*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 660442 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν πήρε παράταση για 30/5;

Jesus Christ χρυσό μου!!

μέχρι 30/05 καταθέτουμε την έντυπη αίτηση και τα όποια δικαιολογητικά στις β/θμιες!
μέχρι 24/5 συμπληρώνουμε την ηλεκτρονική αίτηση στη σελίδα του ΑΣΕΠ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το ANN ARBOR είναι το ELI. Οπότε και εσύ έχεις θέμα...


Δεν υπάρχει θέμα εμένα γράφει Ann Arbor αλλά στη βεβαίωση που δίνουν μαζί είναι ο τίτλος που προκρίνει ο ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σε επικοινωνία που είχε η σύζυγος μου με το Μichigan Language Assessments (δηλαδή αυτο που αναγράφεται στο φεκ ως απόδεκτο ενώ εκείνη έχει το αντίστοιχο του Μισιγκαν αλλά αναγράφει το English Language Institute αντ' αυτού), έλαβε την εξής αισιόδοξη απάντηση που όμως το ΑΣΕΠ πρέπει να λάβει γνώση, έλεος  :

''Michigan Language Assessment, Cambridge Michigan (CaMLA), and the English Language Institute are titles that all essentially refer to the same organization.
Our company has changed names over time and expanded. When we started offering the ECPE in the 1970s, we were known as the English Language Institute at the University of Michigan. The ELI, in a slightly different form, still exists today.
Later, we partnered with Cambridge Assessment in English and formed a new company called Cambridge Michigan Language Assessments (CaMLA). This past year, we changed our name to simply Michigan Language Assessment.
During the entire time, we have been offering the same certification (ECCE and ECPE) tests. They are all the same, but there may have different company names on the certificates themselves.
I hope this answers your question.
Please let me know if I can be of further help.
Warm regards.
Ben Wheeler-Floyd
Customer Service Associate
Michigan Language Assessment''

Στείλτε στην ελληνοαμερικάνικη ένωση και στο ΑΣΕΠ για να δουμε τι θα γίνει.


Μπορεί κάποιος να αναφέρει σε αυτόν που έδωσε αυτή την απάντηση το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε?

Αποσυνδεδεμένος marina6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδες για την ασπαιτε κανεις απαντηση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θέλω να ρωτήσω αν μετρούν αθροιστικά οι προϋπηρεσίες για κάποιο που είναι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου και παράλληλα είναι  στα  ωρομίσθιος στα ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
Ερώτημα: κάποιος που παρακολουθησε μεταπτυχιακό στην Βουλγαρία,  αν τα μαθήματα ήταν στα αγγλικά παίρνει άριστη γνώση αγγλικης; Μητρική γλώσσα βουλγαρικα

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να ρωτήσω αν μετρούν αθροιστικά οι προϋπηρεσίες για κάποιο που είναι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου και παράλληλα είναι  στα  ωρομίσθιος στα ΣΔΕ.

Όχι. Η πραγματική προϋπηρεσία δεν μπορεί να υπερβαίνει το 1 μόριο ανά μήνα.

Αποσυνδεδεμένος newcoming

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Καλημέρα, διάβασα αυτό: https://xenesglosses.eu/2019/05/anoikse-systima-tou-asep-gia-aitiseis-ekpaideftikon-deite-pos-einai-aitisi-kai-pedia/

Ήθελα να ρωτήσω: 1) πως μετατρέπουμε τις μέρες προϋπηρεσίας σε μήνες (γιατί ζητάει να συμπληρώσουμε το σύνολο των μηνών προϋπηρεσίας), 2) στην "Παιδαγωγική επάρκεια" τί συμπληρώνουμε αν ανήκουμε σε κλάδο που σου την εξασφαλίζει αυτόματα;
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Στην αίτηση του ΑΣΕΠ πώς βάζουμε δεύτερο μεταπτυχιακό άσχετο με την Ε.Α.?
Το βρήκε κανένας?

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αυτη την απορια εχω και εγω.Λεει 2 πτυχιο μονο

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Όχι. Η πραγματική προϋπηρεσία δεν μπορεί να υπερβαίνει το 1 μόριο ανά μήνα.

Καλημέρα! Την φετινή προϋπηρεσία, την προσθέτουμε από μόνοι μας για να βγάλουμε σύνολο προϋπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Αυτό με το 7 μήνες με ημεροχρονολογία των σεμιναριων ειδικης νομίζω ότι απειλεί την όλη προκήρυξη. Είναι δυνατόν να μη δικαιωθούν άνθρωποι (εγω δεν ειμαι αναμεσα σε αυτούς) που διδάσκουν φέτος στην ειδική αγωγή (με ετήσιο σεμινάριο από πανεπιστήμιο 5 ή 6 ή 6,5 μηνών, 400 ωρών και πάνω, όπως απαιτούσε μέχρι και τώρα ο νόμος) και αυτή τη στιγμή κινδυνεύουν να χάσουν τη δουλειά τους; Και δεν είναι ένας ή δύο....

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Η προυπηρεσία μπαίνει στρογγυλοποιημένη στην αίτηση του ΑΣΕΠ; Δε δέχεται ούτε κόμμα ούτε τελεία στη δήλωσή της.
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος dorothea72012

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε επικοινωνία που είχε η σύζυγος μου με το Μichigan Language Assessments (δηλαδή αυτο που αναγράφεται στο φεκ ως απόδεκτο ενώ εκείνη έχει το αντίστοιχο του Μισιγκαν αλλά αναγράφει το English Language Institute αντ' αυτού), έλαβε την εξής αισιόδοξη απάντηση που όμως το ΑΣΕΠ πρέπει να λάβει γνώση, έλεος  :

''Michigan Language Assessment, Cambridge Michigan (CaMLA), and the English Language Institute are titles that all essentially refer to the same organization.
Our company has changed names over time and expanded. When we started offering the ECPE in the 1970s, we were known as the English Language Institute at the University of Michigan. The ELI, in a slightly different form, still exists today.
Later, we partnered with Cambridge Assessment in English and formed a new company called Cambridge Michigan Language Assessments (CaMLA). This past year, we changed our name to simply Michigan Language Assessment.


During the entire time, we have been offering the same certification (ECCE and ECPE) tests. They are all the same, but there may have different company names on the certificates themselves.
I hope this answers your question.
Please let me know if I can be of further help.
Warm regards.


Ben Wheeler-Floyd
Customer Service Associate
Michigan Language Assessment''

Στείλτε στην ελληνοαμερικάνικη ένωση και στο ΑΣΕΠ για να δουμε τι θα γίνει.




Μπορεί κάποιος να αναφέρει σε αυτόν που έδωσε αυτή την απάντηση το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε?


πρέπει να πιεσουμε την ενωση να επικοινωνησει η ιδια με τον ασεπ και να την απειλησουμε οτι θα κινηθουμε νομικα αν δε το κανει. εχω παρει 100 τηλ και ακρη δε βγαζω. Δεν θα παιζουν ολοι αυτοι στις πλατες μας πανω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.