*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019  (Αναγνώστηκε 69375 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #210 στις: Αύγουστος 31, 2019, 04:01:22 μμ »
Δηλαδή μου λέτε ότι δεν ξέρω πως τοποθετήθηκα στο σχολείο που ήμουν;;; Φυσικά και έγινε όπως το λέω!! Δηλώνω πάντα Β' και Δ΄Κυκλάδων. Πέρσι λοιπόν, θυμάμαι ότι μετά τα Χριστούγεννα μου έβγαινε μόνο ένα κενό: στο γυμνάσιο Εμπορειού της Σαντορίνης, που δε με ενδιέφερε άρα και δεν το επέλεξα. Τέλη Φεβρουαρίου, που ανακοινώθηκαν κάποιες προσλήψεις, μπήκα πάλι στον οπσυδ και είδα ότι υπήρχαν ένα κενό στην Σαντορίνη (το ίδιο, μάλλον δεν πήγε κανείς), ένα στη Μύκονο και ένα στη Τήνο (συγκεκριμένα σχολεία τονίζω). Επέλεξα λοιπόν το συγκεκριμένο σχολείο της Τήνου, στο οποίο και τοποθετήθηκα. Δεν καταλαβαίνω γιατί με αμφισβητείτε. Αυτήν ακριβώς την διαδικασία ακολουθησα πέρσι. Και είναι πολύ πρακτικό για όλους, ακόμη περισσότερο για μας τους νησιώτες...

Αυτή η διαδικασία που περιγράφετε είναι η διαδικασία των ειδικών προσκλήσεων, όπου όντως επιλέγεις συγκεκριμένα σχολεία και προσλάμβανεσαι για συγκεκριμένο σχολείο, δεν έχεις δυνατότητα να τοποθετηθείς αλλού. Δε γίνεται στις αρχικές φάσεις. Γίνεται στα εναπομείναντα κενά μετά τις μεγάλες φάσεις. Το αν θα γίνει και φέτος δεν μπορούμε να το ξέρουμε, όπως επίσης δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα μείνουν κενά για να αναγκαστούν να κάνουν ειδικές προσκλήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2019, 04:03:31 μμ από anna_s »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:43 »

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #211 στις: Αύγουστος 31, 2019, 04:02:52 μμ »
Έχω κάνει αίτηση στην Ειδική κ στη Γενική Βμια. Σε σχετική ερώτηση στο υπουργείο μου είπαν ότι αν με πάρει μειωμένου στην Ειδική είμαι διαθέσιμος
1. στην Ειδική για πλήρους μόνο στην περιοχή πρόσληψης
2. στη Γενική για πλήρους κ σε άλλες περιοχές που έχω δηλώσει.
Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος εδώ?
Ακόμη, αν δεν παρουσιαστώ σε πρόσκληση στη Ειδική αποκλείομαι κ από την Γενική ?
Αυτά ισχύουν. Στην ειδική μόνο στην περιοχή που είσαι, στη γενική σε όλες. Αν δεν παρουσιαστείς η παραιτηθείς στο μειωμένο αποκλείεσαι κσι γενική. Αν δουλεύεις μειωμένο και σε πάρουν πλήρους και δεν πας, φεύγεις και από το μειωμένο.

Αποσυνδεδεμένος Jenny_filol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #212 στις: Αύγουστος 31, 2019, 04:05:12 μμ »
Αυτή η διαδικασία που περιγράφετε είναι η διαδικασία των ειδικών προσκλήσεων, όπου όντως επιλέγεις συγκεκριμένα σχολεία. Δε γίνεται στις αρχικές φάσεις. Γίνεται στα εναπομείναντα κενά μετά τις μεγάλες φάσεις. Το αν θα γίνει και φέτος δεν μπορούμε να το ξέρουμε, όπως επίσης δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα μείνουν κενά για να αναγκαστούν να κάνουν ειδικές προσκλήσεις.

Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε.. Ωστόσο πάντα προκύπτουν κενά κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Βλέπουμε λοιπόν.. Ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλους

Αποσυνδεδεμένος swan69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 31, 2019, 04:10:27 μμ »
Αυτά ισχύουν. Στην ειδική μόνο στην περιοχή που είσαι, στη γενική σε όλες. Αν δεν παρουσιαστείς η παραιτηθείς στο μειωμένο αποκλείεσαι και γενική. Αν δουλεύεις μειωμένο και σε πάρουν πλήρους και δεν πας, φεύγεις και από το μειωμένο.
Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:43 »

Αποσυνδεδεμένος elenisidiropoulou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 31, 2019, 05:15:54 μμ »
Ερώτηση: Αν έχω δηλώσει περιοχές μόνο για πλήρους ωραρίου κ βάλω κ το κουτάκι για ΔΥΕΠ, μπορεί να με προσλάβουν με μειωμένο ωράριο στις ΔΥΕΠ; Είμαι δασκάλα.

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 31, 2019, 06:38:44 μμ »
Ερώτηση: Αν έχω δηλώσει περιοχές μόνο για πλήρους ωραρίου κ βάλω κ το κουτάκι για ΔΥΕΠ, μπορεί να με προσλάβουν με μειωμένο ωράριο στις ΔΥΕΠ; Είμαι δασκάλα.
Όχι, καμία.

Αποσυνδεδεμένος sofia_98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το θέμα είναι τώρα τι λες
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 31, 2019, 09:11:28 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς αν στις δηλώσεις περιοχών υπάρχει επιλογή καλλιτεχνικών σχολείων για τους μαθηματικούς; Σε εμένα δεν τα βγάζει ως επιλογή ούτε στα πλήρους, ούτε στα μειωμένου, ούτε στους ωρομίσθιους. Όμως, συνάδελφος της ίδιας ειδικότητας μου είπε ότι του το βγάζει ως επιλογή στους ωρομίσθιους.

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 31, 2019, 11:13:25 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς αν στις δηλώσεις περιοχών υπάρχει επιλογή καλλιτεχνικών σχολείων για τους μαθηματικούς; Σε εμένα δεν τα βγάζει ως επιλογή ούτε στα πλήρους, ούτε στα μειωμένου, ούτε στους ωρομίσθιους. Όμως, συνάδελφος της ίδιας ειδικότητας μου είπε ότι του το βγάζει ως επιλογή στους ωρομίσθιους.

Τα καλλιτεχνικά τα δηλώνουν μόνο οι πε91.02

Αποσυνδεδεμένος sofia_98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το θέμα είναι τώρα τι λες
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 31, 2019, 11:59:28 μμ »
Τα καλλιτεχνικά τα δηλώνουν μόνο οι πε91.02
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος sofia_98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το θέμα είναι τώρα τι λες
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 12:36:40 μμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα και καλό μήνα! θα επανέλθω στο θέμα των καλλιτεχνικών σχολείων. Μόλις ενημερώθηκα από συνάδελφο φυσικό ότι του το δίνει σαν επιλογή στους ωρομίσθιους. Ξέρει κανείς τι γίνεται; σε εμένα δεν το βγάζει. Τι κόλπα είναι αυτά του ΟΠΣΥΔ;

Αποσυνδεδεμένος eran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 02:55:58 μμ »
Υπάρχει επιλογή καλλιτεχνικού σχολείου από τον πίνακα  - δήλωση των ωρομισθίων και μόνο αν κάνεις δήλωση ωρομισθίου, αν είσαι δηλαδή στον αντίστοιχο περσινό πίνακα της ίδιας περιφέρειας.

Αποσυνδεδεμένος sofia_98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το θέμα είναι τώρα τι λες
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 03:42:26 μμ »
Υπάρχει επιλογή καλλιτεχνικού σχολείου από τον πίνακα  - δήλωση των ωρομισθίων και μόνο αν κάνεις δήλωση ωρομισθίου, αν είσαι δηλαδή στον αντίστοιχο περσινό πίνακα της ίδιας περιφέρειας.
Ναι, σε αυτό αναφέρομαι, στους ωρομίσθιους. Και πιο συγκεκριμένα για την περιφέρεια Αττικής. Σε εμένα δεν έχει κανένα καλλιτεχνικό ως επιλογή, σε άλλο συνάδελφο εμφανίζει μόνο αυτό που είναι στο Κερατσίνι-Δραπετσώνα και σε άλλο εμφανίζει όλα τα καλλιτεχνικά της Αττικής. Γι αυτό και το έκανα θέμα στο φόρουμ. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά. Διευκρινίζω ότι οι συνάδελφοι που αναφέρω παραπάνω είναι φυσικοί και μαθηματικοί (και όχι ειδικότητας πε 91.02) και άνθρωποι που κάνουν πολλά χρόνια αιτήσεις και έχουν εμπειρία. Αλλά αυτό είναι κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2019, 04:03:02 μμ από sofia_98 »

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 04:29:31 μμ »
Μια σκέψη: μήπως  πέρυσι δεν είχες δηλώσει καλλιτεχνικά, οπότε φέτος δεν σου τα βγάζει;

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Αναπληρωτών 2019
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 01, 2019, 07:19:57 μμ »
 εάν κάποια στιγμή ανοίξουν τους πίνακες αναπληρωτών, τα μόρια από τα δυσπρόσιτα μετράνε ακόμα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 234
Σύνολο: 234

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.