*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 164584 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #126 στις: Σεπτέμβριος 21, 2018, 11:53:39 μμ »
Οι ιδιες αποφασεις του ΔΕΑ που δικαιωνουν προσφυγεντες του ΑΣΕΠ 2008, κηρυσσουν ΛΗΓΜΕΝΟΥΣ τους προηγουμενους διαγωνισμους και μαλιστα υπαρχει αποφαση η οποια απαγορευει την διεξαγωγη νεου διαγωνισμου αν δεν κλεισουν οι εκκρεμοτητες του προηγουμενου. Επομενως αυτοματα η διεξαγωγη του ΑΣΕΠ 2008 εβαλε την ταφοπλακα σε ΟΛΟΥΣ τους προηγουμενους ΑΣΕΠ. Αν καποιο δικαστηριο δικαιωνε εστω και ενα ατομο απο ΑΣΕΠ 2006, τοτε ο ΑΣΕΠ 2008 θα κηρυσσονταν αμεσως ΑΚΥΡΟΣ. Ποιο δικαστηριο θα αποφασισει τετοιον παραλογισμο;;;
Το μονο που μπορει τωρα να γινει απο τους υψηλοβαθμους ΑΣΕΠ 2008 που θα μεινουν εκτος απο χαμηλοβαθμους προσφυγεντες ειναι η ΑΜΕΣΗ ( εντος της ερχομενης εβδομαδας) καταθεση ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ. Μονο ετσι μπορουν σταματωντας την αδικια που θα υποστουν να εχουν σημαντικες ελπιδες για να ειναι αυτοι που τελικα θα διοριστουν. Μιληστε λοιπον αμεσα με δυνατο δικηγορο, (φυσικα οχι με αυτους που θα υπαρξει εναντιωση συμφεροντων με τους πελατες τους) και κινηθείτε ΑΜΕΣΑ. Αλλιως πολυ συντομα δεν θα εχει τιποτα πλεον νοημα...



απλά τραγικός/ή...από έναν υψηλόβαθμο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:51 »

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #127 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:04:18 πμ »
εδω ειναι ο θανατος η ζωη μου...
ασχημο...αλλα ετσι ειναι...
προσπαθω να σκεφτω τι θα εκανα εγω στην θεση   ....
εαν δεν ειχα παρει χαμπαρι τιποτα απο προσφυγες και ειχα γραψει καλα στον ασεπ ..
και εβλεπα οτι ατομα απο κατω μου ..περνανε την θεση μου....
αρα πριν πουμε ..μεγαλες κουβεντες...ας σκεφτουμε ποσο ασχημο ειναι...

μπορει να εκανα και εγω το ιδιο...
και πιστευω οτι και ενα μεγαλο μερος απο τα ατομα που γραφουν στο θεμα 60% -40% θα εκαναν το ιδιο...
εχουμε να δουμε...ακομα....αντε να δουμε  ποιος θα τα καταφερει....

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #128 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:09:24 πμ »
εδω ειναι ο θανατος η ζωη μου...
ασχημο...αλλα ετσι ειναι...
προσπαθω να σκεφτω τι θα εκανα εγω στην θεση   ....
εαν δεν ειχα παρει χαμπαρι τιποτα απο προσφυγες και ειχα γραψει καλα στον ασεπ ..
και εβλεπα οτι ατομα απο κατω μου ..περνανε την θεση μου....
αρα πριν πουμε ..μεγαλες κουβεντες...ας σκεφτουμε ποσο ασχημο ειναι...

μπορει να εκανα και εγω το ιδιο...
και πιστευω οτι και ενα μεγαλο μερος απο τα ατομα που γραφουν στο θεμα 60% -40% θα εκαναν το ιδιο...
εχουμε να δουμε...ακομα....αντε να δουμε  ποιος θα τα καταφερει....

να στραφεί ενάντια σε όλους αυτούς που διόρισαν παράνομα τόσα άτομα...

Αποσυνδεδεμένος Koma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:15:57 πμ »
Έχω πολλά μόρια στον πίνακα αναπληρωτών και ξέχασα να κάνω αίτηση...Σκέφτομαι να κανω ασφαλιστικά μέτρα γιατί είναι άδικο να παίρνουν άλλοι με λιγότερα μόρια τη θεση μου....Ξέρετε κανένα καλό δικηγόρο;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:51 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:20:07 πμ »
Δεν είναι τόσο αθώες οι παραινέσεις του συγκεκριμένου μέλους. Μέχρι πρόσφατα θεωρούσε όλους τους επιτυχόντες ληγμένους, αποτυχημένους και άλλα πολλά. Τουλάχιστον το πήρε απόφαση ότι κάποιοι θα διοριστούν. Έτσι θα το πάρει απόφαση και για τους επιτυχόντες των άλλων ΑΣΕΠ. Δε γνωρίζει μάλλον ότι έχουν διοριστεί αναδρομικά επιτυχόντες παλαιότερων ΑΣΕΠ με τελεσίδικες αποφάσεις του ΣτΕ, πολύ μετά τη διεξαγωγή του ΑΣΕΠ 2008. Δεν πειράζει. Θα γνωρίσει τις νέες αποφάσεις των "ληγμένων".

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:24:16 πμ »
προφανως koma  το αδικο  με τους βυσματικους "προυπηρεσιακιδες"  το εβλεπες και καλως αγωνιστηκες..
πραφανως koma το αδικο με τους "600" που ενα μεγαλο (?) ποσοστο μπηκε απο το παραθυρο ...δεν το βλεπεις...


Αποσυνδεδεμένος mariaher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #132 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:32:45 πμ »
Βρε παιδια...ειλικρινα μια ερωτηση θελω να κανω...Σας ενοχλουν οι 600 θεσεις που σας τις "εκλεψαν" οι λιγοτερο υψηλοβαθμοι ή οι χαμηλοβαθμοι ή δεν ξερω και γω ποιοι αλλοι....Οι υπολοιπες 1900 θεσεις που εμειναν ΚΕΝΕΣ, γιατι δεν τις διεκδικησε ΚΑΝΕΙΣ...δεν σας ενοχλουν? Για αυτες ποιος σας φταιει δηλαδη για να καταλαβουμε επιτελους??? Μαλλον δεν σας φταιει κανεις...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

Αποσυνδεδεμένος Ωρίων

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #133 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:35:58 πμ »
Η απερισκεψία κάποιων εδώ μέσα ξεπερνά κάθε όριο.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #134 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 01:26:41 πμ »
Βρε παιδια...ειλικρινα μια ερωτηση θελω να κανω...Σας ενοχλουν οι 600 θεσεις που σας τις "εκλεψαν" οι λιγοτερο υψηλοβαθμοι ή οι χαμηλοβαθμοι ή δεν ξερω και γω ποιοι αλλοι....Οι υπολοιπες 1900 θεσεις που εμειναν ΚΕΝΕΣ, γιατι δεν τις διεκδικησε ΚΑΝΕΙΣ...δεν σας ενοχλουν? Για αυτες ποιος σας φταιει δηλαδη για να καταλαβουμε επιτελους??? Μαλλον δεν σας φταιει κανεις...ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ
Συνάδελφε μη γενικεύεις. Επειδή 2-3 εδώ μέσα γράφουν αυτά που γράφουν δε σημαίνει πως εκπροσωπούν την πλειοψηφία όσων προσέφυγαν ή θέλουν να προσφύγουν έστω και αργά. Κανένας μας δεν έχει πρόθεση να κινηθεί δικαστικά εναντίον των συναδέλφων που δικαιώθηκαν, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Για μένα, ηθικά τουλάχιστον, είναι θέμα ενσυναίσθησης.  Δε θα 'κανα ποτέ σε κάποιον εκείνο που δε θα 'θελα να μου κάνει. Το γιατί δε διεκδικήσαμε δια της δικαστικής οδού το διορισμό μας τόσα χρόνια είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Ο καθένας φαντάζομαι είχε τους λόγους του. Τώρα πια μάλλον είναι αργά. Η ελπίδα όμως πεθαίνει τελευταία. Επομένως, αφήστε μας να κάνουμε αυτό που εμείς θεωρούμε σωστό, αν και για κάποιους χαζό, και μην ακολουθείτε τη λογική του τσουβαλιάσματος.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #135 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 09:25:48 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το πράγμα: θέλει κάποιος να κάνει ασφαλιστικά μέτρα; Ας κάνει. Θέλει κάποιος να κάνει αίτηση διορισμού και αγωγή; Ας κάνει. Θέλει κάποιος να προσφύγει στο Συμβούλιο της Επικρατείας, στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο; Ας το κάνει.
Ποιοι είστε εσείς να του πείτε να μην κάνει;

Μου θυμίζετε ορισμένοι το ίδιο bullying που δεχόντουσαν οι σημερινοί Δικαιωθέντες το 2015.
Και οι ίδιοι "συνάδελφοι" που μέχρι προχτές έλεγαν πάντα τα ανάποδα απ' ότι έγινε και πρωταγωνιστούσαν στο bullying τώρα σιγοντάρουν την ένταση. Έχουν γνώση οι φύλακες.

ΥΓ προλαβαίνετε να αλλάξετε τα παλιά σας μηνύματα ορισμένοι ;)
Και να δεχτείτε τις αντίστοιχες ποινές. φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #136 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 09:39:43 πμ »
stelios ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι νομίζει. Αλλά η λογική του "μην απαντάτε" γιατί θα το θεωρήσω bullying είναι άτοπη.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #137 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 11:38:26 πμ »
Ο καθένας μπορεί να γράφει ό,τι θέλει μόνο αν σέβεται τους Όρους Χρήσης και Πρόσβασης και το Προφίλ του PDE
Δεν θέλεις να διαβάζεις πέρα από τις λέξεις και θέλεις να έχεις λόγο για τα πάντα.
Λοιπόν οι εκφράσεις "χαζό", "απερισκεψία", "τραγικός", "Καμαρώστε τους", "πικραμένους", "Υπονόμευσε", " Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ", "συζητάμε για την ποιότητά τους" που αλίευσα στα πολύ πρόσφατα μηνύματα δεν αποτελούν επιχειρήματα αλλά bullying.
Πού έγραψα "μην απαντάτε";

Ό,τι άλλο θέλεις με προσωπικό μήνυμα γιατί αυτή η συζήτηση είναι άσχετη με το θέμα.
Αν νομίζεις ότι η τοποθέτησή μου παραβιάζει τους Όρους και το Προφίλ του φόρουμ μπορείς να επικοινωνήσεις με τον ιδιοκτήτη να με απαλλάξει από τη Διαχείριση. Μέχρι να γίνει αυτό (και) εγώ την ασκώ, όχι εσύ.

Συνεχίστε επί του θέματος παρακαλούμε

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #138 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 11:55:39 πμ »
Αν δεν κάνω λάθος ΛΕΩΝ και οι δικές σας οι προσφυγές και ειδικά η αρχική προσφυγή στο ΣΤΕ, στην ουσία ζητούσε να ακυρωθούν οι προσλήψεις όσων διορίστηκαν από τους πίνακες του 24μηνου και του 30μηνου για να διοριστείτε εσείς στη θέση τους. Το γεγονός ότι δεν μπορούν να απολυθούν προέκυψε από νόμο που προστατεύει τον εργαζόμενο στο δημόσιο από τα λάθη της υπηρεσίας, για τα οποία δεν ευθύνονται και όχι, επειδή εσείς ΔΕΝ τους κυνηγούσατε δικαστικά. Αν δεν υπήρχε αυτός ο νόμος η δικαστική απόφαση που εσείς κυνηγήσατε θα οδηγούσε στην απόλυση των συναδέλφων που διορίστηκαν από αυτούς τους πίνακες. Η δικαστική διεκδίκηση είναι εκ της φύσεως διαδικασία που προσπαθεί να διασφαλίσει τα προσωπικά συμφέροντα του καθενός. Όπως λοιπόν εσείς για να διασφαλίσετε τα δικά σας συμφέροντα στραφήκατε εναντίον όσων διορίστηκαν από τους πίνακες που προανέφερα έτσι και κάποιος άλλος σήμερα έχει το ίδιο ηθικό δικαίωμα να στραφεί δικαστικά εναντίον σας αν εκτιμά ότι αυτό διασφαλίζει τα συμφέροντα του. Δεν υπάρχουν λοιπόν ηθικές και ανήθικες προσφυγές, υπάρχουν προσφυγές που σκοπό έχουν τη διασφάλιση ατομικών συμφερόντων.  Το αν αυτό είναι καλό για την ενότητα ενός κλάδου ή όχι είναι άλλο θέμα, αλλά αν είναι κακό είναι κακό για όλες τις προσφυγές και όχι μόνο για όσες μας συμφέρει.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #139 στις: Σεπτέμβριος 22, 2018, 12:59:39 μμ »
Περαστικέ τα είπαμε. Ο καθένας προασπίζεται όπως νομίζει καλύτερα τα συμφέροντά του. Και φυσικά όλοι κρίνονται για τις ενέργειές τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 292
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.