*

Αποστολέας Θέμα: Ερώτηση για υπεράριθμους  (Αναγνώστηκε 8629 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για υπεράριθμους
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 14, 2007, 06:22:08 μμ »
η εγγυκλιος ειναι σιγουρο οτι εχει βγει και οι αιτησεις γινονται απο 14-19/09!!!!!μην περιμενεις τον οκτομβριο!πηγαινε τωρα!

S.O.S. Αν δεν ειμαι υπερραριθμη κλπ κ εχω τοποθετηθει σε σχολειο με κανονικο ωραριο εχω δικαιωμα αιτησης αποσπασης? (π.χ. με αιτιολογια οικογενειακους λογους). Επισης ξερει κανεις αν θα εχω δικαιωμα αιτησης μεταθεσης κ θα θεωρηθει οτι ξεχρεωνω την οργανικη μου. Εχει δημοσιευτει καπου η εγκυκλιος????


     Έχεις δικαίωμα για απόσπαση αλλά θεωρείται ότι ΔΕΝ υπηρετείς την οργανική σου και τη χρωστάς, που σημαίνει ότι του χρόνου ή κάποτε θα πρέπει να την υπηρετήσεις. Αν δεν υπηρετήσεις την οργανική σου δεν έχεις δικαίωμα μετάθεσης, οπότε καλύτερα υπηρέτησέ την να ξεμπερδεύεις.
     Μόνο αν αποσπαστείς σε ΙΕΚ ή σε Δ/νση Δευτεροβάθμιας (εκεί έχεις ωράριο γραφείου) θεωρείται ότι υπηρετείς στην οργανική σου και έχεις δικαίωμα μετάθεσης, και παίρνεις και τα μόρια του σχολείου που είσαι τοποθετημένη. Να ξέρεις ότι για φέτος τέλειωσαν οι αιτήσεις για ΙΕΚ και Δ/νση Δευτεροβάθμιας, οπότε κάνε την οργανική και μη σκας. Το Νοέμβριο θα κάνεις αίτηση μετάθεσης (εφόσον δεν είσαι και δυσπρόσιτη ε!), και το Μάιο είναι οι αιτήσεις απόσπασης.
     Κάπου έχω την εγκύκλιο, θα τη βρω και θα σου πω. Πάντως αυτά που σου λέω είναι 100% σίγουρα, τα έχω ψάξει πολύ καλά!
     Ελπίζω να βοήθησα!      Καλή χρονιά!!!  :) ;) :D
Cogito ergo sum

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159812
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 471
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.