*

Αποστολέας Θέμα: Ερωτήσεις για νεα λογοπαιδικό-λογοθεραπεύτρια...  (Αναγνώστηκε 1856 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hitech444

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερωτήσεις για νεα λογοπαιδικό-λογοθεραπεύτρια...
« στις: Νοέμβριος 14, 2020, 05:12:50 μμ »
Να διευκρινίσω οτι δεν πρόκειται για μένα αλλά για συγγενικό μου πρόσωπο που θέλω να το βοηθήσω. Τελείωσε το ΤΕΙ Ιωαννίνων πρόπερσυ. Δεν πρόλαβε να υποβάλει στον ΟΠΣΥΔ. Είναι συνέχεια με το "σιγά μην πάρουνε εμένα..". Αυτή τη στιγμή δουλεύει ιδιωτικά αλλά εγώ την τρώω να κάνει αίτηση όταν ανοίξει πάλι το σύστημα.

Αρα είναι ΠΕ21, σωστά; Τι μόρια χρειάζεται για να μπεί στους προσωρινούς πίνακες των αναπληρωτών; Περιοχή της είναι η Χαλκίδα και η Αττική. Μήπως γνωρίζετε πόσα μόρια πιάνει η καλή γνώση ξένης γλώσσας και πόσα η άριστη; Η γνώση Η/Υ είναι 4 απ'ότι ξέρω...
Για μόνιμο διορισμό μπορούμε να πούμε κάτι;

Ευχαριστώ και συγχωρήστε με αν δεν γνωρίζω κάτι καλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ερωτήσεις για νεα λογοπαιδικό-λογοθεραπεύτρια...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:15:36 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις για νεα λογοπαιδικό-λογοθεραπεύτρια...
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 15, 2020, 12:44:18 πμ »
Οι λογοθεραπευτές είναι ΠΕ21. Το ΦΕΚ της προηγούμενης προκήρυξης, 2ΕΑ/2019, βρίσκεται εδώ:
http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wFqnM3eAbJzrXdtvSoClrL8XHaH_MviECXtIl9LGdkF5_2sHZytA1Y08knBzLCmTXKaO6fpVZ6Lx3UnKl3nP8NxdnJ5r9cmWyJWelDvWS_18kAEhATUkJb0x1LIdQ163nV9K--td6SIuQaniMp1zxvcyaGKb96R2bQpp947LHP27ouojOd3bzq1

Μπορείς να δεις όλα τα κριτήρια για να αντιληφθείς την κλίμακα των μορίων. Αν κάνει αίτηση την επόμενη φορά, θα μπει με όσα μόρια συγκεντρώνει. Δεν απαιτείται συγκεκριμένος αριθμός μορίων για να μπει στους πίνακες. Αν βρίσκεται χαμηλά στους πίνακες πιθανώς δε θα μπορεί να προσληφθεί στην περιοχή της. Για να δουλέψει πρέπει να είναι διατεθειμένη να πάει και μακριά.

Όπως θα δεις, η καλή ξένη γλώσσα πιάνει 3 μόρια, η πολύ καλή 5 μόρια και η άριστη πιάνει 7 μόρια. Όμως, αυτά τα λίγα μόρια μαζί με τα 4 της χρήσης Η/Υ μπορεί να μην φτάσουν όχι για μόνιμο διορισμό, αλλά ούτε για αναπλήρωση. Άλλα κριτήρια είναι αυτά που δίνουν τα πολλά μόρια. Φυσικά την επόμενη φορά που θα βγει παρόμοια προκήρυξη, μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά από όσα ίσχυσαν στην 2ΕΑ/2019.

Θα σε συγχωρήσουμε, αν διαβάσεις προσεκτικά την προκήρυξη και μάθεις όσα δεν ξέρεις καλά, για να την βοηθήσεις!  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 330

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.