*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1240327 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΤΑ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Η επιτροπή συμμόρφωσης θα συνεδριάσει και η αποφαση θα βγει σε 2 μήνες  αν ειναι θετική δινει 3 μήνες περιθώριο να συμμορφωθεί το υπουργειο αλλιως το υπουργειο θα πρεπει να ασκήσει έφεση για να δικαιολογήσει την μη συμμόρφωση του . Όποτε υπολογίστε απο Οκτώβρη μέχρι να βγει η αποφαση παμε Δεκέμβρη και μετα το υπεπθ θα κινήσει διαδικασίες . Φυσικά αν θελει εκτελεί τις αποφάσεις και τωρα αλλα γιατι δεν το κανει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Η προσωπική μου αίσθηση είναι ότι θα υπογράψει σύντομα. Έχει πει προφορικά στους δικηγόρους ότι 25/9 θα έχει το χρονοδιάγραμμα. Για να δούμε άμα έχει ισχύ ο λόγος του. Origenis ΕΥΓΕ!!!!

Αποσυνδεδεμένος GEMIPAPA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Είμαι Φιλόλογος, επιτυχούσα ΑΣΕΠ 2008. δεν γνώριζα δυστυχώς για την προσφυγή των συναδέλφων μου για το διορισμό τους. Πρέπει να κάνω κι εγώ ξεχωριστή προσφυγή; Βέβαια έχω κάνει προσφυγή για την αναγνώριση της προϋπηρεσίας μου 6 ετών που προσέφερα ως συμβασιούχος στα Δημόσια Σχολεία μέσω ΈΣΠΑ. γι΄αυτό το λόγω δεν είχα ασχοληθεί με το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Αν μπορείτε ενημερώστε με

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
μιλησα με την γραμματεα του υπουργου.να πω οτι ηταν ευγενικοτατη και θετικη στα οσα της ελεγα.της ειπα οτι ολοι μας εχουμε φτασει στο αμην κ οτι δεν δικαιολογειται αλλη καθυστερηση.μου πε οτι δεν ξερει δυστυχως τιποτε περαν απο το δελτιο .την ρωτησα απο που θ μαθουμε κ τι να περιμενουμε.οι δικηγοροι δεν ξερουν ο υπουργος δεν υπογραφει το υπουργειο παρα τα τοσα τηλεφωνηματα δεν γνωριζει..της εξηγησα οτι εχουμε υποστει μεγαλη αδικια.της ειπα οτι πολλοι ειμαστε ανεργοι τη στιγμη που 10χρονια τωρα επρεπε να εργαζομαστε.που πε οτι καταλαβαινει.μετα απο τα πολλα κ κυλησαν ομαλα κι ωραια της ειπα οτι καποιοι συναδελφοι σκεφτονται ν πανε στα καναλια ξανα κ στην αντιπολιτευση επειδη ολοι ειναι πικραμενοι με ολο αυτο κι οτι θ το κανουν αν ο υπουργος αμεσα εως την αλλη εβδομαδα εγγραφως κ επισημως δε δωσει δελτιο τυπου με ακριβες χρονοδιαγραμμα εως ποτε ακριβως θ χουμε διοριστει.μου πε ξανα οτι καταλαβαινει την αγωνια μας κι οτι θ μεταφερει αυτουσιο το αιτημα στον υπουργο να βγαλει καποιο δελτιο τυπου.της ειπα ποτε ν ξανακαλεσω.κι ευγενικοτατσ παντα μου πε οποτε θελουμε.αυτα εν περιληψει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Gemipapa έχει ανοίξει θέμα ξεχωριστό για νέες προσφυγές! Και ρώτα δικηγόρο!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Βάνια μας κάλυψες όλους!!!! Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το θέμα των αναδρομικών διορισμών λόγω εκπροθέσμου μπορεί για κάποιους να χάθηκε, αλλά για το θέμα των αναπληρωτών μπορούν και τώρα να προσφύγουν, όπως το κάναμε πέρσυ εμείς άσχετα άν δεν δικαιωθήκαμε, αλλά τουλάχιστον όρισε το 2019 ώς το τέλος της ανοχής αυτών των πινάκων. Ιδού λοιπόν πεδίον δόξης λαμπρό για όσους όψιμα πήραν μπροστά....
για καποιους δε χαθηκε! Δε θα παει στο στε η υποθεση; ακομη δεν ξερουμε καποιοι!

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
για καποιους δε χαθηκε! Δε θα παει στο στε η υποθεση; ακομη δεν ξερουμε καποιοι!
Δεν αναφέρομαι για όσων οι υποθέσεις εκκρεμούν ακόμα δικαστικά στο ΣτΕ (απο ΑΣΕΠ 2004 2006 και ορισμένων 2008 δεύτερη σειρά προσφυγών), αλλά για όσους θέλουν να προσφύγουν τώρα, που ώς γνωστόν ο δικηγόρος θεωρεί οτι το εμπρόθεσμο έληξε, με βάση νομολογία του ΣτΕ το καλοκαίρι που μας πέρασε.

Αποσυνδεδεμένος pd59

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Vania πολύ σωστά το χειρίστηκες και τέτοιου είδους πίεση πρέπει να ασκήσουμε στο Υπουργείο. Να απαιτήσουμε ακριβές χρονοδιάγραμμα από τον υπουργό.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Παιρνετε κι εσεις τηλ οσες πιο πολλες φορες μπορειτε.αν μετα την τριτη δεν βγαλουν δτ τοτε πρεπει να παμε παλι απο εκει..

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν αναφέρομαι για όσων οι υποθέσεις εκκρεμούν ακόμα δικαστικά στο ΣτΕ (απο ΑΣΕΠ 2004 2006 και ορισμένων 2008 δεύτερη σειρά προσφυγών), αλλά για όσους θέλουν να προσφύγουν τώρα, που ώς γνωστόν ο δικηγόρος θεωρεί οτι το εμπρόθεσμο έληξε, με βάση νομολογία του ΣτΕ το καλοκαίρι που μας πέρασε.
Ναι  εχεις δικιο, για προσφυγες που θα γινουν η εγιναν πολυ προσφατα ειναι ισως αργα πραγματι...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2018, 03:18:43 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος pdeuser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Δεν αναφέρομαι για όσων οι υποθέσεις εκκρεμούν ακόμα δικαστικά στο ΣτΕ (απο ΑΣΕΠ 2004 2006 και ορισμένων 2008 δεύτερη σειρά προσφυγών), αλλά για όσους θέλουν να προσφύγουν τώρα, που ώς γνωστόν ο δικηγόρος θεωρεί οτι το εμπρόθεσμο έληξε, με βάση νομολογία του ΣτΕ το καλοκαίρι που μας πέρασε.
Δεν ξέρω για ποιον δικηγόρο μιλάς, αλλά υπάρχει άλλος (από τους πιο γνωστούς) που δέχεται μέχρι 30/09 αιτήσεις

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν ξέρω για ποιον δικηγόρο μιλάς, αλλά υπάρχει άλλος (από τους πιο γνωστούς) που δέχεται μέχρι 30/09 αιτήσεις
Δέχεται αιτήσεις,ενημερώνοντας τους ενδιαφερόμενους για το ότι έχει λήξει το εύλογο .Άλλωστε ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει προσφυγές .Αν θέλει να πληρώσει,πρόβλημα του.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Δέχεται αιτήσεις,ενημερώνοντας τους ενδιαφερόμενους για το ότι έχει λήξει το εύλογο .Άλλωστε ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει προσφυγές .Αν θέλει να πληρώσει,πρόβλημα του.
Έχει καταθέσει έφεση στο ΣτΕ για την ανατροπή του εύλογου. Ποτέ δεν ξέρεις. Και στην τελική, ακόμα και θετικό αποτέλεσμα να μην υπάρξει, τουλάχιστον όσοι αποφασίσαμε να κινηθούμε, έστω και αργά, θα ξέρουμε ότι έστω κάτι κάναμε. Ο δικηγόρος καλά κάνει και κινείται όπως κινείται, όντας, πάντως ξεκάθαρος. Όσο για μας, ας προσέχαμε και ας φροντίζαμε να ήμασταν πιο ενημερωμένοι. Όπως και να 'χει, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.