*

Αποστολέας Θέμα: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων  (Αναγνώστηκε 4644 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 04:08:07 μμ »
Ποιος φεύγει από τις 10; Με 18 ώρες το λιγότερο, έχει 3 4ωρα και δύο 3ωρα. Να σκεφτώ ότι τα τρίωρα είναι χωρίς κενό; Ε και πάλι δεν φεύγει στις 10. Τα 4ωρα να τα κάνει κάποιος σερί, απίθανο μου φαίνεται. Μη λέμε αυτά που παπαγαλίζουν όσοι έχουν απωθημένα μαζί μας. ΤΟ ωράριο των περισσοτέρων είναι τέτοιο, που αν όχι μεχρι τις 2, οι περισσότεροι έχουν μάθημα μέχρι 1 και κάτι κάθε μέρα. Γραφεία και υπολογιστές για να κάνουμε δουλειά δεν έχουμε.

Μα απαντάς σοβαρά σε αστειοτητες χιλιοειπωμένες feeding the troll ; χαρά στο κουράγιο σου ! εγώ να προσθέσω ότι καλύτερα μέσα στο ωράριο να κάνει τις δουλειές του σχολείου για να μη μένει μέχρι τις 4 και να διαβάζει χαλαρά σπίτι για το διδακτορικό. αλλά έχει πιο άνετα γραφεία το σχολείο, σωστό και αυτό . και ησυχία !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:55:07 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 04:14:46 μμ »
Μα απαντάς σοβαρά σε αστειοτητες χιλιοειπωμένες feeding the troll ; χαρά στο κουράγιο σου ! εγώ να προσθέσω ότι καλύτερα μέσα στο ωράριο να κάνει τις δουλειές του σχολείου για να μη μένει μέχρι τις 4 και να διαβάζει χαλαρά σπίτι για το διδακτορικό. αλλά έχει πιο άνετα γραφεία το σχολείο, σωστό και αυτό . και ησυχία !

Τις δουλειές του σχολείου: σφουγγάρισμα, βάψιμο, καθάρισμα τζαμιών, συντήρηση κουφωμάτων. Μην ξεχνιόμαστε, δουλειές είναι κι αυτά, δεξιότητες έχουμε, μην πληρώνει ο δήμος κάθε χρόνο. Να κι η εξοικονόμηση πόρων. Άριστα στην αυτοαξιολόγηση. 8-2 όλα τα προφταινουμε.  ;)

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 04:38:59 μμ »
Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Έχετε καταλάβει αν πρέπει να τηρηθεί απαραίτητα η σειρά των θεματικών ενοτήτων (Α, Β, Γ, Δ); Κάποιοι συνάδελφοι σκέφτονται να ξεκινήσουν από το Γ και Δ, γιατί έχουν ιδέες, και μας λένε ότι πρέπει να ξεκινήσουμε από το Α βάσει του ΦΕΚ. Ισχύει; Δεν το εντόπισα σαν πληροφορία στο ΦΕΚ..

Ευχαριστώ
Ομολογουμένως δεν το έχω διαβάσει το ΦΕΚ αλλά από την επιμόρφωση κατάλαβα ότι υπάρχει μια ευελιξία στη σειρά των θεματικών ενοτήτων. Όταν θέλεις να κάνεις στην Α ενότητα (περιβάλλον) κάτι που να έχει σχέση με τη θάλασσα, πιο λογικό είναι να το εντάξεις στο δίμηνο Απριλίου-Μαΐου παρά στο α' δίμηνο (Οκτώβρης -Νοέμβρης).
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 06:01:42 μμ »
Ποιος φεύγει από τις 10; Με 18 ώρες το λιγότερο, έχει 3 4ωρα και δύο 3ωρα. Να σκεφτώ ότι τα τρίωρα είναι χωρίς κενό; Ε και πάλι δεν φεύγει στις 10. Τα 4ωρα να τα κάνει κάποιος σερί, απίθανο μου φαίνεται. Μη λέμε αυτά που παπαγαλίζουν όσοι έχουν απωθημένα μαζί μας. ΤΟ ωράριο των περισσοτέρων είναι τέτοιο, που αν όχι μεχρι τις 2, οι περισσότεροι έχουν μάθημα μέχρι 1 και κάτι κάθε μέρα. Γραφεία και υπολογιστές για να κάνουμε δουλειά δεν έχουμε.
Σε άλλον κόσμο προφανώς. Υπάρχουν άνθρωποι που πετούν να φύγουν πριν το κουδούνι. Δεν έχουν εξωδιδακτικές. Και να έχουν δεν τις κάνουν. Μια αξιολόγηση που να πετά έξω τέτοιους τύπους χρειαζόμαστε. Αυτούς τους λίγους που δίνουν το δικαίωμα σε όσους θέλουν να μας κατηγορήσουν και να υπονομεύσουν το έργο του δημόσιου σχολείου. Νομίζεις ότι όλοι κάνουν το ωράριό τους; Λυπάμαι αλλά είσαι αθώα. Αυτά τα νοσηρά πρέπει πρώτοι να τα αναδείξουμε για την προστασία του κλάδου μας. Έτσι ανακτάς της αξιοπιστία σου στην κοινωνία, όχι βγαίνοντας στους δρόμους να διεκδικείς μη αξιολόγηση!

Επιστροφή των μισθών μας στην προμνημονιακή εποχή! Αλλά κάποιοι θησαυρίζουν στα ιδιαίτερα και δεν μπαίνουν στον κοινό αγώνα, ούτε καν μιλούν για αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:55:07 »

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 06:15:10 μμ »
Το πρόγραμμα σε μας φέτος φουλ 4ωρα ,5ωρα σε δασκάλους ,λίγα 3 ώρα και οι ειδικότητες αργά γιατί τους βολεύει και αυτούς. Βέβαια ο διευθυντής όταν είδε το πρόγραμμα μας ζήτησε να μην φεύγουμε νωρίς.Κεραμέως ακούς;

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αναθέσεις ωρών και εργαστήρια δεξιοτήτων
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 06:48:24 μμ »
Σε άλλον κόσμο προφανώς. Υπάρχουν άνθρωποι που πετούν να φύγουν πριν το κουδούνι. Δεν έχουν εξωδιδακτικές. Και να έχουν δεν τις κάνουν. Μια αξιολόγηση που να πετά έξω τέτοιους τύπους χρειαζόμαστε. Αυτούς τους λίγους που δίνουν το δικαίωμα σε όσους θέλουν να μας κατηγορήσουν και να υπονομεύσουν το έργο του δημόσιου σχολείου. Νομίζεις ότι όλοι κάνουν το ωράριό τους; Λυπάμαι αλλά είσαι αθώα. Αυτά τα νοσηρά πρέπει πρώτοι να τα αναδείξουμε για την προστασία του κλάδου μας. Έτσι ανακτάς της αξιοπιστία σου στην κοινωνία, όχι βγαίνοντας στους δρόμους να διεκδικείς μη αξιολόγηση!

Επιστροφή των μισθών μας στην προμνημονιακή εποχή! Αλλά κάποιοι θησαυρίζουν στα ιδιαίτερα και δεν μπαίνουν στον κοινό αγώνα, ούτε καν μιλούν για αυτόν.

αχαχαχαχαχαχαχαχ. λοιπόν, το παραδέχομαι ! δεν κάνω το ωράριό μου, παίρνω τα φράγκα αλλά εξαφανιζόλ (με ψάχνει ο διευθυντής , ουπς εγώ είμαι ο διευθυντής αλλά οκ, παραμύθι λέμε) . έχω παράλληλη δουλειά : ΣΚΟΤΩΝΩ ΔΡΑΚΟΥΣ . γι'αυτό τα παραμύθια ΔΕΝ έχουν.

*φυσικά και υπάρχουν "κρουσματα" τεμπελιάς κλπ κλπ. οι διευθυντές ΤΙ κάνουν ; αυτοί της παράτασης ντε;;;; (γιατί όσοι ξέρω εγώ κυνηγάνε άξιους από εμπάθεια, οι τεμπέληδες πάντα  στην απέξω με ισχυρές πλάτες). οι διευθυντές εκπαίδευσης , οι προσωρινοί ντε οι άριστοι; οι με την fast-track διαδικασία που έχουν φόρτο και δεν μπορούνε να τους ενοχλήσουν ώστε  να γίνουν αιτήσεις για τις νέες κρίσεις, αλλά πρέπει να μείνουν 1-2 χρονάκια ακόμα; και αυτοί - μερικοί μια χαρά βολεύουν με διαθεσούλες διαφόρους-  θα  κάνουν αξιολόγηση; πριν καβατζώσουν 4ετία; και έχει δώσει η Κεραμέως δείγματα αξιοπιστίας στην αξιολόγηση;;;;;;;;; αχαχαχαχαχαχχα

ωχου, κλάφτε τον καημένο τον δράκο που δεν είναι στο παραμύθι !

πολύ πλατειάσαμε . επιστροφή στο νήμα ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159458
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 326

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.