*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166004 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Δημήτρης Μπράτης
Σύμφωνα με ενημέρωση από τα αρμόδια τμήματα του υπουργείου σήμερα,κατά πάσα πιθανότητα ,θα εκδοθεί η προκήρυξη για την πρόσληψη αναπληρωτών ειδικής αγωγής.Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων,αν φυσικά υπογραφεί η εγκύκλιος, θα είναι από αύριο μέχρι 21 Αυγούστου.
Οι προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Γενικής αγωγής το νωρίτερο που μπορεί να αναρτηθούν, κατά τις υπηρεσίες του υπουργείου,είναι την προσεχή Δευτέρα 17 Αυγούστου.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση...
Να παίρνετε απο αύριο συνέχεια τηλέφωνα όσοι δεν έχετε λάβει ακόμα την αναγνώριση. Μην το κλείνετε αν δεν πάρετε απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Βέβαια είναι 8 το απόγευμα. Τι ώρα θα την βγάλουν;

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα εμένα με ειδοποίησαν σήμερα ότι η π[ράξη αναγνώρισης έχει υπογραφεί και να στείλω courier να την πάρει. Βέβαια με ενημέρωσε με e-mail μία υπεύθυνη με την οποία είχα μιλήσει. Λέτε να είναι αυτό το αντίγραφο που είχαν πει και στους αποφοίτους του Μαίου; Κι αν είναι αυτό ρώτησε κανείς αν το δέχονται στη δευτεροβάθμια. Είμαι απόφοιτη Απριλίου Σχολικής Ψυχολογίας.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Όχι είναι η αναγνώριση σου η κανονική.
Τώρα ετοίμασαν τις αναγνωρίσεις των αποφοίτων του Απρίλη;;
Του Μαίου και του Ιουνίου σε κανένα δίμηνο σωστά;
(Επίσης ποιο μεταπτυχιακό τελείωσε Απρίλη;Τον Μάη δεν τελειώνουν όλα;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2015, 08:11:56 μμ από δηιάνειρα »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σχολική ψυχολογία λόγω πρακτικής τελείωσα τότε. Ειχα πρακτική 500 ώρες. Τα μαθήματα τα είχα τελειώσει από το Γενάρη.

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Της Λευκωσίας απλά ήμουν στη πρώτη φουρνιά.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Έχει πρακτική το πανεπιστήμιο Λευκωσίας;;;

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στη σχολική ψυχολογία ναι. Δε νοείται μεταπτυχιακό ψυχολογίας χωρίας πρακτική σε δομές με παιδιά και εφήβους με μαθησιακές δυσκολίες είτε ειδικές ανάγκες. Το είχα διαλέξει επειδή μου άρεσε η ψυχολογία ενώ ήξερα ότι θα με πάρει και χρονικά παραπάνω αλλά και θα έχει πρακτική. Απλά δε περίμενα να ήταν τόσο αυστηρά ως προς την πρακτική άσκηση.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Στην Κυπρο εγινε η πρακτικη; Δηλαδη το μεταπτυχιακο της σχολικης ψυχολογιας ειναι συναφες με τα τωρινα δεδομενα ενω της ειδικης οχι;

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημέρα! Η πρακτική έγινε Ελλάδα σε μια δομή που βρήκαμε μόνοι μας, δημόσια ή ιδιωτική, αρκεί να παρείχε ψυχολογική υποστήριξη σε παιδιά ή εφήβους. Εγώ βρήκα σε δημόσιο σχολείο με παιδιά με αυτισμό, σύνδρομο Down , εγκεφαλική παράλυση και νοητική υστέρηση. Απλά ήθελε και έγκριση από το υπουργείο η οποία έκανε σχεδόν δίμηνο να βγει και με καθυστέρησε αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι ίσως θα έπρεπε να ενημερώσουμε ομαδικά και το παν/μιο για να τους πιέσει σχετικά με την απόφαση του ΙΕΠ (εγώ έχω αποστείλει μηνύματα από το Σάββατο, απάντησα δεν έλαβα, δυστυχώς αλλά αν τους στείλουμε όλοι μήνυμα ίσως και να μας απαντήσουν. Να τους πιέσουμε και αυτούς!!Είναι κρίμα -το έχω ξαναπεί- και για τον κόπο μας, χρόνο που διαθέσαμε αλλά και τα χρήματα μας.
2103319055
vk@iep.edu.gr
klol@minedu.gov.gr
Αυτά είναι τα στοιχεία επικοινωνίας με το ΙΕΠ, ας τους εξηγήσουμε πολύ απλά ότι όταν ξεκινήσαμε τις σπουδές μας λαμβάναμε διαβεβαιώσεις για τη συνάφεια του πτυχίου της Λευκωσίας και τελευταία στιγμή μας τα ανατρέπούν όλα. Και εν τέλει αν ΄θελουν να ισχύσουν τα κριτήρια αυτά , ας ισχύσουν, αλλά να εξαιρεθούν και οι απόφοιτοι του ιουνίου 2015. Και να τεθούν σε ισχύ για τους απόφοιτους του 2016.

Να σας ρωτήσω σχετικα με το ΔΟΑΤΑΠ , έχει λάβει κάποιος απόφοιτος Μαιου τη αναγνώριση??
Ας κινηθούμε ομαδικά μήπως έχουμε κάποιο αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Κανείς δεν έχει λάβει την αναγνώριση.Τώρα δίνουν στους αποφοίτους του Απρίλη.Δεν ξέρω αν το κάνουν πλέον επίτηδες.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχει μιλήσει κανείς με δοαταπ;
Οι αναγνωρίσεις όλων του Μαΐου εξακολουθούν να είναι προς υπογραφή ακόμη;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Δεν απαντούν πλέον σε email ή τηλέφωνα.Οπότε λογικά τελειώνουν.
Δεν είναι απλά οι υπογραφές.Αφού ο φάκελος κριθεί πλήρης, περνάνε από συμβούλιο και στο τέλος πρέπει να δακτυλογραφήσουν μία μία τις αναγνωρίσεις και μετά να μπει η υπογραφή.
Βέβαια πάνε 2 μήνες τώρα και 4000 αιτήσεις να είναι θα έπρεπε να είχανε τελειώσει.
Λογικά θα δακτυλογραφούν τις τελευταίες τώρα και θα μπουν οι τελευταίες υπογραφές μέσα στην εβδομάδα.Κι από βδομάδα θα στείλουν μήνυμα ότι είναι έτοιμες.Λέω εγώ τώρα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.