*

Αποστολέας Θέμα: Κυρώσεις (;;) για τη μη συμμετοχή σε αυτοαξιολόγηση σχολικής μονάδας  (Αναγνώστηκε 73919 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
δεν είναι  θέμα ηγεσίας αλλά  θέμα πολιτικής, μιας πολιτικής που κάποιοι επιλέγουν για δικούς  τους λόγους να υπηρετήσουν με περισσότερο φανατισμό από κάποιους άλλους.

Πέρα από θέμα πολιτικής είναι και θέμα προσωπικότητας, ποιότητας χαρακτήρα και ιδεοληψίας...
Μπορεί κάποιος να σε κάνει να σκιστείς στην δουλειά με μια κουβέντα του και μπορεί και κάποιος άλλος πάλι με μια κουβέντα να σε κάνει να μην θέλεις να κάνεις τίποτα...

YΓ. Φαντάσου τώρα να είχα Υπουργό τον Ψινάκη και να μου έλεγε άντε μωρή τζαζλη πάρε δυο ρουμπρικιές και αξιολόγα εκεί να κάνουμε καμιά ομορφιά να την παραδώσουμε στα ξυλάγγουρα του ΟΟΣΑ θα σκιζόμουν (σοβαρά μιλάω), όταν όμως έχω το όρθιο αγγούρι που φωτογραφίζεται λες και έχει καταπιεί σκουπόξυλο μου βγάζει μια ξινίλα που δεν έχω όρεξη ούτε σχολείο να πάω...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2014, 08:42:59 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
τα πρόσωπα έρχονται και παρέρχονται (για την ακρίβεια τα τρώει το μαύρο σκοτάδι, τα παραδείγματα προς αποφυγή από το παρελθόν πάμπολλα... ;)),
οι πολιτικές όμως είναι εδώ και απ΄ότι φαίνεται ήρθαν για να μείνουν για πολλά χρόνια.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί να τρώει κάποιους το μαυρο σκοτάδι, έχουν όμως να φάνε αυτοί και οι οικογένειές τους για 10 γενιές, οπότε και το πέρασμά τους από τις θέσεις δεν τους κακόπεσε. Δυσυχώς βέβαια, όπως λες και εσύ,  οι πολιτικές τους μένουν

Από συνέντευξη της πρώην μας, που δημοσιεύει το esos, μπορείτε να διαβάσετε τη δύναμη που έχουμε εμείς οι εκ/κοί να επηρεάζουμε τις οικογένειες των μαθητών μας, καθώς και τα προβλήματα που δημιουργεί το Σύνταγμα στην Γ/θμια
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 13, 2014, 07:57:18 πμ από anemoni »

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στα αποτελέσματα της αυτοαξιολόγησης  υπάρχει δυνατότητα να απολυθεί εκπαιδευτικός ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πέρα από θέμα πολιτικής είναι και θέμα προσωπικότητας, ποιότητας χαρακτήρα και ιδεοληψίας...
Μπορεί κάποιος να σε κάνει να σκιστείς στην δουλειά με μια κουβέντα του και μπορεί και κάποιος άλλος πάλι με μια κουβέντα να σε κάνει να μην θέλεις να κάνεις τίποτα...

. Φαντάσου τώρα να είχα Υπουργό τον Ψινάκη και να μου έλεγε άντε μωρή τζαζλη πάρε δυο ρουμπρικιές και αξιολόγα εκεί να κάνουμε καμιά ομορφιά να την παραδώσουμε στα ξυλάγγουρα του ΟΟΣΑ θα σκιζόμουν (σοβαρά μιλάω), όταν όμως έχω το όρθιο αγγούρι που φωτογραφίζεται λες και έχει καταπιεί σκουπόξυλο μου βγάζει μια ξινίλα που δεν έχω όρεξη ούτε σχολείο να πάω...
[/b] καλο ! ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος run

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος run

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Στα αποτελέσματα της αυτοαξιολόγησης  υπάρχει δυνατότητα να απολυθεί εκπαιδευτικός ;
Το βλέπω παρατραβηγμένο.
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 229
Σύνολο: 231

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.