*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 659042 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Εννοείς ότι σε πέντε χρόνια θα μεταπηδήσουν στη γενική; Δε νομίζω ότι τους συμφέρει. Θα πιάσουν καλές οργανικές τώρα. Στ' αστικά κέντρα κυρίως. Σιγά μη θελήσουν γενική για να τρέχουν σε νησιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Εννοείς ότι σε πέντε χρόνια θα μεταπηδήσουν στη γενική; Δε νομίζω ότι τους συμφέρει. Θα πιάσουν καλές οργανικές τώρα. Στ' αστικά κέντρα κυρίως. Σιγά μη θελήσουν γενική για να τρέχουν σε νησιά.
Αν μείνουν οι καλές οργανικές...Και κυρίως οι καλές οργανικές σε τε, όχι σε εεεεκ.

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Η δυστυχής πρωτοβουλία των βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ αποτελεί πρόταση τροπολογίας. Που σημαίνει πως για να εισαχθεί προς συζήτηση και ψήφιση στην Ολομέλεια της Βουλής θα πρέπει πρώτα να γίνει δεκτή από την Κυβέρνηση της ΝΔ και τον εισηγητή Υπουργό του εν λόγω νομοσχεδίου. Και καλά, αφήστε τη ρητή τοποθέτηση Κεραμέως-Ζαχαράκη πως δεν θα προβούν σε καμία νομοθετική ενέργεια η οποία θα συνιστά παρέμβαση στο ΑΣΕΠ. Ορθώς. Λέτε η ΝΔ να δεχτεί τέτοια πρόταση ρύθμισης του ΣΥΡΙΖΑ; Σε ποιό σύμπαν;

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ πιστεύω ότι δυστυχώς θα την δεχτούν. Μακάρι να κάνω λάθος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Εγώ πιστεύω ότι δυστυχώς θα την δεχτούν. Μακάρι να κάνω λάθος

Αν τη δεχθουν, ανοίγει ο δρόμος για ασφαλιστικά μέτρα κλπ. Επίσης, υπάρχει ένα αλλο τεράστιο ζήτημα: εγώ που λχ είχα κάνει τα χαρτιά μου σε άλλη προκήρυξη και είχα απορριφθεί λόγω παράβολου, δεν αδικούμαι, ήδη απο τη σιωπηρή παράταση του διμήνου, και πολύ περισσότερο από αυτό που προτείνεται;

Άσε το χάος που θα δημιουργηθεί απο δω και πέρα σε κάθε προκήρυξη, με τη δημιουργία ουσιαστικά δεδικασμένου για την εκπροθεσμη πληρωμή παραβολων.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2019, 08:18:40 πμ από mtsag »

xriana1

  • Επισκέπτης
Εγώ πιστεύω ότι δυστυχώς θα την δεχτούν. Μακάρι να κάνω λάθος
Η 1 σας έχει ήδη οριστικούς πίνακες χωρίς αυτή τη δυνατότητα. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η 1 σας έχει ήδη οριστικούς πίνακες χωρίς αυτή τη δυνατότητα. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση.
Οριστικοι χωρις φεκ ομως ειναι ενας πινακας στην ουσια σαν να μην υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος micdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα χωρις την κατανομη πως θα βγει ΦΕΚ ? Απο την αλλη ας πουμε οτι βγαινουν οι οριστικοι πινακες...δεν θα ειναι λίγο ύποπτο να βγει μετά η κατανομή ...και τυχαίως κάποιοι να είναι "τυχεροί" και να διοριστούν ?

Οριστικοι χωρις φεκ ομως ειναι ενας πινακας στην ουσια σαν να μην υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παντως πριν λιγες μερες η κυρια Δασκαλακη ειχε πει οτι ηδη ο ασεπ εχει κανει δεκτες αιτησεις με εκπροθεσμα παραβολα ..τωρα ποια ειναι αυτα τα παραβολα που θελουν τα γινουν δεκτα δεν γνωριζω..αν γνωριζει καποιος μπορει να μας ενημερωσει..

Αν ισχύει αυτή η ενέργεια του ΑΣΕΠ, τότε υπάρχει προηγούμενο, το οποίο θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί από τους αποκλεισθεντες της ειδικής αγωγής λόγω παράβολου, μέσω της δικαστικής οδού.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν τη δεχθουν, ανοίγει ο δρόμος για ασφαλιστικά μέτρα κλπ. Επίσης, υπάρχει ένα αλλο τεράστιο ζήτημα: εγώ που λχ είχα κάνει τα χαρτιά μου σε άλλη προκήρυξη και είχα απορριφθεί λόγω παράβολου, δεν αδικούμαι, ήδη απο τη σιωπηρή παράταση του διμήνου, και πολύ περισσότερο από αυτό που προτείνεται;

Άσε το χάος που θα δημιουργηθεί απο δω και πέρα σε κάθε προκήρυξη, με τη δημιουργία ουσιαστικά δεδικασμένου για την εκπροθεσμη πληρωμή παραβολων.
Έπρεπε να είχες παει σε πολιτικο να σου ετοιμάσει μια ντροπολογια...Αυτο μας λένε...

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχουν γίνει δεκτά κάποια παράβολα που οφείλονταν σε λάθη πληκτρολόγησης του αριθμού παραβόλου. Δηλαδή διαπιστώθηκε ότι έχει πληρωθεί το παράβολο αλλά ο αριθμός δεν ταίριαζε με τον αριθμό της αίτησης.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οχι μονο

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
https://www.especial.gr/aporrifthike-i-tropologia-gia-to-paravolo/

Μου αρέσει που η Τζουφη, ανάμεσα στις άλλες αρλουμπες που λέει, αναφέρει ότι η απόρριψη της πρότασης του ΣΥΡΙΖΑ στερεί από την ειδική αγωγή πολύτιμο προσωπικό. Γιατί οι άλλοι 38000 που συμπλήρωσαν σωστά την αίτηση είναι τσουτσέκια.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.especial.gr/aporrifthike-i-tropologia-gia-to-paravolo/

Μου αρέσει που η Τζουφη, ανάμεσα στις άλλες αρλουμπες που λέει, αναφέρει ότι η απόρριψη της πρότασης του ΣΥΡΙΖΑ στερεί από την ειδική αγωγή πολύτιμο προσωπικό. Γιατί οι άλλοι 38000 που συμπλήρωσαν σωστά την αίτηση είναι τσουτσέκια.

 ;D ;D




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.