*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 106981 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 03, 2017, 01:43:07 μμ »
Η διαδικασία έχει ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό, αν εννοείς αυτό. Ήδη έχουν προσφύγει αρκετοί και προσφεύγουν συνεχώς. Συμμετέχεις εσύ;
Έχω μια πολύ γενική ενημέρωση για το τι τρέχει. Έχω "πέσει πάνω" σε δικαστικές αποφάσεις και παρόμοια. Δεν έχω συμμετάσχει, αλλά θα επιθυμούσα. Αρκεί να μάθω τι παίζει. Μπορείς να μου στείλεις μήνυμα προσωπικό και να επικοινωνήσουμε. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:19 »

Αποσυνδεδεμένος Ioanna82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #309 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 01:28:00 πμ »
Μια πιο πρόσφατη ενημέρωση σχετικά με τις πρόσφυγες.
Όντως δεν τίθεται θέμα εκπρόθεσμου πια, νομικά έχει λυθεί, το αναφέρουν και απαντήσεις πριν την δική μου, το οποίο σημαίνει πως οποιοσδήποτε επιτυχών ΑΣΕΠ μπορεί να κάνει προσφυγή, ΟΜΩΣ πιθανότητες να δικαιωθεί έχει οποίος είχε καλή σειρά.
Για να μην μακρηγορώ να θυμίσω ότι στον ΑΣΕΠ του 08 οι πρώτοι 600 ήταν διοριστέοι, αυτή τη στιγμή έχουν διορίσει μέχρι και το 651, άρα όσοι είναι εκεί κοντά, τώρα τι ποσό κοντά ας κρίνει ο καθένας από μόνος του, δε νομίζω μπορεί να υπάρξει επίσημη απάντηση ας απευθυνθεί σε δικηγόρους που έχουν αναλάβει και στο παρελθόν τέτοιες περιπτώσεις.
Εγώ ξεκίνησα ήδη, το δικαστήριο θα γίνει τον Μάρτιο, για ότι νεότερο, ελπίζω να βρω το χρόνο ξανά για να σας γράψω.

Αποσυνδεδεμένος christine02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #310 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 11:17:49 πμ »
Μήπως αναφέρεσαι σε κάποια άλλη ειδικότητα και το λες απλά σαν παράδειγμα?Γιατί στους φιλολόγους δεν ισχύουν τα παραπάνω νούμερα που ανέφερες.Διορίστηκαν ως και το 484.Εγώ,για παράδειγμα,έχω σειρά 508 και παραμένω αδιόριστη.Περιμένω να μου ανακοινωθεί επισήμως η απόφαση του ΔΕΑ.



Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #311 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 02:42:09 μμ »
Μια πιο πρόσφατη ενημέρωση σχετικά με τις πρόσφυγες.
Όντως δεν τίθεται θέμα εκπρόθεσμου πια, νομικά έχει λυθεί, το αναφέρουν και απαντήσεις πριν την δική μου, το οποίο σημαίνει πως οποιοσδήποτε επιτυχών ΑΣΕΠ μπορεί να κάνει προσφυγή, ΟΜΩΣ πιθανότητες να δικαιωθεί έχει οποίος είχε καλή σειρά.
Για να μην μακρηγορώ να θυμίσω ότι στον ΑΣΕΠ του 08 οι πρώτοι 600 ήταν διοριστέοι, αυτή τη στιγμή έχουν διορίσει μέχρι και το 651, άρα όσοι είναι εκεί κοντά, τώρα τι ποσό κοντά ας κρίνει ο καθένας από μόνος του, δε νομίζω μπορεί να υπάρξει επίσημη απάντηση ας απευθυνθεί σε δικηγόρους που έχουν αναλάβει και στο παρελθόν τέτοιες περιπτώσεις.
Εγώ ξεκίνησα ήδη, το δικαστήριο θα γίνει τον Μάρτιο, για ότι νεότερο, ελπίζω να βρω το χρόνο ξανά για να σας γράψω.

Ο Χατζηφώτης πάντως μου είπε το πρωί ότι η σειρά δεν έχει σημασία...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:45:19 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #312 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 02:59:26 μμ »
Μήπως αναφέρεσαι σε κάποια άλλη ειδικότητα και το λες απλά σαν παράδειγμα?Γιατί στους φιλολόγους δεν ισχύουν τα παραπάνω νούμερα που ανέφερες.Διορίστηκαν ως και το 484.Εγώ,για παράδειγμα,έχω σειρά 508 και παραμένω αδιόριστη.Περιμένω να μου ανακοινωθεί επισήμως η απόφαση του ΔΕΑ.
Έχεις απόλυτο δίκιο!
Οι διοριστέοι φιλόλογοι από τον γραπτό ΑΣΕΠ του 2008-09 ήταν μόνο 480! (Τα νούμερα 600 και 800 κλπ. ίσχυαν για τους παλιότερους ΑΣΕΠ, όπου διορίζονταν πιο πολλοί φιλόλογοι)!
Επομένως, πολύ σωστά γράφει η συναδέλφισσα/- ος ότι με σειρά τότε 508, περιμένει την δικαστική απόφαση!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #313 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 06:19:33 μμ »
Συμφωνω gia86. Παρολο που δεν ειμαι φιλολογος αυτα ειναι τα νουμερα! Μετρα η σειρα καταταξης οπως και στον πινακα. Προηγουνται οι υψηλες βαθμολογιες. Εχουμε βεβαια πιστευω πολυ δρομο μπροστα μας ακομα..μακαρι να ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα οσο φαινονται.ελπιζω να ειμαι απλα απαισιοδοξη.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #314 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 08:24:30 μμ »
Ο Χατζηφώτης πάντως μου είπε το πρωί ότι η σειρά δεν έχει σημασία...

Δεν παιζει ρολο η σειρα οντως στην δικαιωση. Το προβλημα ισως να  ειναι μετα στην απαντηση-εφαρμογη του υπουργειου το οποιο μπορει να επικαλεστει σειρα.. Βασικα θεωρω οτι ολοι πρεπει να κανουν προσφυγες.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #315 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 09:25:59 μμ »
Δεν παιζει ρολο η σειρα οντως στην δικαιωση. Το προβλημα ισως να  ειναι μετα στην απαντηση-εφαρμογη του υπουργειου το οποιο μπορει να επικαλεστει σειρα.. Βασικα θεωρω οτι ολοι πρεπει να κανουν προσφυγες.

  Τι εννοείτε δεν παίζει ρόλο η σειρά; Αν προσφύγουν πχ όλοι με βάση τη σειρά δε θα πάρουν; Εννοείτε ότι δεν παίζει ρόλο αν κάποιος με καλή σειρά δεν προσφύγει ενώ κάποιος άλλος με χειρότερη θέση κάνει προσφυγή;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #316 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 09:33:27 μμ »
  Τι εννοείτε δεν παίζει ρόλο η σειρά; Αν προσφύγουν πχ όλοι με βάση τη σειρά δε θα πάρουν; Εννοείτε ότι δεν παίζει ρόλο αν κάποιος με καλή σειρά δεν προσφύγει ενώ κάποιος άλλος με χειρότερη θέση κάνει προσφυγή;
Προφανώς.
Θα προσφύγουν ή έχουν προσφύγει όλοι οι επιτυχόντες; Αβέβαιο.
Για τους φιλολόγους ήξερα πως έχουν προσφύγει 200 άτομα. Τώρα, στη συνέχεια, ίσως να προσφύγουν κι άλλοι.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος kalokairi 89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #317 στις: Ιανουάριος 09, 2018, 10:39:12 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι! Εχω πολυ καιρο να συνομιλησω με συναδελφους μεσα απο το forum, γι' αυτο θα παρακαλεσω για τη βοηθεια σας: ειμαι επιτυχουσα του ΑΣΕΠ 2006 περιπου στο 65 μετα τον τελευταιο διοριστεο. Με εχουν "ενθουσιασει" οσα γραφετε εδω σχετικα με τις προσφυγες γιατι ειχα χασει οποιαδηποτε ελπιδα... Μπορει καποιος να με διαφωτισει σχετικα με τα βηματα που πρεπει να κανω απο νομικης πλευρας;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #318 στις: Ιανουάριος 10, 2018, 08:55:49 πμ »
Καλησπερα συναδελφοι! Εχω πολυ καιρο να συνομιλησω με συναδελφους μεσα απο το forum, γι' αυτο θα παρακαλεσω για τη βοηθεια σας: ειμαι επιτυχουσα του ΑΣΕΠ 2006 περιπου στο 65 μετα τον τελευταιο διοριστεο. Με εχουν "ενθουσιασει" οσα γραφετε εδω σχετικα με τις προσφυγες γιατι ειχα χασει οποιαδηποτε ελπιδα... Μπορει καποιος να με διαφωτισει σχετικα με τα βηματα που πρεπει να κανω απο νομικης πλευρας;
Μέχρι τώρα έχουν βγει κάποιες θετικές αποφάσεις μόνο για τους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ του 2008-09, όμως. Κι αυτές πρέπει να καθαρογραφτούν , να επιδοθούν κλπ.
Καλύτερα, να τηλεφωνήσεις σε κάποιο μεγάλο δικηγορικό γραφείο, που αναλαμβάνει τέτοιες υποθέσεις κι έχει την ανάλογη εμπειρία, ώστε να σε κατατοπίσει.
Καλή συνέχεια!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #319 στις: Ιανουάριος 11, 2018, 05:06:41 πμ »

Για τους φιλολόγους ήξερα πως έχουν προσφύγει 200 άτομα. Τώρα, στη συνέχεια, ίσως να προσφύγουν κι άλλοι.

Έχεις καθόλου εικόνα / πληροφόρηση για σειρά που έχουν αυτά τα άτομα, στο περίπου; Καλύπτουν δηλ. όλο το "φάσμα";
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #320 στις: Ιανουάριος 11, 2018, 08:45:34 πμ »
Έχεις καθόλου εικόνα / πληροφόρηση για σειρά που έχουν αυτά τα άτομα, στο περίπου; Καλύπτουν δηλ. όλο το "φάσμα";
Δεν έχω εικόνα τι σειρά είχαν αυτά τα άτομα, αλλά προφανώς κάποια θα βρίσκονται πιο μπροστά και κάποια πιο πίσω.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 401
Σύνολο: 409

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.