*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας και ειδικές κατηγορίες ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 13263 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας και ειδικές κατηγορίες ΠΕ02
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 06, 2019, 11:22:08 μμ »
Παράθεση
Κάνω μαθήματα σε μέλλουσες φιλολογινες σε φοιτητικό φροντιστήριο και πασχίζω να τους μάθω αρχαία και λατινικά.....λογικό αφού πέρασαν σε φιλολογική σχολή με αρχαία γύρω στο 10 στις πανελλήνιες.
:o

Κωνσταντίνε, ούτε την επετηρίδα την θεωρώ λύση. Αυτοί που διορίστηκαν με την επετηρίδα δεν ήταν καλύτεροι από εμάς. Έχω πολλές ενστάσεις σχετικά με αυτό. Δεν έδωσαν εξετάσεις, δεν αξιολογήθηκαν, έχουν μεγαλύτερες απολαβές από εμάς, συνήθως επιλέγουν τα καλύτερα τμήματα και τα αντικείμενα που θέλουν...Δεν ξέρουν ούτε δυο λέξεις αγγλικά, πολλές φορές ούτε υπολογιστή.... Η πλειοψηφία έτσι είναι...
 Ανήκω κι εγώ στην γενιά που έπρεπε να έχεις γύρω στο 17 μέσο όρο για να μπεις. Και πάλι δυσκολευόμασταν πολύ για να τελειώσουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας και ειδικές κατηγορίες ΠΕ02
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 07, 2019, 12:00:28 μμ »
Συμφωνώ erietta.Δίκαιο μεν αναχρονιστικό δε.Ξέροντας ο εκπαιδευτικός πως θα διοριστεί σίγουρα με αυτήν σε ορίζοντα κάποιων χρόνων δεν ενδιαφερόταν να γίνει καλύτερος,να επιμορφωθεί.Συν τοις άλλοις χωρίς σωστή αξιολόγηση <<βούλιαζε>> στην ρουτίνα και στην λογική <<πάτε μπάλλα να παίξεις>>(Π.χ.για γυμναστές.)

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας και ειδικές κατηγορίες ΠΕ02
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 07, 2019, 12:01:00 μμ »
*πάρτε

Αποσυνδεδεμένος Angelcrow

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας μηδενικής προϋπηρεσίας και ειδικές κατηγορίες ΠΕ02
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 17, 2019, 05:07:08 μμ »
:o

Κωνσταντίνε, ούτε την επετηρίδα την θεωρώ λύση. Αυτοί που διορίστηκαν με την επετηρίδα δεν ήταν καλύτεροι από εμάς. Έχω πολλές ενστάσεις σχετικά με αυτό. Δεν έδωσαν εξετάσεις, δεν αξιολογήθηκαν, έχουν μεγαλύτερες απολαβές από εμάς, συνήθως επιλέγουν τα καλύτερα τμήματα και τα αντικείμενα που θέλουν...Δεν ξέρουν ούτε δυο λέξεις αγγλικά, πολλές φορές ούτε υπολογιστή.... Η πλειοψηφία έτσι είναι...
 Ανήκω κι εγώ στην γενιά που έπρεπε να έχεις γύρω στο 17 μέσο όρο για να μπεις. Και πάλι δυσκολευόμασταν πολύ για να τελειώσουμε...

Της ίδιας γενιάς αγωνιστές .. Κατά  την προσωπική μου άποψη όταν το επίπεδο έχει πέσει  για να μπεις στη σχολή τότε σίγουρα θα δυσκολευτείς να βγεις από αυτή και το πιο σημαντικό υποβαθμίζεται η ίδια η σχολή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 336
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 252
Σύνολο: 254

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.