*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2015-2016  (Αναγνώστηκε 188632 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
anti_08 καλώς ήρθες στο pde.

Πέρυσι μετρούσαν οι ξένες γλώσσες, η γνώση υπολογιστών και τα σεμινάρια επιμόρφωσης στην αίτηση των ΣΕΚ (κατάρτιση).
Φέτος δεν υπάρχει προκήρυξη για ΣΕΚ, αλλά μόνο για ΕΠΑΣ (δευτεροβάθμια τυπική εκπαίδευση) για αυτό δεν μετράνε τα υπόλοιπα προσόντα που αναφέρεις. Στην αίτηση φαίνεται ποια είναι τα στοιχεία που μοριοδοτούνται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2015, 12:26:07 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
anti_08 καλώς ήρθες στο pde.

Πέρυσι μετρούσαν οι ξένες γλώσσες, η γνώση υπολογιστών και τα σεμινάρια επιμόρφωσης στην αίτηση των ΣΕΚ (κατάρτιση).
Φέτος δεν υπάρχει προκήρυξη για ΣΕΚ, αλλά μόνο για ΕΠΑΣ (δευτεροβάθμια τυπική εκπαίδευση) για αυτό δεν μετράνε τα υπόλοιπα προσόντα που αναφέρεις. Στην αίτηση φαίνεται ποια είναι τα στοιχεία που μοριοδοτούνται.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! :) (να μην μαζεύω "χαρτούρα" και φωτοτυπίες άδικα δηλαδή...)

Αποσυνδεδεμένος Dina-PE18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι έχω μια απορία. Για όσους κάνουν αίτηση για την περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής και νήσων στη σελίδα 2 λέει να τα αποστείλουμε υπόψη της ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ επιτροπής αξιολόγησης, ενώ στη σελίδα 28 γράφει τα ίδια ακριβώς στοιχεία αλλά υπόψη της ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ επιτροπής αξιολόγησης. Τι πρέπει να γράψουμε τελικά στο φάκελο; όσοι τα στείλατε ήδη τι γράψατε; Ευχαριστώ! 

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γνωριζει καποιος αν υπαρχει πιθανοτητα να παρει παραταση η αποστολη των δικαιολογητικων;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι έχω μια απορία. Για όσους κάνουν αίτηση για την περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής και νήσων στη σελίδα 2 λέει να τα αποστείλουμε υπόψη της ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ επιτροπής αξιολόγησης, ενώ στη σελίδα 28 γράφει τα ίδια ακριβώς στοιχεία αλλά υπόψη της ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ επιτροπής αξιολόγησης. Τι πρέπει να γράψουμε τελικά στο φάκελο; όσοι τα στείλατε ήδη τι γράψατε; Ευχαριστώ!

Στην σελίδα 2 αναφέρει για το τώρα ότι στέλνεις τις αιτήσεις στην Πρωτοβάθμια επιτροπή, στην σελίδα 28 αναφέρει που θα στείλεις την ΕΝΣΤΑΣΗ εφόσον βγουν τα πρώτα αποτελέσματα μοριοδότησης της Πρωτοβάθμιας επιτροπής και έχεις διαφωνία ως προς αυτά.

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει πιθανοτητα να παρει παραταση η αποστολη των δικαιολογητικων;

Φοβάμαι πως όχι... Τι είναι αυτό που δεν προλαβαίνεις να συγκεντρώσεις; Πιστεύω πως ακόμη και τώρα προλαβαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν εχω λαβει ακομη την βεβαιωση προυπηρεσιας, οποτε ουτε καρτα ανεργιας εχω βγαλει ακομη :(

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
Δεν εχω λαβει ακομη την βεβαιωση προυπηρεσιας, οποτε ουτε καρτα ανεργιας εχω βγαλει ακομη :(
Η κάρτα ανεργίας βγαίνει  σε 2 λεπτά κι η προϋπηρεσία την παίρνεις από την αντίστοιχη ΕΠΑΣ πολύ γρήγορα

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν μου εχουν στειλει ακομη την βεβαιωση προυπηρεσιας απο την δευτεροβαθμια που δουλευα, ουτε την απολυση και ετσι δεν μπορω ακομη να βγαλω καρτα ανεργιας :(

Αποσυνδεδεμένος Nightwisher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι.
Μόλις εντόπισα τη νέα προκήρυξη για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ. Δεν έχω διδάξει σε αυτές, παρά μόνο σε Δ.ΙΕΚ για πολλά χρόνια. Πως είναι δυνατόν να μη μετράει αυτή η προϋπηρεσία και να μετράει μόνο της δευτεροβάθμιας και των ΤΕΙ????  >:(

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Kαλημέρα,

Να σας ρωτησω κάτι; προσπαθώ να βγάλω την βεβαίωση ανεργίας μέσω της σελίδας του οαεδ. έχει κανείς προσπαθήσει να το κάνει  αν μπορεί να με βοηθησει;

μπαίνω στο σύστημα κ πηγαίνω στο μενου έκδοση Βεβαιώσεων και λοιπών εγγράφων και ζητάω νέα αίτηση αλλα οι επιλογές που μου δίνει είναι 1. Βεβαίωση λήψης επιδότησης ανεργίας 2.Βεβαίωση χρόνου ανεργίας 3. Βεβαίωση για την εφορία.

Η απορία μου είναι ότι πουθενά δεν έχει  Βεβαίωση ανεργίας.

εγω προσπάθησα να κάνω το 2. αλλά βγάζει μια βεβαίωση που με δείχνει άνεργη απο χτες (που πήγα κ γράφτηκα) μέχρι σήμερα.

 δεν δίνει γενική βεβαίωση ανεργίας. βασικά φοβάμαι μη δεν το δεχτουν στην ΕΠΑΣ επειδη αναφέρει χρονικό διάστημα και με βάλουν στους ελέυθερους επαγγελματίες αντί στους ανέργους.

Αποσυνδεδεμένος alexandros89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Kαλημέρα,

Να σας ρωτησω κάτι; προσπαθώ να βγάλω την βεβαίωση ανεργίας μέσω της σελίδας του οαεδ. έχει κανείς προσπαθήσει να το κάνει  αν μπορεί να με βοηθησει;

μπαίνω στο σύστημα κ πηγαίνω στο μενου έκδοση Βεβαιώσεων και λοιπών εγγράφων και ζητάω νέα αίτηση αλλα οι επιλογές που μου δίνει είναι 1. Βεβαίωση λήψης επιδότησης ανεργίας 2.Βεβαίωση χρόνου ανεργίας 3. Βεβαίωση για την εφορία.

Η απορία μου είναι ότι πουθενά δεν έχει  Βεβαίωση ανεργίας.

εγω προσπάθησα να κάνω το 2. αλλά βγάζει μια βεβαίωση που με δείχνει άνεργη απο χτες (που πήγα κ γράφτηκα) μέχρι σήμερα.

 δεν δίνει γενική βεβαίωση ανεργίας. βασικά φοβάμαι μη δεν το δεχτουν στην ΕΠΑΣ επειδη αναφέρει χρονικό διάστημα και με βάλουν στους ελέυθερους επαγγελματίες αντί στους ανέργους.
Καλημέρα
Με τη βεβαίωση χρόνου ανεργίας κ ένα αντίγραφο της κάρτας ανεργίας πιστεύω θα είμαστε εντάξει. Εγώ τουλάχιστον αυτά κατέθεσα για αποδεικτικά ανεργίας. Ας απαντήσει κάποιος που είναι απόλυτα βέβαιος όμως...

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Πιο ξεκάθαρη δε θα μπορούσε να είναι η απάντηση. ;D

Σελ. 24 της προκήρυξης.
"Βεβαίωση ανεργίας: Δύναται να ανακτηθεί και να εκτυπωθεί από το Πληροφοριακό Σύστημα ΟΑΕΔ (ΟΠΣ) με τη χρήση των κωδικών πρόσβασης που δίδονται κατά την εγγραφή του ανέργου."

Προφανώς, το μόνο που απαιτείται να επισυνάψετε είναι βεβαίωση χρόνου ανεργίας (η φωτοτυπία της κάρτας ανεργίας είναι περιττή).

Αποσυνδεδεμένος kp13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
καλησπέρα . έχω υποβάλλει αίτηση το 2013 - 2014 και σύμφωνα με την προκήρυξη θα πρέπει να καταθέσω μόνο την προϋπηρεσία απ'ο το 2013 και μετά. Πέρυσι όμως είχα συμπεριλάβει στην αίτηση και μια διδακτική προϋπηρεσία  παρελθόντων ετών (2006) που μου έλειπε στην αίτηση του 2013.Αυτή θα πρέπει να την υποβάλλω ξανά;

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Δικαίωμα έχουν οι απόφοιτοι Γεωπονικής Σχολής (ΑΕΙ) με κατεύθυνση Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων

ευχαριστω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 344

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.