*

Αποστολέας Θέμα: Πολύτεκνοι - Σύσταση Επιτροπής Πολυτέκνων Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 16538 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Thanos8080

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Μιλάς για ένα επίδομα το οποίο προσωπικά δεν γνωρίζω σε τι ποσό μεταφράζεται , αλλά κάποιος παραπάνω ανέφερε γι α εσάς μειωμένη φορολογία, φθηνότερα αυτοκίνητα το οποία οι έχοντες 1-2 παιδιά δεν έχουν και τόσα άλλα τα οποία δεν αναφέρεις καν  και αναρωτιέμαι το γιατί...Συν ότι δουλεύεται χωρίς ασεπ ενώ όσοι είναι με 1-2 παιδιά δεν τους παίρνουν όπως εσάς.. στα χίλια δυο προνόμια σας αναφέρεις ένα για τους άλλους και δεν σχολιάζεις όλα τα υπόλοιπα..Γιατί άραγε??? Αν ικανοποιημεος θα είσαι με το να ρίξουν όλους τους άλλους στον Καιάδα και να μείνετε μόνο εσείς, λυπάμαι θα σε απογοητευσω..





[/b]

 Ναι δεν ανήκω στα μπακουρομπάκουρα που κάνουν τα πικρά γλυκά γιατι δεν καταφεραν να τυλίξουν κάποιον....Η προσωπική μου ζωή πάντως δε σε αφορά ούτε και κανέναν άλλο...Το σπίτι μου δεν αφορά κανέναν, σ αυτο το φόρουμ μιλάμε μόνο για επαγγελματικά.-όπως δε σε ρώτησα εγώ αν ανήκεις στην κατηγορία εκείνη που οι 35αρηδες ανασφαλείς δε σου κάνουν πρόταση γάμου να σε αποκαταστήσουν και γι αυτό τα βάζεις μαζί τους, γιατί εγώ έχω δει κ αυτή την κατηγορία πέρα από αυτές που έχεις δει εσυ, μιας και μιλάμε για τις εμπειρίες του καθενός-... και τα σπίτια των άλλων τα σχολιάζουμε μόνο όταν εκείνοι δίνουν το δικαίωμα απαιτώντας τα πάντα για τη δική τους οικογενειακή γαλήνη και ας πάνε να πνιγούν όλοι οι άλλοι..ΌΣΟ  για το τι σε κουράζει και τι όχι πρόβλημα δικό σου... Δεν θα πεις εσύ σε κανέναν αν έχει το δικαίωμα ή όχι να επιλέξει την προσωπική του μοναξιά για  να μην απορείς εσύ ή ποιον θεωρεί ο άλλος κατάλληλο ν ανοιξει μαζί του σπίτι κι αν τον βρήκε, κι ειδικά αν μπορεί να βρει ή να κρατήσει κάτι  στα απομωνομένα που το στέλνουν κάθε χρόνο  προκειμένου οι 3τεκνοι και πολύτεκνοι να πηγαίνουν καλύτερα και να το θεωρούν από πάνω και δωρον άδωρον με περισσή αχαριστία...  Σε δευτερη φάση θα μας ζητήσουν κάποιοι για να έχουν χρόνο με τα παιδιά τους να μη δουλεύουν και καθόλου  αλλά το τσεκ να φτάνει κάθε τέλος του μηνός στο σπιτι...


Δεν έχετε διαβάσει τίποτα από τα παραπάνω. Διαβάστε παρακαλώ και θα βγάλετε την απάντηση στα ερωτήματα. Εκτός αν δεν είστε μορφωμένος εκπαιδευτικός όποτε θα είναι λογικό να τα γράφετε αυτά.
Από τη ξέρω και αυτοί που δεν έχουν δώσει ΑΣΕΠ μπορούν να μπουν στην λίστα των αναπληρωτών με μηδέν μόρια μόνο με το πτυχίο τους, αν είναι και ελεύθεροι θα μπορέσουν να δηλώσουν σε ένα νησί να περα και σιγά σιγά να πάρουν μόρια χωρίς ΑΣΕΠ.

Θεωρώ για ένα κράτος που έχει υπογεννητικότητα αυτά τα προνόμια είναι λίγα. Αν τα θεωρείτε αρκετά σας προκαλώ να κάνετε 2+ παιδιά και μετά ευχαριστος να το συζητήσουμε.


Ακόμα δεν έχετε σχολιάσει τον παρακάνω εκπαιδευτικό που έγραψε για αντικατάσταση της έλλειψης τον Ελλήνων μαθητών με προσφηγακια.

Ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Δεν έχετε διαβάσει τίποτα από τα παραπάνω. Διαβάστε παρακαλώ και θα βγάλετε την απάντηση στα ερωτήματα. Εκτός αν δεν είστε μορφωμένος εκπαιδευτικός όποτε θα είναι λογικό να τα γράφετε αυτά.
Από τη ξέρω και αυτοί που δεν έχουν δώσει ΑΣΕΠ μπορούν να μπουν στην λίστα των αναπληρωτών με μηδέν μόρια μόνο με το πτυχίο τους, αν είναι και ελεύθεροι θα μπορέσουν να δηλώσουν σε ένα νησί να περα και σιγά σιγά να πάρουν μόρια χωρίς ΑΣΕΠ.

Θεωρώ για ένα κράτος που έχει υπογεννητικότητα αυτά τα προνόμια είναι λίγα. Αν τα θεωρείτε αρκετά σας προκαλώ να κάνετε 2+ παιδιά και μετά ευχαριστος να το συζητήσουμε.


Ακόμα δεν έχετε σχολιάσει τον παρακάνω εκπαιδευτικό που έγραψε για αντικατάσταση της έλλειψης τον Ελλήνων μαθητών με προσφηγακια.

Ευχαριστώ

 ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
;D ;D ;D ;D

Δεν έχετε διαβάσει τίποτα από τα παραπάνω. Διαβάστε παρακαλώ και θα βγάλετε την απάντηση στα ερωτήματα. Εκτός αν δεν είστε μορφωμένος εκπαιδευτικός όποτε θα είναι λογικό να τα γράφετε αυτά.
Από τη ξέρω και αυτοί που δεν έχουν δώσει ΑΣΕΠ μπορούν να μπουν στην λίστα των αναπληρωτών με μηδέν μόρια μόνο με το πτυχίο τους, αν είναι και ελεύθεροι θα μπορέσουν να δηλώσουν σε ένα νησί να περα και σιγά σιγά να πάρουν μόρια χωρίς ΑΣΕΠ.

Θεωρώ για ένα κράτος που έχει υπογεννητικότητα αυτά τα προνόμια είναι λίγα. Αν τα θεωρείτε αρκετά σας προκαλώ να κάνετε 2+ παιδιά και μετά ευχαριστος να το συζητήσουμε.


Ακόμα δεν έχετε σχολιάσει τον παρακάνω εκπαιδευτικό που έγραψε για αντικατάσταση της έλλειψης τον Ελλήνων μαθητών με προσφηγακια.

Ευχαριστώ



 Το αν είμαι μορφωμένη το αποδεικνύουν τα πολλά πτυχία που έχω αποκτήσει και οι επιτυχημένοι μου ασεπ...Εσένα την είδαμε τη μόρφωση σου επίσης από το ότι μας έχουν βγει τα μάτια να καταλάβουμε τι γράφεις με τα χάλια ορθογραφικά και συντακτικά σου και τις προσβολές όταν δεν έχεις τι να απαντήσεις σε αυτά που σου γράφουν οι άλλοι.. Μη μιλήσω σε εσενα και την κατηγορία που εκπροσωπείς για ασεπ...θα σας φανεί σουαχιλι...Έχω απαντήσει σε όλα αλλά μάλλον εσύ δεν διαβάζεις τους άλλους κ οχι οι άλλοι εσένα...Ούτε θα υποχρεώσεις κάποιον αν πιάνει τον τόπο του με την αξία  του να πάει στα ξερονήσια για να σου ανοίξει εσένα δρόμο.....  Τα παιδιά σας να τα χαίρστε πραγματικά και να τα δείτε όπως επιθυμείτε αλλά ήταν στο δικό σας προγραμματισμό ζωής και όχι στον δικό μου..  Όσο γαι τα προσφυγακια που έχεις λυσσάξει θεωρείς ότι αν πάψει η υπογεννητικότητα θα διώξουν τους πρόσφυγες???δηλαδή το κράτος τους κρατάει στη χώρα για να μην κλείσουν τα σχολεία???ή μήπως τις προηγούμενες δεκαετίες δεν υπήρχαν αλβανοί και άλλοι μετανάστες στη χώρα???επίσης εσείς τα παιδιά σας τα κάνατε..η υπογεννητικότητα θα χτυπηθεί από όσους δεν έχουν κάνει ακόμα...ετός κι αν κάποιοι από τα 3, 4, 5 θα πανε για τα 10, 11, 12 κλπ..




Καθολου δεν "κοπτομαι" για τα δικαιωματα των πολυτεκνων. Απλα αναγνωριζω την ιδιαιτερη σημασια τους στο κρατος και σε καθε κρατος. Ουτε αμεα ειμαι, αλλα αναγνωριζω την κοινωνικη πολιτικη υπερ των αμεα ως θετικο μετρο.
Παντως ειδικα με το 60-40  που οι περισσοτεροι υποστηριζουν, πως με βαση αυτο εκαναν τις επιλογες τους,  απο οτι εχω καταλαβει εδω, διοριζονταν απευθειαςαπο ξεχωριστο πινακα και στον τοπο τους οι πολυτεκνοι, αρα καμια αλλαγη εκ των υστερων οπως αναφερεις.
Προσωπικα θεωρω πολυ σωστο νομο τον 3848, που ηθελε ολοι να εχουν βαση κι απο εκει και περα μοριοδοτουσε τα υπολοιπα. Αλλα κ σ αυτον αν εγραφαν τη βαση παλι διοριζονταν ουσιαστικα. Αλλα αν η βαση ηταν απαραιτητη για ολους σαφως να ηταν και γι αυτους. Αν παλι γραπτος δεν χρειαζεται, για να αξιολογηθουμε, αλλα μπορουμε να αξιολγηθουμε με βαση αντικειμενικα προσοντα, οπως και στο υπολοιπο δημοσιο, τοτε ας παρουν το ποσοστο που δικαιουνται στους διαγωνισμους αυτου του τυπου, συμφωνα με τον νομο.

Το να μην κανω τα χαρτια μου το βρισκω αφελη προταση, προφανως θα τα κανω, αν δε με παρουν ειναι αλλο θεμα. Δεν παιρνω τη θεση απο κανεναν τριτεκνο , πολυτεκνο στον κλαδο μου. Οπως το θεωρεις εσυ αυτοι μου την παιρνουν και κραταω οτι περισσευει.

Δεν ειναι αναγκη να συμφωνουμε παντως.  Οι μειωμενοι αριθμοι των παιδιων που ξεκινησαν να μπαινουν στη πρωτοβαθμια (συντομα και στη δευτεροβαθμια) τα περιγραφουν ολα  πολυ καλυτερα. Η πιτα θα μικραινει κι εμεις θα ψαχνουμε τροπο να παρουμε μεγαλυτερο κομματι για τον εαυτο μας κι οχι τροπο να αυξησουμε την πιτα. Σοφη τακτικη.

Φανταζομαι, εσυ αποτελεις την εξαιρεση μου και δεν ανηκεις σε καμια απο τις κατηγοριες που ανεφερα.

Υγ: σε περιοδους μεγαλυτερης πεινας στην Ελλαδα, οι οικογενειες εκαναν περισσοτερα παιδια παντως. Αρα δεν ειναι ακριβως θεμα οικονομικο και μονο το οτι δεν κανουμε παιδια. Εχει τυχει να γνωρισω ζευγαρια αναπληρωτων με καμια επιπλεον οικονομικη βοηθεια, που κανουν παιδια υπο αυτο το ανασφαλεστατο εργασιακο καθεστως και αλλα ομοια ζευγαρια που ουτε συμφωνο συμβιωσης δεν τολμουν να υπογραψουν μην τυχον και χασουν την ελευθερια τους.
Ππροσωπικα εχω κουραστει να βλεπω ανασφαλεις εγωιστες 35αριδες και πανω, που μεσα τους στην πραγματικοτητα τρεμουν καθε εννοια δεσμευσης. Μπορει να τους βλεπω μονο εγω και να ειμαι λαθος φυσικα...


 Μα την βοήθεια που λες ότι δεν έχουν, την απαιτούν από όλους τους άλλους όταν τους ζητάνε να παραμερίσουν για χατίρι τους...Αν τα έκαναν έχοντας τα κότσια να επωμιστούν τις ευθύνες μόνοι τους , να μη ζητάνε ειδική μεταχείριση στο διορισμό...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2018, 03:57:13 μμ από νεμι »

Αποσυνδεδεμένος Thanos8080

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Το αν είμαι μορφωμένη το αποδεικνύουν τα πολλά πτυχία που έχω αποκτήσει και οι επιτυχημένοι μου ασεπ...Εσένα την είδαμε τη μόρφωση σου επίσης από το ότι μας έχουν βγει τα μάτια να καταλάβουμε τι γράφεις με τα χάλια ορθογραφικά και συντακτικά σου και τις προσβολές όταν δεν έχεις τι να απαντήσεις σε αυτά που σου γράφουν οι άλλοι.. Μη μιλήσω σε εσενα και την κατηγορία που εκπροσωπείς για ασεπ...θα σας φανεί σουαχιλι...Έχω απαντήσει σε όλα αλλά μάλλον εσύ δεν διαβάζεις τους άλλους κ οχι οι άλλοι εσένα...Ούτε θα υποχρεώσεις κάποιον αν πιάνει τον τόπο του με την αξία  του να πάει στα ξερονήσια για να σου ανοίξει εσένα δρόμο.....  Τα παιδιά σας να τα χαίρστε πραγματικά και να τα δείτε όπως επιθυμείτε αλλά ήταν στο δικό σας προγραμματισμό ζωής και όχι στον δικό μου..  Όσο γαι τα προσφυγακια που έχεις λυσσάξει θεωρείς ότι αν πάψει η υπογεννητικότητα θα διώξουν τους πρόσφυγες???δηλαδή το κράτος τους κρατάει στη χώρα για να μην κλείσουν τα σχολεία???ή μήπως τις προηγούμενες δεκαετίες δεν υπήρχαν αλβανοί και άλλοι μετανάστες στη χώρα???επίσης εσείς τα παιδιά σας τα κάνατε..η υπογεννητικότητα θα χτυπηθεί από όσους δεν έχουν κάνει ακόμα...ετός κι αν κάποιοι από τα 3, 4, 5 θα πανε για τα 10, 11, 12 κλπ..





 Μα την βοήθεια που λες ότι δεν έχουν, την απαιτούν από όλους τους άλλους όταν τους ζητάνε να παραμερίσουν για χατίρι τους...Αν τα έκαναν έχοντας τα κότσια να επωμιστούν τις ευθύνες μόνοι τους , να μη ζητάνε ειδική μεταχείριση στο διορισμό...

Η αλήθεια είναι ότι το συντακτικό μου και τα ορθογραφικά μου είναι αρκετά ,  αλλά μπορώ να βγάλω τις απαντήσεις και τα καμπανάκια από τα παραπάνω κείμενα. Πράγμα που αποτη διαβάζω αδυνατης να καταλάβεις.

Άλλο να υπάρχει σε μια τάξη  5 Ελληνακια και 15 πρωσφυγακια και άλλο 15 Ελληνακια και 5 προσφηγακια.

 
Ξύπνησε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι το συντακτικό μου και τα ορθογραφικά μου είναι αρκετά ,  αλλά μπορώ να βγάλω τις απαντήσεις και τα καμπανάκια από τα παραπάνω κείμενα. Πράγμα που αποτη διαβάζω αδυνατης να καταλάβεις.

Άλλο να υπάρχει σε μια τάξη  5 Ελληνακια και 15 πρωσφυγακια και άλλο 15 Ελληνακια και 5 προσφηγακια.

 
Ξύπνησε!!!!!!

  Ξύπνια είμαι αγαπητέ μου. εσύ κοιμάσαι κ ονοειρεύεσαι πως όλοι θα εξαφανιστούν για να φανείς εσύ!!στα 5 ελληνάκια είναι και το δικά σου μέσα...άσε να κάνουν κ άλλοι να γίνουν 10...και στα δέκα ασε να μάθει ορθογραφία και συντακτικό κάποιος που ξέρει...δεν είνια το θέμα μμόνο να τα κάνουμε τα παιδάκια...υπάρχουν και υποχρεώσεις όπως η μόρφωση  και η παιδεία.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλά βρε Νέμι ο άνθρωπος είναι για γέλια, γιατί μπαίνεις στον κόπο και του απαντάς. Προφανώς τρολάρει. Άμα αυτός είναι εκπαιδευτικός, εγώ είμαι αστροναύτης.

Αποσυνδεδεμένος Thanos8080

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
  Ξύπνια είμαι αγαπητέ μου. εσύ κοιμάσαι κ ονοειρεύεσαι πως όλοι θα εξαφανιστούν για να φανείς εσύ!!στα 5 ελληνάκια είναι και το δικά σου μέσα...άσε να κάνουν κ άλλοι να γίνουν 10...και στα δέκα ασε να μάθει ορθογραφία και συντακτικό κάποιος που ξέρει...δεν είνια το θέμα μμόνο να τα κάνουμε τα παιδάκια...υπάρχουν και υποχρεώσεις όπως η μόρφωση  και η παιδεία.

Μόνο που στα πρωσφυγακια που θα κάνετε μάθημα θα είναι αυτά που στέλνουν πίσω οι υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες. Ελπίζω να το ξέρετε.

Δυστυχώς κοπελιά κοιμάσαι με μαξιλάρι τα μεταπτυχιακά και τα διπλώματα σου. Δεν μπορείς να δεις πιο πέρα από την μύτη σου.

Κρίμα τα τόσα χρόνια σπουδών.

Δεν έχω διαβάσει πουθενά να γράφετε για τα απαράδεκτα βιβλία π.χ. των Μαθηματικών στην Δ και Ε δημοτικού.
Εκεί πρέπει να εστιάζεται σαν εκπαιδευτική και να δώσετε λύσεις.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μόνο που στα πρωσφυγακια που θα κάνετε μάθημα θα είναι αυτά που στέλνουν πίσω οι υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες. Ελπίζω να το ξέρετε.

Δυστυχώς κοπελιά κοιμάσαι με μαξιλάρι τα μεταπτυχιακά και τα διπλώματα σου. Δεν μπορείς να δεις πιο πέρα από την μύτη σου.

Κρίμα τα τόσα χρόνια σπουδών.

Δεν έχω διαβάσει πουθενά να γράφετε για τα απαράδεκτα βιβλία π.χ. των Μαθηματικών στην Δ και Ε δημοτικού.
Εκεί πρέπει να εστιάζεται σαν εκπαιδευτική και να δώσετε λύσεις.
Απλά ανερμάτιστος..Τέλος....

ΥΓ αν σου απαντήσω για τα βιβλία μαθηματικών , θα μεταπηδήσεις και στο Κυπριακό???Αντε καληνύχτα...Και τα πτυχία και μεταπτυχιακά μου να τα βάλεις στο στόμα σου μόνο όταν μπορέσεις να τα αποκτήσεις με την μία και χωρίς βύσμα  όπως εγώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2018, 07:14:12 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Thanos8080

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Καλά βρε Νέμι ο άνθρωπος είναι για γέλια, γιατί μπαίνεις στον κόπο και του απαντάς. Προφανώς τρολάρει. Άμα αυτός είναι εκπαιδευτικός, εγώ είμαι αστροναύτης.

Βλέπω και εσείς αδιάβαστος. Δεν είμαι εκπαιδευτικός η γυναίκα μου είναι αλλά εάν διάβαζες τα παραπάνω κείμενα θα το είχες καταλάβει.

Να ξέρετε ότι υπάρχουν σχολεία στην Αθήνα που έχουν στους 15 μαθητές 2 μόνο Έλληνες, και τα υπόλοιπα παιδία πρωσφυγακια. Αυτό είναι πρίν περίπου 12 χρόνια. Φανταστείτε τι θα γίνεται τώρα. Αν δεν πίστευε ρωτήστε στη α Αθήνα. Και εάν όχι περιμένετε μερικά χρόνια θα το δείτε στις αίθουσες σας. Όποτε το μάθημα και η παιδιά που θα διδάσκεται..... Σας αφήνω να σκεφτείτε.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι πιο δίκαιοι πίνακες ειναι της ειδικης αγωγης. Ο πολυτεκνος παιρνει 7 μορια και ο τριτεκνος 3..Στους πινακες γενικης αγωγης τρεχει ο αλλος 10 χρονια σε βουνα και σε λαγκαδια και ΤΣΟΥΠ πεταγεται ο πολύτεκνος και τον περναει με 0,3 μορια...Ελπιζω με το νεο συστημα, να υπαρξει αξιοκρατια και να μην προτάσσονται στους πινακες οι πολυτεκνοι γιατι ειναι μεγαλη αδικια και ρατσιστικο για τους υπλοιπους εκπαιδευτικους που εχουν και μεγαλύτερη προϋπηρεσία και πιο πολλα ακαδημαικα προσοντα στην πλειοψηφία τους...Ας παιρνουν εξτρα μοριοδοτηση οι πολυτεκνοι, αλλα να μην προηγουνται εναντι αλλων που εχουν φτυσει αιμα για την προϋπηρεσία τους...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2018, 06:28:17 μμ από kapoios_300 »

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βλέπω και εσείς αδιάβαστος. Δεν είμαι εκπαιδευτικός η γυναίκα μου είναι αλλά εάν διάβαζες τα παραπάνω κείμενα θα το είχες καταλάβει.

Να ξέρετε ότι υπάρχουν σχολεία στην Αθήνα που έχουν στους 15 μαθητές 2 μόνο Έλληνες, και τα υπόλοιπα παιδία πρωσφυγακια. Αυτό είναι πρίν περίπου 12 χρόνια. Φανταστείτε τι θα γίνεται τώρα. Αν δεν πίστευε ρωτήστε στη α Αθήνα. Και εάν όχι περιμένετε μερικά χρόνια θα το δείτε στις αίθουσες σας. Όποτε το μάθημα και η παιδιά που θα διδάσκεται..... Σας αφήνω να σκεφτείτε.

Άμα εσένα σε παντρεύτηκε εκπαιδευτικός, εγώ είμαι αστροναύτης.

Αποσυνδεδεμένος anaplirotes

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Οτι και να λετε δεν μας πειθετε οτι κανετε παιδια για το καλο του τοπου. Απλα προσπαθειτε να εκμεταλλευτειτε ενα αδικο μετρο τοσων χρονων με την προταξη σας στους πινακες.
Κατι τετοιο δεν προκειται να ξαναγινει.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ψυχραιμία. Τα έχουμε ξαναπεί, όταν απαντάτε σε κάτι εξοργιστικό (κατά τη γνώμη σας) να είστε πολύ προσεκτικοί γιατί αν ξεφύγετε και χάνετε το δίκιο σας (κατά τη γνώμη σας) και θα υποστείτε τον πειθαρχικό έλεγχο του φόρουμ. Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Βλέπω και εσείς αδιάβαστος. Δεν είμαι εκπαιδευτικός η γυναίκα μου είναι αλλά εάν διάβαζες τα παραπάνω κείμενα θα το είχες καταλάβει.

Να ξέρετε ότι υπάρχουν σχολεία στην Αθήνα που έχουν στους 15 μαθητές 2 μόνο Έλληνες, και τα υπόλοιπα παιδία πρωσφυγακια. Αυτό είναι πρίν περίπου 12 χρόνια. Φανταστείτε τι θα γίνεται τώρα. Αν δεν πίστευε ρωτήστε στη α Αθήνα. Και εάν όχι περιμένετε μερικά χρόνια θα το δείτε στις αίθουσες σας. Όποτε το μάθημα και η παιδιά που θα διδάσκεται..... Σας αφήνω να σκεφτείτε.
Άμα εσένα σε παντρεύτηκε εκπαιδευτικός, εγώ είμαι αστροναύτης.
Εμείς στο σχολείο βλέπουμε μόνο παιδιά!!!!! Χωρίς ταμπέλες χρώμα κι οτιδήποτε ρατσιστικό σεξιστικό ή αναχρονιστικό...αυτά που γράφεις παραπέμπουν σε άλλες εποχές!!! Απευθύνεσαι σε εκπαιδευτικούς...αν γνωρίζεις τι σημαίνει αυτό!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 257
Σύνολο: 278

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.