*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή  (Αναγνώστηκε 263097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #588 στις: Ιανουάριος 21, 2016, 09:47:30 μμ »
Καλησπέρα,έχει κανει καποιος μεταπτυχιακο στο μητροπολιτικο κολλεγιο πανω στην ειδικη αγωγη;;;τι αποψη εχετε για την ποιοτητα σπουδων;τελικα αναγνωριζονται απο δ.ο.α.τ.α.π τα πτυχια;μπαινεις δηλαδη κανονικα στους πινακες αναπληρωτων;;ο δοαταπ παντως στην ιστοσελιδα του λεει:

όχι δεν αναγνωρίζονται, όχι δεν μπαίνεις στους πίνακες αναπληρωτών

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:27 »

Αποσυνδεδεμένος efiko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #589 στις: Ιανουάριος 21, 2016, 10:36:17 μμ »
Μπορεις σε παρακαλω να μου το τεκμηριωσεις;Το εχεις ψαξει;Εχεις καποιο γνωστο που εχει κανει μεταπτυχιακο στο κολλεγιο κ δεν αναγνωριστηκε;Προσπαθω να βρω πληφοριες και εχω πελαγωσει ενω απο το μητροπολιτικο κολλεγιο υποστηριζεται οτι μπαινεις σε πινακες για αναπληρωτης ειδικης γιατι αναγνωριζεται απο τον σαεπ!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #590 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 01:08:20 πμ »
Μπορεις σε παρακαλω να μου το τεκμηριωσεις;Το εχεις ψαξει;Εχεις καποιο γνωστο που εχει κανει μεταπτυχιακο στο κολλεγιο κ δεν αναγνωριστηκε;Προσπαθω να βρω πληφοριες και εχω πελαγωσει ενω απο το μητροπολιτικο κολλεγιο υποστηριζεται οτι μπαινεις σε πινακες για αναπληρωτης ειδικης γιατι αναγνωριζεται απο τον σαεπ!

που το είδες να το υποστηρίζει ότι μπαίνεις σε πίνακες ? το έχει τεκμηριώσει ? η εγκύκλιος αναπληρωτών λέει πουθενά για πτυχία από σαεπ ? για δες αν λέει ...

α και το σαεπ περιμένουν κάτι χιλιάδες να συνεδριάσει ....

Αποσυνδεδεμένος efiko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #591 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 01:33:31 πμ »
που το είδες να το υποστηρίζει ότι μπαίνεις σε πίνακες ? το έχει τεκμηριώσει ? η εγκύκλιος αναπληρωτών λέει πουθενά για πτυχία από σαεπ ? για δες αν λέει ...

α και το σαεπ περιμένουν κάτι χιλιάδες να συνεδριάσει ....
Το υποστηριζει στο σαιτ του μητροπολιτικου...πως να το τεκμηριωσει δηλαδη στο σαιτ?εγω τι μπορω να τους ρωτησω απτην στιγμη που λενε πιστοποιηται απο σεαπ?που μπορω να βρω το συγκεκριμενο κομματι στην εγκυκλιο γενικα για τα αναγνωρισμενα πτυχια απο σαεπ ή απο δοαταπ;αν ειναι να τουσ πω με αποδειξεις οτι σε εκεινο το σημειο της εγκυκλιου λεει οτι δεν μπαινουν τα πτυχια αναγνωρισμενα απο σεαπ??προσπαθω να βγαλω μια ακρη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:27 »

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #592 στις: Ιανουάριος 22, 2016, 08:56:11 πμ »
Το υποστηριζει στο σαιτ του μητροπολιτικου...πως να το τεκμηριωσει δηλαδη στο σαιτ?εγω τι μπορω να τους ρωτησω απτην στιγμη που λενε πιστοποιηται απο σεαπ?που μπορω να βρω το συγκεκριμενο κομματι στην εγκυκλιο γενικα για τα αναγνωρισμενα πτυχια απο σαεπ ή απο δοαταπ;αν ειναι να τουσ πω με αποδειξεις οτι σε εκεινο το σημειο της εγκυκλιου λεει οτι δεν μπαινουν τα πτυχια αναγνωρισμενα απο σεαπ??προσπαθω να βγαλω μια ακρη...
κι εγώ ήμουν στην ίδια θέση με εσένα πριν κανά δυο χρόνια... ψαχνόμουν μήπως κάνω κι εγώ μεταπτυχιακό ειδικής στο μητροπολιτικό.... οι υπάλληλοι του κολλεγίου με διαβεβαίωναν ότι θα ενταχθώ στους πίνακες, όμως για σιγουριά πήρα τηλ στο υπουργείο παιδείας και ζήτησα την υπεύθυνη των μεταπτυχιακών, η οποία μου ξεκαθάρισε πως μεταπτυχιακά από κολλέγια δεν γίνονται αποδεκτά... Τώρα αν άλλαξε κάτι αυτά τα δυο χρόνια δεν το ξέρω.... Μπορείς να πάρεις τηλ κι εσύ στο υπουργείο παιδείας να ρωτήσεις!!!! μπορεί να μην το σηκώνουν στην αρχή αλλά αν επιμείνεις θα βρεις την άκρη......
Διάβασε κι αυτό το άρθρο που δημοσιεύτηκε αρχές του Γενάρη για το σαεπ... http://www.esos.gr/arthra/41685/valtosan-pano-apo-2500-anagnoriseis-ptyhion-giati-ypoyrgeio-den-mporei-na-sygkrotisei
Επίσης, όπως σου είπε ο kinegiros πουθενά στην εγκύκλιο αναπληρωτών δε γράφει ότι μεταπτυχιακά από  σαεπ γίνονται αποδεκτά  https://www.alfavita.gr/sites/default/files/attachments/6ldr465fth3-gh6.pdf

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά στην Ειδική Αγωγή
« Απάντηση #593 στις: Φεβρουάριος 05, 2016, 11:48:16 μμ »
Παιδιά έχει κάποιος εμπειρία από μεταπτυχιακό στη Βουλγαρία;; Για να μου πει πληροφορίες. Στην Ελλάδα έχουν γίνει τα πανεπιστήμια μαγαζάκια. Οι μιλημένες θέσεις δίνουν και παίρνουν
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159543
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 282
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 310

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.