*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ (κίνηση μετά τον διορισμό των ήδη δικαιωθέντων)  (Αναγνώστηκε 116928 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ωστόσο υπαρχουν οι προσφυγες στο ΣτΕ οι οποίες πότε θα βγουν; εκεί τι θα γινει;  ποιος θα προηγηθει; ο χαμηλόβαθμός του ΣτΕ ή ο υψηλόβαθμός της τριτανακοπής και συμπερίληψης;  8) 8) 8) 8) 8) αγωνας δρόμου
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2019, 07:18:42 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος k-z

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
επικοινωνηστε με χατζηφωτη. εγω εχω κανει προσφυγη και περιμενω την αποφαση για το ευλογο. σημερα μου ηρθε μειλ απο το δικηγορικο οτι θα γινουν δικαστικες και εξωδικαστικες ενεργειες στηριγμενες στον διορισμο κυριως χαμηλοβαθμων, μεχρι αυριο πρεπει να συμπληρωθει μια ηλεκτρονικη φορμα συμμετοχης. το κοστος 150 ευρω

Αποσυνδεδεμένος liziee

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω ξανά γιατί δεν ξέρω εάν απαντήθηκε. Έχει νόημα στην προσφυγή που ετοιμάζεται να συμμετέχει κάποιος που έχει σειρά επιτυχίας κάτω από τον τελευταίο διοριστέο;

Αποσυνδεδεμένος Panagiotampourmpoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας, έχω σειρά κατάταξης 1018 και ενδιαφέρομαι να συμμετάσχω στις νέες προσφυγές. Τι πρέπει να κάνω, που να απευθυνθώ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα. Μπορώ να βρω κάπου τα ονόματα των επιτυχόντων για την προκήρυκη 2Π/2008 ειδικότητα φιλολόγων; ( στο αρχείο  που υπάρχει στο pde μου βγαίνει η ένδειξη ότι είναι κατεστραμένο) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Στην αρχική σελίδα του ΑΣΕΠ πηγαίνεις στο Πολίτες και από το μενού που σου ανοίγει επιλέγεις Διαγωνισμοί. Στη νέα σελίδα που σου ανοίγει, οι διαγωνισμοί των εκπαιδευτικών βρίσκονται  στη σελίδα 14.  Κάνοντας κλικ στο διαγωνισμό που αντιστοιχεί στην ειδικότητά σου, σου εμφανίζει τα γενικά στοιχεία πχ έτος, αριθμός κτλ. Ανάμεσα στις ενότητες του πίνακα ‘Αποτελέσματα’ και ‘Δελτία τύπου’ έχει την επιλογή ‘Δείτε όλους τους πίνακες’. Κλικάροντας εκεί, θα σου εμφανίσει μία νέα σελίδα. Εκεί στον πίνακα οριστικά αποτελέσματα υπάρχει ένα αρχείο .zip το οποίο και θα πρέπει να κατεβάσεις και να ανοίξεις για να δεις τη σειρά σου.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πολύ σωστό να συνταξουμε ένα κείμενο διαμαρτυρίας.. Από την άλλη πόσοι είμαστε αυτοί που ανήκουμε στο 40% τελικά; δεν είναι όλοι οι επιτυχόντες του ασεπ του 2008 αλλά θα ήταν λογικά ένας αριθμός που θα ακολουθούσε από τον τελευταίο διοριστεο. Τουλάχιστον στην ειδικότητα μου αλλά 148 άτομα.. Άραγε θα δικαιωθούν όλοι οι επιτυχόντες του 2008 η τελικά όσοι συμπληρώσουν τον αριθμό των αντισυνταγματικων θέσεων με βάση σειράς πίνακα; Αυτές είναι κάποιες απορίες που γεννιούνται.. Βέβαια από την στιγμή που διορίζεται ο 2000 ως τελευταίος διοριστεος μπορούν να προσφύγουν όλοι οι προηγούμενοι.. Αλλά αφού οι θέσεις είναι περιορισμένες δεν θα υπάρχει κριτήριο η οποίος πρόλαβε τον Κύριο είδε;

Arieta αυτό το 148 που το έχεις βρει γιατί μου διαφέυγει αυτή τη στιγμή... Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας, έχω σειρά κατάταξης 1018 και ενδιαφέρομαι να συμμετάσχω στις νέες προσφυγές. Τι πρέπει να κάνω, που να απευθυνθώ;

Να απευθυνθείς σε κάποιο δικηγόρο.
Ο Χατζηφώτης είναι ενας απο αυτούς που ασχολούνται με το θέμα
τηλ. 210 36 43 865,
        210 33 90 917
fhatzifotis@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Panagiotampourmpoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Ωστόσο, θα ήθελα να ρωτήσω αν βρίσκεται σε εξέλιξη κάποια κίνηση σε συλλογικό επίπεδο ή αν επίκειται να γίνει. Θα μπορούσε κάποιος/κάποια να με διαφωτίσει;

Αποσυνδεδεμένος lela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην αρχική σελίδα του ΑΣΕΠ πηγαίνεις στο Πολίτες και από το μενού που σου ανοίγει επιλέγεις Διαγωνισμοί. Στη νέα σελίδα που σου ανοίγει, οι διαγωνισμοί των εκπαιδευτικών βρίσκονται  στη σελίδα 14.  Κάνοντας κλικ στο διαγωνισμό που αντιστοιχεί στην ειδικότητά σου, σου εμφανίζει τα γενικά στοιχεία πχ έτος, αριθμός κτλ. Ανάμεσα στις ενότητες του πίνακα ‘Αποτελέσματα’ και ‘Δελτία τύπου’ έχει την επιλογή ‘Δείτε όλους τους πίνακες’. Κλικάροντας εκεί, θα σου εμφανίσει μία νέα σελίδα. Εκεί στον πίνακα οριστικά αποτελέσματα υπάρχει ένα αρχείο .zip το οποίο και θα πρέπει να κατεβάσεις και να ανοίξεις για να δεις τη σειρά σου.


Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, αλλά από τους πίνακες που υπάρχουν εκεί  ανοίγει μόνο εκείνος των διοριστέων, όχι των επιτυχόντων. Μήπως μπορώ να τα βρω και από κάπου αλλού;

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Αν θέλεις να δεις τη σειρά κατάταξής σου. στείλε μου σε πμ ονοματεπώνυμο και ειδικότητα για να το δω και να σου πω

Αποσυνδεδεμένος Panagiotampourmpoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, προς επέκταση του ερωτήματός μου και για να γίνω πιο σαφής, θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να απευθυνθώ απευθείας στον κ. Χατζηφώτη ή θα πρέπει να μιλήσω με κάποιους από σας που ίσως έχετε ήδη κινηθεί, ώστε να λάβει το ζήτημά μου μια πιο συλλογική διάσταση. Σε αυτήν την περίπτωση θα μπορούσα να επικοινωνήσω με κάποιον/κάποια από σας προσωπικά; Με άλλα λόγια, θα μπορούσε κάποιος/κάποια από σας να μου στείλει το τηλέφωνό του σε προσωπικό μήνυμα;

Αποσυνδεδεμένος lela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν θέλεις να δεις τη σειρά κατάταξής σου. στείλε μου σε πμ ονοματεπώνυμο και ειδικότητα για να το δω και να σου πω

Συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου, αλλά πώς στέλνουμε προσωπικά μηνύματα;

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Στο πάνω μέρος της σελίδας επιλέγεις forum >  τα μηνύματα  μου >αποστολή μηνύματος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159729
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 260
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 251
Σύνολο: 259

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.