*

Αποστολέας Θέμα: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;  (Αναγνώστηκε 28337 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 26, 2008, 09:28:11 πμ »
   Εγώ δούλεψα την προηγούμενη χρονιά σε ιδιωτικό σχολείο, χάρη σε γνωστό. Απ` ό,τι ξέρω δεν παίρνουν διαφορετικά και αυτά για συστάσεις πανεπιστημιακών είναι για τα μάτια του κόσμου. Αν έχεις γνωστό σε παίρνουν. Εκτός βέβαια κι αν ο γνωστός είναι ο πανεπιστημιακός και σπρώξει την κατάσταση. Πάντως ας μη σας απογοητεύω, κάντε την προσπάθεια κι ό,τι γίνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:04:02 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 26, 2008, 09:50:06 πμ »
παιδια  εσεις οι αγγλικοι που οι μαθητες σας έδωσαν ECCE μηπως εχουν ήδη δωσει και προφορικα και μπορέιτε να μου πειτε κανενα θεμα ? Οι μαθητες μου δινουν τη ν Κυριακή....
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 08, 2009, 01:41:35 μμ »
Για εγγραφή στη Επετηρίδα Ιδιωτικής Εκπαίδευσης απαιτούνται τα εξής χαρτιά : 1. Επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου ή πιστοποιητικό σπουδών
                                                                                                            2. Επκυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου.
                                                                                                            3. Διπλότυπο είσπραξης δημοσίου ταμείου 13 ευρώ "υπέρ του λογαριασμού ιδιωτικής
                                                                                                                εκπαίδευσης" ΚΑΕ 82397.
                                                                                                            4. Υπεύθηνη δήλωση στην οποία να αναφέρεται :
                                                                                                                α) Αν ο ενδιαφερόμενος έχει απολυθεί από το Δημόσιο ή από Ν.Π.Δ.Δ ή από Ο.Τ.Α.
                                                                                                                    και σε περίπτωση απόλυσης τους λόγους για του οποίους έχει απολυθεί.
                                                                                                                β) Ότι δεν κατέχει θέση εκπαιδευτικού στην εκπαίδευση άλλης χώρας.
                                                                                                                    (Ν. 1566 άρθρο 15 παράγραφος 9)
                                                                             
Από το γραφείο της Δευτεροβάθμιας που πήγα,μου είπαν ότι τα χαρτιά πρέπει να τα υποβάλω στη Διεύθυνση.

Λέω κι εγώ φέτος να κάνω την προσπάθεια μου για ιδιωτικό αλλά μιας και "κονέ' δεν υπάρχει θα προσκομίσω όλα τα τυπικά (συστατικές, εγγραφη σε επετιριδα κτλ) και βλεπουμε. 8)
ηθελα να ρωτησω, το διπλοτυπο εισπραξης δημοσιου ταμειου ειναι τοι παραβολο που ειχαμε παρει απο την εφορια για το ΑΣΕΠ ή κάτι άλλο?? από που το παιρνω δηλ;
κάτι ανάλογο απαιτείται και για την αδεια διδασκαλίας, την οποια επισης πρεπει να βγαλω.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 08, 2009, 01:59:11 μμ »
το διπλοτυπο εισπραξης θα το παρεις απο την εφορια. δεν ειναι σαν αυτο που καταθεσαμε στην αιτηση του ασεπ, αλλα ενα αλλου ειδους εντυπο.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:04:02 »

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκεις δουλειά σε ιδιωτικό;
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 08, 2009, 02:29:31 μμ »
α μάλιστα! Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση Μάρκο! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159837
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 556
Σύνολο: 567

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.