*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655373 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Αρκει η βεβαιωση φανταζομαι. Εαν δεν εχει ερθει ακομα μπορειτε να βγαλετε και  ψηψιοποιημενο αντιγραφο της βεβαιωσης επιτυχιας στη σρλιδα του επιπεδου 1.
[/quote
Μετά το 2013 οι βεβαιώσεις εκτυπώνονται από τον ενδιαφερόμενο, έχουν σταματήσει να τις στέλνουν, αυτό έκανα κι εγώ απλώς δεν είναι κ πολύ σίγουρη για το άλλο έντυπο.Που να πάρω τηλ, υπουργείο η ΑΣΕΠ;
Σ ευχαριστω παντως

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
η φετινή προϋπηρεσία έχει περαστεί ? τι γίνεται με αυτή?


Δεν έχω καταλάβει τι θα κάνουμε στο πεδίο προϋπηρεσία, ακόμα δν έχω μπει στο asep.ge για την αίτηση. Καμιά ιδέα;

Καλημέρα! Την φετινή προϋπηρεσία, την προσθέτουμε από μόνοι μας για να βγάλουμε σύνολο προϋπηρεσίας;

Η προυπηρεσία μπαίνει στρογγυλοποιημένη στην αίτηση του ΑΣΕΠ; Δε δέχεται ούτε κόμμα ούτε τελεία στη δήλωσή της.

Από ότι φαίνεται εδώ

https://xenesglosses.eu/2019/05/anoikse-systima-tou-asep-gia-aitiseis-ekpaideftikon-deite-pos-einai-aitisi-kai-pedia/

δηλώνουμε το σύνολο της προϋπηρεσίας μας σε μήνες, τίποτε άλλο σχετικά με το πότε αυτή αποκτήθηκε, από πότε μέχρι πότε κ.α.

Το θέμα είναι:
α) πως θα κάνουμε τη μετατροπή των ημερών σε μήνες και τι δηλώνουμε σε περίπτωση που δεν βγαίνει το σύνολο ακέραιο.
β) Τι δηλώνουμε για φέτος.

Γνωρίζει κανείς κάποιο τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ μήπως μπορούν να μας διαφωτίσουν;

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 810
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Το σύνολο της προυπηρεσιας σας φαινεται στο οπσυδ αυτην γράφεται ,η φετινή θα προστεθεί αργότερα,αν δεν δέχεται κομμα γράφεται το σύνολο πριν το κομμα.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

α) πως θα κάνουμε τη μετατροπή των ημερών σε μήνες και τι δηλώνουμε σε περίπτωση που δεν βγαίνει το σύνολο ακέραιο.

Βάζεις το ακεραίο μέρος μόνο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το σύνολο της προυπηρεσιας σας φαινεται στο οπσυδ αυτην γράφεται ,η φετινή θα προστεθεί αργότερα,αν δεν δέχεται κομμα γράφεται το σύνολο πριν το κομμα.


Στο ΟΠΣΥΔ δεν φαίνεται η περσινή προϋπηρεσία μετά τη λήξη προθεσμίας των αιτήσεων αναπληρωτών.
Επίσης, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις από που προκύπτουν οι πληροφορίες αυτές; Ότι δηλαδή γράφουμε μόνο το ακέραιο μέρος αγνοώντας το δεκαδικό και ότι δεν χρειάζεται
να βάλουμε στο σύνολο της προϋπηρεσίας τη φετινή;

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Στο ΟΠΣΥΔ δεν φαίνεται η περσινή προϋπηρεσία μετά τη λήξη προθεσμίας των αιτήσεων αναπληρωτών.

Φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Φαίνεται.

Ανανεώθηκε φαίνεται, ευχαριστώ.

Ωστόσο τα υπόλοιπα ερωτήματα παραμένουν..

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 810
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Συνάδελφε στην αίτηση για την δευτεροβάθμια λέει πως θα περαστεί η φετινή προυπηρεσια αυτόματα,οι υπόλοιπες φαίνονται συνολικά στο οπσυδ,αυτο το σύνολο θα βαλουμε ακεραιο πριν το κομμα...

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφε στην αίτηση για την δευτεροβάθμια λέει πως θα περαστεί η φετινή προυπηρεσια αυτόματα,οι υπόλοιπες φαίνονται συνολικά στο οπσυδ,αυτο το σύνολο θα βαλουμε ακεραιο πριν το κομμα...

εννοείς οτι το αναφέρει στην Πρόσκληση υποψήφιων για την υποβολή δικαιολογητικών;

Δεν βρήκα κάτι τέτοιο παρά μόνο το κομμάτι που αναφέρει σχετικά με την υποβολή βεβαιώσεων προϋπηρεσίας.

Δεν απαιτείται η (εκ νέου) υποβολή δικαιολογητικών / βεβαιώσεων:
(α) Για στοιχεία (προσόντα/κριτήρια/ιδιότητες) που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., εκτός και αν υφίσταται ανάγκη επικαιροποίησης αυτών, σύμφωνα με την οικεία προκήρυξη του Α.Σ.Ε.Π..
(β) Για προϋπηρεσίες παρελθόντων ετών που είναι ήδη καταχωρισμένες στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., καθώς και για δημόσιες προϋπηρεσίες της ημεδαπής (αναπληρωτή ή/και ωρομίσθιου εκπ/κού) του τρέχοντος σχολικού έτους 2018-2019.


Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με την καταχώρηση της προυπηρεσίας μας στην ηλ. αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 810
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Συνάδελφε βάζουμε οτι αναγραφεται στον οπσυδ,η φετινή δεν έχει καταχωρηθεί ακόμη και υπολογιστεί αρα δεν μπορουμε μονοι μας να την αναγραψουμε,θα καταχωρηθει είτε απο το συστημα ειτε απο τις δευτεροβαθμιες...

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην ηλεκτρονική αίτηση του ΑΣΕΠ πρέπει λογικά να βάλουμε και τη φετινή προϋπηρεσία.

Απ΄οτι είδα στο σύστημα του ΑΣΕΠ μόνο ακέραιοι οι μήνες. Δε νομίζω ότι είναι δύσκολο να βρούμε πόσους μήνες έχουμε. πχ 50 μήνες και 10 μέρες δίνει το σύστημα προσθέτω και τη φετινή μέχρι και 24/5 6 μήνες και 17 μέρες και βγάζω 56 μήνες και 27 μέρες. Άρα θα δηλώσω 56 μήνες

Αν κάνω λάθος πείτε μου

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
όταν συμπληρώνεις πεδία στην αίτηση και αποθηκεύεις αλλά δεν πατάς οριστικοποίηση είναι επεξεργάσιμη έτσι δεν είναι ;
Δεν με βάζει ξανά για να το επαληθεύσω....

Η σελίδα δεν ανακατευθύνει σωστά

Υπέρβαση του ορίου ανακατεύθυνσης για αυτό το URL. Η φόρτωση διακόπηκε.

    Αυτό το πρόβλημα μπορεί να προέρχεται από την απενεργοποίηση ή την άρνηση αποδοχής των cookies.


« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2019, 10:54:20 μμ από marieta 2014 »

Αποσυνδεδεμένος Αστραδενή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας και χρόνια πολλά! Καλή επιτυχία σε όλους και καλό κουράγιο! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
 Στην ηλεκτρονική αίτηση ειδικής αγωγής  σε κάποιο σημείο έχει κουτάκι για να δηλώσουμε δεύτερο πτυχίο Α.Ε.Ι. Εγώ έχω δεύτερο πτυχίο, επικυρωμένο από το οπσυδ αλλά είναι ΤΕ16. Θεωρείται πτυχίο Α.Ε.Ι. ή όχι;
 Κι αν, τελικά, δεν θεωρείται μήπως δεν πρέπει να το καταχωρήσω στον ΑΣΕΠ ( μην τυχόν θεωρηθεί ψευδής κατάθεση στοιχείων);
Στην Πρωτοβάθμια πάντως που πήγα για να κάνω την αίτηση, μου είπαν να το δηλώσω κανονικά - κι έτσι έκανα - σαν επιπλέον προσόν ήδη καταχωρημένο στην ΕΝΟΤΗΤΑ 1.
 Ισχύει τελικά σαν τίτλος και προσόν, μαζί με τα υπόλοιπα, ή όχι;Φοβάμαι μην θεωρήσουν ότι υπάρχει αναντιστοιχία μεταξύ αναφερθέντων στοιχείων, ηλεκτρονικής αίτησης και καταχωρημένων στο οπσυδ και στο ΑΣΕΠ.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Αυτό με το 7 μήνες με ημεροχρονολογία των σεμιναριων ειδικης νομίζω ότι απειλεί την όλη προκήρυξη. Είναι δυνατόν να μη δικαιωθούν άνθρωποι (εγω δεν ειμαι αναμεσα σε αυτούς) που διδάσκουν φέτος στην ειδική αγωγή (με ετήσιο σεμινάριο από πανεπιστήμιο 5 ή 6 ή 6,5 μηνών, 400 ωρών και πάνω, όπως απαιτούσε μέχρι και τώρα ο νόμος) και αυτή τη στιγμή κινδυνεύουν να χάσουν τη δουλειά τους; Και δεν είναι ένας ή δύο....

Είναι δυνατόν. Ευτυχώς, δεν αγοράζει κανένας θέση αναπληρωτή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158522
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.