*

Αποστολέας Θέμα: Πληροφορίες για μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή  (Αναγνώστηκε 1244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Argiro9

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά!
Είμαι καινούργια στην ομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω ένα θέμα που με προβληματίζει.
Είμαι απόφοιτος Κοινωνιολογίας με Παιδαγωγική Επάρκεια απο ΑΣΠΑΙΤΕ και αποσκοπώ να μπω στους πίνακες της ειδικής αγωγής.
Ψάχνω για προγράμματα ειδικής αγωγής και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.
Ουσιαστικά το χρειάζομαι για να μπω στους πίνακες.
Είμαι καινούργια στο θέμα διορισμών εκπαιδευτικών κλπ οπότε οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2023, 02:17:00 μμ από Argiro9 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Ένα μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή θα σε βάλει στον κύριο πίνακα, θα σου δώσει 20 μόρια και θα σε ανεβάσει 2 μισθολογικά κλιμάκια. Ένα σεμινάριο θα σε βάλει στον επικουρικό πίνακα και θα σου δώσει 2 μόρια. Περιττό να πω ότι καμία σχέση η εμβάθυνση στο αντικείμενο μεταξύ των δύο. Επίσης οι διορισμοί στην Ειδική Αγωγή γίνονται μόνο από τον κύριο πίνακα. Δε γνωρίζω πόσες προσλήψεις γίνονται στον κλάδο σου, μπορείς εύκολα να το δεις βλέποντας τις ανακοινώσεις για τις διάφορες φάσεις αναπληρωτών και τους διορισμούς. Τώρα για συγκεκριμένα μεταπτυχιακά προγράμματα θα σου πουν μέλη του φόρουμ που έχουν σχετική εμπειρία. Σεμινάρια υπάρχουν πολλά κι έχουν απλοποιηθεί όσο δεν πάει θα έλεγα. Επίσης είναι πολύ πιο οικονομικά σε σχέση με το παρελθόν.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ισχυουν όλα αυτά που έγραψε ο συναδελφος.. τωρα σε ότι αφορά τις προσλήψεις φέτος πήρε και από τον επικουρικό. Μεταπτυχιακα υπάρχουν κάποια από αυτά στον ελλαδικό χώρο έχουν τελειώσει οι εγγραφές όπως αυτό πανεπιστήμιο θεσσαλιας.. μπες και δες αυτό από εκπα εγγραφές μέχρι 31-7-2023..πανεπιστημιο Μακεδονίας 30-6-2023.Επισης δες μεταπτυχιακό από εαπ και πανεπιστημίου κυπρου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.