*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2017  (Αναγνώστηκε 124991 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 08:24:56 πμ »
Τα δικά μου τα καταχωρισαν αφού έστειλα στη διεύθυνση μου mail με τα δικαιολογητικά. Τώρα κάνουμε κάτι; Εννοώ πρέπει να κάνουμε επικαιροποιηση με κάποιο τρόπο;
Τις ίδιες απορίες έχω και εγώ...Επικαιροποίηση γίνεται;; Τα δικαιολογητικά θα πρέπει να επισυναφθούν ως pdf στο σύστημα ή θα τα στείλουμε εκ νέου στην πρωτοβάθμια/δευτεροβάθμια; Οι αιτήσεις πότε θα γίνουν;

Συνάδελφοι, μην άγχεστε! Αν έπρεπε να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο, δεν θα είχε κάπου ένα πεδίο που θα έλεγε ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ; Υποθέτω πως εννοούν με τον όρο επικαιροποίηση αν κάτι είναι λάθος ή ελλιπές, να στέλνεις ένα αίτημα στη Διεύθυνση που ανήκεις για να το διορθώσει ή να το προσθέσει. Με αυτό τον τρόπο νομίζω γίνεται η επικαιροποίηση. Λογικό δεν είναι;
Τώρα για το πότε θα κάνουμε αίτηση και πως θα πρέπει να σταλούν ή να επισυναφθούν τα όποια δικαιολογητικά είναι απαραίτητα για την μοριοδότηση, θα βγει η εγκύκλιος μεταθέσεων όπου θα διευκρινίζονται όλα! Έτσι κι αλλιώς λήγει η προθεσμία της επικαιροποίησης στις 20 Ιανουαρίου. Άρα θα βγει η εγκύκλιος μετά, ίσως τον Φλεβάρη!
Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι! Αν κάποιος συνάδελφος έχει κάποια πληροφόρηση από κάποια Διεύθυνση ή είναι αποσπασμένος σε Διεύθυνση και έχει εσωτερική πληροφόρηση ας μας ενημερώσει! Καλή επιτυχία σε όλους!!!  ;)
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:39 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 12:38:23 μμ »
Συνάδελφοι, μπήκα πριν λίγο στον φάκελό μου, έτσι από περιέργεια, για να δω αν άλλαξε κάτι και είδα ότι στις υπηρετήσεις αναγράφονται και πάλι τα συνολικά μόρια υπηρεσίας και τα συνολικά μόρια δυσμενών συνθηκών. Στην αρχή αναγράφονταν -αν θυμάστε- και στη συνέχεια είχαν αφαιρεθεί. Τώρα τα ξαναπέρασαν! Εγώ προσωπικά δεν είχα στείλει τότε αίτημα προς τη διεύθυνσή μου, γιατί αντιμετώπιζαν και άλλοι συνάδελφοι το ίδιο θέμα!
Δεν φαίνεται ούτε το άθροισμα των μορίων προϋπηρεσίας ούτε και το άθροισμα των μορίων δυσμενών συνθηκών! Η απορία μου είναι αν πρέπει να υποβάλλω αίτημα για να επιληφθούν του θέματος ή εφόσον όλοι μας αντιμετωπίζουμε το ίδιο, θα επέμβουν οι αρμόδιοι και το διορθώσουν από τα κεντρικά για όλους τους συναδέλφους!!!
Μάλλον θα υπέβαλαν αρκετοί συνάδελφοι που αντιμετώπιζαν το ίδιο, αίτημα προς τις διευθύνσεις τους και το   κοίταξαν οι αρμόδιοι υπάλληλοι. Μπείτε και εσείς να το τσεκάρετε...
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2525
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 02:18:18 μμ »
Και σε εμένα είναι οκ. Έλειπαν τα συνολικά μόρια υπηρεσίας και σήμερα είδα ότι τώρα τα έχουν περάσει.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 06:29:30 μμ »
Ενημέρωση :)
Επειδή μαλλον ειμαι απο τους τελευταίους εδώ που επικαιροποιουνται τα στοιχεια τους απο τη διεύθυνση τους, ενημερώνω οτι τα αιτήματα μου ειναι σε εξελιξη απο σημερα. Και κάποια στοιχεία εχουν ηδη περαστεί. Οπότε, αν και αλλοι έχουν ελλιπή στοιχεία, η διαδικασία επικαιροποιησης έχει ήδη ξεκινήσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:25:39 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 07:14:06 μμ »
Και σε μένα περάστηκε το σύνολο μορίων και το σύνολο δυσμενών συνθηκών. Σε αυτά θα προστεθούν μόρια γάμου, παιδιών, κλπ. και θα έχουμε το τελικό σύνολο, έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 08:11:40 μμ »
Και σε μένα περάστηκε το σύνολο μορίων και το σύνολο δυσμενών συνθηκών. Σε αυτά θα προστεθούν μόρια γάμου, παιδιών, κλπ. και θα έχουμε το τελικό σύνολο, έτσι δεν είναι;
Λογικά έτσι θα είναι! Τα σύνολα που αναφέρεις αφορούν αποκλειστικά τις υπηρετήσεις. Γι' αυτό και δεν αναγράφονται και τα μόρια γάμου, τέκνων κτλ. Αν δεις όμως στο μητρώο με τα προσωπικά στοιχεία σου θα αναγράφεται αν είσαι έγγαμη και αν έχεις παιδιά. Εγώ ας πούμε έχω τα μόρια γάμου που από πέρυσι έχουν περαστεί, ωστόσο θα προσκομίσω και φέτος πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Με ποιόν τρόπο θα πρέπει να προσκομιστούν τα δικαιολογητικά, θα το διευκρινίζει σίγουρα η εγκύκλιος που θα βγει...
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 03:22:03 μμ »
Και σε μένα περάστηκε το σύνολο μορίων και το σύνολο δυσμενών συνθηκών. Σε αυτά θα προστεθούν μόρια γάμου, παιδιών, κλπ. και θα έχουμε το τελικό σύνολο, έτσι δεν είναι;

Το ίδιο και σε εμένα...σύνολο μορίων δυσμενών συνθηκών και σύνολο μορίων υπηρεσίας...έγραφε μάλιστα ότι έγιε τελαυταία ενημέρωση στις 3/1/2017....

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 11:33:43 πμ »
Παιδια SOS δυο ερωτησεις:

1)Υπαρχει κάποιο πεδιο "ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ" να πατησουμε ή στις 20/1 παύουν οι δυνατοτητες αλλαγων?

2)Αντιθετα με αλλες χρονια που τα μορια προυπηρεσιας υπολογιζονταν στο συνολικο αθροισμα ΕΤΩΝ ΜΗΝΩΝ ΗΜΕΡΩΝ, ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΤΩΝ, φετος βλεπω ότι τα υπολογιζουν ΑΝΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ, με αποτελεσμα να χανονται μορια.
Ειναι σωστο?

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 12:36:56 μμ »
Επισης οργανικη σας βγαζει στο σχολειο που εχετε; ή τη Διευθυνση; γιατι εμενα τη Διευθυνση μου βγαζει. Νομιζω πώς ειναι λαθος.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 01:26:22 μμ »
Εμένα μου βγάζει ως οργανική το σχολείο στο οποίο υπηρετώ.

Αποσυνδεδεμένος fereggyos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 03:03:38 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον τρόπο υπολογισμού του γενικού συνόλου των μορίων όπως αυτά προκύπτουν από τη σχετική καρτέλα των υπηρετήσεων στο edatacenter του ΥΠΕΠΘ. Το γενικό σύνολο των μορίων που λαμβάνονται υπόψη για τις μεταθέσεις προκύπτει από το άθροισμά των μορίων συνολικής υπηρεσίας και των μορίων δυσμενών συνθηκών μαζί, ή κάνω λάθος; Ευχαριστώ  :-\

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 04:13:09 μμ »
Σωστό είναι αυτό που λες. Επίσης, τελικά προστίθενται και τα μόρια πρώτης προτίμησης, της εντοπιότητας και των παιδιών.

Αποσυνδεδεμένος fereggyos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #96 στις: Ιανουάριος 14, 2017, 06:07:37 μμ »
Ευχαριστώ  ;)

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #97 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 11:00:24 πμ »
Σωστό είναι αυτό που λες. Επίσης, τελικά προστίθενται και τα μόρια πρώτης προτίμησης, της εντοπιότητας και των παιδιών.

Ο γάμος δεν μετράει πλεόν;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.