*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165865 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
προσπαθώ να πάρω στο τμήμα ειδικής αγωγής για διεκρινίσεις αλλά δεν βγάζω γραμμή ... :(
θα κάνω και μια προσπάθεια στην πρωτοβάθμια και βλέπουμε
Σε ποιο τηλέφωνο καλείτε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Τα θερμά μου συγχαρητήρια Simple και καλή τύχη να έχεις !
Μετάφραση μεταπτυχιακού-αναλυτικής από δικηγόρο (σε ένα 24ώρο-κόστος 50 ευρώ άνευ απόδειξης ή με ΦΠΑ) και πράξη ισοτιμίας απλή φωτοτυπία βάσει του Ν.4250/2013 .
Δηλαδή απαιτείται και μετάφραση της αναλυτικής βαθμολογίας; Και μία ακόμη απορία για όποιον γνωρίζει: η επέκταση της ειδικότητας (π.χ. ΠΕ02.50) αλλάζει αυτόματα με το που θα καταθέσει κανείς για πρώτη φορά τα χαρτιά του είτε είναι αναπληρωτής είτε  μόνιμος;
Είμαι φιλόλογος και σκοπεύω να καταθέσω για πρώτη φορά χαρτιά.

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα
πήρα σήμερα το πρωί ΔΟΑΤΑΠ (επιτέλους το σήκωσαν). Με πληροφόρησαν ότι έχουν φτάσει στο 14000 και είμαι οριακά για να προλάβω την αναγνώριση. Κάνουν προσπάθειες αλλά δεν είναι σίγουρο
Με ποιον μιλησες και στο ειπε αυτο??Επαιρνα τηλ και εγω αλλα..... :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Με μία κυρία....κι εγώ από Δευτέρα πέρνω και σήμερα το σήκωσαν. Έχουν μεγάλο φόρτο εργασίας και δεν μπορούν να απαντάνε σε τηλ.
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι. Επιστρέφω από ΔΟΑΤΑΠ και γράφω από κινητό.

Σύντομη ενημέρωση: Αρκετές αναγνωρίσεις είναι έτοιμες. Σε πολλές έχει μπει η πολυπόθητη υπογραφή του προέδρου. Απλώς η κ. Σκιαθίτη Άννα, η οποία είναι στον 1ο όροφο και αποτελεί την υπεύθυνο του οργανισμού για την παραλαβή των πράξεων ισοτιμίας, δεν προλαβαίνει να ειδοποιεί τους πάντες. Μετά τη λήξη του εργασιακού της ωραρίου (μετά τις 14:00), ξεκινά και στέλνει ατομικά, ενημερωτικά e-mail στο προσωπικό ταχυδρομείο του καθενός. Ενοχλήστε την, καθημερινά, στο τηλέφωνο του οργανισμού και εσωτερικό 303. Νεότερα το βραδάκι.
Καλή επιστροφή Simle :). Να σε ρωτήσω κάτι καταλαβαίνω ότι πηγες και την περλαβεσ την αναγνωριση ο ίδιος, αν στείλουμε courier, πρέπει να γίνει εξουσιοδότηση????Γνωρίζει κάποιος???
Επίσης ξερεις το mail της κ. Σκιαθιτη????

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
σε ποιον αριθμό πρωτοκόλου έχει φτάσει η αναγνώριση;;;;

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
εμένα μου ανέφερε στα πρώτα νούμερα του 14000
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Μήπως ξέρει κανείς αν την εξουσιοδότηση προς την courier που θα παραλάβει την πράξη αναγνώρισης πρέπει να τη στείλουμε πρωτότυπη ?Ρωτάω γιατί στην courier μου είπαν πως αν ο υπάλληλος στην Αθήνα τη λάβει με φαξ δε χρεώνεται έξτρα ενώ αν ο Δοαταπ απαιτεί την επίδειξη της πρωτότυπης χρεώνεται παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εμένα μου ανέφερε στα πρώτα νούμερα του 14000

είμαι στην σειρά 13000 και δυστυχώς δεν έχω λάβει ακόμα αναγνώριση. έστειλα μέιλ στην κυρία Σκιαθίτη Άννα information_dep@doatap.gr με την ελπίδα να μου απαντήσουν.


αν μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για την διαδικασία με το κούριερ, τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε;
σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή απαιτείται και μετάφραση της αναλυτικής βαθμολογίας; Και μία ακόμη απορία για όποιον γνωρίζει: η επέκταση της ειδικότητας (π.χ. ΠΕ02.50) αλλάζει αυτόματα με το που θα καταθέσει κανείς για πρώτη φορά τα χαρτιά του είτε είναι αναπληρωτής είτε  μόνιμος;
Είμαι φιλόλογος και σκοπεύω να καταθέσω για πρώτη φορά χαρτιά.

Ναι και στα δύο .

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Κώδικας: [Επιλογή]
Παιδιά κατέθεσα σήμερα τα χαρτιά μου στην ΔΔΕ Αχαΐας. Μου ζήτησαν επικυρωμένα τα αντίγραφα του μεταπτυχιακου και της αναγνώρισης. Ειναι γραμμένο μέσα στην εγκύκλιο πλέον και απαιτείται.
Την εχω ξαναγράψει τη διαδικασία εδώ αλλα σας τη θυμίζω και πάλι: παίρνετε 2 επικυρωσιμα απο το δικαστήριο (κόστος 4,60€) τα πάτε σε δικηγόρο μαζί με τα αντίγραφα του μεταπτυχιακου και της αναγνώρισης (ήταν φίλος κρι δεν μου κόστισε τιποτα). Τα κρατάτε ως πρωτότυπα και στην υπηρεσία προσκομίζετε αντίγραφα αυτών. Καλύτερα να το κάνετε γιατί να μην τρέχετε τελευταία στιγμή.
Τα νέα απο την Δευτεροβαθμιας ειναι ευχάριστα. Το μεταπτυχιακό μας εχει απόλυτη συνάφεια με την ειδικη αγωγή και δε θα περάσει καθόλου απο επιτροπή στο ΙΕΠ. Η υπάλληλος που έκανε την καταχώριση μου είπε οτι ισχύει και για τα παλαιά και για τα νέα μεταπτυχιακά αρκεί να βρίσκονται στη λίστα του παραρτήματος ΙΙΙ της εγκυκλίου. Απλά θα πάει στο υπουργείο για να αναγνωριστεί απο την διεύθυνση της ειδικής αγωγής, διαδικασία που συμβαίνει πολλά χρόνια και ειναι εντελώς τυπική.
Εύχομαι σε όλους να πάρετε γρήγορα την αναγνώριση και να προλάβετε τις αιτήσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2015, 09:43:52 μμ από marilou1981 »

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Σήμερα ειδοποιήθηκε από ΔΟΑΤΑΠ συνάδελφος με αρ. πρωτοκόλλου 167**. Του είπαν πως είναι θέμα χρόνου να αναγνωριστούν και οι υπόλοιποι.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σήμερα ειδοποιήθηκε από ΔΟΑΤΑΠ συνάδελφος με αρ. πρωτοκόλλου 167**. Του είπαν πως είναι θέμα χρόνου να αναγνωριστούν και οι υπόλοιποι.

με ποια προτεραιότητα δίνονται οι αναγνωρίσεις;
 πως γίνεται με αριθμό μικρότερο του 16000 να μην την έχουν λάβει ακόμα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159828
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 347
Σύνολο: 360

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.