*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1241777 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Εσυ μπορεις να περιμενεις...το θεμα ειναι αν θα σταματησει το "τραινο"...καπου...

Εμένα μου είπαν ότι πάει για το καλοκαίρι πάντως. Εντάξει θα περιμένουμε kosgian.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να είσαι καλά. Ευχαριστούμε που συμπάσχεις!

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Περι το Πασχα θα εξετασει ο ΑΣΕΠ τους φακελους των δικαιωθεντων εκπαιδευτικων...Δηλαδη μετα τις εκλογες... 8)

ΥΓ.Απο την απαντηση υπαλληλου του ΑΣΕΠ στον δικηγορο μας...
Συνάδελφοι,απο τον Μάρτιο σε όλους όσους με γνώριζαν έλεγα πως δεν πρόκειται να διορίσουν δικαιωθέντες πριν τις εκλογές, γιατί θα χάσουν τις ψήφους των αναπληρωτών. Σε φόρουμ, απο τα οποία την κοπάνησα, φώναζα πως ο αγώνας είναι μαραθώνιος και δεν θα πρέπει να περιμένουν κάτι άμεσα, γιατί ψυχολογικά θα πάθουν ζημιά. Οι συνάδελφοι δεν άκουγαν τίποτα! Στην καλύτερη περίπτωση έπαιρναν τηλέφωνα τις ΔΔΕ για τα κενά, για να δουν που θα διοριστούν και στην χειρότερη αναζητούσαν να πάρουν αναδρομικά γονική άδεια. Σοβαρότης μηδέν απο αυτό το Υπουργείο!!! Δυστυχώς τώρα προσγειώνονται απότομα. Συνάδελφοι ψυχραιμία και μην απογοητεύεστε. Επειδή, αυτό το Υπουργείο το ξέρω τόσο καλά, που μόνο αν γυρίσει ο κόσμος ανάποδα πέφτω έξω, σας διαβεβαιώνω πως θα διοριστείτε. Όπως έχω πάλι πει, θα σας βγάλουν την ψυχή, αλλά θα σας διορίσουν. Υπομονή και επιμονή. Α, για να μην το ξεχάσω:δώστε τα χαιρετίσματα μου στον σύντροφο Βερναρδάκη!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2018, 01:21:00 μμ από origenis »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σοβαρότης μηδέν!
Προφανώς αναφέρεσαι στη διοίκηση (από τους πολιτικούς μέχρι και τους διοικητικούς υπαλλήλους) κι όχι στους δικαιωθέντες συναδέλφους.
Τι; Όχι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προφανώς αναφέρεσαι στη διοίκηση (από τους πολιτικούς μέχρι και τους διοικητικούς υπαλλήλους) κι όχι στους δικαιωθέντες συναδέλφους.
Τι; Όχι;
Σόρυ για την αοριστία. Σαφώς αναφέρομαι στο Υπουργείο. Στέλιο το έχω ζήσει το σκήνικο και ξέρω. Προσωπικά στην θέση τους είχα ρίξει σφαλιάρα σε ένα "κύριο" σύμβουλο του Αρβανιτόπουλο και με έβγαλαν σηκωτό. Τι φταίνε οι άνθρωποι και τους μπερδεύουν με τις εκλογές. Τόσο δύσκολο είναι να κάνουν την δουλειά τους εκεί στο Μαρούσι;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Δεν είναι λογικό να λένε κατά το Πάσχα θα εξετάσουμε τους φακέλους σας γιατί έτσι απλά έπεσε λίγη δουλίτσα παραπάνω..ας κόψουν τον λαιμό τους να κάνουν σωστά κ γρήγορα τη δουλειά τους..φυσικά κ δεν πρέπει ν επιτραπεί άλλη καθυστέρηση..
Κάτι πρέπει να κάνουμε ν πιέσουμε..

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Kαλό θα ήταν να λέμε όλη την απάντηση του υπαλλήλου του ΑΣΕΠ και όχι τη μισή. Είπε κατά το Πάσχα, γιατί προηγείται η εξέταση δύο άλλων προκηρύξεων, εκτός αν το Υπουργείο τους πει να επισπεύσουν τη διαδικασία. Υπάρχει, λοιπόν, και η απόφαση της Επιτροπής Συμμόρφωσης που πιθανότατα θα θέσει στο Υπουργείο προθεσμία λίγων μηνών για να έχει ολοκληρώσει την όλη διαδικασία. Το αν ο ΑΣΕΠ μπορεί να ολοκληρώσει το δικό του κομμάτι του σε τόσο μικρές προθεσμίες που θα επιβληθούν, είναι πρόβλημα του ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
@ origenis


Τελικά εσύ διδάσκεις ή καθημερινά είσαι στο υπουργείο; Ποιες είναι η πηγές σου ώστε να γνωρίζουμε και εμείς. Παρέθεσε ένα σύνδεσμο για να μπορούμε να ανατρέχουμε όταν παρίσταται ανάγκη.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
@ origenis


Τελικά εσύ διδάσκεις ή καθημερινά είσαι στο υπουργείο; Ποιες είναι η πηγές σου ώστε να γνωρίζουμε και εμείς. Παρέθεσε ένα σύνδεσμο για να μπορούμε να ανατρέχουμε όταν παρίσταται ανάγκη.
Συνάδελφε/-ισσα, καλημέρα.Αφού δεν με ξέρεις,να σου πω ποιός είμαι. Είμαι αυτός που το 2010 ως νομικός είπε στους διοριστέους πως οι διορισμοί εκτός ασεπ είναι παράνομοι, πως οι πιστώσεις διορισμού είναι ατομικό περιουσιακό στοιχείο και τόσο ο διορισμός, όσο και τα χρήματα μας αφαιρέθηκαν παράνομα. Βέβαια οι συνάδελφοι με άκουγαν σαν εξωγίηνο και στο υπουργείο με έβλεπα σαν τον Βεελζεβούλ! Η 527/2015 ήταν μια μεγάλη επιτυχία,την οποία κανείς δικηγόρος δεν μπορεί να παρακάμψει γιατί την προετοιμάζαμε 5 ολόκληρα χρόνια και είναι άψογα δομημένη απόφαση. Κι όλα αυτά την ώρα που οι συνάδελφοι μας με τις μεγάλες προυπηρε σιες πίεζαν τους υπουργούς να μην μας διορίσουν ποτέ. Γι αυτό με βλέπεις εδώ! Γιατί θέλω να εξαντληθεί όλο το εύρος εφαρμογής της 527/2015 και αυτό περιλαμβάνει και εσάς. Στην παρούσα φάση έχω σχέση με το Παιδείας. Εξ όσων γνωρίζω, το Παιδείας σχεδιάζει να διορίσει βοηθητικό προσωπικό στην ειδική αγωγή και όχι εκπαιδευτικούς. Αυτό που θα ακούσετε σύντομα είναι να περιμένετε το καλοκαίρι να διοριστείτε μαζί με τους άλλους αναπληρωτές. Θα σας πουν πως ο διορισμός σας είναι δεδομένος, αλλά να διοριστείτε όλοι μαζί! Βλέπεις θέλουν και τους δικούς σας ψήφους και των άλλων με τις προυπηρεσίες. Το μυστικό είναι πως οι έρευνες τους σας χαρακτηρίζουν ως βάση του κόμματος. Θα δεις,θα σας τα πουν πολύ γλυκά!!!

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Συνάδελφε/-ισσα, καλημέρα.Αφού δεν με ξέρεις,να σου πω ποιός είμαι. Είμαι αυτός που το 2010 ως νομικός είπε στους διοριστέους πως οι διορισμοί εκτός ασεπ είναι παράνομοι, πως οι πιστώσεις διορισμού είναι ατομικό περιουσιακό στοιχείο και τόσο ο διορισμός, όσο και τα χρήματα μας αφαιρέθηκαν παράνομα. Βέβαια οι συνάδελφοι με άκουγαν σαν εξωγίηνο και στο υπουργείο με έβλεπα σαν τον Βεελζεβούλ! Η 527/2015 ήταν μια μεγάλη επιτυχία,την οποία κανείς δικηγόρος δεν μπορεί να παρακάμψει γιατί την προετοιμάζαμε 5 ολόκληρα χρόνια και είναι άψογα δομημένη απόφαση. Κι όλα αυτά την ώρα που οι συνάδελφοι μας με τις μεγάλες προυπηρε σιες πίεζαν τους υπουργούς να μην μας διορίσουν ποτέ. Γι αυτό με βλέπεις εδώ! Γιατί θέλω να εξαντληθεί όλο το εύρος εφαρμογής της 527/2015 και αυτό περιλαμβάνει και εσάς. Στην παρούσα φάση έχω σχέση με το Παιδείας. Εξ όσων γνωρίζω, το Παιδείας σχεδιάζει να διορίσει βοηθητικό προσωπικό στην ειδική αγωγή και όχι εκπαιδευτικούς. Αυτό που θα ακούσετε σύντομα είναι να περιμένετε το καλοκαίρι να διοριστείτε μαζί με τους άλλους αναπληρωτές. Θα σας πουν πως ο διορισμός σας είναι δεδομένος, αλλά να διοριστείτε όλοι μαζί! Βλέπεις θέλουν και τους δικούς σας ψήφους και των άλλων με τις προυπηρεσίες. Το μυστικό είναι πως οι έρευνες τους σας χαρακτηρίζουν ως βάση του κόμματος. Θα δεις,θα σας τα πουν πολύ γλυκά!!!
Έτσι και αλλιώς αναδρομικός θα είναι ο διορισμός οπότε όποτε και να διορίσει το ίδιο είναι απλά το υπουργείο θα πληρώνει χωρίς να του παρέχονται υπηρεσίες εκτός και αν είναι ήδη Αναπληρωτες όποτε πάει μια η άλλη


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2018, 12:47:38 μμ από s93060 »

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Origenis ευχαριστούμε για την ενημέρωση!
Μήπως ξέρεις και για τα αναδρομικά (μισθοί και χρόνια προϋπηρεσίας) τί θα γίνει;
Ισχύει το 7 χρόνια προϋπηρεσία και 5 χρόνια μισθοί αναδρομικά;

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Συνάδελφε/-ισσα, καλημέρα.Αφού δεν με ξέρεις,να σου πω ποιός είμαι. Είμαι αυτός που το 2010 ως νομικός είπε στους διοριστέους πως οι διορισμοί εκτός ασεπ είναι παράνομοι, πως οι πιστώσεις διορισμού είναι ατομικό περιουσιακό στοιχείο και τόσο ο διορισμός, όσο και τα χρήματα μας αφαιρέθηκαν παράνομα. Βέβαια οι συνάδελφοι με άκουγαν σαν εξωγίηνο και στο υπουργείο με έβλεπα σαν τον Βεελζεβούλ! Η 527/2015 ήταν μια μεγάλη επιτυχία,την οποία κανείς δικηγόρος δεν μπορεί να παρακάμψει γιατί την προετοιμάζαμε 5 ολόκληρα χρόνια και είναι άψογα δομημένη απόφαση. Κι όλα αυτά την ώρα που οι συνάδελφοι μας με τις μεγάλες προυπηρε σιες πίεζαν τους υπουργούς να μην μας διορίσουν ποτέ. Γι αυτό με βλέπεις εδώ! Γιατί θέλω να εξαντληθεί όλο το εύρος εφαρμογής της 527/2015 και αυτό περιλαμβάνει και εσάς. Στην παρούσα φάση έχω σχέση με το Παιδείας. Εξ όσων γνωρίζω, το Παιδείας σχεδιάζει να διορίσει βοηθητικό προσωπικό στην ειδική αγωγή και όχι εκπαιδευτικούς. Αυτό που θα ακούσετε σύντομα είναι να περιμένετε το καλοκαίρι να διοριστείτε μαζί με τους άλλους αναπληρωτές. Θα σας πουν πως ο διορισμός σας είναι δεδομένος, αλλά να διοριστείτε όλοι μαζί! Βλέπεις θέλουν και τους δικούς σας ψήφους και των άλλων με τις προυπηρεσίες. Το μυστικό είναι πως οι έρευνες τους σας χαρακτηρίζουν ως βάση του κόμματος. Θα δεις,θα σας τα πουν πολύ γλυκά!!!

Είσαι νομικός ή εκπαιδευτικός; Γιατί αν δεν κάνω λάθος έγραφες ότι διορίστηκες με τους εναπομείναντες διοριστέους ΑΣΕΠ 2008.
Και τι σημαίνει "Στην παρούσα φάση έχω σχέση με το Παιδείας";
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2018, 01:23:18 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είσαι νομικός ή εκπαιδευτικός; Γιατί αν δεν κάνω λάθος έγραφες ότι διορίστηκες με τους εναπομείναντες διοριστέους ΑΣΕΠ 2008.
Και τι σημαίνει "Στην παρούσα φάση έχω σχέση με το Παιδείας";
Συνάδελφε,είμαι και τα δύο. Ναι, η 527/2015 απο τους πρώτους που διόρισε ήταν και ο ομιλών. Θεωρώ το ότι ήμουν διοριστέος ως τίτλο τιμής, γιατί ήμασταν οι πλέον νόμιμοι διορισμοί στο ελληνικό Δημόσιο!Δυστυχώς, η παρούσα κυβέρνηση δεν υπάρχει περίπτωση να σας διορίσει αναδρομικά. Μην με ρωτήσεις, τι θα κάνει η επόμενη,γιατί εννοείται πως δεν ξέρω. Άσε να έρθει εκείνη η ώρα και θα μάθουμε!

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Γιατι να το κανει το Υπουργειο αυτο ? Θα τα ριχνει στον ΑΣΕΠ μεχρι τις εκλογες ...Ασε δε και προστιμο να επιβληθει απο την επιτροπη συμμορφωσης δεν σημαινει και κατι...Μπορει να το πληρωσουν η ακομη και να το αγνοησουν...τουλαχιστον μεχρι τις εκλογες που τις βλεπω τον Μαιο...

Kαλό θα ήταν να λέμε όλη την απάντηση του υπαλλήλου του ΑΣΕΠ και όχι τη μισή. Είπε κατά το Πάσχα, γιατί προηγείται η εξέταση δύο άλλων προκηρύξεων, εκτός αν το Υπουργείο τους πει να επισπεύσουν τη διαδικασία. Υπάρχει, λοιπόν, και η απόφαση της Επιτροπής Συμμόρφωσης που πιθανότατα θα θέσει στο Υπουργείο προθεσμία λίγων μηνών για να έχει ολοκληρώσει την όλη διαδικασία. Το αν ο ΑΣΕΠ μπορεί να ολοκληρώσει το δικό του κομμάτι του σε τόσο μικρές προθεσμίες που θα επιβληθούν, είναι πρόβλημα του ΑΣΕΠ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.