*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με το διαμορφούμενο νέο σύστημα διορισμών/προσλήψεων στην εκπείαδευση;

Ναι
69 (38.1%)
Όχι
112 (61.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 179

Αποστολέας Θέμα: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018  (Αναγνώστηκε 1734141 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3514 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 09:47:11 πμ »
Τέτοιο μίσος απ' τους ασεπόφιλους για τους συναδέλφους που όργωσαν τη χώρα και καλλιέργησαν συνειδήσεις είναι πρωτοφανές. Αυτή η μανία σας με την αξιοκρατία φτάνει τα όρια της παραφροσύνης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:29:46 »

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3515 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 09:52:20 πμ »
Εσείς που φωνάζετε εναντίον της προϋπηρεσίας που ξέρετε ότι την έχουμε πάρει με βύσμα και όχι με τρέξιμο δικό μας σε όλη την Ελλάδα ! Εσείς που φωνάζετε εναντίον του ΑΣΕΠ που ξέρετε ότι είχαμε τα θέματα και γράψαμε ! Μερικοί μιλάτε χωρίς να έχετε ιδέα τι σημαίνει γράφω σε έναν διαγωνισμό και τι σημαίνει μαζεύω προϋπηρεσία κάθε χρόνο τρέχοντας παντού στην Ελλάδα ! Αφήστε τις σαχλαμάρες γιατί εκτός από αμπελοφιλοσοφίες δεν θα δείτε διορισμό ποτέ έτσι !


Kάποιοι έχουν επιτύχει σε ασεπ και έχουν οργώσει και την Ελλάδα..





Τέτοιο μίσος απ' τους ασεπόφιλους για τους συναδέλφους που όργωσαν τη χώρα και καλλιέργησαν συνειδήσεις είναι πρωτοφανές. Αυτή η μανία σας με την αξιοκρατία φτάνει τα όρια της παραφροσύνης.


Το μίσος δεν το έχουν οι "ασεπόφιλοι"-που καθόλου φίλοι του ασεπ δεν είναι απλά σεβάστηκαν τον τότε νόμο και πήγαν με το σταυρό στο χέρι, αστείο για μερικούς μερικούς- μίσος έχουν οι εκτός ασεπ που προσποαθούν με κάθε τρόπο να μειώσουν την αξία του να πετυχαίνει κανείς σε έναν τέτοιο διαγωνισμό... Νομίζω είναι προφανέστατο..

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3516 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 10:00:46 πμ »
Νεμη επειδή σε αυτήν τη κατηγορία είμαι ας σταματήσουμε να τα χωνουμε οι μεν στους δε και ας καταλάβουμε ότι και τα δυο είναι δύσκολα και δεν πρέπει να τα υποτιμάμε !

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3517 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 10:03:38 πμ »
Νεμη επειδή σε αυτήν τη κατηγορία είμαι ας σταματήσουμε να τα χωνουμε οι μεν στους δε και ας καταλάβουμε ότι και τα δυο είναι δύσκολα και δεν πρέπει να τα υποτιμάμε !


Συμφωνώ..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2018, 10:40:41 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:29:46 »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3518 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 11:14:46 πμ »
Τέτοιο μίσος απ' τους ασεπόφιλους για τους συναδέλφους που όργωσαν τη χώρα και καλλιέργησαν συνειδήσεις είναι πρωτοφανές. Αυτή η μανία σας με την αξιοκρατία φτάνει τα όρια της παραφροσύνης.
να αγιάσει το στόμα σου!!!!!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3519 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 11:57:15 πμ »
να αγιάσει το στόμα σου!!!!!

 Απάντησα 2 μνμ παραπάνω... Όπως βλέπεις  mack 77 δε μ αφήνουν ν αγιάσω!!!Φταίμε οι ασεπιτες μετά;;;;

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3520 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 12:00:22 μμ »
Κι έχουν το θράσος να μιλάνε και για μίσος μερικοι μερικοί

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3521 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 12:09:02 μμ »
Απάντησα 2 μνμ παραπάνω... Όπως βλέπεις  mack 77 δε μ αφήνουν ν αγιάσω!!!Φταίμε οι ασεπιτες μετά;;;;
Ο ένας τρολαρει τον άλλο και αυτοτρολαριζομαστε. Διεκδικούμε μόνιμους διορισμούς. Διεκδικούμε ολιγομελή τμήματα για να κάνουμε τη δουλειά μας. Θέλουμε πίσω τις ώρες που μας κόψανε. Όλα τα υπόλοιπα είναι ένας φαύλος κύκλος χωρίς τέλος και αρχή. Εκεί απλά θα αναλωνομαστε.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3522 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 12:09:48 μμ »
Κι έχουν το θράσος να μιλάνε και για μίσος μερικοι μερικοί
το τσουβαλιάζειν είναι επικίνδυνο...αλληλοκατηγοριές, καρφιά ,καχυποψία και όποιος δεν είναι με εμάς είναι εναντίον μας...κλασικά πράγματα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2018, 12:14:28 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος grita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3523 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 12:23:20 μμ »
Ο ένας τρολαρει τον άλλο και αυτοτρολαριζομαστε. Διεκδικούμε μόνιμους διορισμούς. Διεκδικούμε ολιγομελή τμήματα για να κάνουμε τη δουλειά μας. Θέλουμε πίσω τις ώρες που μας κόψανε. Όλα τα υπόλοιπα είναι ένας φαύλος κύκλος χωρίς τέλος και αρχή. Εκεί απλά θα αναλωνομαστε.
Ακριβώς!

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3524 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 12:30:57 μμ »
Κι έχουν το θράσος να μιλάνε και για μίσος μερικοι μερικοί
νεμι....επειδη εβγαλες καποια συμπερασματα...θα σου αναφερω κι εγω καποια δικα μου:Πρωτον: αναπληρωτες με επιτυχια ασεπ εστω και με 55 απο το 2008 και μετα εχουν γυρισει ολοκληρη την ελλαδα και οχι προυπηρεσια μεσα στο σπιτι τους και αρκετοι απο αυτους-αυτες με παιδια μαζι τους ...ενα μεγαλο μπραβο απο μενα...Δευτερον:αναπληρωτες με επιτυχια ασεπ εστω και 55 απο το 2008 μεχρι σημερα εχει μεινει με την προυπηρεσια ασεπ στους πινακες...και πιστεψε με αυτο δεν εγινε γιατι τον προλαβε καποιος με μια απλως προυπηρεσια χωρις επιτυχια ασεπ...αλλα απλουστατα οι αναπληρωτες αυτοι απο το 2008 μεχρι σημερα μαλλον ξεχασαν να κανουν αιτηση????? οπως εκαναν δεκαδες συναδελφοι τους με επιτυχια....και ξαφνικα ολοι αυτοι βρεθηκαν ξαφνικα φετος στους πινακες...και ισως σημερα εδω που γραφουμε να ειναι καποιοι απο αυτους...και σε ρωτω ...με ολο τον σεβασμο...μπορει κατα την γνωμη σου αυτος ο συναδελφος να μιλαει ασχημα οπως πχ σε συναδελφισα χωρις επιτυχια ασεπ αλλα με προυπηρεσια 90 μορια...μορια που απεκτησε  οταν με δυο παιδια στην αγκαλια απο την καλυμνο την μια χρονια βρεθηκε στην ορεστιαδα την αλλη στην λεσβο...κτλ...κτλ Γνωμη μου ας σεβαστουμε ο ενας τον αλλον
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2018, 12:40:00 μμ από tolakis »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3525 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 12:31:36 μμ »

έχεις δουλέψει σε πολλά νησάκια; Εκτός αν εννοείς νησάκι την Κρήτη και τη Ρόδο. Κάνε μια βόλτα λοιπόν στα νησάκια να δεις πόσοι είναι οι ντόπιοι. Πέρσι και φέτος που είμαι σε νησάκια πάντως δεν έχω συναντήσει κανέναν.
14 Χρονια μόνο νησάκια δούλεψα ως μόνιμος ΔΥ. Και σε αυτά τα μερη «δημιουργούνταν» ανάγκες για να βολευτούν κάποιοι ντόπιοι και να μαζεύουν προϋπηρεσίες. Ξέρω άτομα με όνομα, επώνυμο και ειδικότητες και κυρίως στην ΠΔΣ. Ειδικά πριν να υπάρξει το my school και φανούν οι πραγματικές αναγκες
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2018, 12:37:26 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3526 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 01:00:49 μμ »
Συζητάμε για το "νέο" σύστημα διορισμών/προσλήψεων.
Παρακαλούμε να επικοινωνείτε την άποψή σας χωρίς εντάσεις και υστερίες.
Να σέβεστε την άποψη του άλλου και να γράφετε με επιχειρήματα και όχι με κραυγές.
Είναι κρίμα να χρειαστεί να διαγραφεί (τουλάχιστον) ένα μήνυμα γιατί ο συγγραφέας του δεν συγκρατήθηκε και έγραψε και κάτι ανάρμοστο.

Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Το νέο σύστημα διορισμών – προσλήψεων 2018
« Απάντηση #3527 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 01:05:38 μμ »
νεμι....επειδη εβγαλες καποια συμπερασματα...θα σου αναφερω κι εγω καποια δικα μου:Πρωτον: αναπληρωτες με επιτυχια ασεπ εστω και με 55 απο το 2008 και μετα εχουν γυρισει ολοκληρη την ελλαδα και οχι προυπηρεσια μεσα στο σπιτι τους και αρκετοι απο αυτους-αυτες με παιδια μαζι τους ...ενα μεγαλο μπραβο απο μενα...Δευτερον:αναπληρωτες με επιτυχια ασεπ εστω και 55 απο το 2008 μεχρι σημερα εχει μεινει με την προυπηρεσια ασεπ στους πινακες...και πιστεψε με αυτο δεν εγινε γιατι τον προλαβε καποιος με μια απλως προυπηρεσια χωρις επιτυχια ασεπ...αλλα απλουστατα οι αναπληρωτες αυτοι απο το 2008 μεχρι σημερα μαλλον ξεχασαν να κανουν αιτηση????? οπως εκαναν δεκαδες συναδελφοι τους με επιτυχια....και ξαφνικα ολοι αυτοι βρεθηκαν ξαφνικα φετος στους πινακες...και ισως σημερα εδω που γραφουμε να ειναι καποιοι απο αυτους...και σε ρωτω ...με ολο τον σεβασμο...μπορει κατα την γνωμη σου αυτος ο συναδελφος να μιλαει ασχημα οπως πχ σε συναδελφισα χωρις επιτυχια ασεπ αλλα με προυπηρεσια 90 μορια...μορια που απεκτησε  οταν με δυο παιδια στην αγκαλια απο την καλυμνο την μια χρονια βρεθηκε στην ορεστιαδα την αλλη στην λεσβο...κτλ...κτλ Γνωμη μου ας σεβαστουμε ο ενας τον αλλον


Εγώ αναφέρομαι σε αυτούς που χωρίς ασεπ είτε επειδή δεν πήγαν να δώσουν είτε επειδή απέτυχαν προσπαθούν να μειώσουν τον κόπο των επιτυχόντων λέγοντας ότι απλά έπιασαν τη βάση, αγόρασαν από φροντιστήρια τα θέματα κλπ κλπ...Εσυ αυτό το θεωρείς έντιμο???Επίσης με παιδιά ή χωρίς παιδιά μπράβο σε όποιον πήγε μακριά αλλά αυτοί είναι και οι ασεπίτες..ποιός σας είπε ότι οι επιτυχόντες ήταν μέσα στα σπίτια τους τόσα χρόνια που κ αυτό το λένε πολλοί με μόνο προϋπηρεσία...και τέλος εγώ όπως έγραψα και στον Mack 77 είπα ακριβώς το ίδιο μ ε έσένα...να σεβαστούμε ο ένας τον άλλον , αλλά μόλις το είπα το αγαπητό κατά τα άλλο μέλοςproypiresiaπέταξε πάλι τη μπηχτή  του για τους ασεπιτες...Εγώ σου φταίω λοιπόν;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159650
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 438

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.