*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18  (Αναγνώστηκε 188325 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:36:00 μμ »
Λες και τα μεγάλα αστικά δεν άνοιγαν στα τύφλα τα προηγούμενα χρονια σε β φάση προσλήψεων. Νομίζετε οτι προλάβαιναν;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:35 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:36:31 μμ »
Ακριβώς, Syllas! Να καλυφθούν όσο γίνεται πιο γρήγορα τα κενά! Στα γυμνάσια και λύκεια της γειτονιάς μου τα παιδιά σχολάνε πολύ πιο νωρίς κι από τα πρωτάκια του δημοτικού! Ας νοιαστούμε και για τους μαθητές και όχι μόνο για τον εαυτούλη μας..."Να αργήσει η φάση, για να ειμαι κι εγώ μέσα". Να ακολουθήσει και η γ φάση! Αυτό λέει η δική μου λογική...
Συγγνώμη, αλλα θα το πω, γιατί είσαι προκλητική!
Κι επειδή έχει κενά στα σχολεία της γειτονιάς σου, που προφανώς δεν ζεις σε μεγάλο αστικό κέντρο, να γίνει η β΄ φάση τη Δευτέρα (αν είναι δυνατό και εύκολο), για να είσαι μέσα και να πας να εργαστείς δίπλα στο σπίτι σου! Ενώ εμείς, ας πάμε στην επόμενη φάση κι ας κληθούμε, όπως συνήθως, σε άσχετα μέρη! Ο καθένας για τον εαυτούλη του!
Η εκπαίδευση αγαπητή μου, θέλει θυσίες πρωτίστως από εμάς τους ίδιους, τους εκπαιδευτικούς, γιατί μαθητές με ανάγκες και προβλήματα υπάρχουν παντού κι όχι μόνο στα διπλανά από το σπίτι μας σχολεία! Δεν ξέρω και δεν με νοιάζει αν έχεις εργαστεί πάντα κοντά στην μόνιμη κατοικία σου, αλλά έτσι όπως γράφεις, μιλάς λες και θα σε ξεβόλευε κάτι πιο μακρινό!
Αυτά λέει η δική μου λογική! Το λειτούργημά μας είναι υψηλό κι όποιος έχει κουραστεί κι έχει βαρεθεί τις μετακομίσεις και τις μετακινήσεις, ας μην κάνει καθόλου τα χαρτιά του την επομενη σχολική χρονιά! Αλλά όχι και να ζητάμε προσλήψεις στα διπλανά μας σχολεία και μάλιστα εδώ και τώρα!
Η β΄ φάση θα γίνει, γιατί υπάρχουν αρκετά κενά, αλλά και να καθυστερήσει λίγο, θα είναι προς το συμφέρον όλων, γιατί θα κληθούν περισσότεροι και μια βδομάδα πιο πίσω δεν λέει τίποτε!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:44:50 μμ »
Ασε μας και συ, Γεωργία! Οχι να γινει η φάση σε ενα μήνα και μετα να βιάζονται για την τριτη! Οσο περισσοτερο αργήσει η δεύτερη φάση, ακομη περισσοτερο θα αργήσει και η τριτη. Τους βολεύουν οι υπομονετικοί φιλόλογοι! Θα σου κόψουν και κενά μετά! 

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:46:44 μμ »
12,5 κενά φιλολόγων στην Ανατ. Αττική.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:35 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:48:42 μμ »

Κι επειδή έχει κενά στα σχολεία της γειτονιάς σου, που προφανώς δεν ζεις σε μεγάλο αστικό κέντρο, να γίνει η β΄ φάση τη Δευτέρα (αν είναι δυνατό και εύκολο), για να είσαι μέσα και να πας να εργαστείς δίπλα στο σπίτι σου! Ενώ εμείς, ας πάμε στην επόμενη φάση κι ας κληθούμε, όπως συνήθως, σε άσχετα μέρη! Ο καθένας για τον εαυτούλη του!

Μπλα μπλα μπλα...
Εσύ, ξερόλα μου, νομιζεις ότι ξερεις τα παντα! ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που ειπες δεν ισχυει. Τιποτα ομως...εισαι για γελια!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:51:00 μμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:51:16 μμ »
Εύλογοι οι προβληματισμοί σας που διαβάζω. Εύχομαι σύντομα να λάβει τέλος η αγωνία σας και να προσληφθείτε για μία ακόμα σχολική χρονιά. Μήπως όμως θα ήταν προτιμότερο να προηγηθεί η β φάση της ειδικής;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:53:14 μμ »
Εύλογοι οι προβληματισμοί σας που διαβάζω. Εύχομαι σύντομα να λάβει τέλος η αγωνία σας και να προσληφθείτε για μία ακόμα σχολική χρονιά. Μήπως όμως θα ήταν προτιμότερο να προηγηθεί η β φάση της ειδικής;
Θα ήταν, αλλά δεν θα γίνει!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:57:33 μμ »
Γεωργία,
Επειδή η Λακωνια, η Ηλεία και η Αιτωλοακαρνανια βγάζουν κενά στην τριτη φάση, πρεπει να περιμένουν τα νησιά να καλυφθούν τον Οκτώβρη;;;;

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 02:59:12 μμ »
Εύλογοι οι προβληματισμοί σας που διαβάζω. Εύχομαι σύντομα να λάβει τέλος η αγωνία σας και να προσληφθείτε για μία ακόμα σχολική χρονιά. Μήπως όμως θα ήταν προτιμότερο να προηγηθεί η β φάση της ειδικής;

έλεος με την ειδική...ΟΧΙ δεν πρέπει να προηγηθεί άλλη φάση ειδικής....πρέπει να γίνει φάση ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ....τα κενά είναι τεράστια σε ΓΕΛ-ΕΠΑΛ, στην ειδική καλύφθηκαν....

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 03:12:16 μμ »
έλεος με την ειδική...ΟΧΙ δεν πρέπει να προηγηθεί άλλη φάση ειδικής....πρέπει να γίνει φάση ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ....τα κενά είναι τεράστια σε ΓΕΛ-ΕΠΑΛ, στην ειδική καλύφθηκαν....
Δεν είναι ανάγκη να φωνάζεις, διάλογο κάνουμε! Δεν αμφιβάλλω ότι είναι τεράστια τα κενά και πρέπει άμεσα να γίνουν όσο το δυνατό περισσότερες προσλήψεις. Αν προηγηθεί η β φάση ειδικής θα φύγουν και άλλοι από τον πίνακα και θα έχετε περισσότερες πιθανότητες πρόσληψης, εκτός και αν εσένα δε σε επηρεάζουν αυτοί. Ήδη στην α φάση ειδικής έφυγαν σχεδόν 270 άτομα από πάνω μου και του χρόνου θα είναι οι διπλάσιοι πάνω από μένα. Εγώ έχω αρχίσει να εγκαταλείπω το όνειρο της πρόσληψης. Πέρυσι παρόλο που δούλευα μειωμένου, κατρακύλησα αρκετά στον πίνακα, όπως και άλλοι γνωστοί μου. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 03:25:39 μμ »
εδω έχουν εξαντλήσει τους πινακες μηδενικής θεατρολόγων ειδικής, έχουν προσληφθεί 600 φιλόλογοι ειδικής, πι οποίοι δε θα επρεπε αλλά και δε θέλουν να κάνουν μάθημα στο τμήμα γενικής που κάθεται χωρις καθηγητή! Μη μου πείτε οτι ολοι αυτοι οι ειδικής που προσελήφθησαν κάνουν μάθημα στην παράλληλη και παράλληλα το τμήμα γενικής δεν κανει μάθημα;;;; Έλεος!!!
Και κάποιοι χρονια τώρα κόπτονται που οι νέοι δεν έχουν ευκαιρία να δουλέψουν. Μια χαρά νεότατοι ειναι οι φιλόλογοι της ειδικής!
Περιμένει η γενική με τοσα κενά και 270 πρισληψεις να πάρουν 1200 ειδικής για να δουλέψει!!!

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 03:41:04 μμ »
εδω έχουν εξαντλήσει τους πινακες μηδενικής θεατρολόγων ειδικής, έχουν προσληφθεί 600 φιλόλογοι ειδικής, πι οποίοι δε θα επρεπε αλλά και δε θέλουν να κάνουν μάθημα στο τμήμα γενικής που κάθεται χωρις καθηγητή! Μη μου πείτε οτι ολοι αυτοι οι ειδικής που προσελήφθησαν κάνουν μάθημα στην παράλληλη και παράλληλα το τμήμα γενικής δεν κανει μάθημα;;;; Έλεος!!!
Και κάποιοι χρονια τώρα κόπτονται που οι νέοι δεν έχουν ευκαιρία να δουλέψουν. Μια χαρά νεότατοι ειναι οι φιλόλογοι της ειδικής!
Περιμένει η γενική με τοσα κενά και 270 πρισληψεις να πάρουν 1200 ειδικής για να δουλέψει!!!
Όσο υπάρχουν πιστώσεις από το ΕΣΠΑ θα προσλαμβάνονται στην ειδική. Μετά θα είναι από πάνω σου και από πάνω μου στον πίνακα και θα τους αγναντεύουε.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 03:50:45 μμ »
Μα έχουν φύγει ήδη τόσοι! Αυτοι δε υα ειναι μπροστα μας του χρονου παλι;
Το μονο που εχεις δικιο ειναι οτι τώρα στη β φάση θα ανοίξουν τα μεγάλα αστικά που αυτοι της ειδικής θα πήγαιναν στη γενική μονο γι αυτα.
Αυτο πιυ γινεται με την ειδικη ειναι ο πιο έξυπνος τρόπος να σντικαταστατθουν οι 40+ στην αναπλήρωση απο νεότερους. Αυτο θα γινει είτε προσληφθούν τώρα ή μετα τη Γ φάση. Πάντα θα ειναι μπροστά μας.

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 16, 2017, 03:52:37 μμ »
επίσης είναι μέγιστη αδικία, όσοι εργάζονται στην ειδική να μπορούν να μεταφέρουν τα μόρια της προϋπηρεσίας τους στους πίνακες της γενικής, ενώ δεν ισχύει το αντίστροφο....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 300

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.