*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ  (Αναγνώστηκε 11222 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thecooler

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 16, 2009, 09:22:38 μμ »
  α , και σε ποιό ΙΕΚ έχει ωράριο ως τις 20:00 ?

για πηγαίνετε κατά τις 19 : 10. ....και πέστε μου αν βρήκατε κανέναν μέσα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:29:26 »

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 17, 2009, 09:30:26 μμ »
Παρακαλω ας απαντησει οποιος γνωριζει, πως μπορει καποιος να προσληφθη ως εκπαιδευτης σε ιεκ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2009, 09:37:20 μμ από Λουλου »

Αποσυνδεδεμένος zuperman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 18, 2009, 10:55:16 πμ »
Για να απαντήσω στο συνάδελφο που λέει " και γιατί πηγαίνουνε?" θα του πω το ακόλουθο:
Εαν είχε για παράδειγμα οργανική στον άγιο ευστράτιο και έπαιρνε απόσπαση στο ΙΕΚ θα μιλούσε?
Φυσικά και όχι διότι:
1. Θα έπαιρνε 12 μόρια στο σπίτι του
2. Θα έμενε σπίτι του κσι όχι 500 χλμ μακριά.
Οπότε γιοα τους επάνω λόγους όσο χάλια και να είναι το βουλώνεις και λες και ευχαριστώ.
Εαν εξειρέσεις τα επάνω δυο, δεν λέει μια το επαναλαμβάνω διότι έχω υπηρετήσει με απόσπαση εκεί. Τώρα μπορώ να κρίνω διότι πλέον δεν έχω την ανάγκη της απόσπασης. Τότε έλεγα ότι είναι κορυφαία (διότι δεν ήμουνα μακρυά), αλλά κοιτάζοντάς το τώρα μπορώ να πω με σιγουριά ότι (αν και θεωρείται η πιο βυσματική απόσπαση) δεν είναι και τόσο καλά.
Για εκείνο που έγραψε ένας συνμάδελφος ότι μιλούσαν κλπκλπ και στις 19:10 δεν υπήρχε κανένας, απαντώ ότι όπως και σε όλες τις υπηρεσίες εαν κάποιος θέλει να μη δουλέψει δεν θα δουλέψει. Για παράδειγμα έχω πάει σε πάμπολες υπηρεσίες στις οποίες 2 δουλέυανε και 2 κάνανε κους-κους.
Για το ωράριο εξαρτάται από τις ειδικότητες που τρέχουν εκεί. Δηλαδή εαν το ωρολόγιο πρόγραμμα τρέχει έως τις 20:00 είναι δυνατόν να μην υπάρχει κάποιος στις 19:00?
Εαν το ωρολόγιο τελειώνει στις 18:00 είναι δυνατόν να είναι όλοι στις 20:00?
Εαν δεν ξέρουμε να μην πεταγόμαστε και κάνουμε το κομμάτι μας.
Στις μεγάλες πόεις πάντως τα πράγματα είναι χειρότερα από τις μικρότερες πόλεις.
Α και μην ξεχνιόμαστε τα πάντα είναι και θέμα Διευθυντή (όπως ακριβώς και στο σχολείο), όπως ένας μ**** διευθυντής μνπορεί να δημιουργήσεις "προβλήματα" σε ένα σχολείο το ίδιο μπορεί να συμβεί και σε ένα ΙΕΚ. Τέλος για τις βάρδιες, είναι ελάχιστα πόστα τα οποία είναι μόνο πρωί (για παράδειγμα οικονομικό, πρακτική άσκηση) και τα υπόλοιπα είναι πρωί - απόγευμα εκ περιδρομής, δηλαδή μια εβδομάδα πρωί και μια απόγευμα, εκτός και αν κάποιος (α) θέλει μόνο απόγευμα οπότε ένα επιπλεόν άτομο μπορεί να πάει στην πρωινή βάρδια. Υπάρχουν πόστα που έχουνε δουλειά και πόστα που δεν έχουν. Πάντως από την εμπειρία μου υπάρουν κάποιες συγκεκριμένες περίοδοι (ανάλογα με τον χρονοπρογραμματισμό του ΟΕΕΚ) που έχουν τρελή δουλειά και κεφάλι καζάνι. Υπάρχουν και κάποια διαστήματα που είναισαν την διαφήμιση με το ουίσκι!!!
Αυτά γενικά ά και κάτι τελευταίο. Μπορεί μια πόλη να έχει 2 ΙΕΚ και το ένα εξ'αυτών να είναι τούφα και το άλλο να είναι μακρυά, τα γνωρίζω (διότι συνεργάστηκα με πολλά λόγω του πόστου μου) αλλά δεν πρόκειται να τα πω για να μην δείξω υπολέιψεις!!!

Αποσυνδεδεμένος jsmith_221

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 09, 2009, 01:09:02 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, εάν γνωρίζει κάποιος κάτι, όσον αφορά τις δεύτερες αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ.
Στις πρώτες δεν πήρα απόσπαση. Έχω κάνει αίτηση θεραπείας και περιμένω για τα νέα αποτελέσματα.
Δεν έχω διαβάσει ούτε έχω ακούσει για το εάν θα γίνουν ή όχι και πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε περί του θέματος, γιατί φτάσαμε στα μέσα του Αυγούστου και θα πρέπει να ετοιμάζομαι για μετακόμιση όλης της οικογένειας.

Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:29:26 »

Αποσυνδεδεμένος jsmith_221

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 10, 2009, 09:12:28 πμ »
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 10, 2009, 09:35:45 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!! Μήπως γνωρίζει κανείς πότε θα γίνουν οι αποσπάσεις β' φάσης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ? Είμαι κι εγώ υπ' ατμόν, καθότι δεν πήρα απόσπαση με την πρώτη. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Αποσυνδεδεμένος limnioti

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 214
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 20, 2009, 12:18:26 μμ »
το ίδιο ισχύει και για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2009, 12:21:44 μμ από limnioti »
What goes around, comes around

Αποσυνδεδεμένος nesaneir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 21, 2009, 02:21:17 πμ »
20-25 αυγ θα βγουν

Pira til. sto ypourgeio paideias-tmima apospasewn kai mou eipan pws kaneis den 3erei EAN kai POTE 8a ginei b' fasi apospasewn ston OEEK...3ereis kati apo sigouri pigi?

THANKS!

Αποσυνδεδεμένος nesaneir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 24, 2009, 11:22:57 πμ »
"Εαν εξειρέσεις το γεγονός ότι υπηρετείς την οργανική και παίρνεις τα μόρια, κατά τα άλλα δεν λέει μια"

πράγματι χάλια τα ΙΕΚ  , γι αυτό και τους παίρνουν με το ζόρι τους αποσπασμένους (!! )

Εγώ είμαι εκπαιδευτης σε ΙΕΚ μεγάλης πόλης και έχω να συμπληρώσω οτι από τους αποσπασμένους στα εκεί γραφεί εκεί , κάθε φορά που πάω  , οι μισοί πάιζουν πασιέντζα κουτσομπολεύουν ή κανουν χαβαλέ με εκπαιδευτες και εκπαιδευόμενους ( όταν δεν λείπουν ) .Μιλάμε για σκότωμα  , μία δε λεέι μία !!! :P

Kat'arxin exeis doulepsei pote se IEK (oxi ws ekpaideytis)? Se plirwfwrw oti mono twra to kalokairi den yparxei douleia...Den 3erw poio IEK einai ayto pou les, pes to mou na paw kai gw...Oso gia to wrario poly dyskola exeis prwino wrario kai otan exeis oikogeneia kai paidia kai exeis apogeymatino wrario, simainei oti den ta vlepeis ka8olou afou to prwi pou eisai spiti, einai se sxoleio-paidiko,ktl. kai otan gyrnas 8:30 kai 9 merikes fores, ta vlepeis to poly 1 wra afou peftoun gia ypno...Gia symperifora kai anagnwrisi douleias ontws prepei na einai 8ema <d/nti-anapl. d/nti> kai ikanotitas tous stin organwsi, opote klafta!!!
Kai stin teliki, ektws apo ta moria, DEN A3IZEI ME TIPOTA LOIPON!!!!!!!!!!!

************************************************************
Oso gia to: "...όσο χάλια και να είναι το βουλώνεις και λες και ευχαριστώ" den symfwnw...EXOUME KAI DIKAIWMATA, DEN EIMASTE ZWA!!!!!

************************************************************

Ayta!

Kai kati teleytaio: Mia fili mou exei kanei enstasi-aitisi 8erapias (opws legetai)...Pira til. sto ypourgeio paideias-tmima apospasewn kai mou eipan pws kaneis den 3erei EAN kai POTE 8a ginei b' fasi apospasewn ston OEEK...3erei kaneis kati apo sigouri pigi?

THANKS!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 24, 2009, 02:17:45 μμ »
Παρακαλω ας απαντησει οποιος γνωριζει, πως μπορει καποιος να προσληφθη ως εκπαιδευτης σε ιεκ?


καπου στα μεσα με τελη σεπτεμβριου(για το χειμερινο εξαμηνο) βγαινουν προκηρυξεις για την προσληψη ωρομισθιων εκεπαιδευτων του ιεκ. ριξε μια ματια στο site του οεεκ για να βρεις στο χρονοδιαγραμμα της χρονιας. κανεις μια αιτηση με τα απαραιτητα δικαιολογητικα(πτυχιο, μεταπτυχιακα, προυπηρεσιες). δεν υπαρχει συνεντευξη.

να ξερεις ομως οτι οι πληρωμες αργουν παααααρρρρραα πολυ, δουλεψα 2007-2008 και ακομα δεν εχω πληρωθει τπτ! και ουτε ξερουν ποτε! >:(

Αποσυνδεδεμένος nesaneir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 25, 2009, 06:43:50 μμ »
Παρακαλω ας απαντησει οποιος γνωριζει, πως μπορει καποιος να προσληφθη ως εκπαιδευτης σε ιεκ?

Sugkekrimena einai 11-16 Septembriou oi aitiseis ekpaideytwn...Kai ontws, ama den exeis alla esoda, klafta!!! Meta apo 2 isws kai 2misi xronia pairneis ta lefta!!!
Ayta!

Telika 3erei kaneis (apo sigouri pigi) an 8a ginei b' fasi apospasewn ston OEEK kai an nai, pote????????????

CIAO!

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 26, 2009, 10:03:12 πμ »
Δυστυχως δεν ξερω τιποτα για την 2η φουρνια αποσπασμενων
Εκτιμώ οτι θα καθυστερησουν

Εδω ακομη δεν ανακοινωσαν την τοποθετηση των Δ/ντων ???
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2009, 10:29:33 πμ από heren »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 26, 2009, 11:51:26 πμ »
Κατόπιν τηλεφωνικης επικοινωνιας με τη Δ/νση Διοικητικου Τμήμα προσωπικου του ΟΕΕΚ το συμπερασμα ειναι οτι δεν γνωριζουν τιποτα για τις αποσπασεις
τις επομενες μερες θα γινει Συμβουλιο για την αποφαση τοποθετησης Δ/ντων στα 14 ΙΕΚ
δεν γνωριζουν αν στο συγκεκριμενο συμβουλιο θα προωθησουν και το θεμα των αποσπασεων

Αποσυνδεδεμένος maria78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις στον ΟΕΕΚ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 26, 2009, 08:50:49 μμ »
Οι αιτήσεις για αποσπάσεις εκπαιδευτικών σε διάφορους φορείς (πέρα από ΠΥΣΔΕ ΣΕ ΠΥΣΔΕ) γίνονται καθορισμένες ημερομηνίες ή μπορώ και τώρα να κάνω αίτηση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.