*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16  (Αναγνώστηκε 350707 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #364 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 09:54:22 πμ »
Σημερα δεν πιστευω να πάμε σε προσλήψεις...το πολύ να βγουν οι πίνακες. Εξάλλου όπως εγραφε κι ο Μπρα΄της χθες η β φάση ήταν προγραμματισμένη για 25/09. Οπότε καλή Παρασκευή και πάλι. Τουλάχιστον ας ξεκαθαρίσει ο αριθμός των προσλήψεων να ξερουμε πού βρισκόμαστε!Επίσης σήμερα αλλάζουν και οι υπουργοί!Δύσκολο μου φαίνεται να ενημερωθεί ο επόμενος σήμερα !Ελπίζω να είναι πολλά τα κενά που θα έχουν δηλώσει οι Διευθύνσεις και να πάρουν ανάλογο αριθμό αφού έχουμε φτάσει τελος Σεπτέμβρη!Υπομονή! :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:42:01 »

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #365 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 10:31:38 πμ »
Καλημέρα! Πάμε να κολλήσουμε το refresh και σήμερα! Με το Φίλη υπουργό τελευταίας στιγμής μάλλον δεν περιμένουμε και πολλά (όχι ότι θα περιμέναμε από κανέναν άλλον δηλαδή!) :o

Για τα ΖΕΠ είχανε δώσει αριθμό (450 περίπου), αλλά όπως κάθε χρόνο δεν αναφέρονται, μάλλον γιατί παραδοσιακά αργούν κ πάνε Νοέμβρη.

Αποσυνδεδεμένος fanoula_14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #366 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 10:40:56 πμ »
Καλημέρα σε όλους και όλες!Καλό κουράγιο σήμερα...και αυριο ..και μεθαύριο..αυτή η αναμονή τρελαίνει...μετά θέλουν και χαρτί από ψυχίατρο...δε θέλω να είμαι απαισιόδοξη αλλά μάλλον δύσκολο να βγει η φάση σήμερα..άλλωστε συνήθως δε δίνουν 3 μέρες για να παρουσιαστούμε;θεωρητικά θα πάει πέμπτη παρασκευή δευτέρα..λέτε να συμφέρει να πληρωσουν 4 μερες παραπάνω τους αναπληρωτές;δική μου θεωρία αλλά αν βγει η φάση την παρασκευή εξοικονομούν 4μερούλες...

Αποσυνδεδεμένος sofakiii

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #367 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 10:43:52 πμ »
το θεμα ειναι οι αριθμοι....κ ο Μπρατης δεν εχει πει λεξη γι αυτους!!!!τυχαιο??????????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:42:01 »

Αποσυνδεδεμένος d@pe70

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #368 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 11:05:13 πμ »
Συνεχίζεται ο έλεγχος επί των ενστάσεων για τους πίνακες αναπληρωτών Γενικής αγωγής και σήμερα αναμένεται να αναρτηθούν οι οριστικοί πίνακες .Αν όλα πάνε καλά ,και δεν υπάρξει εμπλοκή λόγω αλλαγής υπουργού, το σύστημα θα "τρέξει" αύριο ΜΟΝΟ για δασκάλους και νηπιαγωγούς.Ο αριθμός των προσλήψεων δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμη γιατί δεν έχει υπογραφεί από το Διοικητικής Μεταρρύθμισης η Π.Υ.Σ για τις 4000 πιστώσεις από το ΠΔΕ.Από τις 3000 πιστώσεις κρατικού προυπολογισμού οι 1400 θα δοθούν στην ΠΕ.
Αν υπάρξει ο,τιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσω.


Απο τον Μπρατη στο fb
Αρα παιδια ας κλεισουμε τους υπολογιστες μην παθουμε και καμια αγκύλωση κολλημένοι μπροστα στις οθόνες και ας πάμε καμια βόλτα. Και από αύριο πάλι εδώ.  :)
Ε ρε δούλεμα που τρώμε......
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2015, 11:07:14 πμ από d@pe70 »

Αποσυνδεδεμένος d@pe70

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #369 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 11:32:37 πμ »
Ενδεχομένως σήμερα θα αναρτηθούν οι οριστικοί πίνακες.
Ελάχιστες έως καθόλου οι πιθανότητες και για προσλήψεις όμως.
Οι πιστώσεις ΠΔΕ δεν έχουν υπογραφεί ακόμη.
Στο υπουργείο παιδείας τις περιμένουν άμεσα για να μπορέσουν να τις συμπεριλάβουν στις προσλήψεις.
Όσον αφορά τα κενά υπάρχει μεγάλη ασυμφωνία σ' αυτά που έδωσαν οι περιφερειακές Δ/νσεις και σ' αυτά που δείχνει το Myschool.
Αυτά προς το παρόν. Θα επανέλθουμε με νεότερη ενημέρωση.


Απο Αναπληρωτες Δασκαλοι στο fb

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #370 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 11:39:16 πμ »
Και σε σχόλιο αναφέρει ότι το myschool έχει δώσει λιγότερα κενά από τα πραγματικά! Να γιατί οι δασκαλοι θα είμαστε λιγότεροι.
Ρ'ωτησα τον Μπράτη για τον αριθμό των κενών που έδωσαν στο υπουργείο και λεει ότι δεν ξερει. Η δεν ξέρει ή δεν ξέρει(εγώ αυτό πιστεύω) και θα απογοητευτούμε πολύ από τον αριθμό για αυτό και δεν το λεει. Καθε χρόνο θυμαμαι πριν βγει η φάση έλεγε για τον αριθμό που έδωσαν οι διευθύνσεις και τον αριθμό των προσλήψεων.
Να ρωτήσω κάτι άλλο: οι αποσπάσεις με βάση ποια κενά έγιναν;τα 3640 έτσι;άρα τόσα έδωσε το myschool...δεν μπορεί να πέσουμε παρακάτω >:(

Αποσυνδεδεμένος sofakiii

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #371 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 11:47:51 πμ »
μαλιστα ...αρα το 1400 δεν βλεπω να αλλαζει...μας δουλευουν για αλλη μια φορα... >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος d@pe70

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #372 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 11:48:41 πμ »
οι αποσπάσεις έγιναν με βάση το ότι ήταν χρονιά εκλογών θαρρώ παρά με βάση τα κενά.  >:( >:(
Μικρός ο αριθμός μεγάλες οι αδικίες και φέτος αν επαληθευτούν τα σενάρια που παίζουν...

Αποσυνδεδεμένος fanoula_14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #373 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 12:01:55 μμ »
Μπορεί να βγει κάποιος υπεύθυνα να μας πει πότε ΑΚΡΙΒΩΣ θα βγει η φάση;;;;;αυτό το πράγμα με την κλοκυθιά σήμερα οχι σήμερα,αύριο οχι αυριο είναι ψυχοφθόρο....θυμάται κανείς τα ΖΕΠ το 13;;από παρασκευή σε παρασκευή έφτασε δεκέμβρης...αρρωστήσαμε...

Αποσυνδεδεμένος thomais88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "..Together we stand, divided we fall."
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #374 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 12:06:33 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι!
Θα ήθελα να αφήσω κι εγώ το κουκί μου σε αυτήν την κουβέντα ,την οποία παρακολουθώ.
Είμαι απόφοιτος Αθηνών 2009 , δούλεψα από την πρώτη χρονιά ,πήγα σε σχολεία που ήθελα,σε σχολεία που δεν ήθελα,πέρασα όμορφα,δύσκολα,δυσκολότερα...όλες οι χρονιές είχαν κάτι διαφορετικό και όλες με έκαναν πλουσιότερη σε εμπειρίες,η καθεμιά για τους δικούς της λόγους.
Την πρώτη λοιπόν χρονιά ,που περίμενα την πρόσληψή μου,(μαγικό πράγμα σε μια τέτοια Ελλάδα να παίρνεις πτυχίο και να δουλεύεις αμέσως και ΜΑΚΑΡΙ να μπορούσαν όλοι να το πετυχαίνουν αυτό) τέτοιο καιρό κοντά ήταν θυμάμαι, ήμασταν με ένα φίλο στον υπολογιστή και μπαίναμε στα φόρουμ και στις σελίδες εκπ/κου περιεχομένου μήπως βγήκε κατι.Ξαναμπαίναμε και ξαναμπαίναμε....και ξαναμπαίναμε!Πήγαινε η ανανέωση γόνα! :P
Κάποια στιγμή και διαβάζοντας αναρτήσεις και σχόλια(για θέσεις στον πίνακα,ποιος είναι μπροστά,ποιος πίσω , γιατί και πώς?),γυρνάει ο φίλος μου και μου λέει : "Αν ήμουν γονιός και έμπαινα σε αυτα τα φόρουμ και διάβαζα όσα γράφει ο κλάδος με τόσο άγχος και τόσο ανταγωνισμό δεν ξέρω τι θα σκεφτόμουν."
Καταλαβαίνω ,συνάδελφοι και συμμερίζομαι το άγχος και την θέληση να πιάσουμε δουλειά και να πληρωθούμε και να είμαστε κάπου καλά ή απλώς να είμαστε ,αλλά πρέπει να θυμόμαστε ότι υπάρχουν και άνθρωποι ίσα με εμάς ή και μεγαλύτεροι που δεν δουλεύουν καν παρόλα τα πτυχία και τα μεταπτυχιακά τους.Πρέπει να μην βρίζουμε τον κάθε νέο υπουργό , αιρετό ή όποιον κάνει η δεν κάνει οτιδήποτε ή όπως και να το κάνει.Κι εγώ περιμένω..κι εσύ...και ο άλλος.Αλλά πρέπει να μην μπαίνουμε σε λογικές ανταγωνισμού (Ποιος έκανε δυσπροσιτο?Γιατί έκανε?Είναι μπροστά στον πίνακα?Πώς το ήξερε?Γιατί θα μου κλέψει τη θέση?)
Είμαστε πρώτα από όλα δάσκαλοι και οφείλουμε να είμαστε ψύχραιμοί και λογικοί και όχι στην πρώτη ανάρτηση ή σχόλιο του Μπράτη να καταστρέφεται η μέρα μας και να απελπιζόμαστε.Έχουμε την ευλογία να δουλεύουμε- και δεν λέω πως πρέπει να λέμε κι ευχαριστώ καθώς όλοι οι άνθρωποι έχουν δικαίωμα στην εργασία - ας εκμεταλλευτούμε αυτόν τον χρόνο που περιμένουμε για προσωπική ξεκούραση,βελτίωση στη δουλειά μας μέσα από ανάγνωση βιβλίων ,ερευνών ,δραστηριότητες που μας χαλαρώνουν ή ότι άλλο επιλέγει ο καθένας.
Είναι εντελώς κρίμα να κακοκαρδιζόμαστε ,να ανταγωνιζόμαστε ,να τρώμε ο ένας τον άλλο και να χάνουμε τη ζωή μας στο άγχος και τα νεύρα.Καλά αποτελέσματα σε όλους μας!
Μια-όχι τέλεια-συνάδελφος

Αποσυνδεδεμένος fanoula_14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #375 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 12:14:32 μμ »
thomais88 συμφωνώ απόλυτα σε όσα αναφέρεις..σίγουρα το αγχος και πόσο μάλλον ο ανταγωνισμός και οι μικρότητες δεν ωφελούν κανένα...όμως όλα αυτά τα χρόνια όλοι κοπιάσαμε από το να  μπούμε στο πανεπιστήμιο για τη δουλειά των ονείρων μας μέχρι την κάθε τάξη που βρεθήκαμε...δεν αναγνωρίζεται τίποτα σ αυτή τη χώρα;όχι μόνο για τον κλάδο μας αλλά και για όλη τη γενιά μας...πιο πολύ νομίζω στα φόρουμ κυριαρχεί η αγανάκτηση και γράφοντας εδώ μαζί με άλλους "ομοιοπαθείς" είναι μια παρηγοριά...

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #376 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 12:22:06 μμ »
Συγνώμη αλλά όταν ξέρεις πως σε τρεις μερες θα πρέπει να πάρεις τα πράγματά σου και να μετακομίσεις δεν μπορείς να είσαι ήρεμος!κ δεν είναι η πρωτη χρονιά που το τραβαμε όλο αυτό αλλά η έκτη για μένα και θα έχει και συνέχεια. Δεν θα σχολιάσω το γεγονός ότι μας έχουν κατατάξει σ 'ενα πίνακα με μη σωστή προυπηρεσία λες και δεν δουλεύαμε 2 ολόκληρα χρόνια!!! Οπως και να έχει φέτος θα βαδίσουμε με αυτά τα δεδομένα κι ας μην είναι δίκαια.

Αποσυνδεδεμένος Miriam_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #377 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 12:30:41 μμ »
Οταν ξερεις πως σε 3 μερες θα δουλευεις εισαι ευτυχης! ας σκεφτουμε λιγο πως υπαρχουν συναδελφοι που εχουν τελειωσει εδω και 5-4-3-2-1 χρονο και δε βλεπουν φως. Ενω τα κενα αυξανονται, μειωνουν τις πιστωσεις με κοπτοραπτικο τροπο!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2015, 12:34:36 μμ από lionel_ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162175
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 792
Σύνολο: 807

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.