*

Αποστολέας Θέμα: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π  (Αναγνώστηκε 184407 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ikiki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #112 στις: Απρίλιος 11, 2021, 03:59:58 μμ »
Γεια σε όλους,

έχετε κάποια νεότερα για τις μετατάξεις; Είχαν πει ότι τα χαρτιά θα σταλούν στο Κεντρικό Υπηρεσιακό Συμβούλιο τον Απρίλιο.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #113 στις: Απρίλιος 12, 2021, 08:06:08 πμ »
Καλημέρα, για μένα αυτό είναι το νέο. Είχα μείνει στα μέιλ που μας έστειλαν και ζητούσαν πρόσφατη βεβαίωση αποδοχών. Πήρα επανειλημμένα τηλέφωνο και δεν κατάφερα να μιλήσω με κάποιον. Αλλά αυτό που επισημαίνετε ότι δηλ. οι φάκελοι μας θα προωθούνται στο ΚΥΣΔΕ το Απρίλιο, δεν το γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος antant1701

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #114 στις: Απρίλιος 20, 2021, 05:24:20 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Χθες κατάφερα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με το Υπουργείο και μου είπαν ότι ο φάκελός μου (άρα πιθανότατα οι φάκελοι όλων) έχουν προωθηθεί προς το ΚΥΣΔΕ. Αν θέλετε επικοινωνήστε και εσείς. Αν δεν τα ξαναπούμε, εύχομαι σε όλους σας καλό Πάσχα, καλή Ανάσταση, υγεία και κάθε επιτυχία και ευτυχία.

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #115 στις: Απρίλιος 20, 2021, 06:17:00 μμ »
Καλησπέρα! Αυτά είναι πολύ ευχάριστα νέα. Σε ποιο τηλέφωνο επικοινωνήσατε; εγώ τηλεφωνώ σε αυτό που βρήκα στην υπογραφη του μέιλ αλλά δεν κατάφερα να επικοινωνήσω. Θα ξαναδοκιμάσω αύριο.
Ευχαριστούμε πολυ για την ενημέρωση.
Καλή συνέχεια και καλό Πάσχα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #116 στις: Απρίλιος 20, 2021, 08:00:26 μμ »
Παντως το ΚΥΣΠΕ συνεδριαζει αυριο και οι μεταταξεις ΕΔΙΠ δεν ειναι στα θεματα
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #117 στις: Απρίλιος 21, 2021, 11:41:15 πμ »
Καλημέρα και πάλι,

μόλις επικοινώνησα με το υπουργείο. Με ενημέρωσαν ότι οι φάκελοι έχουν προωθηθεί στα επόμενα τμήματα (υπηρεσιακά συμβούλια κτλ.) και ότι η διαδικασία προχωρά κανονικά. Μου τόνισαν και πάλι ότι είναι χρονοβόρα διαδικασία γιατί μετά το υπουργείο παιδείας ακολουθεί το υπουργείο οικονομικών. Εξατομικευμένη ενημέρωση, που να αφορά μόνο τον φάκελο μου, δεν έλαβα. Αυτά κι από μένα.
Καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος antant1701

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #118 στις: Απρίλιος 21, 2021, 05:53:39 μμ »
Καλησπέρα σας. Το ίδιο είπαν και σε εμένα. Ότι οι φάκελοι έχουν προωθηθεί στα Κεντρικά Υπηρεσιακά Συμβούλια. Το ότι η διαδικασία είναι χρονοβόρα δεν χωράει αμφιβολία. Το βλέπουμε. Τέλος πάντων, οι περυσινές μετατάξεις ανακοινώθηκαν στις 7 Ιουλίου 2020.

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #119 στις: Απρίλιος 22, 2021, 07:13:52 πμ »
Καλημέρα και πάλι.
Ναι ισχύει αυτό που λέτε ότι οι προηγούμενες Ανακοινώθηκαν τον Ιούλιο. Αυτό που με ανησυχεί όμως είναι ότι αν διαβάσετε τις αποφάσεις, η αποδέσμευση από τα υπηρεσιακα συμβούλια είχε γίνει έως και έναν χρόνο πριν. Εμάς δεν έχει γίνει καν η αποδέσμευση. Δεν ξέρω, δεν το βλέπω ούτε για Σεπτέμβριο.

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #120 στις: Απρίλιος 22, 2021, 07:28:50 πμ »
Καλημέρα και πάλι.
Ναι ισχύει αυτό που λέτε ότι οι προηγούμενες Ανακοινώθηκαν τον Ιούλιο. Αυτό που με ανησυχεί όμως είναι ότι αν διαβάσετε τις αποφάσεις, η αποδέσμευση από τα υπηρεσιακα συμβούλια είχε γίνει έως και έναν χρόνο πριν. Εμάς δεν έχει γίνει καν η αποδέσμευση. Δεν ξέρω, δεν το βλέπω ούτε για Σεπτέμβριο.
Θέλω να πω δηλαδή, είχα μείνει με την εντύπωση ότι μετά την αποδέσμευση απομένει μόνο η υπογραφή της σχετικής απόφασης. Εχθες έμαθα ότι θα πρέπει ξανά να εμπλακεί, μετά την αποδέσμευση, το υπουργείο οικονομικών. Αν πιάσουμε καλοκαίρι, με δεδομένο ότι αρχές με τέλη Αυγούστου δεν κινείται τίποτα, ε χαίρετε...

Αποσυνδεδεμένος ikiki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #121 στις: Απρίλιος 22, 2021, 11:50:51 πμ »
Γεια σας,

έμενα μου είχαν πει ότι Απρίλιο θα προωθηθούν στα υπηρεσιακά και έτσι μου επιβεβαίωσαν και την προηγούμενη εβδομάδα στο 210-3442457. Μου είπαν ότι κατόπιν θα περάσουν από το Υπουργείο Εσωτερικών. Εσείς το έχετε ακούσει αυτό;
Και η ερώτηση είναι η εξής: Σε ποιο τηλέφωνο μπορούμε να παρακολουθούμε την εξέλιξη και από πού θα περιμένουμε την ενημέρωση; Πώς μπορουμε να μαθαίνουμε εμείς τι γίνεται; Μου είπαν να απευθυνθώ στο 210-3443328, για να με κατατοπίσουν σχετικά, αλλά από την Δευτέρα δεν απαντάει...

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #122 στις: Απρίλιος 22, 2021, 01:37:32 μμ »
Γεια σας,

έμενα μου είχαν πει ότι Απρίλιο θα προωθηθούν στα υπηρεσιακά και έτσι μου επιβεβαίωσαν και την προηγούμενη εβδομάδα στο 210-3442457. Μου είπαν ότι κατόπιν θα περάσουν από το Υπουργείο Εσωτερικών. Εσείς το έχετε ακούσει αυτό;
Και η ερώτηση είναι η εξής: Σε ποιο τηλέφωνο μπορούμε να παρακολουθούμε την εξέλιξη και από πού θα περιμένουμε την ενημέρωση; Πώς μπορουμε να μαθαίνουμε εμείς τι γίνεται; Μου είπαν να απευθυνθώ στο 210-3443328, για να με κατατοπίσουν σχετικά, αλλά από την Δευτέρα δεν απαντάει...

Ευχαριστώ
Καλησπέρα, εγώ πηρα στο τηλέφωνο που βρήκα κάτω από το μέιλ με το οποίο μας ζητούσαν τις βεβαιώσεις αποδοχών. Η κυρία με ενημέρωσε ότι έχουν φύγει από αυτούς οι φάκελοι για υπηρεσιακα συμβούλια και ότι μετά θα ακολουθησει το υπουργείο οικονομικών. Τώρα μαθαίνω από σας και για το υπουργείο εσωτερικών...
Μάλιστα, κι εγώ αναρωτιόμουν σε ποιο τηλέφωνο να παίρνω από τώρα και πέρα για να βλέπω την πορεία του φακέλου. Σκέφτηκα στο ΚΥΣΔΕ. Ψάχνοντας στο ίντερνετ βρήκα το εξής νούμερο 3442286, αλλά δεν πήρα ακόμη.
Δεν ξέρω βρε παιδιά. Μήπως πρέπει κάτι να κάνουμε γιατί και ο Σεπτέμβρης έχει αρχίσει να απομακρύνεται (?)

Αποσυνδεδεμένος antant1701

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #123 στις: Απρίλιος 22, 2021, 06:37:04 μμ »
Καλησπέρα σας. Η διαδικασία είναι γνωστή. Έλεγχος νομιμότητας (έγινε) ΚΥΣΔΕ (επίκειται), Γενικό Λογιστήριο, Υπουργείο Εσωτερικών, Υπουργείο Παιδείας, ΦΕΚ. Παλαιότερος συνάδελφος μου είπε σήμερα ότι μετά το ΚΥΣΔΕ (όπου γίνεται και η οριστική αποδέσμευση) η διαδικασία  είναι τυπική και, χωρίς να πετάει, δεν είναι καθυστερεί τραγικά. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να εφυσηχάσουμε. Πρέπει να το παρακολουθούμε. Προτείνω λοιπόν μετά το ΚΥΣΔΕ, με όποιο τρόπο μπορεί κανείς, να "πιέσει" την κατάσταση στο Γενικό Λογιστήριο και στη στη συνέχεια στο Υπουργείο Εσωτερικών.  Εκεί δεν χρειάζεται κάποιος ενδελεχής έλεγχος δικαιολογητικών. Το θέμα είναι πιο πολύ τυπικό και χρειάζονται οι υπογραφές. Καλή συνέχεια και τα λέμε.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #124 στις: Απρίλιος 22, 2021, 07:14:57 μμ »
Επιτέλους και ένας άνθρωπος που χρησιμοποίσε το εφησυχάζω (και όχι το ανύπαρκτο εφησυχάζομαι) σωστά!
Εύγε συνάδελφε!
Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά  και να φτάσετε σύντομα στο τέλος!

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #125 στις: Απρίλιος 23, 2021, 08:03:21 πμ »
Καλημέρα,
Μακάρι η διαδικασία μετά την αποδέσμευση να μην είναι τόσο χρονοβόρα. Ωστόσο, δεν μπορώ παρά να σημειώσω ότι πέρυσι, που ανακοινώθηκαν οι μεταταξεις τον Ιούλιο, οι αποδεσμεύσεις είχαν γίνει το καλοκαίρι του 19. Επίσης, ο έλεγχος εγκυρότητας των δικαιολογητικων των φακέλων μας έχει ολοκληρωθεί ήδη από τον Ιανουάριο. Έχουμε τέλη Απριλίου και ακόμη το επόμενο βήμα εκκρεμεί. Αυτό που λέω, σκεπτόμενη φωναχτά, είναι ότι τα δεδομένα δεν υποστηρίζουν την αισιοδοξία ότι μετά τη αποδέσμευση, οι διαδικασίες θα έχουν έναν φυσιολογικό ρυθμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2021, 08:18:18 πμ από Sofsof »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159730
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.