*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655751 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
kinegire θα βγουν οι πινακες ειδικης μεχρι τελη αυγουστου τι πιστευεις?
Εξαρτάτε τι έλεγχο θα κάνει ο ΑΣΕΠ. Εγώ είμαι απαισιόδοξος ότι θα έχουμε οριστικους πίνακες πριν της 15/7

Να κάνω μια ερώτηση. Το δεύτερο μεταπτυχιακό δεν μοριοδοτείται σε αυτη την προκύρηξη; Εγώ για παράδειγμα έχω πιστοποιητικό ειδική αγωγής για ένταξη στους επικουρικούς και 2 μεταπτυχιακά άσχετα από την ειδική αγωγή. Τι δηλώνω και τι μοριοδοτείται;
Και τα 2 μεταπτυχιακά παίρνουν μόρια, 20+8.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 11:36:32 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δηλαδη θα βγουν οριστικοι πινακες χωρις ελεγχο ασεπ;Ειναι δυνατον;Μηπως θα δουν τα χαρτια οσων διοριζονται στο μελλον;Εγω πηγα χθες τα χαρτια μου η υπαλληλος οπως τα πηρε τα καταχωρησε οπσυδ χωρις κανενα ελεγχο

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Καλημέρα.... ρε παιδιά τια θέλει να πει εδώ? ..από το φεκ της προκύρηξης εαε ... " Α2) Ως δεύτερο πτυχίο Α.Ε.Ι. ή ως δεύτερος μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών νοείται το πτυχίο ή ο μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών, αντίστοιχα, ο οποίος δεν αποτελεί τυπικό προσόν διορισμού για τον κλάδο για τον οποίο τίθεται υποψηφιότητα."

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Καλημέρα.... ρε παιδιά τια θέλει να πει εδώ? ..από το φεκ της προκύρηξης εαε ... " Α2) Ως δεύτερο πτυχίο Α.Ε.Ι. ή ως δεύτερος μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών νοείται το πτυχίο ή ο μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών, αντίστοιχα, ο οποίος δεν αποτελεί τυπικό προσόν διορισμού για τον κλάδο για τον οποίο τίθεται υποψηφιότητα."
αναφέρεται στην σελίδα 403 του φεκ εαε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
    • Προφίλ
Δηλαδη θα βγουν οριστικοι πινακες χωρις ελεγχο ασεπ;Ειναι δυνατον;Μηπως θα δουν τα χαρτια οσων διοριζονται στο μελλον;Εγω πηγα χθες τα χαρτια μου η υπαλληλος οπως τα πηρε τα καταχωρησε οπσυδ χωρις κανενα ελεγχο


Σε ποιά Διεύθυνση πήγες; Εγώ πήγα στη Δευτεροβάθμια Α' Αθήνας την πρώτη μέρα και δεν ανέβηκε τίποτα στο ΟΠΣΥΔ. Το μόνο που έκαναν είναι να μου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου.

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Αντιγράφω από την πρόσκληση του υπουργείου ( τα κεφαλαία δικά μου)

«οι υποψήφιοι οφείλουν:
(α) Να ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΝ  τα ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα πεδία/στοιχεία στον ηλεκτρονικό τους φάκελο στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., τα οποία επικαλούνται για την απόδειξη του, κατά περίπτωση, προσόντος/κριτηρίου/ιδιότητας»
Παρακάτω γράφει
«Δεν απαιτείται η (εκ νέου) ΥΠΟΒΟΛΗ  δικαιολογητικών / βεβαιώσεων:
(α) Για στοιχεία (προσόντα/κριτήρια/ιδιότητες) που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., εκτός και αν υφίσταται ανάγκη επικαιροποίησης αυτών, σύμφωνα με την οικεία προκήρυξη του Α.Σ.Ε.Π..»
Παρακάτω
«Ομοίως, προσόντα, κριτήρια ή ιδιότητες τα οποία ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ στην ειδική έντυπη αίτηση - υπεύθυνη δήλωση, ΔΕΝ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ υπόψη, ακόμη και αν προσκομισθούν τα σχετικά δικαιολογητικά.»

Εγώ καταλαβαίνω ότι πρέπει να καταγραφούν-δηλωθούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ( πτυχίο ,στρατός * κλπ κλπ )  αλλά  όσα είναι ήδη καταχωρισμένα δεν χρειάζεται να υποβληθούν εκ νέου.
Αυτή είναι η πρώτη μου εκτίμηση , αλλά δεν είμαι και βέβαιος.

* Σημείωση: Στο κεφ. Δ΄ της Προκήρυξης δεν αναφέρεται η υποβολή πιστοποιητικού εκπλήρωσης των στρατιωτικών υποχρεώσεων, (ή απαλλαγής), ως επιπλέον δικαιολογητικό για τους άρρενες υποψηφίους, στη βάση της διάταξης του ν. 4440/16.

Συνεπώς, στην παρούσα διαδικασία η κατάταξη του άρρενος υποψηφίου δεν επηρεάζεται από την εκπλήρωση ή μη αυτών, όπως, δυστυχώς, συνέβαινε στους πίνακες αναπληρωτών, οι οποίοι καταρτίζονταν με άλλη νομοθεσία.

Στη δημοσιοϋπαλληλική νομοθεσία γίνεται διάκριση ανάμεσα στον χρόνο συνδρομής των προσόντων διορισμού, ο οποίος καθορίζεται ως ο χρόνος λήξης της προθεσμίας υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων και στον χρόνο διορισμού, ο οποίος ορίζεται ως ο χρόνος κατά τον οποίο λαμβάνει χώρα η προθεσμία κατάθεσης των δικαιολογητικών στην υπηρεσία διορισμού, (για την περαιτέρω έκδοση της πράξης διορισμού από την υπηρεσία).

Με βάση τον νόμο, λοιπόν, η μη εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων αποτελεί κώλυμα διορισμού, μόνο εφόσον αυτές δεν έχουν εκπληρωθεί κατά το χρόνο διορισμού του υπαλλήλου.

Γι’ αυτό και στην παρούσα Προκήρυξη δεν ζητείται δικαιολογητικό εκπλήρωσης στρατιωτικών υποχρεώσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 01:06:04 μμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν εχεις μεταπτυχιακο ειδικη και μεταπτυχιακο σε κατι αλλο θα μπεις στον κυριο θα παρεις 20 μορια απο το πρωτο μετσπτυχιακο και 8 μορια απο το δευτερο

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Σε ποιά Διεύθυνση πήγες; Εγώ πήγα στη Δευτεροβάθμια Α' Αθήνας την πρώτη μέρα και δεν ανέβηκε τίποτα στο ΟΠΣΥΔ. Το μόνο που έκαναν είναι να μου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου.
συγγνωμη δεν το εθεσα καλα.Εννοω οτι δεν εκανε καποιον ελεγχο.Οχι δεν περαστηκαν στον οπσυδ ακομα

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Δηλαδη θα βγουν οριστικοι πινακες χωρις ελεγχο ασεπ;Ειναι δυνατον;Μηπως θα δουν τα χαρτια οσων διοριζονται στο μελλον;Εγω πηγα χθες τα χαρτια μου η υπαλληλος οπως τα πηρε τα καταχωρησε οπσυδ χωρις κανενα ελεγχο

συγγνωμη δεν το εθεσα καλα.Εννοω οτι δεν εκανε καποιον ελεγχο.Οχι δεν περαστηκαν στον οπσυδ ακομα

Λίγη προσοχή μόνο στη διατύπωση, γιατί αν συνέβαινε, (ή συμβεί κάτι τέτοιο επί σκοπού από υποψηφίους σε συνεργασία με συγγενείς/φίλους τους που τυχόν δουλεύουν σε Δ/νσεις), αποτελεί ενέργεια που επισύρει άλλου τύπου νομικές ευθύνες.

Ακόμη και οι υποψήφιοι πρέπει να διασφαλίσουν με τη στάση τους ότι η όλη διαδικασία θα γίνει με άψογη τήρηση των κανόνων διαφάνειας κι αν τυχόν αντιληφθούν ή υποψιαστούν περίεργα φαινόμενα, ακόμη και για τη δικιά τους υποψηφιότητα, να τα καταγγείλουν πάραυτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 01:22:28 μμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λίγη προσοχή μόμο στη διατύπωση, γιατί αν συνέβαινε, (ή συμβεί κάτι τέτοιο επί σκοπού από υποψηφίους σε συνεργασία με συγγενείς/φίλους τους που τυχόν δουλεύουν σε Δ/νσεις), αποτελεί ενέργεια που επισύρει άλλου τύπου νομικές ευθύνες.
Οτι  να ναι.Με κλειστο οπσυδ πως να τα περασει και γκομενος μου να ηταν ο υπαλληλος.Παντου βλεπεις θεωριες.Ελα στην πραγματικοτητα.Το καταλαβαμε το παιχνιδακι σου...Φανερωθηκε με την εμμονη σου σε δικαστηρια και καταγγελιες
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 01:25:05 μμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Οτι  να ναι.Με κλειστο οπσυδ πως να τα περασει και γκομενος μου να ηταν ο υπαλληλος.Παντου βλεπεις θεωριες.Ελα στην πραγματικοτητα.Το καταλαβαμε το παιχνιδακι σου...Φανερωθηκε με την εμμονη σου σε δικαστηρια και καταγγελιες

Μην μυγιάζεσαι. Ειδικά απ’ τη στιγμή που διευκρίνισες και παρέθεσα και τη διορθωτική σου ανάρτηση στο post μου για λόγους αρχής. Καλό θα ήταν να αντιληφθείς πως ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Ίσως έχεις ελαστική λογική στα φαινόμενα παρατυπιών και την πιθανή επισήμανσή τους την θεωρείς... εμμονές (sic), (δεν θα είσαι κι ο μόνος, κι άλλοι τόσοι), αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημά μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 01:35:14 μμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ασε τις μυγες.Ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και τι θα καταθεσει.Δεν εχει αναγκη απο σενα να κανεις μαθηματα τιμιοτητας.Ολοι ξερουμε οτι ο Ελληνας εχει στο  dna του την λαμογια.Απο εκει και περα ακολουθεις τους νομους.Αυτα παμε παρακατω γιατι θα κουρασουμε.Ολα καλα

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Ασε τις μυγες.Ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και τι θα καταθεσει.Δεν εχει αναγκη απο σενα να κανεις μαθηματα τιμιοτητας.Ολοι ξερουμε οτι ο Ελληνας εχει στο  dna του την λαμογια.Απο εκει και περα ακολουθεις τους νομους.Αυτα παμε παρακατω γιατι θα κουρασουμε.Ολα καλα

Δεν κάνω «μαθήματα τιμιότητας». Με αφορμή την ανάρτησή σου επικεντρώθηκα σε γενικό σχόλιο για το εν λόγω ζήτημα. Όποιος νιώθει πως τού απευθύνομαι σε γενικές τοποθετήσεις και/ή προβαίνει σε αυθαίρετες κρίσεις περί εμμονών, καταγγελιών ή άλλων, όπως έκανες και άνευ λόγου πήγες το ζήτημα αλλού, μάλλον πρέπει να ψάξει τί παίζει. Επισημαίνουμε και θα επισημαίνουμε, όσοι το κρίνουμε απαραίτητο, τα στραβά που μπορεί να υπάρξουν ή θα υπάρξουν εν τέλει στη διαδικασία. Όσοι τα δουν κι απλώς αδιαφορήσουν κάνουν τις δικές τους επιλογές ως στάση στα πράγματα. Δεν θα είναι κι έκπληξη στη χώρα αυτή, αλλά επιβεβαίωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 02:13:37 μμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ωραία μέχρι εδώ ... στην ταυτότητα τι συμπληρώνω στη στήλη προσόν/κριτήριο /ιδιότητα; Επίσης την προυπηρεσία την περνάω αναλυτικά ή συνολικα;

Δε χρειαζεται να βαλεις την ταυτοτητα. Δεν ειναι μοριοδοτουμενο κριτηριο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158570
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.