*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655665 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω εκτός απο την μετάφραση του πτυχίου αγγλικών θέλει και αντιγραφο του πτυχίου;

Ναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, ελπίζω καποιος να μπορεί να με βοηθήσει. Σήμερα, ξανακοιτώντας την ηλεκτρονική μου αιτηση στον ΑΣΕΠ διαπίστωμα πως στο πεδίο"Παιδαγωγική και διδακτική επάρκεια" έβαλα ΟΧΙ. Προφανως το πάτησα κατά λάθος, ούτε καν το είχα παρατήρησει μέχρι σήμερ'α. Προφανώς διαθέτω παιδαγωγική επάρκεια, μιας και έχω πτυχίο παιδαγωγικού δημοτικής. ΣΤον ΟΠΣΥΔ εννοέιται πως είναι καταχωρισμένη η παιδαγωγική επάρκεια και είναι επικυρωμένη. Τι πρόκειται να γίνει; Αποκλείομαι από τους πίνακες; Θα βρεθώ στο τέλος των πινάκων; Δικαιούμαι ένστασης; Κάθε βοηθεια ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δεν υπάρχει κίνδυνος απόρριψης Αίτησης υποψηφίου λόγω λάθους στην καταχώριση στοιχείων ή προσόντων. Απλώς στην περίπτωση αυτή, π.χ αν ένα Σεμινάριο ή πτυχίο ή μια καταγραφή προϋπηρεσίας δεν έχει τα προαπαιτούμενα της προκήρυξης, δεν θα μοριοδοτείται.
Για επιβεβαίωση κοίτα εδώ: https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/288888_asep-enelea-dieykriniseis-kai-hronikes-desmeyseis-gia-tis-prokiryxeis-tis-eidikis

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Εχει κανενα ΦΕΚ θεσεις ? Οι θεσεις ειναι προυπολογισμενες αλλα δεν θα γινουν με το Συστημα Γαβρογλου... 8)

https://www.esos.gr/arthra/62791/ta-oikodomimata-toy-k-gavrogloy-poy-tha-gkremisei-i-nd-ean-ginei-kyvernisi?

Για τη γενική συμφωνώ. Για την ειδική θεωρώ εντελώς απιθανό η ΝΔ να ακυρώσει την προκήρυξη και να βγάλει άλλη.

Αποσυνδεδεμένος antvla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι θεσεις που λετε στον προυπολογισμο αποτελουν προβλεψη και οχι ΔΕΣΜΕΥΣΗ...μην ξεχνατε οτι ο προυπολογισμος ειναι κατι που αναθεωρειται συνεχως...

ΥΓ. Αν διαφωνειτε πειτε τον κωδικο (του σχετικου κονδυλιου στον προυπολογισμο) και το αντιστοιχο ποσο....

Για τη γενική συμφωνώ. Για την ειδική θεωρώ εντελώς απιθανό η ΝΔ να ακυρώσει την προκήρυξη και να βγάλει άλλη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Οι θεσεις που λετε στον προυπολογισμο αποτελουν προβλεψη και οχι ΔΕΣΜΕΥΣΗ...μην ξεχνατε οτι ο προυπολογισμος ειναι κατι που αναθεωρειται συνεχως...

ΥΓ. Αν διαφωνειτε πειτε τον κωδικο (του σχετικου κονδυλιου στον προυπολογισμο) και το αντιστοιχο ποσο....

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις το πνεύμα μου. Ναι, άμα θέλει προφανώς και μπορεί να την ακυρώσει, αλλά δεν θα το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εχει κανενα ΦΕΚ θεσεις ? Οι θεσεις ειναι προυπολογισμενες αλλα δεν θα γινουν με το Συστημα Γαβρογλου... 8)

https://www.esos.gr/arthra/62791/ta-oikodomimata-toy-k-gavrogloy-poy-tha-gkremisei-i-nd-ean-ginei-kyvernisi?
Ακριβώς το πρώτο πράγμα που θα ασχοληθεί η νέα κυβέρνηση είναι να αλλάξει τη μοριοδότηση στην Ε.Α τον Ιούλιο.Είναι το μεγαλύτερο εθνικό θέμα.Αποκαλύπτεται  πλέον ότι για αυτό και μόνο προκηρύχθηκαν οι εκλογές.
 Σελίδα 51 Β2
https://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/c8827c35-4399-4fbb-8ea6-aebdc768f4f7/10884664.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2019, 03:28:10 μμ από nero »

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Μην παραπληροφορειτε και μην διασπειρετε ψευδείς ειδήσεις . Οι διορισμοί της Ειδικής αγωγής θα γίνουν κανονικά όπως και οι πίνακες κατάταξης θα ολοκληρωθούν . Τώρα τι προσπαθούν να αποδείξουν κάποιοι εδώ μέσα δε μπορώ να καταλάβω . ΥΣ η πληροφορία είναι πολύ πολύ έγκυρη !!!!

Αποσυνδεδεμένος antvla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ισως καμια φορα ο λαος θελει καταργηση... :(

Παράθεση

Η Λύση (Die Lösung)

Ύστερ’ απ’ την εξέγερση της 17 του Ιούνη,
ο γραμματέας της Ένωσης Λογοτεχνών
έβαλε και μοιράσανε στη λεωφόρο Στάλιν προκηρύξεις
που λέγανε πως ο λαός
έχασε την εμπιστοσύνη της κυβέρνησης, και δεν μπορεί να την ξανακερδίσει
παρά μονάχα με διπλή προσπάθεια.
Δεν θα ‘ταν τότε
πιο απλό, η κυβέρνηση
να διαλύσει το λαό
και να εκλέξει έναν άλλον;

~~~
------------------------------------------------------------
[1] Μπέρτολτ Μπρεχτ, Η λύση (1953), Θεμέλιο 1978, μετάφραση Μ.Πλωρίτη






Μην παραπληροφορειτε και μην διασπειρετε ψευδείς ειδήσεις . Οι διορισμοί της Ειδικής αγωγής θα γίνουν κανονικά όπως και οι πίνακες κατάταξης θα ολοκληρωθούν . Τώρα τι προσπαθούν να αποδείξουν κάποιοι εδώ μέσα δε μπορώ να καταλάβω . ΥΣ η πληροφορία είναι πολύ πολύ έγκυρη !!!!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Μην παραπληροφορειτε και μην διασπειρετε ψευδείς ειδήσεις . Οι διορισμοί της Ειδικής αγωγής θα γίνουν κανονικά όπως και οι πίνακες κατάταξης θα ολοκληρωθούν . Τώρα τι προσπαθούν να αποδείξουν κάποιοι εδώ μέσα δε μπορώ να καταλάβω . ΥΣ η πληροφορία είναι πολύ πολύ έγκυρη !!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος ladybug

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει κίνδυνος απόρριψης Αίτησης υποψηφίου λόγω λάθους στην καταχώριση στοιχείων ή προσόντων. Απλώς στην περίπτωση αυτή, π.χ αν ένα Σεμινάριο ή πτυχίο ή μια καταγραφή προϋπηρεσίας δεν έχει τα προαπαιτούμενα της προκήρυξης, δεν θα μοριοδοτείται.
Για επιβεβαίωση κοίτα εδώ: https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/288888_asep-enelea-dieykriniseis-kai-hronikes-desmeyseis-gia-tis-prokiryxeis-tis-eidikis

Σε ευχαριστω πολύ για την απάντησή σου kasta1! Ωραία, κατανοώ πως η αίτησή μου δε θα απορριφθεί. Στην περίπτωση μου ωστόσο η παιδαγωγική επάρκεια δεν είναι ένα προσόν που μοριοδοτείται επομένως απλά να χάσω τα μόρια. Γι αυτό και δεν ξέρω τι συνεπάγεται η έλλειψη παιδαγωγικής επάρκειας εάν επικρατήσει η δήλωση μου στον ΑΣΕΠ. Θα είμαι η τελευταία των τελευταίων ως μη εχουσα παιδαγωγική επάρκεια; Η θα θεωρηθεί δεδομένη η επάρκεια μου λόγω του πτυχίου μου και δε θα λάβουν υπόψη το ΟΧΙ εφόσον ούτως ή άλλως είναι καταχωρισμένη και στον ΟΠΣΥΔ;

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μην παραπληροφορειτε και μην διασπειρετε ψευδείς ειδήσεις . Οι διορισμοί της Ειδικής αγωγής θα γίνουν κανονικά όπως και οι πίνακες κατάταξης θα ολοκληρωθούν . Τώρα τι προσπαθούν να αποδείξουν κάποιοι εδώ μέσα δε μπορώ να καταλάβω . ΥΣ η πληροφορία είναι πολύ πολύ έγκυρη !!!!
https://www.esos.gr/arthra/62823/exairesi-tis-diadikasias-diorismon-4500-ekpaideytikon-logo-eklogon

Αποσυνδεδεμένος antvla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν υπαρχει θεμα ...ο νομος ειναι ξεκαθαρος...ολες οι διαδικασιες διακοπτονται...Απλα ειναι το κυκνειο ασμα των πολιτικάντηδων του Υπουργειου...που θελουν να πουλησουν "διορισμους" που δεν υπαρχουν.... >:(

ΥΓ...Δεν ντρεπεστε λιγο εκει στο Υπουργειο ?

https://www.esos.gr/arthra/62823/exairesi-tis-diadikasias-diorismon-4500-ekpaideytikon-logo-eklogon

Αποσυνδεδεμένος antvla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να δω πόσο ακόμα θα "δουλεύετε" τον κόσμο... >:(

http://www.odigostoupoliti.eu/anastoli-proslipseon-kata-tin-proeklogiki-periodo/?

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Δεν υπαρχει θεμα ...ο νομος ειναι ξεκαθαρος...ολες οι διαδικασιες διακοπτονται...Απλα ειναι το κυκνειο ασμα των πολιτικάντηδων του Υπουργειου...που θελουν να πουλησουν "διορισμους" που δεν υπαρχουν.... >:(

ΥΓ...Δεν ντρεπεστε λιγο εκει στο Υπουργειο ?

Κατ αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι είμαι ενάντια στο σύστημα του Γαβρογλου, τα έχω γράψει αμέτρητες φορές εδώ.

Όμως, επειδή αυτά τα μηνύματα εδω τα διαβάζουν συνάδελφοι που ενδιαφέρονται έντονα για την ειδική, ο νόμος προβλέπει τη δυνατότητα εξαίρεσης από την αναστολή των προσλήψεων για ιδιαίτερα σημαντικούς λόγους. Τώρα, αν λες ότι η προκήρυξη της ειδικής μπορεί να μην πληροί το κριτήριο αυτό, να το συζητήσουμε. Όμως, το να λες ότι δεν γίνονται με τιποτα προλήψεις, διαδικασιες κλπ σε προεκλογική περιοδο δεν είναι ακριβές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.