*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακας κενών - υπεραριθμιών ως "μπούσουλας" για συμπλήρωση αίτησης αναπληρωτή  (Αναγνώστηκε 2240 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Όπως οι περισσότεροι έτσι κι εγώ προσπαθώ να δω ποιες περιοχές θα δηλώσω στην αίτηση. Για να μην κάνω την αίτηση στα τυφλά κοιτάζω πού υπάρχουν κενά μέσα από το site κάθε δευτεροβάθμιας. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κατά πόσο μπορώ να εμπιστεύομαι αυτές τις λίστες. Ας δώσω ένα παράδειγμα. Σε έναν απομακρυσμένο νομό υπάρχει μια κενή θέση για την ειδικότητά μου και κανένας υπεράριθμος. Αν υποθέσουμε ότι εγώ είμαι ψηλά στη λίστα και επιθυμώ να πάω εκεί, ποιες οι πιθανότητες να καλύψω εγώ τη θέση (ή και κάποιος άλλος αναπληρωτής που βρίσκεται πιο ψηλά από μένα); Τρέχουν ακόμα μεταθέσεις - αποσπάσεις που μπορεί να καλύψουν τη θέση;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οι μεταθεσεις βγηκαν αναμενονται αποσπασεις μονιμων

Αποσυνδεδεμένος triffid

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέρεις πότε περίπου γίνονται;

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Όπως οι περισσότεροι έτσι κι εγώ προσπαθώ να δω ποιες περιοχές θα δηλώσω στην αίτηση. Για να μην κάνω την αίτηση στα τυφλά κοιτάζω πού υπάρχουν κενά μέσα από το site κάθε δευτεροβάθμιας. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κατά πόσο μπορώ να εμπιστεύομαι αυτές τις λίστες. Ας δώσω ένα παράδειγμα. Σε έναν απομακρυσμένο νομό υπάρχει μια κενή θέση για την ειδικότητά μου και κανένας υπεράριθμος. Αν υποθέσουμε ότι εγώ είμαι ψηλά στη λίστα και επιθυμώ να πάω εκεί, ποιες οι πιθανότητες να καλύψω εγώ τη θέση (ή και κάποιος άλλος αναπληρωτής που βρίσκεται πιο ψηλά από μένα); Τρέχουν ακόμα μεταθέσεις - αποσπάσεις που μπορεί να καλύψουν τη θέση;

Ευχαριστώ
Oλοι αυτοι οι πινακες ειναι αρκετα πλασματικοι... Θα γινουν καποια στιγμη αποσπασεις και θα αλλαξουν πολυ τα πραγματα... Τωρα φαινονται παντου πλεονασματα, ετσι γινεται καθε χρονο τετοια εποχη... Μετα βγαινουν τα λειτουργικα κενα, τα οποια ουδεμια σχεση εχουν με την τωρινη κατασταση. Δε λεω μειωση αναπληρωτων θα υπαρξει, λογω ωρολογιου προγραμματος, αλλα οι τωρινοι πινακες εχουν αξια μονο για συγκριση μεταξυ νομων. Δηλαδη αν ενας νομος δινει 5 πλεονασματα και ενας αλλος 20 πλεονασματα να χεις κατα νου πως αυτος με τα 5 πλεονασματα θα χρειαστει μπολικους αναπληρωτες και ο αλλος μαλλον ελαχιστους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος loumbago

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Μην ξεχνάς και τις βελτιώσεις και τις οριστικές τοποθετήσεις που αλλάζουν κι αυτές πολύ το σκηνικό.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
 Οι βελτιώσεις δεν επηρεάζουν, καθώς γίνονται σε οργανικά κενά. Οι αποσπάσεις επηρεάζουν, γιατί κυρίως αφορουν λειτουργικά κενά. Σε αρκετές διευθύνσεις τα λειτουργικά κενά δεν ανακοινώνονται, οπότε δεν μπορεί να σχηματιστεί εικόνα.
  

Αποσυνδεδεμένος loumbago

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Ναι, καλά λες, δεν το σκέφτηκα έτσι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.