*

Αποστολέας Θέμα: Μειωση αναπληρωτων ΠΕ.04 σχεδον στο 100% για το σχολικο ετος 2016-2017  (Αναγνώστηκε 30361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
δυστυχως η χημεια εδω και χρονια (και πλεον και η βιολογια) στο γυμνασιο θεωρειται δευτερευον μαθημα!!και διδασκεται σαν παραμυθι! αυτο βεβαια συνεχιζει και στο πανεπιστημιο οπου πολλες σχολες δεν εχουν αναλογο αριθμο μαθηματων Χημειας, απαιραιτητα για την κατανοηση πολλων επιστημων!
να δειτε παιδια που οταν και αν γινουν διορισμοι, οι οργανικες θεσεις χημειας, γεωλογιας και βιολογιας θα ειναι λιγες γιατι δεν θα βγαινει 12ωρο σε πολλα σχολεια! εχει να πεσει δυσπροσιτο φετος συννεφο! ολοι χαμενοι ειμαστε.  Ηδη μεταθεσεις κ αποσπασεις θα γινουν ελαχιστες ενω οι ΔΔΕ βγαζουν πλεονασματα και υπεραριθμους!
αφου δεν εγινε απεργια διαρκειας μεσα στις πανελλαδικες. τελος!!η ολμε μας την εφερε παλι αλλα θα γυρισει μπουμερανγκ οταν οι μονιμοι θα τριγυρνανε σε ομορους νομους για συμπληρωση ωραριου!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΠΕ401 μονο δυσπροσιτα και πολλοι λιγοι. Πιο πολυ επηρεασε το κοψιμο του 3ωρου εργαστηριου πληροφορικης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2016, 10:06:01 μμ από baxalakis »

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
δυστυχως η χημεια εδω και χρονια (και πλεον και η βιολογια) στο γυμνασιο θεωρειται δευτερευον μαθημα!!και διδασκεται σαν παραμυθι! αυτο βεβαια συνεχιζει και στο πανεπιστημιο οπου πολλες σχολες δεν εχουν αναλογο αριθμο μαθηματων Χημειας, απαιραιτητα για την κατανοηση πολλων επιστημων!
να δειτε παιδια που οταν και αν γινουν διορισμοι, οι οργανικες θεσεις χημειας, γεωλογιας και βιολογιας θα ειναι λιγες γιατι δεν θα βγαινει 12ωρο σε πολλα σχολεια! εχει να πεσει δυσπροσιτο φετος συννεφο! ολοι χαμενοι ειμαστε.  Ηδη μεταθεσεις κ αποσπασεις θα γινουν ελαχιστες ενω οι ΔΔΕ βγαζουν πλεονασματα και υπεραριθμους!
αφου δεν εγινε απεργια διαρκειας μεσα στις πανελλαδικες. τελος!!η ολμε μας την εφερε παλι αλλα θα γυρισει μπουμερανγκ οταν οι μονιμοι θα τριγυρνανε σε ομορους νομους για συμπληρωση ωραριου!!
συνάδελφοι χλωμό το βλέπω να γυρνανε οι μόνιμοι σε γειτονικούς νομούς για συμπλήρωση, έχουν γίνει συμφωνίες , τα μόνα κορόιδα που θα την πληρώσουν είμαστε εμείς ,οι αναπληρωτές!!!!σκοπός τους είναι να προσλαμβάνουν ελάχιστους αναπληρωτές, φέτος θα την πληρώσουν κυρίως οι ΠΕ04, του χρόνου και άλλοι.

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Πήγα σήμερα υπουργείο και ήμουν μόνος μου!!! και κάτι της οικιακής 10-20 άτομα και οι γνωστοί συνδικαλιστές του πάμε. Α και κάτι συνταξιούχοι. Μπράβο μας. Οι ΠΕ 04 σκίσαμε πάλι.
Ελπίζω αυτοί που δεν ήρθανε (100 ΠΕ04 δεν θα είναι οι αναπληρωτές στην Αθήνα;) να ξέρουν κάτι που εγώ δε ξέρω. Τι να πω.
Όσο για την απάντηση σε αυτούς που πήγανε μέσα την είδατε. Με 20 άτομα απ' έξω τι περιμένουμε; Μάλλον να μας κόψουνε και άλλες ώρες!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τα μεγάλα αστικά κέντρα μάλλον ούτε ένας...Μόνο σε δυσπρόσιτα και τουλάχιστον σε 3 Σχολεία στην καλύτερη περίπτωση...

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τα μεγάλα αστικά κέντρα μάλλον ούτε ένας...Μόνο σε δυσπρόσιτα και τουλάχιστον σε 3 Σχολεία στην καλύτερη περίπτωση...
Επισκεψη κυριας Αναγνωστοπουλου στην αιτωλοακαρνανια...και ειχαμε τον εξης διαλογο με τον κυριο Κατσαρο της ελμε...Κυριος Κατσαρος...απο την μειωση του 3ωρου εργαστηριων φυσικων επιστημων και πληροφορικης θα χαθουν περιπου 700 θεσεις εκπαιδευτικων.....και απο την μειωση του ωρολογιου προγραμματος κατα 3 ωρες απο 35 σε 32 ωρες αλλες 2000-2500 θεσεις εκπαιδευτικων.....απαντηση κυριας υπουργου ...αυτα ειναι ανακριβειες...εγω απο τα στοιχεια που εχω οχι μονο δεν θα εχουμε μειωσεις εκπαιδευτικων...αλλα απεναντιας θα εχουμε αυξηση...και ρωτω ας απαντησει ο καθε λογικος....αληθεια.... που ειναι το ψεμα και που ειναι η αληθεια!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2016, 10:08:07 πμ από tolakis »

Συνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Υπάρχουν πολλά, αλλά κάτι που έχω καταλάβει τα τελευταία χρόνια είναι ότι πολλοί δεν πιστεύουν τους αριθμούς αν δεν τους συμφέρουν. Παραφράζοντας , πολλοί δεν πιστεύουν την αλήθεια όταν δεν τους συμφέρει.

Αποσυνδεδεμένος Anat111

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω επιμενω!....ΑΦΑΝΤΕΣ κ οι ενωσεις εκπαιδευτικων και η ΟΛΜΕ!....Κατι πολυ ασχημο βρωμαει!

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Ποιος να είναι άραγε ο αντίκτυπος από όλα αυτά στην ειδική αγωγή; Αναμένεται να περιοριστούν κι εκεί οι προσλήψεις των 04;

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Γιατί να περιοριστεί η Ειδική Αγωγή, δεν νομίζω!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Anat111

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αντε και περαστικα μας!....ξεκινησαν και τα μπανια του λαου και δεν ασχολειται κανεις με τους αναπληρωτες!....ουτε οι ιδιοι οι αναπληρωτες!

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Φυσικα και δεν ασχολειται κανεις τετοια εποχη!θα το θυμηθουν ολοι το Σεπτεμβρη και μετα την α' φαση αναπληρωτων που θα παρουν ελαχιστους.
τωρα ειναι η ωρα του παιδιου..

nickitol

  • Επισκέπτης
Θέλω να δω που θα κυμανθούν οι βάσεις για τους ΠΕ04.01 φέτος αλλά και για τις καθηγητικές και παιδαγωγικές σχολές γενικώτερα.
Με τόση ανεργία είμαι περίεργος να δω πόσοι θα δηλώσουν για δάσκαλοι και καθηγητές.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Οι βασεις των δασκαλων θα καταποντιστούν, των καθηγητων δε νομιζω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159634
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.