*

Αποστολέας Θέμα: 30-3-2017 Καθορισμός κριτηρίων πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών στην ΕΑΕ  (Αναγνώστηκε 35640 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Είμαι απόφοιτος Αγγλικής Φιλολογίας ΠΕ 06. Σκέφτομαι να κάνω σεμινάριο ΕΑ του Πανεπιστημίου Αιγαίου που ξεκινάει το Μάιο διάρκειας 1 έτους με θεωρητικό και πρακτικό μέρος. Θα έχω ελπίδες να δουλέψω στην ΕΑ στον επικουρικό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Νομίζω οχι
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Θα μας πεις που έκανες το μεταπτυχιακό σου; θα μας πεις αν έκανες πρακτική άσκηση στο μεταπτυχιακό σου; θα μας πεις σε ποσο χρονο το ολοκληρωσες; θα μας πεις αν μπορεσες να εξετασεις στο μεταπτυχιακο σου ολο το φασμα της ειδικης αγωγης ή αντιθετα γνωρισες   καποια κομματια ειδικης αγωγης; θα μας πεις αν στο μεταπτυχιακο σου υπηρχαν λιστες επιτυχοντων ή αντιθετα εγιναν ολοι δεκτοι ανρξαρτητως προσοντων στα πανακριβα ιδιωτικα πανεπιστημια του εξωτερικου; θα μας πεις αν εκανες διπλωματικη στο μεταπτυχιακο σου ή αντιθετα ηταν θεμα επιλογης και φυσικά σχεδόν κανένας δεν την διάλεγε;

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα μας πεις που έκανες το μεταπτυχιακό σου; θα μας πεις αν έκανες πρακτική άσκηση στο μεταπτυχιακό σου; θα μας πεις σε ποσο χρονο το ολοκληρωσες; θα μας πεις αν μπορεσες να εξετασεις στο μεταπτυχιακο σου ολο το φασμα της ειδικης αγωγης ή αντιθετα γνωρισες   καποια κομματια ειδικης αγωγης; θα μας πεις αν στο μεταπτυχιακο σου υπηρχαν λιστες επιτυχοντων ή αντιθετα εγιναν ολοι δεκτοι ανρξαρτητως προσοντων στα πανακριβα ιδιωτικα πανεπιστημια του εξωτερικου; θα μας πεις αν εκανες διπλωματικη στο μεταπτυχιακο σου ή αντιθετα ηταν θεμα επιλογης και φυσικά σχεδόν κανένας δεν την διάλεγε;

Πρώτα θα μου πεις τα 72 μαθηματα ειδικής που τελικά ήταν 20 και με αμφισβητούμενη παιδαγωγική επάρκεια απο ΙΕΠ και λοιπες εξωτερικες αξιολογησεις και μετά θα σου πω για τα 6 χρόνια σπουδών μου σε παιδαγωγικό και μαστερ με Έλληνες καθηγητές μερικοί εκ των οποίων είναι καθηγητές Βόλου και ΠΑΜΑΚ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Εγώ μιλησα για 72 μσθηματα για την ληψη πτυχιου οχι 72 μαθηματα ειδικης αγωγης.  Δες το πάλι. Ο απόφοιτος στο βιντεο απο την αλλη μπορει να λεει για 72 ειδικης φανταζομαι εν τη ρυμη του λογου του το λεει και εννοει και αυτος οτι εξεταστηκε σε 72 μαθηματα για να παρει πτυχιο ειδικης αγωγης. Παραβλεπεις ομως το τεταρτο ετος που στο μακεδονιας σχεδον αποκλειστικα αφιερωνεται σε πρακτικη ασκηση σε μοναδες  ειδικης αγωγης.  Εσυ στο μρταπτυχιακο σου ρκανες πρακτικη ασκηση στην ειδικη ρκπαιδευση; Επειτα ακομα και μαθηματα που δεν ηταν καθαρα ειδικης αγωγης σε ενα τμημα ειδικης αγωγης ο διδασκων φροντιζει να κανει τις καταλληλες συνδεσεις με το γνωστικο αντικειμενο του τμηματος.

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Ελα μην ντρεπεσαι πες μας που εκανες το μεταπτυχιακο σου;

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι να ντραπω βρε? Παν. Λευκωσίας εκεί που έσπευσαν μαζικα ποσοι 71 για να παρουν παιδαγωγική επάρκεια μη τυχόν και γίνει η στραβη!  ;D Εσυ μπατσελορ που? Παμακ?

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Φιλόλογος είμαι δεν σου λέω ψέματα .Συγγενικα μου προσωπα ειναι πε71 και γνωρίζω το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φιλόλογος είμαι δεν σου λέω ψέματα .Συγγενικα μου προσωπα ειναι πε71 και γνωρίζω το θέμα.

Δεκτό. Όπως βλέπεις υπάρχουν θολα σημεία και στις δυο πλευρές και δεν είναι τόσο απλό το θεμα. Υπάρχουν πολλα ακομη για εκατέρωθεν αποδομηση. Α και τα μπατσελορ Μαθήματα παμακ-Βόλου που παρακολουθεί ένας φοιτητής είναι συνολικα 52 όχι 72, εκ των οποίων τα 20 είναι ειδικής.

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Οκ δεν εχω λογο να το αμφισβητησω αυτό για το 52.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τα μεταπτυχιακά ειδικής της Ιταλίας πώς αναγνωρίζονται από το ΔΟΑΤΑΠ?

Ως πλήρους φοίτησης ή ως εξ παοστάσεως όπως της Κύπρου?


Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 Στην αίτηση  αναπληρωτών ειδικής που έκανα δεν εμφανίζεται  το μεταπτυχιακό  ειδικής  που έχω  παρόλο   αναγράφεται  στο μητρώο. Συμβαίνει  και σε άλλους αυτό;

Αποσυνδεδεμένος dynamic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Μήπως γνωρίζετε με ποιο τρόπο μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το πεδίο γνώση γραφής braille στο φάκελό μας;

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Πας στα στοιχεια του φακελου που λεει για γραφη braille και βγαζεις το τικ ή το ναι δεν θυμαμαι πιο ακριβως έχει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.