*

Αποστολέας Θέμα: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19  (Αναγνώστηκε 160330 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #364 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:24:45 πμ »
Εμένα στ υπουργείο γιατί μου είχαν πει πως δε γίνεται ??????? λόγω του ΕΣΠΑ !!!!???
Δεν ξέρω....Και η εγκύκλιος αυτό λέει...Μα τι σχέση έχει το Εσπα; οι συνάδελφοι που προσλήφθηκαν χθες θα παραιτηθούν από το Εσπα μόλις προσληφθούν στο πρωινό που είναι κρατικός ή ΠΔΕ και τη θέση στο επαλ που άφησαν θα την ξαναβγάλουν για κάλυψη σε άλλη φάση...Απλά πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:21:46 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #365 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 11:26:04 πμ »
Αν τελικά ισχύει αυτό που σου είπαν και όσοι προσληφθούν σε τ.υ θα μπορούν να γίνουν πλήρους στο νομό που θα προσληφθουν
Ναι, για αυτό πιστεύωότι, επειδή οι Τυ είναι ολες μειωμένο, θα τρέξουν μετά τη δ φάση.

Αποσυνδεδεμένος Nektarios/filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #366 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 12:11:46 μμ »
Αν παραιτηθουν απ τα ΕΠΑΛ,νομιζω διαγραφονται.Επισης,μετα τη χθεσινη φαση,εχουν βγει απ τον πινακα,αρα δεν ειναι υποψηφιοι για τη Δ φαση.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #367 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 12:23:49 μμ »
Μου κανει εντυπωση...περισυ στον Πειραια μου ειχαν πει οτι εφοσον ημουν εσπα αμω δεν μπορουσα να αναβαθμιστω σε πληρους λογω εσπα. Τι να πω...αλλα λενε στον ενα αλλα στον αλλο...κ τιθεται κ σοβαρο θεμα. Διοτι, αν ειχα δικαιωμα αναβαθμισης, δεν το διεκδικησα βασει των οσων μου ειπαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:21:46 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #368 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 12:40:05 μμ »
Αν παραιτηθουν απ τα ΕΠΑΛ,νομιζω διαγραφονται.Επισης,μετα τη χθεσινη φαση,εχουν βγει απ τον πινακα,αρα δεν ειναι υποψηφιοι για τη Δ φαση.
Δε θα τρέξει άλλη φάση για τα ΕΠΑΛ ούτε θα αναπληρωθούν κενά τα οποία προκύψουν !!!!! Αυτό από επικοινωνία μου με διευθυντη δδε

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #369 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 12:42:22 μμ »
Μου κανει εντυπωση...περισυ στον Πειραια μου ειχαν πει οτι εφοσον ημουν εσπα αμω δεν μπορουσα να αναβαθμιστω σε πληρους λογω εσπα. Τι να πω...αλλα λενε στον ενα αλλα στον αλλο...κ τιθεται κ σοβαρο θεμα. Διοτι, αν ειχα δικαιωμα αναβαθμισης, δεν το διεκδικησα βασει των οσων μου ειπαν.
Πρόσεξε τώρα !!! Ήμουν ενισχυτικη σε δισπροτιτο ! Βγαίνουν οι τ.υ υποδοχής λέω να πάω γιατί έκανα πολλά χλμ και με μικρό παιδί ήταν σκότωμα η διαδικασία. Τους ρωτάω αν μπορώ να αναβαθμιστω λένε όχι.Παραμενω σε ενισχυτικη! Σε διπλανό νόμο η αλλη αναβαθμιστηκε Μάρτη !!!!!! Και το έμαθα από κοπέλα που ήξερε το περιστατικό...άντε βγάλε άκρη !!! Για αυτό και πήρα στο υπουργείο να δω τι παίζει.Μου είπαν δ γίνεται αναβαθμιση

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #370 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 12:46:29 μμ »
Πρόσεξε τώρα !!! Ήμουν ενισχυτικη σε δισπροτιτο ! Βγαίνουν οι τ.υ υποδοχής λέω να πάω γιατί έκανα πολλά χλμ και με μικρό παιδί ήταν σκότωμα η διαδικασία. Τους ρωτάω αν μπορώ να αναβαθμιστω λένε όχι.Παραμενω σε ενισχυτικη! Σε διπλανό νόμο η αλλη αναβαθμιστηκε Μάρτη !!!!!! Και το έμαθα από κοπέλα που ήξερε το περιστατικό...άντε βγάλε άκρη !!! Για αυτό και πήρα στο υπουργείο να δω τι παίζει.Μου είπαν δ γίνεται αναβαθμιση
στην ενισχυτικη σιγουρα δεν γινεται γιατι ειναι εσπα μεχρι 15ωρο

Αποσυνδεδεμένος Yioukos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 12:56:27 μμ »
Πρόσεξε τώρα !!! Ήμουν ενισχυτικη σε δισπροτιτο ! Βγαίνουν οι τ.υ υποδοχής λέω να πάω γιατί έκανα πολλά χλμ και με μικρό παιδί ήταν σκότωμα η διαδικασία. Τους ρωτάω αν μπορώ να αναβαθμιστω λένε όχι.Παραμενω σε ενισχυτικη! Σε διπλανό νόμο η αλλη αναβαθμιστηκε Μάρτη !!!!!! Και το έμαθα από κοπέλα που ήξερε το περιστατικό...άντε βγάλε άκρη !!! Για αυτό και πήρα στο υπουργείο να δω τι παίζει.Μου είπαν δ γίνεται αναβαθμιση

ο Πειραιάς δεν ξέρει τι του γίνεται κ στο λέω εγώ που τον δουλεύω από το 2012....

Πέρισυ με καλούν ενισχυτική Πειραια, πάω.
Μετά με καλούν ΤΥ συμπτωματικά στον Πειραιά αμω. Ρωτάω λοιπόν στη ΔΙΔΕ: αν πάω ΤΥ κ βγει κενό στον Πειραιά θα είμαι διαθέσημη για αναβάθμιση; ΟΧΙ λένε....
Πωτά στο Υπουργείο: Ναι.
Τελικά πήγα ΤΥ κ πράγματι αναβαθμίστηκα σε πλήρους μετά από 1 μηνά στον Πειραιά.
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #372 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 01:30:10 μμ »
ο Πειραιάς δεν ξέρει τι του γίνεται κ στο λέω εγώ που τον δουλεύω από το 2012....

Πέρισυ με καλούν ενισχυτική Πειραια, πάω.
Μετά με καλούν ΤΥ συμπτωματικά στον Πειραιά αμω. Ρωτάω λοιπόν στη ΔΙΔΕ: αν πάω ΤΥ κ βγει κενό στον Πειραιά θα είμαι διαθέσημη για αναβάθμιση; ΟΧΙ λένε....
Πωτά στο Υπουργείο: Ναι.
Τελικά πήγα ΤΥ κ πράγματι αναβαθμίστηκα σε πλήρους μετά από 1 μηνά στον Πειραιά.
Αυτά.
Η φάση είναι ποτε με τον αστυφυλαξ ,ποτε με τον χωροφυλαξ

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #373 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 01:30:33 μμ »
Μπαχαλο δηλαδη...κ καποιοι ευνοουνται απο αυτο κ καποιοι χαντακωνονται. Οσο για τον Πειραια...εχω τις χειροτερες εντυπωσεις. Εν τω μεταξυ, αν δε βγουν αλλα κενα Επαλ, θα εχουν ολα τα Επαλ ενισχυτικη; Τελος, υπαρχουν κενα γενικης που δεν εχουν καλυφθει, το γνωριζω απο τα λεγομενα μονιμου, & οι τυ, αν κ εχουν ιδρυθει δε λειτουργουν. Κατα τα αλλα, ολα δουλευουν ρολοι...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 02:41:08 μμ »
Αν παραιτηθουν απ τα ΕΠΑΛ,νομιζω διαγραφονται.Επισης,μετα τη χθεσινη φαση,εχουν βγει απ τον πινακα,αρα δεν ειναι υποψηφιοι για τη Δ φαση.
Αυτό συμβαίνει αν παραιτηθούν τώρα, χωρίς να έχουν προσληφθεί με πλήρες ωράριο .Εγώ εννοώ ότι πρώτα  θα προσληφθούν με πλήρες και μετά θα αφήσουν υποχρεωτικά τη θέση μειωμένου( αυτό εννοώ λέγοντας παραίτηση)....Θα το πω άλλη μια φορά συνάδελφοι ότι όσοι προσλήφθηκαν μειωμένου χθες παραμένουν ενεργοί για πρόσληψη πλήρους ωραρίου σε κάθε επόμενη  φάση στην ίδια περιοχή που χθες προσλήφθηκαν μειωμένου και εφόσον έχουν τη σειρά και δεν είναι άλλος μπροστά τους που να δήλωσε αυτήν την περιοχή πλήρες ωράριο....Ελληνικά τα λέω. Τι δεν καταλαβαίνετε;Για αυτό κακώς έχουν αφαιρεθεί από τον εκκαθαρισμένο...Απλά διεκδικούν θέση πλήρους μόνο σε ένα νομό, αυτόν της πρόσληψής τους με μειωμένο....Αφήστε τι λένε οι δδε και οι υπάλληλοι του υπουργείου και μελετήστε την εγκύκλιο....δεν υπάρχει εσπα και ξεσπα. Είναι ενεργοί στον πίνακα αναπληρωτών όταν τρέχει η φάση και δικαιούνται  πρόσληψη στην ίδια περιοχή και εφόσον υπάρξει κενό σε επόμενη φάση θα τους δίνεται η δυνατότητα  να προσλαμβάνονται και μετά να φεύγουν από το Επαλ. Σημειώστε μερικά ονόματα και παρατηρήστε στο σε επόμενες φάσεις και μετά τα ξαναλέμε.... Ο έχων ώτα ακούειν ακουέτω.

Αποσυνδεδεμένος Nektarios/filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 03:44:43 μμ »
Σε μια τετοια περιπτωση θα ξανακληθουν ατομα για το ΜΝΕΑ των ΕΠΑΛ;

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 04:44:31 μμ »
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν καλύφθηκαν όλα τα κενά στα ΕΠΑΛ αφού Α Αθήνας και γ Αθήνας δεν πήραν ούτε έναν.προφανως δεν τους έφτασαν τα χρήματα. Ας ελπίσουμε σε κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Δ' Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2018-19
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 04:54:45 μμ »
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν καλύφθηκαν όλα τα κενά στα ΕΠΑΛ αφού Α Αθήνας και γ Αθήνας δεν πήραν ούτε έναν.προφανως δεν τους έφτασαν τα χρήματα. Ας ελπίσουμε σε κάτι άλλο
Οχι δεν καλυφθηκαν... Δεν τους εφτασαν οι πιστωσεις;; Γιατι αν τις εχουν γιατι να μην τις διαθεσουν αφου ειναι εσπα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 227
Σύνολο: 227

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.