*

Αποστολέας Θέμα: Μετακίνηση αναπληρωτή  (Αναγνώστηκε 2286 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Μετακίνηση αναπληρωτή
« στις: Μάρτιος 09, 2017, 05:02:38 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.

Αντικαθιστώ από το Νοέμβριο μία αναπληρώτρια που είχε άδεια κύησης και στη συνέχεια άδεια ανατροφής. Με ενημέρωσαν ότι η αναπληρώτρια θα επιστρέψει στο σχολείο και θα πρέπει να μετακινηθώ σε άλλο μέρος, 45 χμ μακρια από τον τόπο διαμονής μου (50 λεπτα δρόμος).  Το κενό αυτό (σε τρία σχολεία) που με υποχρεώνουν να καλύψω δεν έχει καλυφθεί από την αρχή της χρονιάς (με πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα) παρά τις 4 κλήσεις αναπληρωτών από το Γενάρη και μετά.

Γνωρίζετε τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση; Θα σας ήμουν ευγνώμων για την όποια απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετακίνηση αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:43:07 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρωτή
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 09, 2017, 08:58:16 μμ »
Αναπληρωτρια αντικαθιστας;;;;; σιγουρα ή μονιμη;;;;;

Κουραγιο...
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρωτή
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 09, 2017, 09:20:26 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.

Αντικαθιστώ από το Νοέμβριο μία αναπληρώτρια που είχε άδεια κύησης και στη συνέχεια άδεια ανατροφής. Με ενημέρωσαν ότι η αναπληρώτρια θα επιστρέψει στο σχολείο και θα πρέπει να μετακινηθώ σε άλλο μέρος, 45 χμ μακρια από τον τόπο διαμονής μου (50 λεπτα δρόμος).  Το κενό αυτό (σε τρία σχολεία) που με υποχρεώνουν να καλύψω δεν έχει καλυφθεί από την αρχή της χρονιάς (με πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα) παρά τις 4 κλήσεις αναπληρωτών από το Γενάρη και μετά.

Γνωρίζετε τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση; Θα σας ήμουν ευγνώμων για την όποια απάντηση.

Σε όσους νομούς έχω δουλέψει, όταν μας δίνουν τα κενά για να επιλέξουμε, μας ξεκαθαρίζουν από την αρχή σε ποια κενά θα υπάρξει επιστροφή και πότε, καθώς και ότι, αν τα επιλέξουμε, όταν επιστρέψει αυτός που έχει την θέση, θα αναγκαστούμε να πάμε σε όποιο κενό υπάρχει διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία που να προβλέπει τι συμβαίνει σε τέτοια περίπτωση, έχω συναντήσει αυτή την πρακτική σε 4 διαφορετικούς νομούς. 

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρωτή
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 11, 2017, 04:01:33 μμ »
Αναπληρωτρια αντικαθιστας;;;;; σιγουρα ή μονιμη;;;;;

Κουραγιο...

Ναι Αννέτα, αναπληρώτρια αντικαθιστώ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετακίνηση αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:43:07 »

Αποσυνδεδεμένος Chunk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρωτή
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 11, 2017, 04:06:22 μμ »
Σε όσους νομούς έχω δουλέψει, όταν μας δίνουν τα κενά για να επιλέξουμε, μας ξεκαθαρίζουν από την αρχή σε ποια κενά θα υπάρξει επιστροφή και πότε, καθώς και ότι, αν τα επιλέξουμε, όταν επιστρέψει αυτός που έχει την θέση, θα αναγκαστούμε να πάμε σε όποιο κενό υπάρχει διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει συγκεκριμένη νομοθεσία που να προβλέπει τι συμβαίνει σε τέτοια περίπτωση, έχω συναντήσει αυτή την πρακτική σε 4 διαφορετικούς νομούς.

Erlanna, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δε μου ξεκαθάρισαν τίποτα, το μόνο που θυμάμαι είναι ότι με έγλειφαν για να αποδεχθώ την πρόσληψη, χωρίς να μου πουν ότι υπάρχει περίπτωση να βρεθώ στου διαόλου τη μάνα.

Αποσυνδεδεμένος Kantkant

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τοποθετήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 06:48:49 μμ »
Συνέβη και αυτο.....μας καλούν να δηλώσουμε ηλεκτρονικά σχολεια για τοποθέτηση και τα κενά που δίνει ειναι 4 ενώ προσέλαβε 5 αναπληρωτές.Τι γίνεται  σ' αυτη την περίπτωση ; ???

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 07:32:48 μμ »
Συνέβη και αυτο.....μας καλούν να δηλώσουμε ηλεκτρονικά σχολεια για τοποθέτηση και τα κενά που δίνει ειναι 4 ενώ προσέλαβε 5 αναπληρωτές.Τι γίνεται  σ' αυτη την περίπτωση ; ???

Ζητήστε να μιλήσετε με το διευθυντή εκπαίδευσης, διαφορετικά απειλήστε ότι θα το φτάσετε μέχρι όπου πάει !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 320
Σύνολο: 327

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.