*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165849 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasiliki85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας κι από μένα. Κατάφερα να επικοινωνήσω σημερα με τον δοαταπ. Το μόνο που μου είπαν είναι να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με τον κύριο Παπαβλασόπουλο, ο οποίος απαντάει στα τηλέφωνα κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 11:00-14-00. Όποιος έχει κάτι νεότερο ας ενημερώσει. Καλή δύναμη....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μαράκι Μαράκι έτσι ακριβώς ειναι!! Τα επικυρωσιμα κοστίζουν μονο 4,20€ και ο δικηγόρος ειναι φίλος και δεν μου πήρε χρήματα.
Διαβάστε όμως και το παρακάτω τραγελαφικό:
Επικοινώνησα με συναδέλφους που έχουν μεταπτυχιακό σαν το δικό μας απο διάφορες δευτεροβάθμιες ανά την Ελλάδα και συμβαίνει το εξής γελοίο: σε άλλους ζητήσουν επικύρωση και σε άλλους τα δέχτηκαν με απλή φωτοτυπία!!!!! Σε άλλους ζητήσουν αναλυτική βαθμολογία και σε άλλους όχι!!! Μάλιστα σε αρκετές δευτεροβάθμιες που οι συνάδελφοι διαμαρτυρήθηκαν για την επικύρωση οι υπάλληλοι τους εκφόβισαν με το οτι η αίτηση υπάρχει περίπτωση να ειναι ελλιπής και να έχουν πρόβλημα. Με τέτοιες απειλές που δέχεσαι δεν ρισκάρεις και γενικότερα δεν βρίσκεις το δίκιο σου διότι κανείς δεν παίρνει την ευθύνη να σου πει με βεβαιότητα
Πάντως στην περσινή υπουργική απόφαση δεν αναφέρει πουθενά για επικύρωση απο ελληνικά πανεπιστήμια...
Την  αναλυτική βαθμολογία μας τη στελνει ο ΔΟΑΤΑΠ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΏΡΙΣΗ
?

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Μόλις επικοινώνησα με το υπαιθ και μου είπαν πως το μόνο που χρειάζεται είναι απλή φωτοτυπία από το μεταπτυχιακό και την αναγνώριση του δοαταπ εφόσον το πτυχίο δεν είναι στα αγγλικά. Τώρα τι να πω δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Την  αναλυτική βαθμολογία μας τη στελνει ο ΔΟΑΤΑΠ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΏΡΙΣΗ
?
Όχι. Ο ΔΟΑΤΑΠ στέλνει μονο την πραξη αναγνώρισης. Η αναλυτική βαθμολογία εχει ήδη σταλεί απο το πανεπιστήμιο μαζί με το πτυχίο μας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Μόλις επικοινώνησα με το υπαιθ και μου είπαν πως το μόνο που χρειάζεται είναι απλή φωτοτυπία από το μεταπτυχιακό και την αναγνώριση του δοαταπ εφόσον το πτυχίο δεν είναι στα αγγλικά. Τώρα τι να πω δεν ξέρω.
Καθένας ζητάει οτι θέλει. Ε, λοιπόν και εγώ αν και τα επικύρωσα θα δώσω μονο απλές φωτοτυπίες. Δεν θα μας κάνουν οτι θέλουν. Στο κάτω κάτω όπως αναφέρεις το υπουργείο ειναι ο ανώτατος φορέας.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όχι. Ο ΔΟΑΤΑΠ στέλνει μονο την πραξη αναγνώρισης. Η αναλυτική βαθμολογία εχει ήδη σταλεί απο το πανεπιστήμιο μαζί με το πτυχίο μας

είναι στο diploma supplement που συνόδευε το πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Καθένας ζητάει οτι θέλει. Ε, λοιπόν και εγώ αν και τα επικύρωσα θα δώσω μονο απλές φωτοτυπίες. Δεν θα μας κάνουν οτι θέλουν. Στο κάτω κάτω όπως αναφέρεις το υπουργείο ειναι ο ανώτατος φορέας.
Έτσι ακριβώς. Ας βγει η εγκύκλιος και αν δεν υπάρχουν αλλαγές στα δικαιολογητικά τότε μόνο φωτοτυπίες με επικυρωμένη μετάφραση μόνο όσων εγγράφων δεν είναι στα ελληνικά. Καλή δύναμη παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι ενημερώστε παρακαλώ τους υπόλοιπους, εάν κάποιος από εσάς έχει λάβει την αναγνώριση. (απόφοιτοι Μαϊου)

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όχι. Ο ΔΟΑΤΑΠ στέλνει μονο την πραξη αναγνώρισης. Η αναλυτική βαθμολογία εχει ήδη σταλεί απο το πανεπιστήμιο μαζί με το πτυχίο μας
Η αναλυτικη βαθμολογία όμως είναι σε A, B, C περνά ένα τέτοι έγγραφο, εφόσον δεν είναι σε κλίμακα 1-10????

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συναδέλφοι κάποιο νέο με τις αναγνωρίσεις;
Προσωπικά δεν μπορώ να πιάσω γραμμή και στα μέιλ μου δεν απαντάνε.

Αποσυνδεδεμένος math45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μια παρέμβαση. Ο Παπαβλασόπουλος θα εργάζεται στον οργανισμό μέχρι και Παρασκευή 7 Αυγούστου. Την άλλη Δευτέρα ξεκινάει η άδειά του. Ύστερα, αναλαμβάνει η Παφλιώτη που είναι αυτή τη στιγμή σε άδεια. Επίσης, συνάδελφοι, μου τονίστηκε από τον ίδιο, ότι, αν δεν έχουμε κάποιο καλό νέο μέχρι την Τετάρτη, να τον συναντήσω ξανά στην Αθήνα. Η αλήθεια είναι ότι αν και αιμορραγώ οικονομικά τον τελευταίο καιρό (πάνω από 200€ σε βενζίνες), σκέφτομαι να υλοποιήσω ό,τι μου πρότεινε...

Καλησπέρα Simple,

Υπήρξε κανένα νέο? Έιχες καμια συνάντηση? Ρωταω επειδή δεν βλέπω για την ώρα να υπάρχει κάποια εξέλιξη. Πάντως και εγώ που έπαιρνα τηλέφωνο σήμερα δεν εβγαλα γραμμη.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
μήπως αυτοί που δεν μιλάνε την πήραν την αναγνώριση;;;; λέω τώρα........ 
άλλωστε δεν είναι ομαδική η αναγνώριση. ο σώσον εαυτό............

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Και γω άκρη δεν έχω βγάλει. Ούτε στο τηλέφωνο βρίσκω κάποιον αλλά δεν απαντούν ούτε και σε mail.

Αποσυνδεδεμένος Angie18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα ίδια κι εγώ. Καμία απάντηση και γεγονός πολύ άσχημο για όλους όσους διακαώς περιμένουμε αυτήν την αναγνώριση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 323

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.