*

Αποστολέας Θέμα: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα  (Αναγνώστηκε 10232 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 09, 2022, 08:27:18 μμ »
Ο κόσμος μετα την καραντίνα εχει χαζεψει τελος..

Μεγάλη αλήθεια! Ήταν που ήταν κάποιοι, τώρα απόγιναν... Εγώ εκεί που τρελαίνομαι είναι όταν βλέπεις τις μανάδες να έχουν το φτιαγμένο νύχι κάθε βδομάδα, ή τα πιτσιρίκια να σου δείχνουν με καμάρι τι καινούριο αγόρασαν. Για εμάς βέβαια έχουν μονίμως καβούρια στην τσέπη. Σε εμάς στις ξένες γλώσσες να δείτε τι παζάρι πέφτει... Δυστυχώς τα πρώτα χρόνια της κρίσης οι τιμές είχαν φτάσει σε εξευτελιστικά επίπεδα και κάποιοι το έχουν δέσει σχοινί κορδόνι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να τους κάνεις μάθημα με το τίποτα. Φυσικά με τις λιγότερες ώρες την εβδομάδα πρέπει οι φωστήρες τους να δώσουν και να πάρουν όλα τα διπλώματα, πρέπει να τους βάζουμε πάρα πολύ λίγα γιατί δεν έχουν ποτέ χρόνο για διάβασμα και πρέπει να τους βοηθάμε και με τις όποιες εκκρεμότητες προκύπτουν με τις ξένες γλώσσες του σχολείου. Εντάξει, οκ... Δεν είμαστε και θαυματοποιοί  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:43:05 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 09, 2022, 08:30:55 μμ »
Για αυτο στους πινακες της Ειδικης εφτασαν 80.000 ατομα. Και στην Γενικη να δειτε....

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 09, 2022, 09:04:17 μμ »
Μεγάλη αλήθεια! Ήταν που ήταν κάποιοι, τώρα απόγιναν... Εγώ εκεί που τρελαίνομαι είναι όταν βλέπεις τις μανάδες να έχουν το φτιαγμένο νύχι κάθε βδομάδα, ή τα πιτσιρίκια να σου δείχνουν με καμάρι τι καινούριο αγόρασαν. Για εμάς βέβαια έχουν μονίμως καβούρια στην τσέπη. Σε εμάς στις ξένες γλώσσες να δείτε τι παζάρι πέφτει... Δυστυχώς τα πρώτα χρόνια της κρίσης οι τιμές είχαν φτάσει σε εξευτελιστικά επίπεδα και κάποιοι το έχουν δέσει σχοινί κορδόνι ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να τους κάνεις μάθημα με το τίποτα. Φυσικά με τις λιγότερες ώρες την εβδομάδα πρέπει οι φωστήρες τους να δώσουν και να πάρουν όλα τα διπλώματα, πρέπει να τους βάζουμε πάρα πολύ λίγα γιατί δεν έχουν ποτέ χρόνο για διάβασμα και πρέπει να τους βοηθάμε και με τις όποιες εκκρεμότητες προκύπτουν με τις ξένες γλώσσες του σχολείου. Εντάξει, οκ... Δεν είμαστε και θαυματοποιοί  :-\
+10000000

Αποσυνδεδεμένος alex1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 09, 2022, 10:27:23 μμ »
Iphone 13 και να σου λέει είναι πολλά 10 ευρώ η ωρα...ενώ για νύχια 15-20 λογικο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:43:05 »

Αποσυνδεδεμένος paraskaevi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 10, 2022, 08:13:10 μμ »
Iphone 13 και να σου λέει είναι πολλά 10 ευρώ η ωρα...ενώ για νύχια 15-20 λογικο

@alex1987  μα οντως ειναι πολυ λογικο να δινουν 15-20 για νυχι κ μαλλι( μην πω 50ρικο κ φανω υπερβολικη) αλλα για την κατοικον εκπαιδευση των παιδιων τους εχουν ω του θαυματος καβουρια στις τσεπες... τι να πω εχω αηδιασει με την νοοτροπια τους, αν δεν θελεις κυριε/κυρια καθηγητη στο σπιτι μην παιρνεις τοσο απλα.  δηλαδη ο κοπος του αλλου να μην πληρωθει; ή θελετε στο τζαμπα και οσο παει; διαβαστε εσεις τα βλασταρια σας να δειτε την γλυκα.... αλλα οχι εμεις εχουμε την υποχρεωση μεχρι κ μουσικη να τους διδαξουμε χαχααχα ημαρτον τι βιωνω οχι μονον εγω και αλλοι συναδελφοι εκπαιδευτικοι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2022, 08:16:49 μμ από paraskaevi »

Αποσυνδεδεμένος lunaK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 15, 2022, 12:12:28 πμ »
Μαθήτρια Γ λυκείου την οποία ειχα αναλάβει σε όλα τα φιλολογικά!Προτεινε η μητέρα να πληρωθω μαζεμένα στο τέλος της χρονιάς διότι βιοποριζονταν απο γεωργικες καλλιέργειες το καλοκαίρι.Δεχθηκα καλη τη θελήσει διοτι μου ειχε ξοφλησει τη Β λυκειου,ηταν συγγενικο προσωπο και ζουσαμε σε μικρή επαρχιακή πόλη(όλοι γνωστοι χρόνια)!Να μην τα πολυλογω το χρέος είναι τετραψήφιο!απο τότε με την παραμικρή καθυστέρηση ενημερωνω οτι δεν θα συνεχίσω τα μαθήματα εαν δεν ξοφληθει το ποσό!Μην επιτρέπετε σε κανέναν να σας εκμεταλλευεται!

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Μπ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 15, 2022, 12:42:21 πμ »
Και φυσικα δινουν την κλασικη απαντηση τωρα θα πληρωθω θα στα δωσω ή απο βδομαδα, οση ανθρωπιά και κατανόηση μπορούμε να   δειξουμε δεν νομίζω αν στους ίδιους δεν  παρηχαν το μισθο τους να ταν ολα μελι γαλα

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 427
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 15, 2022, 01:24:38 μμ »
....φυσικά αν διαβάσουμε ανάμεσα από τις γραμμές, όλα τα παραπάνω δείχνουν την άποψη που έχουν οι γονείς και γενικά κοινή γνώμη για τους καθηγητές.
Μας έχουν χε.......νους

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 15, 2022, 01:26:34 μμ »
Μαθήτρια Γ λυκείου την οποία ειχα αναλάβει σε όλα τα φιλολογικά!Προτεινε η μητέρα να πληρωθω μαζεμένα στο τέλος της χρονιάς διότι βιοποριζονταν απο γεωργικες καλλιέργειες το καλοκαίρι.Δεχθηκα καλη τη θελήσει διοτι μου ειχε ξοφλησει τη Β λυκειου,ηταν συγγενικο προσωπο και ζουσαμε σε μικρή επαρχιακή πόλη(όλοι γνωστοι χρόνια)!Να μην τα πολυλογω το χρέος είναι τετραψήφιο!απο τότε με την παραμικρή καθυστέρηση ενημερωνω οτι δεν θα συνεχίσω τα μαθήματα εαν δεν ξοφληθει το ποσό!Μην επιτρέπετε σε κανέναν να σας εκμεταλλευεται!

Ξέρεις αυτό ακριβώς είναι μία ακόμα μεγάλη παγίδα. Όταν πρόκειται για συγγενικές-φιλικές οικογένειες ή όταν μας έχουν συστήσει παλιοί μας μαθητές ή φίλοι, από αξιοπρέπεια ή τακτ δεν μιλάμε. Και δεν είναι μόνο τα χρωστούμενα... Προσωπικά από τέτοιες περιπτώσεις έχω δει και άλλα τρελά, αλλεπάλληλες ακυρώσεις ή απαίτηση για μάθημα Κυριακές πχ...

Αποσυνδεδεμένος lunaK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 15, 2022, 07:13:39 μμ »
Αυτό είναι το ευχαριστώ που βοηθάς τα παιδιά τους να εισαχθούν στο πανεπιστήμιο!Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι ζουν με αυτόν τον τρόπο,παρασιτικά!Όσο τους επιτρέπεται,τόσο διαιωνιζεται.Γι αυτό κατά την γνώμη μου διακοπή από νωρίς όταν αντιλαμβανομαστε κάτι τέτοιο!Προσωπικά 3 χρόνια μετά ακόμη μοχθω να πληρωθώ για το αυτονόητο!

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Μπ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 27, 2022, 09:43:31 μμ »
Παιδια καλησπερα! Μπορειρε να μου πειτε εαν τα επωνυμα κλεινονται;; πχ σε προσκλητηριο γαμου θα γραψουμε αξιοτιμη οικογενεια πχ Κορομηλας Αθανασιος η Κορομηλα Αθανασιου;;; η πρωτη επιλογη ειναι λανθασμενη;;

Αποσυνδεδεμένος annoula3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 27, 2022, 10:13:21 μμ »
Η 2η επιλογή είναι η σωστή.

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Μπ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 28, 2022, 12:45:03 πμ »
Ρε παιδια κλεινονται τα επωνυμα;;; δεν υπαρχει κατι τετοιο στη γραμματικη

Αποσυνδεδεμένος annoula3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οφειλόμενα από ιδιαίτερα μαθήματα
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 28, 2022, 01:01:47 πμ »
Λέμε η οικογένεια του τάδε.
Το βάζεις σε γενική πτώση.
Φυσικά και κλείνονται τα επώνυμα.
Τι θα πεις;
Θέλω να μιλήσω στο τηλ με τον Κορομηλάς;
Όχι.
Θα πεις θέλω να μιλήσω με τον Κορομηλά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 408
Σύνολο: 415

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.