*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655645 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα βγαλει αποτελεσματα σε 2 μηνες το ΑΣΕΠ ? Γελανε και τα πλακακια ...το τι διαδιδουν καποιοι μεσα απο σαιτ που ασχολουνται μονο με διορισμους και προβολη αντιστοιχων μεταπτυχιακων (alfavita.gr ,especial.gr) πρεπει να μας βαζει σε υποψιες....τα ιδια λεγανε καποιοι και για την γενικη οτι θα τρεξει κανονικα...μιλουσανε και με ανθρωπους του 3ου οροφου του ΥΠΕΠΘ...και αλλα τετοια ευτραπελα...

Όχι μόνο σε υποψίες. Είναι σίγουρο ότι ΔΕΝ. Απλώς θα ήθελαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Χαιρετίσματα στην asepoula .... ;D

Ναι τώρα μας πέτυχες όλους ...άντε σιγά σιγά έχεις 200 νήματα να γράψεις τα ίδια με τα 50 ψευδώνυμα..βγαίνουν πολλές ώρες εργασίας.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Eντάξει θα της πω,στη μουσική τώρα....

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
Ε μπορεί να βγουν σε 3 σε 4, σε 5 μήνες. Κάποτε θα βγουν. Για την Ειδική το ζήτημα θεωρείται λήξαν. Και δεν καταλαβαίνω το μένος ορισμένων. Δεν είναι θετικό ότι θα γίνουν έστω και αυτοί οι ελάχιστοι μόνιμοι διορισμοί; Επειδή δεν διοριζόμαστε εμείς δηλαδή;

Ακριβώς αυτό! Τους νοιάζει μόνο να διοριστούν οι ίδιοι. Αυτό μόνο.

Κάνουν αγώνα γιατί πολύ απλά δεν διαβάσανε το όνομά τους στο σύστημα διορισμού!




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Προσωπικά, δεν μπορώ παρά να θαυμάσω όλους εκείνους που ήταν αρκετά διορατικοί ώστε να ξεκινήσουν κάτι νωρίς, με τα ανάλογα οφέλη. Είτε αυτό λέγεται μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή, είτε προσφυγή εντός εύλογου, είτε οτιδήποτε άλλο, μπράβο τους. Ας είχα κι εγώ τη διορατικότητά τους.

Having said that, οφείλουμε, ο καθένας χωριστά και όσοι συμπορευόμαστε μαζί, να παλέψουμε για αυτό που θεωρούμε ότι είναι δίκαιο, εφόσον αισθανόμαστε ότι έχουμε αδικηθεί. Ότι έγινε, έγινε. Από δω και κάτω είναι το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πότε πιστεύετε θα βγουν οι προσωρινοί πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος nikdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτο που λετε ειναι ουτοπια...εγω πχ εχω προσφύγει κατα του συστηματος Γαβρογλου...δικαστικα...και θελω να καταπεσει...προφανως συγκρούομαι με αλλα συμφεροντα...αρα δεν υπαρχει ενα δικιο για ολους...αυτη την στιγμη η παιδεια εχει δικαστικοποιηθει ...



Having said that, οφείλουμε, ο καθένας χωριστά και όσοι συμπορευόμαστε μαζί, να παλέψουμε για αυτό που θεωρούμε ότι είναι δίκαιο, εφόσον αισθανόμαστε ότι έχουμε αδικηθεί. Ότι έγινε, έγινε. Από δω και κάτω είναι το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτο που λετε ειναι ουτοπια...εγω πχ εχω προσφύγει κατα του συστηματος Γαβρογλου...δικαστικα...και θελω να καταπεσει...προφανως συγκρούομαι με αλλα συμφεροντα...αρα δεν υπαρχει ενα δικιο για ολους...αυτη την στιγμη η παιδεια εχει δικαστικοποιηθει ...

Όχι.Παροτι θεωρώ ότι θα γίνουν ελάχιστοι διορισμοί μόνο στην ειδική αγωγή, αν κάποιος θέλει να διοριστεί, πρέπει να είναι ευχαριστημένος αν διοριστούν αυτοί με τους οποίους είναι σε αντιπαράθεση για "χριστιανικούς" λόγους.

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ετομασου για γραπτο...proypiresia , asepoula,nero,real... η οπως αλλιως λεγεσαι... ;D
Ετοιμάσου εσύ γενικά... Εγώ διορισμένη είμαι!
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
Αυτο που λετε ειναι ουτοπια...εγω πχ εχω προσφύγει κατα του συστηματος Γαβρογλου...δικαστικα...και θελω να καταπεσει...προφανως συγκρούομαι με αλλα συμφεροντα...αρα δεν υπαρχει ενα δικιο για ολους...αυτη την στιγμη η παιδεια εχει δικαστικοποιηθει ...


Το να συγκρούεσαι με άλλα συμφέροντα δεν το βρίσκεις ουτοπία; Και γιατί τα συμφέροντα σου είναι προς την μεριά του δίκαιου.

Εσύ και όσοι προσφεύγεται κατά το συστήματος Γαβρόγλου έχετε δικαστικοποιήσει την παιδεία. Δεν δικαστικοποιήθηκε από μόνη της.

Θα προσφεύγες σίγουρα εκτός αν έγραφε "nikdim διορίζεσαι.".

Αποσυνδεδεμένος nikdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εχει δικαστηκοποιηθει πιο πριν με την 527 που βγαζει την προυπηρεσια παρανομη σαν κυριο κριτηριο διορισμου...και για αυτο διοριστηκαν 500 συναδελφοι μας...σε υγεια των κοροιδων που πληρωνουν για να συνεχιζουν καποιοι κανονικα την ντολσε βιτα...


Το να συγκρούεσαι με άλλα συμφέροντα δεν το βρίσκεις ουτοπία; Και γιατί τα συμφέροντα σου είναι προς την μεριά του δίκαιου.

Εσύ και όσοι προσφεύγεται κατά το συστήματος Γαβρόγλου έχετε δικαστικοποιήσει την παιδεία. Δεν δικαστικοποιήθηκε από μόνη της.

Θα προσφεύγες σίγουρα εκτός αν έγραφε "nikdim διορίζεσαι.".

Συνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Αυτο που λετε ειναι ουτοπια...εγω πχ εχω προσφύγει κατα του συστηματος Γαβρογλου...δικαστικα...και θελω να καταπεσει...προφανως συγκρούομαι με αλλα συμφεροντα...αρα δεν υπαρχει ενα δικιο για ολους...αυτη την στιγμη η παιδεια εχει δικαστικοποιηθει ...

Αυτό εννοούσα με το 'όσοι συμπορευόμαστε μαζί', επειδή ακριβώς δεν συμπορευόμαστε όλοι μαζί.

Αποσυνδεδεμένος nikdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να γινουν διορισμοι με αγορασμενα μεταπτυχιακα και προυπηρεσια αποκτηθεισα "αξιοκρατικα"...ξερω γω στο θειο μου το ιδιωτικο σχολειο...λεω τωρα... ;D

Όχι.Παροτι θεωρώ ότι θα γίνουν ελάχιστοι διορισμοί μόνο στην ειδική αγωγή, αν κάποιος θέλει να διοριστεί, πρέπει να είναι ευχαριστημένος αν διοριστούν αυτοί με τους οποίους είναι σε αντιπαράθεση για "χριστιανικούς" λόγους.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
Εχει δικαστηκοποιηθει πιο πριν με την 527 που βγαζει την προυπηρεσια παρανομη σαν κυριο κριτηριο διορισμου...και για αυτο διοριστηκαν 500 συναδελφοι μας...σε υγεια των κοροιδων που πληρωνουν για να συνεχιζουν καποιοι κανονικα την ντολσε βιτα...


Μα με το σύστημα Γαβρόγλου που εφαρμόζεται στην ειδική δεν είναι η προϋπηρεσία κύριο κριτήριο διορισμού.

Εσύ γιατί κάνεις προσφυγή για να καταπέσει το σύστημα Γαβρόγλου;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.