*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 658502 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η επιστράτευση των καθηγητών?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οι εκβιασμοί με τις μετατάξεις, το κόψιμο των αποσπάσεων, οι χαριστικές μεταθέσεις με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να κουνηθούμε 15 χρόνια τώρα, οι εξαγγελίες για 1προς5 στους διορισμούς, οι απολύσεις... Δε θα λυπηθώ κανέναν σας!
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Nεύρα, πολλά νεύρα σήμερα...

Αδυνατούν κάποιοι εγκλωβισμένοι στον δημοσιοϋπαλληλικό τους μικρόκοσμο να αντιληφθούν ότι όσο η χώρα συνεχίζει να βρίσκεται σε σπιράλ παραγωγικής καθόδου, η ανάπτυξη να μην έρχεται, το ΑΕΠ να μην αυξάνεται, η οικονομία να αδυνατεί να δανείζεται από τις αγορές όπως όλες οι φυσιολογικές χώρες του κόσμου, το αυτονόητο και δεδομένο μηνιάτικο που μπαίνει κάθε τέλος του μήνα, ένα ωραίο πρωί θα πάψει να είναι και αυτονόητο και δεδομένο.

Καταλαβαίνω ότι τα κορόιδα που δουλεύουν 10ωρα εκεί έξω για να φορολογούνται και να πληρώνεται ο δικός μας μισθός είναι απόκληροι ενός σύμπαντος έξω από το δικό μας, αλλά θέλω να πληροφορήσω ότι ο πραγματικό κόσμος πέρα από τη δυστοπία που λέγεται Ελλάδα δεν ζει και λειτουργεί με επιδοματάκια, πληρωμένες αργίες, συνδικαστικές άδειες, συνεχείς διεκδικήσει για αυξήσεις με λεφτά που δεν υπάρχουν, απαιτήσεις για όλο και λιγότερη εργασία και όλο και καλύτερες αποδοχές.  Ζει με σκληρή δουλειά και μαζική παραγωγή της αγοράς, ώστε από αυτά να πληρώνεται ο δημόσιος υπάλληλος που αξιολογείται αυστηρότατα για το αν αξίζει τα λεφτά των φορολογουμένων.
Το τέλος των ψευδαισθήσεων θα έρθει αναγκαστικά και στην Ελλάδα. Είναι πλέον ζήτημα επιβίωσής της. Και ας ξινίζουν τα μουτράκια οι συνήθεις καλομαθημένοι. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2019, 02:35:17 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τα νεύρα που τα είδες; Απλά λέω ότι αυτά που θα πάθεις τα αξίζεις. Όταν δουλέψεις και εσύ σκληρά, έλα να μας ξανά αραδιασεις αυτά που σου έμαθε ο πορτοσαλτε. Περαστικά.
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τα νεύρα που τα είδες; Απλά λέω ότι αυτά που θα πάθεις τα αξίζεις. Όταν δουλέψεις και εσύ σκληρά, έλα να μας ξανά αραδιασεις αυτά που σου έμαθε ο πορτοσαλτε. Περαστικά.
Εγώ λέω από το να κάνεις υποθέσεις ποιος δουλεύει σκληρά και ποιος όχι,να υπάρξει ΑΥΣΤΗΡΟΤΑΤΗ αξιολόγηση για το ποιος δουλεύει και ποιος όχι. Εγώ δεν τη φοβάμαι. Εσύ; 

Δεν ξέρω τι λέει ο Πορτοσάλτε και ούτε με νοιάζει. Ξέρω τι γίνεται σε ΟΛΟ τον υπόλοιπο προηγμένο κόσμο. Όχι πάντως αυτά που έχουν εδραιωθεί εδώ ως η επικρατούσα κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ενα μικρό κουτσομπολιό εκτός θέματος αλλά για να δείτε τι σημαίνει ασεπ
βγήκαν τα οριστικά της 3κ/2018 ΟΤΑ για ΠΕ και ΤΕ , που είχε γίνει ο κακός χαμός
έπεσε ΠΕΛΕΚΙΣΜΑ στα προσόντα, πολλοί πετάχτηκαν ΕΚΤΟΣ , τολμώ να πω οι μισοί 
και καλά έκαναν γτ με αυτά που είχα δει θα έπρεπε να αλλάξω χώρα, ο καθένας δήλωνε ότι του κατέβει
έλα όμως που τους τα αφαίρεσαν

και θέλουμε να εφαρμόσουμε το ίδιο στην παιδεία που είναι οι αιτήσεις της 3κ επί 50 φορές, αφήστε με να γελάσω

υ.γ. το σχόλιο αφορά ΤΕ, ΠΕ δε πολύ κοίταξα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2019, 02:58:46 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καθόλου δεν τη φοβάμαι την αξιολόγηση. Δεν κάνω υποθέσεις για το ποιος δουλεύει σκληρά. Είμαι σίγουρη ότι εσύ δεν δούλεψες ακόμη σκληρά, γι'αυτό και μιλάς με τόση αφέλεια.
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καθόλου δεν τη φοβάμαι την αξιολόγηση. Δεν κάνω υποθέσεις για το ποιος δουλεύει σκληρά. Είμαι σίγουρη ότι εσύ δεν δούλεψες ακόμη σκληρά, γι'αυτό και μιλάς με τόση αφέλεια.
Αν επιμένεις στον παραλογισμό του να είσαι τόσο σίγουρη για ανθρώπους που ούτε καν γνωρίζεις, κάτι πολύ λάθος έγινε με την απόφαση να μπεις σε μία τάξη και να διαμορφώνεις τα μυαλά νέων ανθρώπων.

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νεύρα, πολλά νεύρα σήμερα...
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1199
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ενα μικρό κουτσομπολιό εκτός θέματος αλλά για να δείτε τι σημαίνει ασεπ
βγήκαν τα οριστικά της 3κ/2018 ΟΤΑ για ΠΕ και ΤΕ , που είχε γίνει ο κακός χαμός
έπεσε ΠΕΛΕΚΙΣΜΑ στα προσόντα, πολλοί πετάχτηκαν ΕΚΤΟΣ , τολμώ να πω οι μισοί 
και καλά έκαναν γτ με αυτά που είχα δει θα έπρεπε να αλλάξω χώρα, ο καθένας δήλωνε ότι του κατέβει
έλα όμως που τους τα αφαίρεσαν

και θέλουμε να εφαρμόσουμε το ίδιο στην παιδεία που είναι οι αιτήσεις της 3κ επί 50 φορές, αφήστε με να γελάσω

υ.γ. το σχόλιο αφορά ΤΕ, ΠΕ δε πολύ κοίταξα

Εγώ πιστεύω ότι αν εφαρμοστεί το ίδιο σύστημα στων καθηγητών δεν θα έχει τις ίδιες... αναρατάξεις γιατί τα περισσότερα κριτήρια είναι ήδη ελεγμένα μέσω του opsyd. Επίσης, εμένα προσωπικά δεν με χαλάει για να προχωρήσουμε γρήγορα με τους διορισμούς να τρέξουμε ένα χρόνο με προσωρινούς ημι-ελεγμένους πίνακες.

Ενας κακός χμαούλης έγινε στην 3Κ με τα μη-συναφή μεταπτυχιακά και τις προϋπηρεσίες. Εδώ το πρώτο είναι καθορισμένο και το δεύτερο θα συμπληρωθεί αυτόματα (σχεδόν) ανεξάρτητα από τη δήλωση του υποψηφίου. σίγουρα δνε θα υπάρξει υπερμοριοδότηση στο συγκεκριμένο πεδίο που αφορά και το 50% των μορίων.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Περάστηκαν και τα δικά μου δικαιολογητικά στο ΟΠΣΥΔ πάντως

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα φετινά μόρια (μέχρι τη λήξη της προθεσμίας) πότε θα περαστούν όμως? Σ'εσάς φαίνονται?

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1199
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα φετινά μόρια (μέχρι τη λήξη της προθεσμίας) πότε θα περαστούν όμως? Σ'εσάς φαίνονται?

Από τα ΣΔΕ περάστηκαν μέχρι 30/4. Τα άλλα θα περαστούν συνολικά και θα υπολογίσει ο ΑΣΕΠ το σωστό νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 157
Σύνολο: 162

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.