*

Αποστολέας Θέμα: Β και Γ Ανάθεση  (Αναγνώστηκε 2027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Β και Γ Ανάθεση
« στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 01:23:12 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε! Ήθελα να ρωτήσω το εξής: προηγείται για συμπλήρωση ωραρίου ο υποδιευθυντής με μαθήματα β ανάθεσης; Και αν ναι, γιατί ο διευθυντής κρατά τον υποδιευθυντή με έλλειμμα ωρών και δεν του δίνει εξαρχής από τις δικές μου ώρες εφόσον δικό μου μάθημα μπορεί να το διδάξει ως β ανάθεση; Και κάτι ακόμα! Η Γ ανάθεση ενεργοποιείται μετά τις 30 Σεπτεμβρίου με απόφαση Πυσδε! Αν όμως δεν υπάρχουν διαθέσιμες ώρες για Γ ανάθεση είναι δυνατόν να παρθούν ώρες από εκπαιδευτικό που έχει το μάθημα σε Α ανάθεση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:13 »

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 04:06:57 μμ »
Δεν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει;

Αποσυνδεδεμένος astro

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 05:59:05 μμ »
Πρώτα μοιράζονται σε όλους οι ώρες της Α' ανάθεσης και μετά πάμε στη Β' ανάθεση αν περισσεύουν ώρες. Μόνο οι ΠΕ04 κρίνονται ενιαία. Δεν μπορεί κάποιος που έχει Β' ανάθεση ένα μάθημα να το πάρει απ' αυτόν που το έχει Α ανάθεση (εκτός των ΠΕ04), πόσο μάλιστα αν μιλάμε για Γ΄ανάθεση. Πάτα στο γοογλε "αναθέσεις μαθημάτων γυμνασίου "(ή λυκείου ή ΕΠΑΛ αναλόγως τι σε ενδιαφέρει) και δες τη σειρά με την οποία κάποιος συμπληρώνει ωράριο. Προφανώς είσαι νέος στην υπηρεσία και κάποιοι το εκμεταλλεύονται....όλοι οι διευθυντές τα γνωρίζουν τα παραπάνω... μην τους αφήσεις να αλωνίζουν σε βάρος σου... Ο διευντής ξέρω ότι πρέπει να συμπληρώσει ωράριο στο σχολείο....για υποδιευθυντή δεν το έχω ξανακούσει.. γιατί δεν ζητάς να σου πουν σε ποια νομοθεσία βασίζονται;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2018, 06:06:27 μμ από astro »

Αποσυνδεδεμένος astro

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 06:03:26 μμ »
Για τους διευθυντές ξέρω ότι είναι υποχρεωτικό να συμπληρώσουν ωράριο στο σχολείο τους. Για υποδιευθυντές δεν είμαι σίγουρη..Ζήτα να σου δείξουν τη νομοθεσία...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:13 »

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 06:05:01 μμ »
Πρώτα μοιράζονται σε όλους οι ώρες της Α' ανάθεσης και μετά πάμε στη Β' ανάθεση αν περισσεύουν ώρες. Μόνο οι ΠΕ04 κρίνονται ενιαία. Δεν μπορεί κάποιος που έχει Β' ανάθεση ένα μάθημα να το πάρει απ' αυτόν που το έχει Α ανάθεση (εκτός των ΠΕ04), πόσο μάλιστα αν μιλάμε για Γ΄ανάθεση. Πάτα στο γοογλε "αναθέσεις μαθημάτων γυμνασίου "(ή λυκείου ή ΕΠΑΛ αναλόγως τι σε ενδιαφέρει) και δες τη σειρά με την οποία κάποιος συμπληρώνει ωράριο. Προφανώς είσαι νέος στην υπηρεσία και κάποιοι το εκμεταλλεύονται....όλοι οι διευθυντές τα γνωρίζουν τα παραπάνω... μην τους αφήσεις να αλωνίζουν σε βάρος σου...
τις ώρες της α ανάθεσης τις πήρα! Απλά ο υποδιευθυντής προηγείται για συμπλήρωση ωραρίου και μπορεί να συμπληρώσει μόνο με β ανάθεση παίρνοντας από τα δικά μου μαθήματα! Το πρόβλημα είναι ότι ο διευθυντής τον κρατά με έλλειμμα ωρών και δεν του δίνει από τώρα τις ώρες που δικαιούται! Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι όταν πλέον φανούν στο myschool οι ώρες όλων θα είναι πλέον αργά να δηλώσω κενά που τώρα υπάρχουν και τότε θα έχουν γίνει καπνός!

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 06:06:03 μμ »
Για τους διευθυντές ξέρω ότι είναι υποχρεωτικό να συμπληρώσουν ωράριο στο σχολείο τους. Για υποδιευθυντές δεν είμαι σίγουρη..Ζήτα να σου δείξουν τη νομοθεσία...
μόλις διάβασα το φεκ και λέει και για υποδιευθυντές! Το θέμα είναι ότι θα είναι αργά όταν πλέον θα μου πάρει τις ώρες!

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 06:06:43 μμ »
Για τους διευθυντές ξέρω ότι είναι υποχρεωτικό να συμπληρώσουν ωράριο στο σχολείο τους. Για υποδιευθυντές δεν είμαι σίγουρη..Ζήτα να σου δείξουν τη νομοθεσία...
http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/anatheseis-mathimaton-ti-ishyei-poios-apofasizei-poios-metakineitai-gia

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 06:07:20 μμ »
Για τους διευθυντές ξέρω ότι είναι υποχρεωτικό να συμπληρώσουν ωράριο στο σχολείο τους. Για υποδιευθυντές δεν είμαι σίγουρη..Ζήτα να σου δείξουν τη νομοθεσία...
Οι Διευθυντές και οι Υποδιευθυντές  των σχολικών μονάδων καθώς και οι Τομεάρχες των Ε.Κ. θα πρέπει να συμπληρώσουν πρώτοι, το υποχρεωτικό τους ωράριο, έστω και με μαθήματα Β΄ ανάθεσης και Β΄ ειδικότητας (Α΄ και Β΄ ανάθεσης), προκειμένου  να μην τους υπολείπονται ώρες από το υποχρεωτικό τους ωράριο.

Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/anatheseis-mathimaton-ti-ishyei-poios-apofasizei-poios-metakineitai-gia#ixzz5Q96k68T7
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook

Αποσυνδεδεμένος astro

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β και Γ Ανάθεση
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 04, 2018, 06:16:10 μμ »
oK! Ευχαριστούμε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 375
Σύνολο: 375

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.