*

Αποστολέας Θέμα: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)  (Αναγνώστηκε 285127 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1176 στις: Σεπτέμβριος 08, 2022, 08:46:57 μμ »
Eγώ  οκ πρέπει  να  φύγω  εξαιτίας  λάθους  του  ΠΥΣΔΕ.
Δεν  θα  έπρεπε  όμως  το  ΠΥΣΔΕ  να  αναγνωρίσει  το  λάθος  του  και  να  ξανακάνει  όλες  τις  τοποθετήσεις  από  την  αρχή  και  όχι  μεμονωμένα.
Μήπως  πιστεύει  κανείς  ότι  θα  πάρει  πίσω  τα  κενά  που  δόθηκαν στους  αναπληρωτές  και  θα  ακυρώσεις  το  υπουργείο  τις  όποιες  προσλήψεις  που  έγιναν  αφού  τα  κενά  ήταν  λανθασμένα .
Γιατί  εγώ  πρέπει  να  βρεθώ  πίσω  από  αυτούς  χωρίς  να  φταίω;
Ίδωμεν.
Από  την  άλλη  πρέπει  επιτέλους  να  ξεχωρίσει  ο  κλάδος  ΠΕ04.Δεν  μπορεί  κάποιος  να  παίρνει  σκάρτη  οργανική  με  12  ώρες  α  ανάθεσης  και  να  καβαντζώνει  εσαεί  άλλες  11  ώρες  β΄ ανάθεσης.Σκεφτείτε ότι  διορίζονται  πλέον  μέσα  σε  μεγάλα  αστικά  κέντρα  και  αυτό  θα  γίνεται  μέχρι να  συνταξιοδοτηθούν σε  20-30 χρόνια οπότε  αυτομάτως  αποκλείεται  κάποιος  να  καταφέρει να  πάει  στον  τόπο  συμφερόντων  του.   
Οι αναπληρωτές θα ξανατοποθετηθουν εξαρχής στα εναπομείναντα κενά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:31:37 »

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1177 στις: Σεπτέμβριος 22, 2022, 10:39:17 μμ »
Ένα χιλιοσυζητημένο ερώτημα αλλά θα το ξανακάνω γιατί θέλω επιβεβαίωση για συνάδελφο:

έχουμε κάποιον που έχει οργανική θέση στο σχολείο και έχουμε και νεοδιόριστο ή/και αναπληρωτή.
Μπορεί ο οργανικά ανήκοντας στο σχολείο να πάρει ως β ανάθεση (προφανώς για να συμπληρώσει αυτός και να πάει άλλος σε άλλο σχολείο για συμπλήρωση) τις α αναθέσεις του νεοδιόριστου ή/και του αναπληρωτή;
Με βάση την 85980/Δ2 ΦΕΚ 2737  και τις επιφυλάξεις των ΠΔ για τους ΠΕ04 και ομαδοποιημένες ειδικότητες κτλ δεν μπορεί έτσι δεν είναι?
Προσπαθούν να πείσουν νεοδιόριστο συνάδελφο επειδή είχε καλομάθει ο "παλιός" εκεί ότι θα του πάρει τις α του αναθέσεις ο παλιός που τις έχει β και να πάει αυτός για συμπλήρωση αλλού, γιατί είχε μάθει χρόνια να έχει έναν αναπληρωτή εκεί που μάλλον τον κορόιδευε. Σε συζήτηση μας εγώ του έλεγα ότι δεν μπορεί από όσα γνωρίζω (μου έχει τύχει περίπτωση παλιότερα που ήμουν αναπληρωτής και πήρα όλες τις α μου αναθέσεις και είχα πλήρες ωράριο με α ανάθεση και ένας παλιός μόνιμος πήρε ότι περίσσεψε που τις είχε β και για συμπλήρωση λίγων ωρών πήγε αλλού).
Δεν ανήκει στους ΠΕ04. Θέλει να το λύσει κομψά και να μην τσακωθεί. 

Μήπως ισχύει τίποτα έξτρα που μας διαφεύγει? Αυτη δεν είναι η νομοθεσία που τα καθορίζει? υπάρχει τίποτα ακόμη?

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1178 στις: Σεπτέμβριος 22, 2022, 10:55:43 μμ »
Το φεκ των αναθέσεων ισχύει αλλά δεν είναι το μόνο που καθορίζει ποιος φεύγει και ποιος μένει.
Ο νεοδιόριστος και ο αναπληρωτής δεν έπρεπε να είναι καν στο σχολείο. πρώτα έπρεπε να συμπληρώσει ο οργανικά τοποθετημένος με α και β ανάθεση και στη συνέχεια στο λειτουργικό κενο που θα προέκυπτε (δηλαδή στις ώρες που θα προέκυπταν) θα ερχόταν νεοδιόριστος ή αναπληρωτής. Τα λειτουργικά κενά προκύπτουν μετά την ανάθεση α και β στους οργανικά τοποθετημένους. Προφανώς αυτό που έγινε και αναφέρεις σε παλιότερο σχολείο σου έγινε γιατι ο οργανικά τοποθετημένος δεν ήξερε τι ακριβώς ισχύει. Δεν παραθέτω φεκ. Ο καθένας ας ψάξει να τα βρει μόνο του.
Επίσης δεν θέλω θα αναφερθώ στην νέα μόδα , οι νεοδιόριστοι και αναπληρωτές να θέλουν να διώξουν τους οργανικά τοποθετημενους, ερμηνεύοντας λανθασμένα ένα φεκ που αφορά τις αναθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1179 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 11:06:12 πμ »
Ακριβώς όπως τα λέει ο gismix είναι.Ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:31:37 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1180 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 11:26:58 πμ »
Ένα χιλιοσυζητημένο ερώτημα αλλά θα το ξανακάνω γιατί θέλω επιβεβαίωση για συνάδελφο:

έχουμε κάποιον που έχει οργανική θέση στο σχολείο και έχουμε και νεοδιόριστο ή/και αναπληρωτή.
Μπορεί ο οργανικά ανήκοντας στο σχολείο να πάρει ως β ανάθεση (προφανώς για να συμπληρώσει αυτός και να πάει άλλος σε άλλο σχολείο για συμπλήρωση) τις α αναθέσεις του νεοδιόριστου ή/και του αναπληρωτή;
Με βάση την 85980/Δ2 ΦΕΚ 2737  και τις επιφυλάξεις των ΠΔ για τους ΠΕ04 και ομαδοποιημένες ειδικότητες κτλ δεν μπορεί έτσι δεν είναι?
Προσπαθούν να πείσουν νεοδιόριστο συνάδελφο επειδή είχε καλομάθει ο "παλιός" εκεί ότι θα του πάρει τις α του αναθέσεις ο παλιός που τις έχει β και να πάει αυτός για συμπλήρωση αλλού, γιατί είχε μάθει χρόνια να έχει έναν αναπληρωτή εκεί που μάλλον τον κορόιδευε. Σε συζήτηση μας εγώ του έλεγα ότι δεν μπορεί από όσα γνωρίζω (μου έχει τύχει περίπτωση παλιότερα που ήμουν αναπληρωτής και πήρα όλες τις α μου αναθέσεις και είχα πλήρες ωράριο με α ανάθεση και ένας παλιός μόνιμος πήρε ότι περίσσεψε που τις είχε β και για συμπλήρωση λίγων ωρών πήγε αλλού).
Δεν ανήκει στους ΠΕ04. Θέλει να το λύσει κομψά και να μην τσακωθεί. 

Μήπως ισχύει τίποτα έξτρα που μας διαφεύγει? Αυτη δεν είναι η νομοθεσία που τα καθορίζει? υπάρχει τίποτα ακόμη?
θα σου πω την εμπειρια μου από το τι γινεται στη δικη μου δδε, χωρις να σημαινει ότι όλες οι δδε λειτουργουν με τον ιδιο τροπο. Γινεται αυτο που σου ειπε και ο συναδελφος gismix.
Παραδειγμα: εστω σε ενα γυμνάσιο απομενουν 16 ωρες πε02 για να τις παρει ο τελευταιος οργανικα ανηκοντας φιλολογος που εχει 18 ωρες ωράριο, καθως και 8 ωρες ΚΠΑ ακάλυπτες. Το πυσδε τον αυγουστο, με βαση την εγκυκλιο που εστειλε το υπουργειο, υπολογισε τα κενα και ανηρτησε πινακα λειτουργικων κενών καλωντας τους εκπαιδευτικους να καταθεσουν δηλώσεις προτιμησης σχολειων. Οταν τα μελη του πυσδε εφτασαν στο συγκεκριμενο (υποθετικο) σχολειο και με βαση την γνωστη ΥΑ 85980/Δ2 συνυπολογισαν στον φιλολογο +2 ωρες από τις 8 κπα για να του κλεισουν το ωραριο του (16 ωρες φιλολογικα+2 κπα), εφοσον στην ΥΑ αναφερεται οτι "Με τα μαθήματα πρώτης (Α') ανάθεσης οι εκπαιδευτικοί καλύπτουν το υποχρεωτικό τους ωράριο, ενώ με τα μαθήματα δεύτερης (Β') ανάθεσης συμπληρώνουν το υποχρεωτικό τους ωράριο".Στο σημειο αυτο θα μπορουσε να ρωτησει καποιος
"ναι αλλα στην ΥΑ δεν αναφερεται στον οργανικα ανηκοντα εκπκο που συμπληρωνει ωραριο με α+β αναθεση κλπ, παρά μιλαει γενικα για τον εκπαιδευτικο χωρις να αναφερεται -αποκλειστικά- σε αυτους που εχουν οργανικη θεση..".
 Απαντηση = λιγο παρακατω στην ΥΑ αναφερει ότι
 "Δ. Τα μαθήματα ανατίθενται στους εκπαιδευτικούς με την εξής σειρά προτεραιότητας: Ο/Η εκπαιδευτικός διδάσκει:

α) στο σχολείο όπου είναι τοποθετημένος/η οργανικά ή προσωρινά:

1.μαθήματα της πρώτης ανάθεσης της βασικής ειδικότητας

2.μαθήματα της δεύτερης ανάθεσης της βασικής ειδικότητας.."
Αρα ο οργανικά ανηκοντας εχει προτεραιοτητα να παρει β αναθεση. Ο νεοδιοριστος ή αναπληρωτης δεν εχει ακόμα λαβει θεση στο σχολειο ως προσωρινα τοποθετημενος για να μπορει να διεκδικησει την δικη του Α αναθεση (ειμαστε , ακόμα, στη φαση καταρτισης πινακα λειτουργικων κενών).  Στη συνεχεια το πυσδε θα αναρτησει , για το σχολειο αυτό, μηδεν ωρες πε02 και 6 (αντι για οκτώ) ωρες πε78 (για την ΚΠΑ). Όταν ο πε78 θα παει σε αυτο το σχολειο θα παει συστημενος για τις 6 κπα και οχι για τις 8. Αν υποθεσουμε ότι το υπουργειο δεν πιεζε, φετος,  τα πυσδε να στειλουν αυγουστιατικα τα κενα, τοτε θα γινονταν ακριβως οι ιδιοι υπολογισμοι στο συγκεκριμενο σχολειο μονο που αυτο το ρολο δεν θα τον ειχε το πυσδε , αλλα ο Σ/Δ και ο διευθυντης του σχολειου που θα δηλωναν στον πινακα Α των λειτουργικων κενων του σχολειου 6 ωρες κενο πε78 (και οχι οκτώ). Οτιδηποτε άλλο συνεβη στη δικη σου δδε, κατα τη δικη μου (αλλα και των ιθυνοντων της δδε που υπηρετω), άποψη ειναι λανθασμενο.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2022, 12:05:04 μμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1181 στις: Σεπτέμβριος 23, 2022, 06:41:30 μμ »
Το θέμα είναι να γίνουν και το 2023 διορισμοί!

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1182 στις: Οκτώβριος 22, 2022, 01:11:32 πμ »
Μπορεί ο διευθυντής από μόνος του (με τα νέα δεδομένα του νόμου) να κάνει αναθέσεις μαθημάτων;
Έκλεισε ένα τμήμα στο σχολείου μου και έγινε μια άτυπη συζήτηση χωρίς να ενημερωθώ σχετικά με τις καινούργιες αναθέσεις.

Μπορώ να ζητήσω να ξαναγίνει ο σύλλογος;

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1183 στις: Οκτώβριος 22, 2022, 08:16:49 μμ »
Κάποιος/κάποια, βοήθεια...

Επίσης, με ποια διαδικασία δίνονται ώρες γραμματειακής υποστήριξης για συμπλήρωη ωραρίου;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1184 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 02:16:59 πμ »
Μπορεί ο διευθυντής από μόνος του (με τα νέα δεδομένα του νόμου) να κάνει αναθέσεις μαθημάτων;
Έκλεισε ένα τμήμα στο σχολείου μου και έγινε μια άτυπη συζήτηση χωρίς να ενημερωθώ σχετικά με τις καινούργιες αναθέσεις.

Μπορώ να ζητήσω να ξαναγίνει ο σύλλογος;
Όταν κλείνει ένα τμήμα του σχολείου, κάποιοι μένουν χωρίς ωράριο. Συμπληρώνουν πρώτα το ωράριό τους οι παλιότεροι. Οι τελευταίοι τοποθετηθέντες είναι αναμενόμενο, σύμφωνα με τη νομοθεσία να έχουν έλλειψη ωρών. Δεν μας λες γιατί νιώθεις αδικημένη. Δώσε στοιχεία για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1185 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 02:21:36 πμ »
Κάποιος/κάποια, βοήθεια...

Επίσης, με ποια διαδικασία δίνονται ώρες γραμματειακής υποστήριξης για συμπλήρωση ωραρίου;
Αν δεν υπάρχουν ώρες για να συμπληρώσει κάποιος το ωράριό του, κάποια στιγμή η ΔΔΕ ίσως δώσει ώρες γραμματειακής υποστήριξης. Για να γίνει αυτό δεν πρέπει κανείς να έχει ώρες ως υπερωρία, που θα μπορούσες να διδάξεις εσύ.

Εννοείται ότι σε αναπληρωτές ΕΣΠΑ και ΠΔΕ δεν μπορεί να γίνει συμπλήρωση ωραρίου με γραμματειακή υποστήριξη.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1186 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 01:42:23 μμ »
Ευχαριστώ Lasid.

Ναι είμαι η παλαιότερη. Δεν έγινε σύλλογος με τις καινούργιες αναθέσεις. Θα μπορούσα με καραμπόλες να πάρω δύο ώρες. Αλλά δεν έχω ενημερωθεί ποιος πήρε αυτό το δίωρο!

Και για τις ώρες γραμματειακής υποστήριξης πρέπει πάλι να βγει απόφαση του ΠΥΣΔΕ από ότι έχω δει στη Διαυγεια με βεβαίωση του Διευθυντή ΔΔΕ ότι δεν υπάρχουν διδακτικές ώρες στο νομό.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1636
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1187 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 04:37:36 μμ »
Κάποιος/κάποια, βοήθεια...

Επίσης, με ποια διαδικασία δίνονται ώρες γραμματειακής υποστήριξης για συμπλήρωη ωραρίου;
βασει του ν 4823 αρ.100 στην αρχη του διδακτικού ετους οι εκπαιδευτικοί υποβάλλουν στον Διευθυντή τις προτιμήσεις τους, ως προς τις αναθέσεις διδασκαλίας των μαθημάτων, αυτός καταθέτει την εισήγησή του λαμβάνοντας υπόψη την 85980/δ2 και ο συλλογος αποφασίζει.
Στην περίπτωση της μειωσης των τμημάτων που αναφέρεις δεν εμπλέκεται το πύσδε γιατί ειναι εσωτερικο ζήτημα του σχολείου και το προβλημα θα λυθεί με όμοιο τρόπο (δεν εχω υποψη μου καποια αλλη διαταξη που να αναφερει κατι διαφορετικό) δηλ θα καταθεσουν την πρόταση τους οι εμπλεκόμενες ειδικότητες, θα εισηγηθεί ο διευθυντης και ο συλλογος θα αποφασίσει.
Σε κάθε περίπτωση όμως ο συλλογος αποφασίζει και όχι το "μιλητό" των εμπλεκομένων.
Ως προς την γραμματειακη υποστήριξη τα πραγματα είναι πολυ συγκεκριμένα. Η διαδικασία που αφορά την ανάθεση γραμματειακής υποστήριξης γινεται επισημως ΜΟΝΟ ΜΙΑ φορά τον χρονο την 30/9 κάθε έτους σύμφωνα με το άρθρο 33 παρ. 5 του Ν. 4386/2016. Πιο συγκεκριμένα γυρω στις 27/9 η γραμματεία πυσδε ζητά από τους διευθυντες σχολείων να στειλουν έγγραφο με την γραμματειακή υποστήριξη των εκπαιδ σχολειου τους. Στο καθε σχολειο και με αποφαση συλλογου διατυπωνεται πρακτικο περι αναθεσης γραμματειακης υποστηριξης και αποστελλεται στην δδε.Στις 30/9 εκδιδει αποφαση ο δδε και μαζι με μια σχετικη βεβαιωση περι κάλυψης των διδακτικων αναγκών την στελνει στον ΠΔΕ και ο οποίος την εγκρίνει (ή όχι) εκδιδοντας σχετική απόφαση.
Από 1η Οκτωβρίου και έως το τέλος του διδακτικού έτους οι πλεονάζουσες διδακτικές ώρες ανατίθενται αποκλειστικά για κάλυψη των διδακτικών κενών.
Τα παραπάνω αναφερονται στη νομοθεσία, στην πραξη ομως προκυπτουν ευλογα προβλήματα/ζητηματα, εφόσον η αναγκη για τροποποιηση των διαθεσεων των εκπκων δε σταματα τον σεπτεμβρη, οπως ολοι γνωρίζουμε. Επομενως η εικονα αναθεσης της γραμματ υποστηρ που υπήρχε στις 30/9 δεν υφίσταται πλεον σε καμμιά δδε μετα τις 30/9. Παρ ολα αυτα δεν υπάρχει η προβλεψη στη νομοθεσια για τροποποιηση της γραμμ υποστηρ καθ ολη τη διαρκεια της χρονιάς. Οπότε οποιαδηποτε αλλαγη σε γραμματ υποστηρ μετα τις 30/9 δεν εχει καμία τυπικη ισχυ

 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2022, 08:06:18 πμ από gtΠΕΟ2 »

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1188 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 04:40:13 μμ »
Μη δεχτείς δίωρο γραμματειακής. Είναι μεγάλο ρισκο. Αν μέσα στη χρονιά προκύψει ένα δίωρο οπουδήποτε είναι πολύ πιθανό να σε στείλουν να συμπληρώσεις. Εφόσον είσαι η παλιότερη της ειδικότητας, πρέπει εσύ να κλείσεις το ωράριό σου κι οι υπόλοιποι ας κάνουν ο,τι θέλουν. Αν κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν μίλα με τον συντονιστή ειδικότητας ή σχολικού έργου

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις μαθημάτων (varia)
« Απάντηση #1189 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 04:47:51 μμ »
Τα παραπάνω αναφερονται στη νομοθεσία, στην πραξη ομως προκυπτουν ευλογα προβλήματα/ζητηματα, εφόσον η αναγκη για τροποποιηση των διαθεσεων των εκπκων δε σταματα τον σεπτεμβρη, οπως ολοι γνωρίζουμε. Επομενως η εικονα αναθεσης της γραμματ υποστηρ που υπήρχε στις 30/9 δεν υφίσταται πλεον σε καμμιά δδε μετα τις 30/9. Παρ ολα αυτα δεν υπάρχει η προβλεψη στη νομοθεσια για τροποποιηση της γραμμ υποστηρ καθ ολη τη διαρκεια της χρονιάς. Οπότε οποιαδηποτε αλλαγη σε γραμματ υποστηρ μετα τις 30/9 δεν εχει καμία τυπικη ισχυ

ευχαριστώ για τη βοήθεια και την ενημέρωση. Τι εννοείς ότι δεν έχει τυπική ισχύ μετά τις 30/9; Είναι Οκτώβριος τώρα. Δηλαδή θα κάνω γραμματειακή υποστήριξη χωρίς να μπορεί το ΠΥΣΔΕ να βγάλει απόφαση για να με καλύψει;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 471

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.