*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων  (Αναγνώστηκε 19049 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 07, 2019, 03:10:38 μμ »
Καλή επιτυχία .
Ευχαριστώ πολύ founes.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:02:16 »

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 13, 2019, 02:48:11 μμ »
Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό το γνωρίζω καλά γιατί παρακολούθησα τα μαθήματά του το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018
και σε 5 μέρες θα υποστηρίξω τη διπλωματική εργασία που εκπόνησα για να πάρω τον τίτλο σπουδών.

Αντίστοιχα μεταπτυχιακά υπήρχαν και στο ΤΕΙ Σερρών, στο ΤΕΙ Λάρισας, ίσως και στο ΤΕΙ Κοζάνης, αλλά με μεγαλύτερο κόστος.
Aποφοίτησες ;;
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 13, 2019, 03:22:29 μμ »
Aποφοίτησες ;;
Ναι. Παρουσίασα τη διπλωματική μου 11-5-2019. Τώρα απλώς περιμένω την ορκωμοσία που θα γίνει τον Δεκέμβριο.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 13, 2019, 03:25:19 μμ »
Ναι. Παρουσίασα τη διπλωματική μου 11-5-2019. Τώρα απλώς περιμένω την ορκωμοσία που θα γίνει τον Δεκέμβριο.
Συγχαρητήρια !!
Μετά από πόσο καιρό σου έδωσαν το πτυχίο και την αναλυτική βαθμολογία ;; (εννοώ πόσο καιρό μετά την παρουσίαση)
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:02:16 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 13, 2019, 04:30:04 μμ »
Συγχαρητήρια !!
Μετά από πόσο καιρό σου έδωσαν το πτυχίο και την αναλυτική βαθμολογία ;; (εννοώ πόσο καιρό μετά την παρουσίαση)
Ευχαριστώ πολύ.

Λόγω της αναβάθμισης του ιδρύματος σε Διεθνές Πανεπιστήμιο, δεν μπορούσε να χορηγηθεί κάποιο επίσημο έγγραφο σε όσους παρουσίασαν τη διπλωματική τους μετά την ημερομηνία του ΦΕΚ συγχώνευσης (7-5-2019). Την Πέμπτη 11/7 μου έστειλαν τη βεβαίωση περάτωσης σπουδών και μέχρι τέλος Ιουλίου θα είναι έτοιμο και το πιστοποιητικό αποφοίτησης με την αναλυτική βαθμολογία.

Όσοι είχαν παρουσιάσει τη διπλωματική τους πριν το ΦΕΚ συγχώνευσης της 7ης Μαΐου 2019 έπαιρναν άμεσα τα έγγραφα.
Το πτυχίο θα μας το δώσουν στην τελετή αποφοίτησης του Δεκεμβρίου και θα γράφει Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος.
Στις 3 Ιουλίου ορκίστηκαν όσοι είχαν παρουσιάσει τη διπλωματική πριν την 7η Μαίου ως απόφοιτοι του ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 13, 2019, 04:41:36 μμ »
Ευχαριστώ πολύ.

Λόγω της αναβάθμισης του ιδρύματος σε Διεθνές Πανεπιστήμιο, δεν μπορούσε να χορηγηθεί κάποιο επίσημο έγγραφο σε όσους παρουσίασαν τη διπλωματική τους μετά την ημερομηνία του ΦΕΚ συγχώνευσης (7-5-2019). Την Πέμπτη 11/7 μου έστειλαν τη βεβαίωση περάτωσης σπουδών και μέχρι τέλος Ιουλίου θα είναι έτοιμο και το πιστοποιητικό αποφοίτησης με την αναλυτική βαθμολογία.

Όσοι είχαν παρουσιάσει τη διπλωματική τους πριν το ΦΕΚ συγχώνευσης της 7ης Μαΐου 2019 έπαιρναν άμεσα τα έγγραφα.
Το πτυχίο θα μας το δώσουν στην τελετή αποφοίτησης του Δεκεμβρίου και θα γράφει Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος.
Στις 3 Ιουλίου ορκίστηκαν όσοι είχαν παρουσιάσει τη διπλωματική πριν την 7η Μαίου ως απόφοιτοι του ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης.
Εντάξει είσαι απίστευτος. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Αναρωτιόμουν αν θα πάρουμε τίτλο σπουδών τει ή αει αλλά με βάση αυτά που μου λες θα πάρουμε τίτλο ΑΕΙ. Αυτό είναι καλό (τυπικό μεν αλλά καλό).
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 13, 2019, 04:53:19 μμ »
Εντάξει είσαι απίστευτος. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Αναρωτιόμουν αν θα πάρουμε τίτλο σπουδών ΤΕΙ ή ΑΕΙ αλλά με βάση αυτά που μου λες θα πάρουμε τίτλο ΑΕΙ. Αυτό είναι καλό (τυπικό μεν αλλά καλό).
Μου αρέσει να είμαι ενημερωμένος για τα εκπαιδευτικά θέματα, κυρίως για όσα με αφορούν άμεσα.
Μετά το να ενημερώσω τους συναδέλφους στο pde δεν είναι δύσκολο. Πάντα υπάρχουν λίγα λεπτά για να γράψω ένα ποστ.

Αυτό σημαίνει ότι παρουσίασες μετά την 7η Μαΐου και άρα θα ορκιστούμε παρέα τον Δεκέμβριο. Ωραία!

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 15, 2019, 12:15:38 μμ »
Καλησπέρα,
Ένας πτυχιούχος μη εκπαιδευτικού κλάδου, τι πιθανότητες έχει να επιλεγεί στο μεταπτυχιακό αυτό;
Επίσης, ο αριθμός των 80 εισακτέων φαίνεται μεγάλος μπροστά συγκριτικά με άλλα μεταπτυχιακά, σε σχέση όμως με τον αριθμό των αιτήσεων (συνήθως είναι πολλαπλάσιος από όσα έχω ακούσει), δεν είναι μικρός ο αριθμός αυτός;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 15, 2019, 04:13:17 μμ »
Καλησπέρα,
Ένας πτυχιούχος μη εκπαιδευτικού κλάδου, τι πιθανότητες έχει να επιλεγεί στο μεταπτυχιακό αυτό;
Επίσης, ο αριθμός των 80 εισακτέων φαίνεται μεγάλος μπροστά συγκριτικά με άλλα μεταπτυχιακά, σε σχέση όμως με τον αριθμό των αιτήσεων (συνήθως είναι πολλαπλάσιος από όσα έχω ακούσει), δεν είναι μικρός ο αριθμός αυτός;
Ένας πτυχιούχος μη εκπαιδευτικού κλάδου έχει τις ίδες πιθανότητες να επιλεγεί όπως και οι εκπαιδευτικοί.
Όντως με την επανίδρυση του μεταπτυχιακκού και το νέο ΦΕΚ λειτουργίας οι θέσεις έχουν μειωθεί αρκετά.
Το 80 φαίνεται μικρό, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι 80 εισάγονται το χειμερινό εξάμηνο και 80 το εαρινό εξάμηνο.
Οι 160 θέσεις εισαγωγής το χρόνο είναι ικανοποιητικό νούμερο, αν και οι αιτήσεις πέρσι ήταν περίπου 260.
Πιστεύω ότι όποιος ενδιαφέρεται να φοιτήσει σε αυτό το ΠΜΣ θα καταφέρει να εισαχθεί, έστω και τη δεύτερη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 15, 2019, 04:57:05 μμ »
Η τελευταία πρόσκληση έλεγε 80 εισακτέοι. Δεν ήξερα ότι βγαίνει και άλλη πρόσκληση για το εαρινό εξάμηνο.
Είναι στάνταρ αυτό;
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 15, 2019, 10:15:40 μμ »
Πέρυσι αναμέναμε να βγει πρόσκληση και για το εαρινό εξάμηνο, αλλά τελικά πήραν άτομα από τον πίνακα που είχε δημιουργηθεί για το χειμερινό εξάημνο. Τους ενημέρωσε η γραμματεία ότι μπορούσαν να εισαχθούν στο εαρινό εξάμηνο. Θεωρώ ότι σχεδόν όλοι όσοι ήθελαν να εισαχθούν από τους 260 αιτούντες, είχαν την ευκαιρία τελικά. Αυτό το συμπέρανα από το γεγονός ότι στο εαρινό εξάμηνο τελικά φοίτησαν περίπου 65-70 άτομα.

Δεν ξέρω αν θα γίνει το ίδιο και φέτος ή θα βγει νέα προκήρυξη για το εαρινό εξάμηνο, ούτε αν έχουν κάνει περισσότεροι αίτηση από πέρυσι. Πάντως με βάση τα περσινά δεδομένα σχεδόν όλοι έχουν την ευκαιρία να εισαχθούν.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 18, 2019, 02:23:46 μμ »
Έδωσε κανείς συνέντευξη για το συγκεκριμένο μάστερ; Πήγε φίλη μου και την κράτησαν μόνο 5 λεπτά. Μήπως τελικά επιλέγονται οι μόνιμοι με μεγάλη προϋπηρεσία και διοικητική θέση και όχι οι αναπληρωτές;
Σκεφτόμουν να κάνω αιτηση αλλά πραγματικά δε ξέρω αν αξίζει...
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 18, 2019, 03:03:33 μμ »
Σαφώς και δεν επιλέγονται μόνο μόνιμοι. Η εισαγωγή είναι με μοριοδότηση και η συνέντευξη δεν γίνεται για να αποκλειστεί κάποιος, αλλά γιατί κρίθηκε απαραίτητη από το υπουργείο παιδείας και περιλήφθηκε στο ΦΕΚ της επανίδρυσης του ΠΜΣ.

Το μεταπτυχιακό αυτό και αξίζει και έχει μεγάλη ζήτηση. Δεν υπάρχει λόγος να κρατάνε κάποιον 20-30 λεπτά στη συνέντευξη.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Διοίκηση σχολικών μονάδων
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 16, 2019, 06:44:51 μμ »
Έδωσε κανείς συνέντευξη για το συγκεκριμένο μάστερ; Πήγε φίλη μου και την κράτησαν μόνο 5 λεπτά. Μήπως τελικά επιλέγονται οι μόνιμοι με μεγάλη προϋπηρεσία και διοικητική θέση και όχι οι αναπληρωτές;
Σκεφτόμουν να κάνω αιτηση αλλά πραγματικά δε ξέρω αν αξίζει...
Όχι δεν ισχύει ότι παίρνουν μόνο μόνιμους. Εγώ είχα μπει το 2016 και δεν είμαι καν εκπαιδευτικός να φανταστείς.
Τώρα το αν αξίζει είναι υποκειμενικό, εξαρτάται από το για ποιους λόγους θέλεις να κάνεις μεταπτυχιακό και για ποιους λόγους θέλεις το συγκεκριμένο.
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158566
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 585
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.