*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655404 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συμφωνούμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι αυτή κανονικά θα τρέξει... θα το δείτε... προεκλογικά αναφέρει ΑΣΕΠ γραπτό .. μετεκλογικά θα τα ξεχάσει όλα ...

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στη προκήρυξη αναφέρομαι.. απλά θα καθυστερήσει από ΑΣΕΠ ... δε θα πιεστούν γιατί ξέρουν ότι θα πάμε με τους παλιούς...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Κι αυτή κανονικά θα τρέξει... θα το δείτε... προεκλογικά αναφέρει ΑΣΕΠ γραπτό .. μετεκλογικά θα τα ξεχάσει όλα ...

Και γω πιστεύω ότι θα πάει με μοριοδοτικο, γιατί και ο γραπτός θελει χρόνο να οργανωθεί και κάπως πρέπει να προσλαμβάνει αναπληρωτες. Η διαφορά στη γενικη είναι ότι μπορεί, άμα θέλει, να αλλάξει κάποια πράγματα στα κριτήρια. Άμα θέλει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και γω πιστεύω ότι θα πάει με μοριοδοτικο, γιατί και ο γραπτός θελει χρόνο να οργανωθεί και κάπως πρέπει να προσλαμβάνει αναπληρωτες. Η διαφορά στη γενικη είναι ότι μπορεί, άμα θέλει, να αλλάξει κάποια πράγματα στα κριτήρια. Άμα θέλει...

Τι να αλλάξει στα κριτήρια συνάδελφε; Το πολύ πολύ να δώσει λίγα παραπάνω μόρια στα προσόντα, καθώς είναι υπέρ της "αριστείας".

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το αναφέρω αν και δεν εχει να κάνει με το νήμα αυτό.Τα κριτήρια δύσκολα θα αλλαξουν και κατά τη δική μου γνώμη αυτό που τον ενδιαφέρει πιο πολύ σε πρώτη φάση είναι η αξιολόγηση των εκπαιδευτικών.Κι επειδή βλέπω κάποιους large που έχουν την θεσούλα τους και σχολιάζουν τα πάντα με ευκολία όταν ξαναδούν μπροστά τους το Π.Δ 152/2013 μάλλον δεν θα έχουν όρεξη....

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Τι να αλλάξει στα κριτήρια συνάδελφε; Το πολύ πολύ να δώσει λίγα παραπάνω μόρια στα προσόντα, καθώς είναι υπέρ της "αριστείας".

Α δεν ξέρω! Οτιδήποτε είναι κοντά στην ιδεολογία τους. Πχ σαν αυτό που γράφεις για τα ακαδημαϊκά. Ίσως και κάτι παραπάνω σε πολυτεκνους/τριτέκνους. Λέω απλά ότι άμα θέλουν, έχουν το χρόνο, σε αντίθεση με την ειδική αγωγή που είναι μια διαδικασία ολοκληρωμένη.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Το διαβάσατε αυτό ε; Αναπληρώτρια από Καστελόριζο συνάντησε εκεί τον αρχηγό της αξ. αντιπολίτευσης, ο οποίος της είπε:  οι διορισμοί αναπληρωτών ειδικής θα γίνουν το Σεπτέμβριο με τους ισχύοντες πίνακες και ότι ο αριθμός προσλήψεων θα είναι ο ίδιος με τους περσινούς! Οι μόνιμοι διορισμοί θα γίνουν με γραπτό ΑΣΕΠ.

Εγώ το ερμηνεύω, εφόσον ισχύει αυτή η δήλωση, πως δεν βιάζεται να κάνει μόνιμους διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος 🐐Ελευθερία Α.🐐

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
E αφού το είπε η αναπληρώτρια ...

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
E αφού το είπε η αναπληρώτρια ...
Ότι δεν έχει σκοπό να κάμει μόνιμους διορισμούς στην εκπαίδευση το 'χει κατ' επανάληψιν πει τόσο ο ίδιος ο αρχηγός της αντιπολίτευσης όσο και πλείστα στελέχη του. Θέλω να είπω είναι κάτι γνωστό.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Aς πω και γω τη δικη μου γνωμη, καθαρα προσωπικη με μοναδικη πηγη τον εαυτο μου. Αλλαγη εξουσιας στη χωρα σε ενα μηνα και φυσικα η νεα ηγεσια ΘΑ κανει καποια στιγμη διορισμους. Μολις αναλαβει φυσικα θα ενημερωθει απο την Ευρωπη για τη δυσκολη κατασταση στην οποια ειναι η χωρα μετα το μοιρασμα χρηματων που εγινε την προεκλογικη περιοδο. Οποτε οι διορισμοι θα γινουν, αλλα σε βαθος χρονου και πριν φυσικα ξαναγινουν εκλογες. Οριστικοι πινακες δεν θα ειναι ετοιμοι το Σεπτεμβρη , οποτε τη νεα χρονια θα παμε και γενικη και ειδικη με τους παλαιους πινακες. Πιστευω πως δεν θα αλλαξει το συστημα της ειδικης και μεσα στο 2020 θα βγουν οι οριστικοι πινακες. Οποτε καποια στιγμη στο μελλον, προς το τελος της θητειας του (3 χρονια τον βλεπω να αντεχει) θα κανει ενα μικρο αριθμο διορισμων στην ειδικη (εκτιμηση το πολυ 1.500 κυριως εβπ,πρωτοβαθμια και λιγους φιλολογους μαθηματικους) εφοσον θα εχει βελτιωσει τα οικονομικα της χωρας. Φυσικα μετα απο καπου 3 χρονια θα ξαναερθει ο Αλεξης και θα ξαναταξει 15.000 διορισμους την προεκλογικη περιοδο στο νεο προγραμμα της Θεσσαλονικης. Απολυσεις δεν θα χρειαστει να κανει η νεα κυβερνηση, μιας και εχει μειωθει αρκετα ο αριθμος των εκπαιδευτικων τα τελευταια χρονια στα σχολεια. Αξιολογηση και τα συναφη σιγουρα θα επανελθουν στο προσκηνιο.
ΥΓ: Αν σε καποιους δεν αρεσουν αυτα που γραφω αγνοηστε τα και θεωρειστε οτι λεω βλακειες και μην παρετε στα σοβαρα το παραπανω κειμενο. 

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Aς πω και γω τη δικη μου γνωμη, καθαρα προσωπικη με μοναδικη πηγη τον εαυτο μου. Αλλαγη εξουσιας στη χωρα σε ενα μηνα και φυσικα η νεα ηγεσια ΘΑ κανει καποια στιγμη διορισμους. Μολις αναλαβει φυσικα θα ενημερωθει απο την Ευρωπη για τη δυσκολη κατασταση στην οποια ειναι η χωρα μετα το μοιρασμα χρηματων που εγινε την προεκλογικη περιοδο. Οποτε οι διορισμοι θα γινουν, αλλα σε βαθος χρονου και πριν φυσικα ξαναγινουν εκλογες. Οριστικοι πινακες δεν θα ειναι ετοιμοι το Σεπτεμβρη , οποτε τη νεα χρονια θα παμε και γενικη και ειδικη με τους παλαιους πινακες. Πιστευω πως δεν θα αλλαξει το συστημα της ειδικης και μεσα στο 2020 θα βγουν οι οριστικοι πινακες. Οποτε καποια στιγμη στο μελλον, προς το τελος της θητειας του (3 χρονια τον βλεπω να αντεχει) θα κανει ενα μικρο αριθμο διορισμων στην ειδικη (εκτιμηση το πολυ 1.500 κυριως εβπ,πρωτοβαθμια και λιγους φιλολογους μαθηματικους) εφοσον θα εχει βελτιωσει τα οικονομικα της χωρας. Φυσικα μετα απο καπου 3 χρονια θα ξαναερθει ο Αλεξης και θα ξαναταξει 15.000 διορισμους την προεκλογικη περιοδο στο νεο προγραμμα της Θεσσαλονικης. Απολυσεις δεν θα χρειαστει να κανει η νεα κυβερνηση, μιας και εχει μειωθει αρκετα ο αριθμος των εκπαιδευτικων τα τελευταια χρονια στα σχολεια. Αξιολογηση και τα συναφη σιγουρα θα επανελθουν στο προσκηνιο.
ΥΓ: Αν σε καποιους δεν αρεσουν αυτα που γραφω αγνοηστε τα και θεωρειστε οτι λεω βλακειες και μην παρετε στα σοβαρα το παραπανω κειμενο. 
Μια χαρά τα λες συνάδελφε. Αυτό προσπαθώ και εγώ να πω. Αναπληρωτές φέτος με τους παλιούς πίνακες και του χρόνου με νέους αλλά ίσως με αλλαγές στο σύστημα μοριοδότησης. Διορισμοί αργότερα.

E αφού το είπε η αναπληρώτρια ...
Ο πρόεδρος της αξ. αντιπολίτευσης το είπε. Η αναπληρώτρια το υπογράφει έχοντας ονοματεπώνυμο στο φβ. Παρά ταύτα επιφυλάσσομαι γιατί η περίοδος είναι προεκλογική με ότι σημαίνει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος 🐐Ελευθερία Α.🐐

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην ίδια δημοσίευση μια άλλη αναπληρώτρια αναφέρει πως της είπε πως θα πάμε με νέους πίνακες και αργότερα θα φέρει νόμο με γραπτό διαγωνισμό. Στον καθένα λέει διαφορετικά πράγματα είτε επειδή είμαστε σε προεκλογική περίοδο είτε γιατί δεν έχει πλήρη γνώση της κατάστασης. Και εδώ που τα λέμε σαν χώρα έχουμε και σοβαρότερα ζητήματα, για να αποτελέσουν προτεραιότητα.

Σε ένα μήνα το αργότερο θα γνωρίζουμε με σιγουριά αν θα πάμε με παλιούς ή νέους πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Το διαβάσατε αυτό ε; Αναπληρώτρια από Καστελόριζο συνάντησε εκεί τον αρχηγό της αξ. αντιπολίτευσης, ο οποίος της είπε:  οι διορισμοί αναπληρωτών ειδικής θα γίνουν το Σεπτέμβριο με τους ισχύοντες πίνακες και ότι ο αριθμός προσλήψεων θα είναι ο ίδιος με τους περσινούς! Οι μόνιμοι διορισμοί θα γίνουν με γραπτό ΑΣΕΠ.

Εγώ το ερμηνεύω, εφόσον ισχύει αυτή η δήλωση, πως δεν βιάζεται να κάνει μόνιμους διορισμούς.

Αυτό το διάβασα κι εγώ. Προσωπικά, δε μου έκανε εντύπωση ούτε ότι συναντήθηκε η συνάδελφος με το Μητσοτάκη, ούτε ότι έπιασαν τη κουβέντα για τις προσλήψεις. Μου έκανε όμως φοβερή εντύπωση ότι ο Μητσοτάκης ήταν τόσο ενημερωμένος για τα δικά μας που να ξέρει για ισχύοντες και νέους πίνακες κλπ. Είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο, το οποίο προσωπικά δε θα περίμενα από ολόκληρο αρχηγό αξ. αντιπολίτευσης να γνωρίζει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 383
Σύνολο: 401

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.