*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1240314 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ναι, ίσως έπρεπε να διευκρινίσω για υποθέσεις μέσα σε αίθουσες δικαστηρίων που αναμένονται στους επόμενους κοντά μήνες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dionp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Mήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει με πμ πόσο καιρο κάνει περιπου να παει μια υπόθεση στο ΣΤΕ αν απορριφθεί ή τεθεί εκτος ευλογου στο Διοικ. Εφετείο; Είμαι στους προσφυγ του 2008, έκανα αρχες του 2017 τις απαιτούμενες ενέργειες μέσω δικηγορικού γραφείου πιυ ασχολείται με ασεπ, η υπόθεση μου στο Διοικ. Εφετείο εκδικάζεται καλώς εχόντων των πραγμάτων το Φεβρ και φοβάμαι ότι θα τραβήξει παραπανω η υπόθεση. Επίσης, τη στιγμή που δε βλέπω να καταρριπτεται το νεο συστημα, που εχει επιφανειακως την κάλυψη του ασεπ, τι θα γίνει με την περίπτωση σαν τη δική μου, που επιπλεον ειμαι χαμηλόβαθμη;

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Τωρα βεβαια πως εχεις δικηγορο και κανεις λογο για χαμηλοβαθμους...ειναι αλλου παπα (πονηρο) ευαγγελιο...Δεν υπαρχει σε καμια δικαστικη αποφαση εφοσον γνωριζω τετοιο θεμα ...Ουτε το υπουργειο κανει λογο για διακρισεις αναμεσα σε δικαστικως δικαιωθεντες...Το θεμα εχει ληξει....Φιλικα...


...που επιπλεον ειμαι χαμηλόβαθμη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Ο συνεργατης του δικηγ που εχει αναλαβει μου εχει πει εξαρχης οκ, δεν υπαρχει θέμα, αλλα προχθες που διαβαζα τις αναρτήσεις -δεν μπαινω συχνα στο φορουμ- καποιος εκανε λογο για κσποιια αποφαση που εθιγε τους χαμηλοβαθμους. Και δεδομένου αυτού, του νεου συστήματος κ την υπόθεση μου που θα αργησει πιστευω να διευθετηθει σύντομα, κ εν γενει τις συνεχεις ανατροπες στο χωρο της εκπαιδευσης, σου φαίνεται περίεργο που ανησυχω; Εκτος αυτού δεν είναι εύκολο να πετύχεις στο τηλέφωνο το συγκεκριμενο γραφείο και κατα ρη γνωμη μου πάντα τον τελευταιό λογο τον εχουν οι δικαστες. Αυτοί αποφασίζουν. Εμενα, που είμαι στα 41, κ που μεσο δεν είχα για να υπαχθώ στην κατηγορία προϋπηρεσιάκιας κι εχω μονο τα μορια ασεπ στον πίνακα, κ κατι ψιλα απο μια χρονια ενισχυτικη γυρω το Πασχα του 13, παράλληλα δεν είχα το καταλληλα ηρεμο, παρα αφόρητα τοξικο στη συμπεριφορα (βλεπε περιπτωσεις 5 τυπων τοξικης μανας, απ τις οποιες καλυπτουμε επαξια τις 4 περιπτωσεις εις τη νιοστή), πολυ φτωχο, αγροτικό οικογενειακο περιβάλλον κ που συνεχίζω να ζω σε αυτο με σπασμενα νεύρα λογω που κανων εξ αποστασεως μεταπτυχιακο με τη γνωστη οικογενειακη βαβουρα, αυτή η μικρή ελπιδα του ασεπ είναι για μενα η λύτρωσή μου πολυπλεύρως. Και φυσικά θα ήθελα να ξερω πανω κατω το χρονο που θα χρειαστει μια πιθανη δικαιωση στο Στε, για να δω τις επιλογες μου, δεδομενου οτι τα τελευταια 2 χρονια εργάστηκα αρχαιοφυλακας, φετος είμαι στο 1ο ετος του ομωνυμου ιεκ, που χίλιες φορες να το χα παρει το 2008 χαμπαρι και να παω εκει τότε παραλληλα με τον ασεπ. Τουλαχιστον εκεινο θα μου δινε εργασια και ισως διορισμο. Ενω το υπουργειο παιδείας συστηματικα μας αδικει από την καταργηση της επετηρίδας, του πιο αδιαβλητου τροπου διορισμου, με δεύτερο το Ασεπ, και μετα.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
alex1977 σε καταλαβαίνω πολύ. Ολοι προσπαθούμε σ' συτή τη δύσκολη εποχή πολλά πράγματα εκ των οποίων λίγα καταφέρνουμε. Και η δυσκολία γίνεται πιο μεγάλη όταν δικοί σου άνθρωποι, αν και θα έπρεπε να σε στηρίζουν, σου αποδίδουν ευθύνες ενώ εσύ προσπαθείς όσο μπορείς.
Οι τοξικοί άνθρωποι όμως δεν τελειώνουν στο οικογενεικό περιβάλλον. Βλέπεις και εμας πόσο μας πολεμάνε οι 'καλοί συνερφοι'. Οι τοξικοί άνθρωποι κατά βάθος όμως μας βοηθάνε, όταν εμείς καταλάβουμε πόσο άσχημη είναι αυτή η νοοτροπία και δεν γίνουμε και εμείς σαν κι αυτούς είτε στην οικογενειά μας είτε στον εργασιακό μας χώρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2019, 09:51:52 πμ από Πελαγονία »

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Εχεις δίκιο. Εμενα ο τοξικος ανθρωπος της οικογ μου ειλναι η μητερα μου. Από το 2000 το Νοέμβρη που ορκίστηκα κατάλαβε ότι ο γραπτος διαγωνισμος ειναι αβεβαιος, είχα να αντιμετωπίσω συν τις αλλες συμπετθφορες, νοοτροπίες, χωριατικα σκεπτικα, δεσποτισμο, διαρκεις μειωσεις, προσβολες για το τπτ, και μυρια αλλα, που σε φτανουν στα όρια της κατάθλιψης καθημερινώς κ τη μουρμούρα εναντίον του ασεπ κ του υπουργειου. "κι αυτό το βιολι θα εχουμε καθε δυο χρονια αν δεν περασεις;", "παράτα τα","κανε κατι αλλο", "θα τρελαθεις απ το διάβασμα", "όλη η γειτονια σε κοροϊδευει", "πες μου ΠΟΥ σε οφελησε το διάβασμα", "έτσι μου ρχεται να σου κάψω όλα τα βιβλία", "σας κοροϊδεύει το υπουργείο". Οχι οτι δεν υπαρχει αλήθεια στο τελευταίο, αλλα οταν ο αλλος απί την αρχη σε πρηζει κ δεν προσπαθεις υπο καλες ψυχολογ συνθηκες, κ καθε τοσο αλλαζει η υλη, κτλ δε βλέπεις προκοπη.

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Εχεις δίκιο. Εμενα ο τοξικος ανθρωπος της οικογ μου ειλναι η μητερα μου. Από το 2000 το Νοέμβρη που ορκίστηκα κατάλαβε ότι ο γραπτος διαγωνισμος ειναι αβεβαιος, είχα να αντιμετωπίσω συν τις αλλες συμπετθφορες, νοοτροπίες, χωριατικα σκεπτικα, δεσποτισμο, διαρκεις μειωσεις, προσβολες για το τπτ, και μυρια αλλα, που σε φτανουν στα όρια της κατάθλιψης καθημερινώς κ τη μουρμούρα εναντίον του ασεπ κ του υπουργειου. "κι αυτό το βιολι θα εχουμε καθε δυο χρονια αν δεν περασεις;", "παράτα τα","κανε κατι αλλο", "θα τρελαθεις απ το διάβασμα", "όλη η γειτονια σε κοροϊδευει", "πες μου ΠΟΥ σε οφελησε το διάβασμα", "έτσι μου ρχεται να σου κάψω όλα τα βιβλία", "σας κοροϊδεύει το υπουργείο". Οχι οτι δεν υπαρχει αλήθεια στο τελευταίο, αλλα οταν ο αλλος απί την αρχη σε πρηζει κ δεν προσπαθεις υπο καλες ψυχολογ συνθηκες, κ καθε τοσο αλλαζει η υλη, κτλ δε βλέπεις προκοπη.
Μπράβο. Πες τα να καταλάβουν μερικοί τι σημαίνει γραπτός ΑΣΕΠ. Άλλοι έχουν μάνατζερ και άλλοι γκρίνια όλη μερα. Κι εγώ τα ίδια. Το κακό είναι ότι επιβεβαιώθηκαν πολλάκις.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εχεις δίκιο. Εμενα ο τοξικος ανθρωπος της οικογ μου ειλναι η μητερα μου. Από το 2000 το Νοέμβρη που ορκίστηκα κατάλαβε ότι ο γραπτος διαγωνισμος ειναι αβεβαιος, είχα να αντιμετωπίσω συν τις αλλες συμπετθφορες, νοοτροπίες, χωριατικα σκεπτικα, δεσποτισμο, διαρκεις μειωσεις, προσβολες για το τπτ, και μυρια αλλα, που σε φτανουν στα όρια της κατάθλιψης καθημερινώς κ τη μουρμούρα εναντίον του ασεπ κ του υπουργειου. "κι αυτό το βιολι θα εχουμε καθε δυο χρονια αν δεν περασεις;", "παράτα τα","κανε κατι αλλο", "θα τρελαθεις απ το διάβασμα", "όλη η γειτονια σε κοροϊδευει", "πες μου ΠΟΥ σε οφελησε το διάβασμα", "έτσι μου ρχεται να σου κάψω όλα τα βιβλία", "σας κοροϊδεύει το υπουργείο". Οχι οτι δεν υπαρχει αλήθεια στο τελευταίο, αλλα οταν ο αλλος απί την αρχη σε πρηζει κ δεν προσπαθεις υπο καλες ψυχολογ συνθηκες, κ καθε τοσο αλλαζει η υλη, κτλ δε βλέπεις προκοπη.
πήγαινε αναπληρωτής για να γλυτώσεις τη γκρίνια της μάνας σου και της γειτονιάς

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Nέα μικρή αναβολή έφεσης σε (ασεπ 08 )Στε για Φλεβάρη

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Τι αναπληρωτής να πας, οταν δεν είχες μέσο τη δεκαετία 2000-2008 να χωθεις, κ ούτε καλό κλιμα να διαβάσεις ή δούλευες εξαντλητικά ωραρια καμαριέρα στη Μύκονο το μισο χρονο κ το χειμώνα στις ελιες. Οι περισσότεροι ασεπίτες διοριστέοι που γνωρίζω είχαν μανατζερ γονείς να τους πηγαίνουν την πορτοκαλάδα στο γραφείο, όπως στις πανελλήνιες, οχι με το δικό μου οικογενειακό προφιλ. Οπότε τέτοια σχόλεια τα εκλαμβανω ως ειρωνία, από προνομιούχους, που μπορόυσαν να έχουν ακρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2019, 01:42:12 μμ από alex1977 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το θέμα στο οποίο γράφετε έχει να κάνει με τους δικαιωθέντες από τα δικαστήρια συναδέλφους του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ του 2008.
Όλες οι άλλες συζητήσεις μπορούν να γίνουν σε άλλα, σχετικά, θέματα που ήδη υπάρχουν ή να δημιουργήσετε νέα.
Ευχαριστούμε.

ΥΓ δεν αναφέρομαι, αποκλειστικά, στο τελευταίο μήνυμα

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Nέα μικρή αναβολή έφεσης σε (ασεπ 08 )Στε για Φλεβάρη
ποιο δικόγραφο;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 565
Σύνολο: 573

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.