*

Αποστολέας Θέμα: Να βοηθήσω ή να μη βοηθήσω;  (Αναγνώστηκε 3825 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Isla

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Να βοηθήσω ή να μη βοηθήσω;
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:14:04 μμ »
Να μου πείτε "κι εσύ τι το άνοιξες το στόμα σου για το online", αλλά σκόπιμα το ανέφερα μήπως, γνωρίζοντας ότι είναι εφικτό, επεκταθεί και σε γλώσσες online (academic/ business english, etc) και σκεφτεί εμένα. Αλλά δεν ξέρω αν πήρε το μήνυμα. Αυτή η στιγμιαία δαιδαλώδης σκέψη με οδήγησε στο μπλέξιμο.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αυτομαστιγώνεσαι επειδή απάντησες στην ερώτηση "τι κάνεις" :) Απ' ό,τι καταλαβαίνω οι σχέσεις σας είναι καλές (φιλικές) οπότε καλώς σκέφτηκες να του πεις για το online εφόσον προσβλέπεις και σε κάποια πιθανή μελλοντική συνεργασία. Από εκεί και πέρα, μπορείς να διαπραγματευτείς τους όρους της όποιας συνεργασίας και αναλόγως να αποφασίσεις αν και πόσο θα τον "βοηθήσεις". Δεν σημαίνει ότι επειδή σου ζήτησε βοήθεια πρέπει ντε και καλά να του την προσφέρεις. Ούτε σημαίνει πως επειδή σου ζήτησε βοήθεια σκοπεύει να σε εκμεταλλευτεί. Συζητήστε το και δες πού θα καταλήξετε. Μπορεί η συμφωνία να είναι καλή και για τους δυο σας. Αν δεν είναι, απλά λες όχι. Τι είχες τι έχασες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2015, 03:15:37 μμ από Isla »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 734

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.