*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή υπέρ της άμεσης εφαρμογής του νόμου Γαβρόγλου  (Αναγνώστηκε 5282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή υπέρ της άμεσης εφαρμογής του νόμου Γαβρόγλου
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 20, 2019, 12:05:18 μμ »
Σαφώς και έχεις δίκιο. Είναι πολύ λογικό να υπάρχει ένα κοινό σύστημα προσλήψεων, ενδεχομένως με κάποιες διαφοροποιήσεις όπως πχ για μόρια γραπτού ΑΣΕΠ στη γενική. Συμφωνώ απόλυτα.

Από το λογικό στο νομικά επιβεβλημένο όμως, υπάρχει απόσταση. Και η εν λογω προσφυγή αυτό καταλαβαίνω ότι επιδιώκει, να προσβάλλει μια ενδεχόμενη μελλοντική προκήρυξη της γενικής με το επιχείρημα ότι πρέπει να ταυτίζεται με αυτήν τη ειδικής χωρίς καμία διαφοροποίηση (όπως πχ τα μόρια ΑΣΕΠ που λέμε). Εκεί δεν ξέρω αν υπάρχει πάτημα νομικό. Διότι όποιος θέλει να επιδιώξει μια θέση στην ειδική αγωγή, αν θεωρεί οτι είναι ευκολότερη η πρόσβαση, δεν έχει παρά να αποκτήσει το ανάλογο μεταπτυχιακό τίτλο κλπ. Αλλά αυτό λέει η δική μου λογική. Το τι λένε οι δικηγόροι και τελικά οι δικαστές είναι αυτό που μετράει.

Μεστή η προσέγγιση σου. Η λογική με τη νομολογιακή προσέγγιση δεν ταυτίζονται πάντα μιας και η προσωπική λογική προσέγγιση ενέχει ένα υποκειμενισμό. Πρέπει να ξεκολλήσουν οι διορισμοί στη γενική αυτό είναι το κίνητρο μου. Και πρέπει οι γραπτές επιτυχίες συναδέλφων να μετρήσουν σε ένα τροποποιημένο σύστημα του υπαρχοντος...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2019, 03:43:16 μμ από teacher80 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή υπέρ της άμεσης εφαρμογής του νόμου Γαβρόγλου
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 20, 2019, 01:40:48 μμ »
στο νομό Γαβρογλου έγραφε ότι αν δε βγει η προκήρυξη μέχρι 15/07 ισχύουν οι παλιοί πινακες. επιπλέον από ότι φάνηκε από τη προηγούμενη κυβέρνηση η γενική είχε μείνει στον αερα χωρίς να έχει διασφαλιστεί τίποτα. επομένως. ..;;;φτου και από την αρχή από ότι φαίνεται

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή υπέρ της άμεσης εφαρμογής του νόμου Γαβρόγλου
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 20, 2019, 02:07:16 μμ »
Πρέπει να ξεκολλήσουν οι διορισμοί στη γενική αυτό είναι το κίνητρο μου. Και πρέπει οι γραπτές επιτυχίες συναδέλφων να μετρήσουν σε ένα τροποποιημένο σύστημα του υπαρχοντος...

Συμφωνώ απολύτως και στα δύο αυτά σημεία!

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή υπέρ της άμεσης εφαρμογής του νόμου Γαβρόγλου
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 20, 2019, 02:17:39 μμ »
Συναδελφοι ο νομος Γαβρογλου στην ειδικη δειχει ενα πραγμα.Οτι διορισμοι στην γενικη δεν θα γινουν στα επομενα 10 χρονια.Εκτος απο τις προσφυγες και αν....Η μεταφορα προυπηρεσιας απο γενικη σε ειδικη δειχνει αυτο που λεω.Γενικη παμε με ενα συστημα χωρις γραπτο και με ελαφρες τροποποιησεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή υπέρ της άμεσης εφαρμογής του νόμου Γαβρόγλου
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 20, 2019, 06:49:38 μμ »
Συναδελφοι ο νομος Γαβρογλου στην ειδικη δειχει ενα πραγμα.Οτι διορισμοι στην γενικη δεν θα γινουν στα επομενα 10 χρονια.Εκτος απο τις προσφυγες και αν....Η μεταφορα προυπηρεσιας απο γενικη σε ειδικη δειχνει αυτο που λεω.Γενικη παμε με ενα συστημα χωρις γραπτο και με ελαφρες τροποποιησεις

Ευτυχώς υπάρχουν και οι ρεαλιστικές φωνές της λογικής εδώ μέσα...Παρότι έχω επιτυχία ΑΣΕΠ και θα με βόλευε ιδανικά να μετρήσει, αυτό βλέπω κι εγώ κάποιες τροποποιήσεις κι όχι απόσυρση του νόμου χωρίς απαραίτητα προσμέτρηση της επιτυχίας ΑΣΕΠ...

Αποσυνδεδεμένος efi1789

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 97
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή υπέρ της άμεσης εφαρμογής του νόμου Γαβρόγλου
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 22, 2019, 01:01:41 μμ »
Εγώ συνάδελφοι βλέπω οτι θα γίνει μόνο ό,τι δρομολογήθηκε από την προηγούμενη κυβέρνηση. Καμία δέσμευση  απο την τωρινή για αλλες προσλήψεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.158 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.