠΕΘ. Τη στιγμή που μονιμοποιούνται με διαδικασίες ΑΣΕΠ χιλιάδες διοικητικοί, δημοτικοί, πυροσβέστες, δικαστικοί, μηχανικοί κλπ στην εκπαίδευση διαιωνίζεται η δουλοπαροικία των αναπληρωτών που επιφύλαξε το ΥΠΠΕΘ διαχρονικά ως μοίρα δυσβάσταχτη για τους άμοιρους εκπαιδευτικούς. Διοριστέοι που τρέχουν στα δικαστήρια, "μόνιμοι" αναπληρωτές που τρέχουν κι αυτοί στα δικαστήρια, συνδικαλιστές που κωφεύουν, συνάδελφοι που μαλλιοτραβιούνται και ιθύνοντες που υπεκφεύγουν των βαρύτατων ευθυνών τους για τη διάλυση ενός πολύτιμου επαγγελματικού κλάδου και ιδιαίτερα μιας γενιάς εκπαιδευτικών που έχουμε υποστεί τα πάνδεινα, ο καθένας με το μερίδιο που του 'λαχε σε αυτή την απίστευτη ιστορία. Προσωπικά, όταν ξεκινούσα, δεν μπορούσα να φανταστώ ούτε στα πιο εφιαλτικά μου όνειρα αυτό που ακολούθησε μετά από την επιτυχημένη συμμετοχή μου στους δύο τελευταίους ΑΣΕΠ. Τώρα διαφαίνεται ο δρόμος της δικαίωσης για λίγους από εμάς, ελπίζω ότι θα ακολουθήσουν χιλιάδες, που θα διαγωνιστούν με το νέο σύστημα ΑΣΕΠ και το οποίο θα δικαιώσει, όπως επιβάλλεται, όσους πορεύτηκαν με το νόμο και τις θεσμικές διαδικασίες κι όχι όσους εξέθρεψαν το τέρας του πελατειακού κράτους.
Ακόμα είμαστε στην αρχή!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Κι εμεις διορισμο μονο με δικαστηριο!!! https://true.gr/eskase-molis-apo-asep-trexte-na-prolavete-chiliades-proslipsis-monimon-ypallilon-sto-dimosio/

Και να συμπληρώσω, εμείς δώσαμε γραπτό ΑΣΕΠ , επίσης είμαστε 10χρονια αναπληρωτες, επίσης έχουμε χάσει το διορισμό μας γι αυτό πήγαμε στα δικαστήρια.. Και ακόμα περιμένουμε διορισμό...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Και να συμπληρώσω, εμείς δώσαμε γραπτό ΑΣΕΠ , επίσης είμαστε 10χρονια αναπληρωτες, επίσης έχουμε χάσει το διορισμό μας γι αυτό πήγαμε στα δικαστήρια.. Και ακόμα περιμένουμε διορισμό...
Ακομα χειροτερα!! Αλλοι κλαδοι διοριζονται ακομα και μεσα στην κριση  με μια αιτηση

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
λεων θα προσπαθησω να μαθω νεα!

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Ακομα χειροτερα!! Αλλοι κλαδοι διοριζονται ακομα και μεσα στην κριση  με μια αιτηση

Αυτό ξαναπεστω.. Έχω εγώ συμμαθητές που ήταν του 10και του 11βαθμο στο σχολείο, και τους βλέπω διορισμένοι.. Άλλος πυροσβέστης, άλλος στο λιμενικό, άλλο με μέσον έχει φταίνε είναι κ προϊστάμενος σε υπηρεσία.και βέβαια και μέσα στη κρίση αυτοί διορίζοταν.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
λεων θα προσπαθησω να μαθω νεα!

Εαν μπορέσεις και μάθεις τίποτα νεότερα, θα ήταν καλό.  Η αγωνία όλων  μας είναι μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΤΑ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Το εξοργιστικό ειναι οτι και πριν στην περίοδο των μνημονίων έγιναν διορισμοι σε αλλα υπουργεία εκει το Δ.Ν.Τ δεν ειχε προβλημα ; Μας δουλεύουν μονο στο υπεπθ πάγωσαν οι διορισμοι γιατι υπέγραψαν οι πριν και ΝΥΝ υπουργοί οτι θα προσλαμβάνουν τα κοροϊδια εμάς με ΕΣΠΑ και αλλα προγράμματα οσο μπορούν. Και να αλλάξει ο νομος δεν θα γινουν μαζικοί διορισμοι θυμηθείτε το νομο Διαμαντοπουλου τόση φασαρία για να μην εφαρμοστεί ΠΟΤΕ . ΠΑΓΩΣΑΝ ΞΕΠΑΓΩΣΑΝ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ . ΤΑΖΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΨΗΦΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΔΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΨΗΦΙΣΤΕΙ!!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
λεων θα προσπαθησω να μαθω νεα!
Προσπάθησε για να ενημερώσεις κι εμάς!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 408
Σύνολο: 409

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.